• خانه
  • وبلاگ
  • آشنایی با انواع سرور و کاربردهای آن [ویژگی های انواع سرور] – گئومات

آشنایی با انواع سرور و کاربردهای آن [ویژگی های انواع سرور] – گئومات

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Remote Desktop Protocol (RDP) یک پروتکل اختصاصی، دارای رابط گرافیکی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است، کاربرد این برنامه برای اتصال یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگه و مشاهده صفحه دسکتاپ کامپیوتر دوم است. این سیستم عامل همزمان با ویندوز 10 توسعه داده شد . این کار منجر به بارگذاری سریعتر سایت می شود و درخواست کاربر سریع تر پاسخ داده می شود. اگر از برنامه های خاصی استفاده میکنید در ابتدا باید مطمئن شوید که سیستم عامل ویندوز برای کار شما مناسب تر است و یا لینوکس. به عبارت ساده تر Windows Server 2019 به شما کمک می کند تا امور مربوط به آی تی شرکت خود را بسیار آسان تر و در یک سطح کاملاً جدید به همراه کاهش هزینه ها، انجام دهید. در واقع، حتی با یک سرور مجازی نیز، شما همچنان منابع سرورتان را با کاربران دیگر به اشتراک میگذارید، چراکه یک سرور فیزیکی قوی به چند سرور مجازی تقسیم می شود و منابع سرور مادر بین آنها تقسیم می شود؛ ولی، برخلاف میزبانی اشتراکی، سایت شما منابع اختصاصی مختص خود را نیز در اختیار خواهد داشت. یکی دیگر از سیستم عامل های مایکروسافت می باشد که برای سرور ها طراحی شده است و می تواند توسط مراکز اطلاعاتی بزرگ دنیا و یا حتی شرکت های کوچک، مورد استفاده قرار گیرد. 5- در مرحله Specify Destination Type شما باید محل ذخیره شدن فایل بک آپ را تعیین کنید که برای ذخیره سازی در فضای سرور گزینه Local Drives را انتخاب کنید اما اگر می خواهید فایل بک آپ بر روی فضایی خارج از محیط سرور ذخیره سازی شود باید گزینه Remote Shared Folder را انتخاب کنید. اگر در این مرحله گزینه Local Drives را انتخاب و بر روی گزینه Next کلیک کنید به مرحله Select Backup Destination منتقل می شوید که باید درایو مورد نظر خود برای ذخیره شدن فایل بک آپ در آن را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

1. در Server manager از بخش Local Server نام کامپیوتر را تغییر می دهیم. توسط مایکروسافت توسعه داده و فروخته می شود. یک سیستم عامل برای سرورها است که توسط ماکروسافت بعنوان شاخه ای از خانواده Windows NT توسعه داده شده است . ویندوز سرور (Windows Server) یک سیستمعامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و از گروه ویندوز سرور تولید شده از شرکت مایکروسافت و برای سرور است. یک سیستمعامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و از گروه ویندوز سرور تولید شده از شرکت مایکروسافت و برای سرور است که با نامهای “Win2K8″و “W2K8” هم از آن یاد میشود. مجازی ساز KVM که مخف کلمهی Kernel based Virtual Machine است بهصورت رایگان بر پایهی سیستمعامل لینوکس نوشتهشده است اما پنل های کاربری ویژهای که برای آن تهیه میشود رایگان نیست و معروفترین آنها SolusVM و AutoVM میباشد. مایکروسافت این نسخه از سیستمعامل خود را با شعار قابلیتهای بیشتر در قبال مصرف کمتر از منابع سختافزاری منتشر کرده است. این سیستم عامل بطور همزمان با ویندوز 10 منتشر نشد که دلیلش عدم عرضه 3 سیستم عامل بطور همزمان از سوی ماکروسافت بود . البته نسخهی جدید ویندوز سرور 2019 نیز امسال منتشر شده که مطابق با آپدیت جدید ویندوز است. سرور اختصاصی به زبان ساده، کامپیتور قدرتمندی است که در مرکز داده یا همان دیتاسنتر نگهداری می شود. استفاده از سخت افزار با کیفیت و استاندارد HP و Supermicro ، میزبانی در بهترین دیتاسنتر های ایران و جهان در شبکه اختصاصی نگاه روشن پارس با ظرفیت بیش از ۵۰ گیگابیت بر ثانیه، این سرورها را به یک انتخاب مطمئن تبدیل کرده است. گزینه Full Server برای بک آپ گیری از تمام اطلاعات سرور ، نرم افزار ها و … تمامی لایسنس های ارایه شده از سمت ما قابلیت استعلام مستقیم از مایکروسافت را دارا بوده و برخلاف لایسنس های ارایه شده در ایران امکان فعالسازی مجدد بروی یک سخت افزار را به دفعات دارا و مادام العمر قابل استفاده و نیازی به تمدید سالانه ندارند و در صورت درخواست مشتری مستقیما توسط مایکروسافت به ایمیل مشتری ارسال می گردد.

این تعرفه ها فقط برای کاربرانی که از سایت ما ، سرور سفارش میدهند میباشد. همچنین سرورهای ویندوز ترکیه، سرور مجازی لینوکس ترکیه نیز در دیتاسنتر TI Sparkle Italia شعبه استانبول میزبانی میگردد این دیتاسنتر یک دیتاسنتر ایتالیایی میباشد که در بیش از 7 کشور جهان دارای دیتاسنتر میباشد. همچین اگر فقط سرور یا سرورهای اختصاصی را در دیتاسنتر Colocate کرده باشید و فاقد شبکه اختصاصی برای خودتان باشید، کار زیادی برای انجام دادن نیست و بار امنیت بر عهده دیتاسنتر می باشد. از دیگر مواردی که در بین معیارهای خرید VPS قرار میگیرد، امنیت میباشد. شاید در نگاه اول تفاوت ویندوز سرور و ویندوز معمولی چندان فاحش نباشد اما به هنگام استفاده متوجه خواهید شد که کاملاً متمایز هستند. بهترین هاست برای وردپرس هاستی است که اولاً ورژن php کنترل پنل کاملاً با ورژن وردپرس شما سازگاری داشته باشد. تعهد نوین هاست ارائه سرویس سرورمجازی با آپتایم ۹۹% و دسترسی ریموت به سرور میباشد. سپس در مورد هاست نمایندگی، هاست دانلود، هاست ایمیل و هاست بک آپ نیز مطالبی را ارائه می دهیم. هاست و یا سرور اختصاصی یا همان، Dedicated Hosting فقط می توانند از یک سایت به صورت خصوصی پشتیبانی کنند. سرو مجازی ایران یا VPS مخفف شده عبارت Virtual Private Server می باشد، این vps ارزان ایران بر روی سرورهای اختصاصی توسط مجازی سازها مثل vmware ایجاد می گردد و بر روی سرور مجازی سیستم عامل های مختلف قابل نصب می باشد همینطور منابع سرور مجازی را می توان ارتقا و تغییر داد. در یک نگاه شاید نتوان تفاوت بین ویندوز سرور و نسخهی معمولی ویندوز را تشخیص داد. شاید این میزان بسیار زیاد به نظر برسد اما یک سرور باید بتواند صدها کامپیوتر را در یک شرکت مدیریت کند درنتیجه باید بسیار قوی باشد. ویندوزهای سرور امکاناتی بیشتر از ویندوزهای معمولی دارند اما کار کردن با آن ها بسیار ساده و مشابه ویندوزهای معمولی است.

وب سرور ویندوز IIS و وب سرور لینوکس Apache می باشد، سیستم عامل های ویندوز معمولا گرانتر از سیستم عامل های لینوکس هستند، چراکه سیستم عامل های ویندوز open source نمی باشند و استفاده از آنها مستلزم خرید لیسانس (license) ویندوز سرور از مایکروسافت می باشد، ضمن اینکه معمولا سرورهای ویندوز قابلیت بیشتری دارند و پشتیبانی از محصولات Microsoft بر روی این وب سرورها یک حسن محسوب می شود. با توجه به این که چند نفر به سرور دسترسی دارند قیمت آن متفاوت است. برای خرید بهترین سرور مجازی از یک هاستینگ معتبر، به نکاتی مانند سرعت vps،امنیت، سیستم عامل ویندوز یا لینوکس، مراکز داده ای که سرور شما در آن نگهداری می شود، پشتیبانی باید توجه کرد و موارد زیر را نیز در نظر گرفت. در مرحله نهایی هم درخواست بررسی توسط ارباب رجوعان ذکر می گردد تا مشکلی باقی نماند. این شرکت کلیه مراحل ارائه و فعال سازی نهایی لایسنس را در کمترین زمان ممکن ارائه خواهد کرد. نسخه نهایی این سیستم عامل در اوایل سال 2016 برای کاربران عرضه خواهد شد . نسخه ی کنونی ویندوز سرور 2016 است که مبتنی بر ویندوز 10 است. در صورتیکه قصد دارید تعدادی سرور با منابع و سیستم عامل متفاوت بر روی سرور اختصاصی داشته باشید ، می توان مجازی سازی (vmware ، KVM و … ) نصب کرد. که بنا بر ساختار خاصی آدرس دهی انجام می شود. اما اگر در مرحله Specify Destination Type گزینه Remote Shared Folder را انتخاب کنید به مرحله Specify Remote Folder منتقل می شوید که در کادر Location باید اطلاعات سرور و مسیر فولدر محل ذخیره سازی بک آپ را وارد کنید و قسمت Access Control را نیز بر روی Inherit قرار دهید و بر روی Next کلیک کنید. اگر در شبکه خود سرویس آنتی ویروس و سرویس فایروال جداگانه ای دارید و نیاز به این تنظیمات پیش فرض ویندوز سرور خود ندارید، می توانید آن ها را خاموش کنید.

اولین کنسولی که در ویندوز سرور بطور پیش فرض و خودکار باز می شود، Server manager است. بعد از زدن دکمه connect ، اطلاعات ورود username / password سرور مجازی از شما خواسته میشه که باید وارد کنید و بعد از وارد کردن صفحه جدیدی با کادر نارنجی رنگ باز میشه که باید بر روی Yes کلیک کنید، بعد از این صفحه وارد محیط دسکتاپ VPS شدید. امنیت بیشتر: بخش عظیمی از آپدیت های ویندوز مربوط به بخش امنیتی میشود و رخنه های امنیتی این سیستم عامل را پوشش میدهد، بنابراین زمانی که از ویندوز سرور اورجینال استفاده کنید، امنیت بیشتری خواهید داشت. دریافت آپدیت ها: وقتی ویندوز سرور را به طور رسمی و قانونی فعال کنید، تمام آپدیت های آن را به طور مستقیم از مایکروسافت دریافت خواهید کرد و بدین ترتیب قادر به نصب و استفاده از جدیدترین آپدیت های ویندوز خواهید بود. عدم نیاز به نصب مجدد: اغلب نسخه های کرک شده ویندوز سرور به مرور با مشکلاتی مثل کند شدن، دان شدن و عدم پایداری رو به رو میشوند و بدین ترتیب کاربر مجبور خواهد شد که هر چند وقت یک بار Windows Server را حذف و از نو نصب و کانفیگ کند. از آنجایی که اسکریپت ربات های تلگرامی برروی سیستم عامل و کانفیگ به خصوصی کار می کنند، توصیه می کنیم سرور مجازی مورد نظر خود را از ایزی هاست تهیه بفرمایید.