• خانه
  • وبلاگ
  • بایگانیهای تفاوت هاست اشتراکی و وی پی اس

بایگانیهای تفاوت هاست اشتراکی و وی پی اس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سیستم عامل میکروتیک در واقع همان هسته مرکزی دستگاههای میکروتیک اند و مشابه سیستم عامل در روترهای سیسکو عمل میکنند. سرور مجازی لینوکس همان سرور انتخابی شما در پروسه خرید با منابع سختافزاری یکسان است و تنها تفاوت آن با سرور مجازی ویندوزی در نوع سیستمعاملی است که بر روی سرور نصب میشود. هاستینگ پارسیان با راهاندازی یک محیط ایزوله (Isolated) برای هر سایت، محدوده فعالیت و مصرف منابع را محدود به فضای همان سایت کرده است. هاستینگ پارسیان با ارائه پلان خدمات مدیریت سرور، تمامیمراحل راهاندازی، نگهداری و مدیریت سرور شما را به عهده میگیرد. از جمله آن زمانی است که یک سایت دیگر بر روی سرور مشترک با سایت شما، مورد حمله قرار میگیرد. زمانی که یکهاست اشتراکی تهیه میکنید، در حقیقت فضایی را بر روی یکی از سرورهای شرکت سرویسدهنده اجاره میکنید. زمانی که قیمتهاست اشتراکی و سرور مجازی را با هم مقایسه میکنید، قطعا ذهنتان به سمت سرویس ارزانتر خواهد رفت. در مواردی که سایت شما، محدودیتهایهاست اشتراکی را به هر شکل نقص کند،هاست شما غیرفعال خواهد شد. یکی از دلایلی که اکثر کاربران تمایل به استفاده از سرور مجازی VPS دارند، محدودیتهایهاست اشتراکی است. نرمافزارهای شخصی سازی شده به دلایلی بسیار مهم هستند، اما حتی اگر نرمافزارها از پیش سفارش داده شده باشند، همهی VPSها و ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب ، به مشتریان خود اختیار تام و آزادی عمل در نصب و اجرای نرمافزارهای اضافهتر نمیدهند.

و همین مورد در مورد میزبانی مشترک نیز صادق است. مجازی ساز کمک میکند تا از تمام منابع یک سرور اختصاصی در چندین سرور مجازی و نرم افزاری به میزان مورد دلخوان استفاده شود و در واقع با کمک مجازی ساز و ایجاد سرور های مجازی شما قادر خواهید بود تا قدرت حداکثر میزان استفاده از منابع سخت افزاری یک سرور اختصاصی را در دست داشته باشید . در سرور مجازی دست شما به مراتب باز تر است و قادر به ایجاد هرگونه تغییرات در سرور هستید . پس بهتر است اگر شما نیز از کاربران قدیمی بایننس هستید و هنوز دارایی خود را در این صرافی نگهداری میکنید، پولهای خود را به صرافی مطمئن دیگر انتقال دهید. مثلا همین متونی که شما در حال حاضر مشغول مطالعه آن هستید از شبکه ای از اتصالات مابین سرورهای میزبان آپدیت بلاگ تا مرورگر شما گذرکرده انند و بر روی مانیتورتان در مقابل شما قرار گرفته اند. بدین وسیله نمونه هایی از تنظیمات حرفه ای و کلی ارائه می شود. سیستمعامل میکروتیک در سال ۱۹۹۵ میلادی توسط دو دانشجوی دانشگاه MIT آمریکا به وسیله نگارشی از سیستمعامل لینوکس بنیان گذاشته شد. چهار ورژن از این سیستم عامل منتشر شده است و آخرین ورژن مربوط به سال 2016 است و در ضمن بسته به استفادهی شما و کار شما با سرور میتوان موقعیت مکانی را تغییر داد و یا سرور را از ایران تهیه کرد. یکی از بهترین مزیت های گنجه هاست گارانتی بازگشت وجه تا یک هفته در صورت نارضایتی است. عملآ یک سرور مجازی با هزینه بسیار پایین تر نسبت به سرور اختصاصی می تواند نیازهای یک کاربر را تا حد معین و ذکر شده منابع برطرف کند. در خرید سرور ترید نیاز است که یک سری تحقیقات و بررسی های لازم در زمینه امنیت صورت بگیرد. مدیریت یک سرور مجازی لینوکس ، نیاز به داشتن دانش فنی و علمی در زمینه نحوه مدیریت سرور های مجازی و سیستم عامل لینوکس دارد .

منابع محدودی دارد و سرعت بارگذاری سایت محدود به این منابع است. در بسیاری از مواقع، سایتی با ترافیک بالا، حجم قابل توجهی از منابع هاست را مصرف ميکند و سبب میگردد زمان لود شدن سایت شما افزایش یابد؛ با انتخاب میزبان اختصاصی، زمان بارگذاری سایت خود را به شکل قابل ملاحظهای کاهش دهید. سرعت بارگذاری سایت در سرویس مجازی، سریعتر است. بطور کلی میتوان گفت که سرور مجازی انعطاف پذیرتر، سریعتر و امنتر ازهاست اشتراکی است. تفاوت سرور اختصاصی و اشتراکی چیست؟ در واقع سرور مجازی ، نسل آینده سرویس های هاست و میزبانی وب است . اگر برای میزبانی وبسایت فارسی است ترجیحا سرور و یا هاست کشور ایران را خریداری کنید. با توجه به ماهیت دو سرویسهاست اشتراکی و سرور مجازی همانطور که انتظار میرود قیمت سرور مجازی به مراتب بیشتر از قیمتهاست اشتراکی است. بیشتر برنامه نویسان پایتون بر این عقده هستند که آموزش پایتون یکی از بهترین و راحتترین زبانهای برنامه نویسی برای شروع میباشد. محیط این نوع از میزبانی مجزا بوده و بطور کامل در اختیار شماست. ارتقای عملکرد وب سایت: میزبانی بخشهای مختلف سایت روی ماشینهای مجازی کوچکتر: به منظور افزایش عمکرد بهینه بخشهای مختلف یک وب سایت میتوانید از ماشینهای مجازی کوچکتر VDS استفاده نمایید. 2. اتصال سریع و بدون قطعی که بسته به سروری که انتخاب کرده اید، می تواند سرعت شما افزایش پیدا کند. هرگاه ما تعداد زیادی برنامه کاربردی داشته باشیم که هرکدام روی سرور های مختلف اجرا میشود،مدیریت سیستم ترجیح میدهدکه برنامه ها روی سرورهای جدا اجرا کند.بنابراین باید تعداد سرورها را افزایش دهد و اینکار باعث هزینه های اضافی میشود .هزینه هایی برای نگهداری سرورها و هزینه های سخت افزاری و …

کسب وکارها به طور سنتی نسخه ویندوز سرور را روی یک سرور فیزیکی نصب می کنند که قابلیت های سخت افزاری بالاتری نسبت به ورک استیشن دارد. مفهوم مجازی سازی سرور یا تولید و ساخت سرور مجازی به کمک یک مجازی ساز ، تولید و ساخت یک سرور نرام افزاری با قابلیت هایی شبیه به سرور اختصاصی و فیزیکی است . شرکتها برای اینکه بتوانند وبسایت خود را میزبانی کنند به جای تهیه یک سرور فیزیکی و پهنای باند با هزینه بالا و همچنین هزینه و زمان برای نگهداری از سرور، میتوانند با تهیه سرور مجازی با کیفیت بالاتر و هزینه اندک که بسیار مقرون به صرفه برای صاحبان مشاغل یا افرادی که میخواهد وب سایت برای خود داشته باشند ، باشد . تقریبا هر سرویسدهنده میزبانی، میزبانی اشتراکی (هاست ویندوز،هاست لینوکس،هاست ابری و…) هم ارائه میکند و معمولا ارزانترین سرویسی است که میتوان آن را انتخاب کرد. وب سایت آنها، نسبت به منابعی که برایهاست اشتراکی تعریف شده، مصرف بیشتری دارد. بسیاری از صاحبان وب سایت پیش از راه اندازی وب سایت خود به این فکر میکنند که سرور مجازی بهتر است یاهاست؟ ما در مقالهی اموزش راه اندازی سرور خانگی میخواهیم به شما برای دستیابی به این امر کمک کنیم. ولی فقط هنگام تحویل سرور در حالت عادی یک کابل شبکه به یک پورت آن متصل است، مگر اینکه تنظیمات شبکه خاصی را داشته باشید.

همچنین ، یک سایت ساز با خود دارد که میتوانید وبسایت خودرا راه اندازی کنید . راه اندازی سایت بر روی کامپیوتر خودتان مزایای زیادی دارد. سیستم عامل هایی مانند انواع ویرایش ها و دیستریبیوشن های لینوکس ، یونیکس ، ویندوز و حتی میکروتیک ، قابل نصب و راه اندازی بر روی سرور مجازی هستند . البته بعضی از کنترل پنلها مانند پلسک هم در ویندوز و هم در لینوکس نصب میشوند. آیا از طریق Remote Desktop Connection ویندوز میشه به سرور لینوکس ( Centos ) متصل شد ؟ ورود به سرور مجازی لینوکس ترکیه از طریق SSH (Secure Shell) از رایانه هایی با سیستم عامل های لینوکس و ویندوز امکان پذیر است. در مقایسه قیمت ها می توان گفت سرورهای مجازی برای یک کسب وکار کوچک بسیار مناسب و به صرفه تر از سرور اختصاصی هستند. سیستم عامل ویندوز سرور مجازی با سیستم عامل ویندوز خانگی تفاوتهای زیادی دارد. به علت روت بسیار خوب فیزیک نظری که دیتاسنتر تبیان دارد و همچنین کیفیت بسیار بالا این دسته از افراد باید سرور از تبیان تهیه کنند. RouterOS از بسیاری برنامه های کاربردی که توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت استفاده شده می شود پشتیبانی می کند. میتوان گفت مهمترین محصول این شرکت سیستم عامل میکروتیک (Mikrotik RouterOS) است. محصول مجازی ساز این شرکت “ESXi” دارد که به صورت یک سیستم عامل ارائه شده است. پشتیبانی محصول توسط میکروتیک از طریق انجمن و ویکی انجام می گیرد. مشکلات سرور و مشکلاتی که مربوط به کدنویسی سایت نباشد، از سمت شرکت میزبانی برطرف میشوند.

یکی از کاربردهای سرور مجازی استفاده به عنوان سرویس دهنده میزبانی وب است.بسیاری از شرکت های میزبانی وب با استفاده از سرورهای مجازی سرویس میزبانی برای کاربران خود و موسسات و شرکتها ارائه میدهند که این سرویس می تواند بسیار مقرون به صرفه برای کاربران عادی و شرکتها باشد. وقتی شما خدمات میزبانی وب را خریداری میکنید، چیزی که در واقع خریداری کردهاید اجازه ذخیره وبسایت خود روی سرورهای این شرکت خدمات دهنده است. سرور مجازی امکانات و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به میزبانی اشتراکی دارد. همیشه این خطر وجود دارد که مشکلات امنیتی سایتهای دیگر بتواند بر سایت شما نیز اثر بگذارد. همانطور که از نام آن پیداست، اشتراکی بودنهاست بدین معنی است که سایت شما، منابع سرور را با سایتهای دیگر بصورت اشتراکی استفاده میکند. همچنین قسمتی از پهنای باند سرور اصلی نیز به سرور مجازی اختصاص داده میشود، همه این تقسیم بندی ها با توجه به منابع موجود سرور اصلی می بایست انجام گیرد و معمولا در مجازی سازهای جدید امکان اورسل یا فروش بیش از حد منابع وجود ندارد. تجربه نشان داده است که بیشتر این افراد، کارشان را باهاست اشتراکی آغاز میکنند که معمولا ساده و ارزان هستند. جهت آشنایی بیشتر با مفهوم سرور مجازی در ابتدا باید شما با مفهوم سرور آشنا شوید که در مقاله سرور چیست و انواع آن به طور کامل توضیح داده شده است. به سرور دسترسی کامل دارید و میتوانید شخصا آن را مدیریت کنید.

تصمیم شما در مورد انتقال از سرور مجازی به سرور اختصاصی نیز بر اساس قیمت تعیین میشود. پارس پک انواع SDNها از جمله CDN وبسایت، فایل و ویدئو را ارائه می دهد که در ادامه بیشتر درمورد آن ها بحث خواهیم کرد. با توجه به وجود قطعات متحرک و سیستم مغناطیسی هاردهای دیسک سخت، احتمال بروز آسیب جدی به درایو و اطلاعات شما در هاردهای قدیمی بیشتر است. جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله هاست را مطالعه کنید. همیشه روشن و در دسترس بودن سرور مجازی ویندوز نیز دیگر قابلیت بخصوص این سرور هاست. نیازی به تنظیمات و نگهداری سرور ندارد و حتی نیازی نیست نگران به روزرسانی نرمافزارهای سرور باشید. برخی از کاربران به اشتباه گمان می کنند که سرور های مجازی ایران تنها از داخل ایران و سرور مجازی خارج، تنها از خارج ایران قابل دسترس است که این باور کاملا اشتباه می باشد، سرور مجازی شما چه در داخل و چه در خارج کشور میزبانی شود از کلیه نقاط دنیا قابل دسترسی می باشد و این سرویس ها مختص به منطقه خاصی نیست. قبل از انتخاب میزبانی وب، مهم است که بدانید چه نوع میزبانی مناسب هدف شماست.( اشتراکی، VPS، اختصاصی یا میزبانی ابری ) امیدوارم که این مقاله نمای کاملی از گزینههای مختلف موجود برای شما فراهم کرده باشد. به عنوان مثال چنانچه شما قصد داشته باشید سهامی را که صف های طولانی خرید دارد، بخرید، باید در جایگاه و ردیف های اول صف خرید قرار بگیرید و برای این کار نیازمند ابزار و زیرساخت مناسب خواهید بود، ابزار اول استفاده از سرور مجازی بورس با اینترنت فوق سرعت است و ابزار دوم استفاده از ربات و نرم افزار سرخطی بورس است. البته تفاوتهاست و سرور مجازی شامل موارد دیگری هم میشود.