• خانه
  • وبلاگ
  • با تفاوت سرور مجازی و اختصاصی و مزایا و معایب هرکدام آشنا شوید

با تفاوت سرور مجازی و اختصاصی و مزایا و معایب هرکدام آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بارزترین هدف سرورهای میکروتیک مسیریابی میباشد. برروری سرورهای مجازی سیستم عامل مورد نیاز و انتخابی شما متناسب باکارتان نصب میشود. در واقع دستگاه شما اعم از لپتاب، کامپیوتر، و یا گوشی موبایل هر چه که باشد و هر سخت افزاری که داشته باشد اهمیتی ندارد شما می توانید از طریق آن به سرور مجازی بورس خود متصل شوید. مالک میتواند در خصوص تغییر میزان منابع اعم از پردازنده، حافظه اصلی، ترافیک و فضای هارد دیسک و… مثلاً 06-2021 نشون میده که دیسک های داخل این فولدر دیسک های آپدیت شده مربوط به ماه ششم سال میلادی 2021 هستن. با این ویژگی دیگر نگران یایین آمدن بازدهی و کیفیت منابع سرور و ارائه خدمات آن نخواهید بود، چرا که همه ی منابع آن تنها به شما اختصاص دارد. در مقابل مدیریت تمامی منابع سرور اختصاصی به صورت کامل در اختیار مالک وب سایتی خواهد بود، که بر روی آن میزبانی میشود. از آنجایی که هاست خارج از ایران از بستر شبکه پایدارتر و سریعتری نسبت به نوع ایرانی خود برخوردار است، در این زمینه دارای برتری بوده، و برای وب سایتهایی که SEO based هستند، پیشنهاد میشوند. از این فضا برای نگهداری اطلاعات سایت، تصاویر مربوط به سایت، فیلمهای مربوط به سایت، دیتابیس، حجم مصرفی توسط ایمیل سازمانی و سایر اطلاعات مربوط به سایت استفاده میشود.

اگر از سیستم های مدیریت محتوایی مثل وردپرس استفاده می کنیم، بهتر است که از افزونه های افزایش امنیت وردپرس استفاده کنیم تا بتوانیم امنیت سایت را تا چند برابر افزایش داده و نگذاریم که اطلاعات سایت به سرقت روند. هزینه:د ر واقع شما همه قابلیتهای یک سرور اختصاصی را با کسری از هزینه های آن خواهید داشت. کافیست دامینی که رزرو کردید و همچنین آدرس ip وب سرور خود را به این شرکت ها بدهید تا آنها به این سرور ها اضافه کنند و چون این سرورهای dns در دنیا به هم متصل هستند ظرف یک یا دو روز سایت شما با تایپ دامین شما قابل دسترس خواهد بود. سرورهای اختصاصی با توجه به کیفیت قطعات سختافزاری و قدرت پردازش قیمتهای متفاوتی دارند و هنگام خرید سرور اختصاصی باید با توجه به نوع فعالیت و نیازهای پروژه، انتخاب درستی داشته باشید، بااینحال نگران نباشید، در سینداد غالبا سرورها قابل ارتقا هستند و پس از خرید هم میتوانید در صورت نیاز گزینههای متفاوتی مانند RAM و CPU را به سرور خود اضافه کنید.هر سرور اختصاصی مانند یک کامپیوتر با سختافزاری قدرتمندتر است که بهصورت شبانهروزی روشن و به اینترنت متصل است و IP مجزا و مختص به خود دارد. سرور محاسباتی: برای پردازش و محاسبه دادههای زیاد مورد استفاده قرارمیگیرد. البته در صورتی که از هاستهای ابری استفاده کنید به طور کل این مشکل برطرف خواهد شد.

سرور های مجازی کشور آلمان از برترین دیتاسنترهای اروپایی هتزنر آلمان با جدیدترین سخت افزارها و بهترین پشتیبانی باعث می شود مشتریان اطمینان کامل در پایین بودن ریسک خرابی سخت افزار و مشکلات امنیتی حاصل نمایند. تاثیر پذیری از اختلالات اینترنتی: بعضا رخ دادن اختلالات اینترنتی اجتناب ناپذیر بوده و مشاهده شده که به صورت لحظهای ارتباط شبکه داخل ایران با خارج از کشور قطع میشود. و از پایداری -سرعت بالا – روتر قوی برخوردار میباشد. از این گذشته، به دلیل مسافت زیاد، پینگ سرور ممکن است بالا برود و سایتتان را کند. یک قسمت دیگر به خود کاربر برمیگردد که از چه اینترنتی استفاده میکند و برای خرید خود چقدر اهمیت قائل است و چقدر سریع سفارشات خود را ارسال میکند. اما این خارج یا داخل بودن هاست چه تاثیراتی را بر روی سایت ما میگذارند؟ در بسیاری موارد انواع هاست ویندوز ، هاست لینوکس ، هاست وردپرس ، یا هاست پریمیوم نیازهای یک سایت را پوشش می دهند اما مواردی نیز وجود دارند که سرویس دهی سایت تنها در صورتی قابل ارائه است که سرویس های اختصاصی، تنظیمات Customized شده، RAM و CPU تضمین شده و اختصاصی در اختیار سایت قرار داده شود. این موضوع به این معنی است که با توجه به عدم اشتراک سرورهای اختصاصی، انتقال اطلاعات از یک سرور اختصاصی به سرور اختصاصی دیگر زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.- سرور اختصاصی هیچگونه اشتراکی با سایر سرورها ندارد؛ اما سرور مجازی در مواردی مانند برق یا برخی گزینههای سختافزاری با سایر سرورهای مجازی اشتراکاتی دارند.

و سپس با وارد کردن اطلاعات سرور از طریق موبایل به سرورمتصل شوید. A2 Hosting در صورت حمله به هر یک از ترتیبات ما ، کمک اضطراری را ارائه می دهد. سینداد از سال ۱۳۸۵ با ارائه خدمات متنوع میزبانی متناسب با بودجه و نیازهای مختلف، این امکان را برای شما فراهم آورده است تا سایت خود را بر بستر اینترنت به نمایش همگان درآورید. شرکت سینداد که این روزها در ارائه خدمات برگزاری کلاس های آنلاین بسیار موفق عمل کرده است، سالها در حوزه دیتاسنتر فعالیت دارد. گونهای از معماری توزیع شده بدون هماهنگی مرکزی است که در آن شرکت کنندگان میتوانند در آن واحد عرضهکننده و نیز مصرفکننده منابع باشند. برای تهیه سرور مجازی بورس به شرکت هایی مراجعه کنید که تجربه کافی در این زمینه دارند و سرورهای با کیفیت به مشتری ارائه می دهند و همچنین قبل از خرید مشاوره مفید با شما انجام می دهند و در این خصوص صداقت کامل دارند. با توجه به اینکه سرورها در داخل ایران هستند، میتوان گفت از نظر امنیتی هم سرورهای ایرانی گزینه مناسبی برای سایتهایی است که حفظ امنیت و اطلاعات دغدغه اصلی صاحبان آنها است.یکی دیگر از مزایای سرور ایرانی این است که در صورت وجود مشکلات اینترنت سراسری، این نوع سرورها باز هم قابل دسترسی هستند. برخی تفاوتهای این سرورها در اینجا آورده شده است:- سرورهای اختصاصی از نظر سختافزاری قدرتمندتر از سرورهای مجازی هستند.- سروهای اختصاصی علاوه بر قدرتمند بودن از نظر سختافزاری، پهنای باند بهتری نسبت به سرورهای مجازی دارند.- سرورهای مجازی ارزانتر از سرورهای اختصاصی هستند.- با توجه به عدم اشتراک با دیگران، امنیت سرورهای اختصاصی بیشتر است.- نصب سیستمعامل روی سرر مجازی بستگی به کانفیگ سرور اصلی و میزبان دارد؛ در صورتی که در سرور اختصاصی میتوان بهراحتی هر سیستم عاملی را نصب کرد.- جابجایی اطلاعات در سرورهای اختصاصی سختتر از سرورهای مجازی است.

کانفیگ یا همان پیکربندی سرورهای اختصاصی معمولا توسط شرکتی که سرور را از آنجا خریداری کردهاید انجام میشود و دراختیار خریداران قرار میگیرد. این فضا مانند همان حافظه موجود در هارد کامپیوتر شماست. سرورهای مجازی مانند سرورهای اختصاصی مجلل نیستند اما از سرویسهای اشتراکی مجهزترند.سرورهای مجازی با استفاده از نرمافزارهای مجازیسازی مانند Hypervisor و Vmware روی سرورهای اختصاصی ساخته میشوند. اما اگر از گوشی موبایل با سیستم عامل اندروید و ios استفاده می کنید باید برنامه ریموت دسکتاپ کانکشن را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود و بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید. در دنیای تجارت کنونی، اگر یک کسبوکار دارای وب باشد، دامنه تجارتاش افزایش یافته و نتایج سودآوری را برایش به همراه دارد؛ بنابراین اگر میخواهید تجارت خود را به روش آنلاین نیز ارتقا دهید و اصطلاحاتی مانند Cloud، سرور،هاست و… در این نوع سرویس ها معمولا منابع فیزیکی مختلفی مانند RAM و CPU به صورت کاملا اختصاصی برای سرور مجازی کنار گذاشته می شوند. با استفاده از فن آوریهای مربوطه (مانند Xen،vmware ESXI یا Virtuozzo) و با بهره گیری از سخت افزارهای قدرتمند و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین VPS با امکانات یکسان یا متفاوت تقسیم می شود. همانطور که می دانید، منظور از سرور، سیستمهای کامپیوتری هستند که از نظر قدرت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارند و درواقع سرورهای اینترنتی، سیستمهای قدرتمندی هستند که در دو دسته سرور اختصاصی و سرور مجازی قرار میگیرند و در تمامی ساعات شبانهروز آماده پاسخگویی به سؤالاتی هستند که کاربران در سطح وب مطرح میکنند. همانطور که پیشتر گفتیم در واقع سرور نوعی کامپیوتر پرقدرت با سخت افزارهای خاص و پیچیده است که بالاترین پردازش را می توانند انجام دهند.

بهطور کلی یک وب سرور میزبان یک یا چند وب سایت است که درخواستهای ارسالی از پروتکل اچ تی تی پی یا چندین پروتکل را پردازش میکند. برای آمادهسازی این نوع سرورها، قدرت پردازش و منابع سرور اختصاصی اصلی بین سرورهای کوچکتر که همان سرورهای مجازی هستند تقسیم میشوند. همان طور که در عکس پایین مشاهده میکنید، میزان پولی که در بایننس وجود دارد بالای 49 میلیارد دلار است که معادل 1 میلیون چهار صد و سه هزار بیتکوین است. به گزارش بازار، اگر در حال فعالیت در بازار بورس ایران هستید صد در صد دغدغه اصلی شما این است که بتوانید عرضه های اولیه و سهام های بزرگ را سرخطی بزنید. در حال حاضر، از نظر ما یا شما از سرور استفاده میکنید و یا سرویس را قطع میکنید. همچنین برخی از افزونه های وردپرس و سایر cmsها با توجه به تحریمهای آمریکا یا فیلترینگ قادر به خدمات دهی از داخل ایران نیستند. ۱۹- تفاوت هاست ایران با هاست خارج در چیست؟ در این شرایط پیکربندی و نصب هر چیزی که در سرور نیاز دارید بر عهده ما خواهد بود. اینترنت سرور مجازی بورس پایدار و بدون قطعی و کندی است و مشکلاتی که با اینترنت خانکی و سیمکارتی دارید به هیچ عنوان با اینترنت سرور بورس نخواهید داشت. به لطف ویژگی Remote Desktop مایکروسافت شما میتوانید بدون دسترسی فیزیکی و از راه دور به سرور هایی که هزاران کیلومتر از شما دور هستند متصل شده و اقدام به مدیریت سرور فرمایید. با وجود آنکه گزینههای زیادی برای انتخاب بهترین نوع میزبانی وجود دارد اما هیچکدام از آنها به اندازه سرور اختصاصی نمیتوانند تنوع عملکرد و سطح بالایی از کنترل را در اختیار کاربر قرار بدهند. تمامی منابع مورد نیاز برای شما در یک سرور مجازی رزرو شده می باشند و به محض نیاز شما می توانید از توان سرور به اندازه ای که رزرو کرده اید استفاده داشته باشید.