برترین سوالات مصاحبه برنامه نویسی 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


کدنویسی و برنامه نویسی موضوعات جذابی هستند. این اجازه می دهد تا مردم هر روز دور هم جمع شوند تا چیزی منحصر به فرد ایجاد کنند، ایده ها را به اشتراک بگذارند، توسعه دهند، مشکلات را حل کنند و چیزهای جدید یاد بگیرند. به گفته Business Insider، برنامه نویسی یا توسعه نرم افزار از جمله مشاغل پرتقاضا در سال 2022 خواهد بود. در این وبلاگ، ما شما را با بیشترین سوالات مصاحبه برنامه نویسی برای سال 2022 آشنا خواهیم کرد.

این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی تمام سوالاتی را که تقریباً در تمام مصاحبه ها با آنها روبرو می شوید از سطح ابتدایی گرفته تا نقش های تخصصی پوشش می دهد. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید جلو برویم و به سؤالات نگاه کنیم. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید به سوالات مصاحبه برنامه نویسی 2022 بپردازیم، بیایید شروع کنیم!

بیایید در این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی به جلو برویم و به چند سوال برنامه نویسی برای مبتدیان بپردازیم.

سوالات مصاحبه برای مبتدیان برنامه نویسی

1. برنامه نویسی کامپیوتر چیست؟

برنامه نویسی کامپیوتری فرآیند انجام یک محاسبات خاص است، معمولاً با طراحی/ساخت یک برنامه کامپیوتری اجرایی. برنامه نویسی شامل وظایفی مانند تجزیه و تحلیل، تولید الگوریتم، دقت الگوریتم پروفایل و مصرف منابع و اجرای الگوریتم است.

2. برنامه نویسی چگونه کار می کند؟

برنامه نویسی شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها برای رایانه برای انجام وظایف مختلف است. این دستورالعمل ها دستورات اجرایی هستند که هر کدام هدف متفاوتی دارند.

3. الگوریتم چیست؟

الگوریتم مجموعه ای از دستورالعمل ها و استانداردهایی است که به رایانه می گوید وظایف را انجام دهد. الگوریتم ها با اعمال مراحل خاصی برای ورود اطلاعات برای ارائه نتیجه کار می کنند. الگوریتم ها در برنامه های مختلف مانند موتورهای جستجو استفاده می شوند و در طراحی اتوماسیون بسیار مهم هستند.

4. ثابت ها چیست؟

ثابت ها مقادیر داده ای هستند که هر بار که یک برنامه کامپیوتری شروع می شود یکسان باقی می مانند. به عنوان مثال، ثابت های تحت اللفظی، آن هایی که در کد منبع ساخته شده اند، ثابت های نام گذاری شده، سرفصل های ساده شده برای ثابت های تحت اللفظی هستند.

5. ساختار داده چیست؟

ساختارهای داده سیستم هایی هستند که به طور خاص برای سازماندهی داده ها و انجام عملکردها به راحتی طراحی شده اند. برخی از ساختارهای داده شامل آرایه ها، لیست های پیوندی و پشته ها هستند.

6. اشکال زدایی چیست؟

اشکال زدایی فرآیند یافتن و حذف خطاها در یک برنامه است. در این فرآیند، برنامه به طور کامل از نظر خطا بررسی می شود. سپس خطاها مشخص و رفع می شوند.

7. Uچه زمانی یک خطای نحوی رخ می دهد؟

یک خطای نحوی رخ داده است زمانی که برنامه نویس دستورالعملی را با استفاده از نحو نادرست می نویسد. یک خطای نحوی زمانی رخ می دهد که یک برنامه نویس یک خط کد نادرست می نویسد. بیشتر خطاهای نحوی شامل از دست دادن علائم نگارشی یا غلط املایی نام هستند. اگر یک خطای نحوی در یک زبان برنامه نویسی کامپایل شده یا تفسیر شده وجود داشته باشد، کد کار نخواهد کرد.

بیایید در این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی به جلو برویم و به چند سوال برنامه نویسی متوسط ​​بپردازیم.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی متوسط

8. چه زمانی خطای زمان اجرا رخ می دهد؟

یک خطای زمان اجرا رخ می دهد زمانی که برنامه از نظر نحوی صحیح است اما دارای مشکلی است که فقط در حین اجرای برنامه شناسایی می شود. این مشکلات در زمان کامپایل توسط کامپایلر جاوا قابل تشخیص نیستند و تنها زمانی که برنامه در حال اجرا است توسط ماشین مجازی جاوا (JVM) شناسایی می شوند.

9. چه زمانی خطای منطقی رخ می دهد؟

یک خطای منطقی زمانی رخ می دهد که یک برنامه منطق اشتباه را پیاده سازی کند. مترجم (کامپایلر یا مفسر) هیچ پیام خطایی را برای خطای منطقی گزارش نمی کند. یافتن این خطاها سخت ترین هستند.

10. فلوچارت چیست؟

فلوچارت یک نمایش تصویری از یک برنامه است که به درک جریان کنترل و داده ها در یک الگوریتم کمک می کند.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی - Edureka

11. اولین زبان برنامه نویسی که یاد گرفتید چه بود؟

صادق بودن با مصاحبه کننده مفید خواهد بود. اولین زبان برنامه نویسی شما چه بود؟ آیا این یک خطای جاوا اسکریپت بود؟ پایتون؟ یکی از اهداف این سوال ارزیابی دانش شما از زبان برنامه نویسی است. بدون توجه به اینکه از کجا شروع کرده‌اید، حتماً جزئیات زبانی را که می‌خواهید درباره آن صحبت کنید، بررسی کنید.

12. حلقه ها چیست؟

حلقه ساختاری است که می تواند مجموعه ای از عبارات را تا چند بار ثابت یا تا زمانی که معیار خاصی برآورده شود تکرار کند.

13. انتزاع داده چیست؟

انتزاع داده فرآیند کاهش حجم اطلاعات به ویژگی های اساسی آن است. این فرآیند «مدل سازی» نیز نامیده می شود و توسعه برنامه را ساده می کند. از آنجا که پایگاه‌های داده ساختارهای پیچیده‌ای هستند، تنها انتخاب برای افشای داده‌های مربوط به مخاطبان کاربر خاص برای عملکرد برنامه ضروری است.

بیایید در این وبلاگ سوالات مصاحبه برنامه نویسی به جلو برویم و به چند سوال برنامه نویسی پیشرفته بپردازیم.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی پیشرفته

14. کار کامپایلر چیست؟

کامپایلر نرم افزار کامپیوتری است که کد منبع نوشته شده به زبان سطح بالا را به مجموعه ای از دستورالعمل های زبان ماشین ترجمه یا کامپایل می کند که توسط واحد پردازش مرکزی کامپیوتر دیجیتال قابل درک باشد. یک کامپایلر کد منبع را به کد شی قابل خواندن توسط ماشین تبدیل می کند. این کد قابل خواندن توسط ماشین معمولاً از صفر و یک تشکیل شده است زیرا به صورت باینری است. کامپایلر اکنون می تواند برنامه را به عنوان یک فایل اجرایی اجرا کند.

15. متغیرها چیست؟

در برنامه نویسی کامپیوتری، یک متغیر یک مکان ذخیره سازی انتزاعی، همراه با یک نام نمادین مرتبط است که مقدار معلوم یا ناشناخته ای از اطلاعات را در خود نگه می دارد که مقدار نامیده می شود. یا ساده تر، یک متغیر محفظه ای برای مجموعه خاصی از بیت ها یا نوع داده است.

16. مرتب سازی چیست؟ برخی از انواع مرتب سازی را ذکر کنید

مرتب سازی فرآیند سازماندهی داده ها به ترتیب نزولی یا صعودی با توجه به عناصر خاص رابطه بین انواع اطلاعات است.

مرتب سازی درج – مقادیر به صورت تدریجی در یک لیست موجود درج می شوند.

ادغام مرتب سازی – پارتیشن های عناصر ایجاد و ادغام می شوند تا اجزای هر پارتیشن را اولویت بندی کنند.

مرتب سازی سریع – این نوع مرتب سازی یک عنصر محور را قرار می دهد و عناصر کوچکتر را در سمت چپ و عناصر بزرگتر را در سمت راست سازماندهی می کند.

مرتب سازی رادیکس – این روش داده ها را بر اساس مقادیر مکانی عددی مرتب می کند.

مرتب سازی پشته – فرآیندی که بر مرتب سازی داده ها به ترتیب متکی است.

سوالات مصاحبه برنامه نویسی - Edureka

17. مستندسازی چیست؟

Documentation شرح مفصلی از الگوریتم برنامه، طراحی، روش کدگذاری، آزمایش و استفاده مناسب است. اسناد برای کاربرانی که به طور روزانه به برنامه تکیه می کنند و برای برنامه نویسی که ممکن است از آنها خواسته شود تا آن را اصلاح یا به روز کنند ارزشمند است.

18. سخت ترین چیز در مورد کار به عنوان برنامه نویس چیست؟

سخت ترین چیز در مورد برنامه نویس کامپیوتر بودن ممکن است یک مهارت فنی خاص نباشد، بلکه یک ویژگی شخصیتی است. پلتفرم ها و چارچوب های دیجیتال سریعتر از همیشه در حال پیشرفت هستند. تنها راه محافظت از خود در برابر شکست چیزی نیست که در یک کتاب یاد بگیرید، بلکه چیزی است که در درون خود پرورش دهید. سازگاری سلاح مخفی برنامه نویسان کامپیوتر در هر مرحله از حرفه خود است. اگر خود را وقف هنر انطباق کنید، به زودی خود را آماده و قادر خواهید بود تا با هر چالشی که برای شما ایجاد می شود روبرو شوید.

19. می توانید در مورد پروژه برنامه نویسی مورد علاقه خود بگویید؟

هر برنامه نویسی یک زبان مورد علاقه دارد که دوست دارد روی یک پروژه کار کند. دانستن اینکه پروژه برنامه نویسی مورد علاقه یک فرد چیست، می تواند به شما چیزهای زیادی در مورد کاری که دوست دارد در محل کار انجام دهد، بگوید. ممکن است متوجه شوید که شخص در حل مسائل پیچیده، تفکر نوآورانه را ترجیح می دهد، یا اینکه داوطلب دوست دارد در خطوط تکراری کد گم شود.

20. جستجوی باینری چیست و چگونه استفاده می شود؟

جستجوی دودویی که به‌عنوان جستجوی نیم‌فاصله، جستجوی لگاریتمی یا برش باینری نیز شناخته می‌شود، یک الگوریتم جستجویی است که موقعیت یک مقدار هدف را در یک آرایه مرتب‌شده پیدا می‌کند. جستجوی دودویی مقدار هدف را با عنصر میانی آرایه مقایسه می کند.

استفاده از درخت جستجوی دودویی در هر موقعیتی که عناصر را می توان به روشی کمتر/بیشتر از مقایسه کرد مفید است. برای مثال، از ترتیب حروف الفبا به عنوان معیار بزرگتر یا کوچکتر بودن یک عنصر از عنصر دیگر استفاده خواهیم کرد. اینها سوالات مهم مصاحبه برنامه نویسی هستند، لطفا توجه کنید!

21. یک زبان برنامه نویسی سطح پایین را تعریف کنید.

در برنامه نویسی کامپیوتر، زبان برنامه نویسی که انتزاعی از “معماری مجموعه دستورالعمل” یک کامپیوتر ارائه نمی کند، زبان برنامه نویسی سطح پایین نامیده می شود. معمولاً به کد ماشین یا اسمبلر اشاره می کند.

22. زبان برنامه نویسی سطح بالا را تعریف کنید.

در برنامه نویسی کامپیوتر، زبان برنامه نویسی که انتزاعی بالایی از “معماری مجموعه دستورالعمل” یک کامپیوتر ارائه می دهد، زبان برنامه نویسی سطح بالا نامیده می شود. برای سهولت توسعه برنامه در مقایسه با یک زبان برنامه نویسی سطح پایین، می توان از عناصر زبان طبیعی استفاده کرد.

23. کد ماشین چیست؟

کد ماشین زبانی است که می تواند مستقیماً توسط یک ریزپردازنده بدون نیاز به تبدیل قبلی پردازش شود. برنامه نویسان هرگز برنامه ها را مستقیماً در کد ماشین نمی نویسند.

24. زبان مدلسازی چیست؟

یک زبان مصنوعی که می تواند برای بیان اطلاعات یا دانش یا سیستم ها در ترتیبی که توسط تعدادی قانون قابل اعتماد تعیین می شود استفاده شود. این قوانین همچنین برای تفسیر معنای اجزاء در ساختار استفاده می شود.

25. تجزیه برنامه چیست؟

فرآیندی که طی آن یک برنامه به مشکلات فرعی تجزیه می شود. به جای تمرکز بر روی مشکل بزرگتر به عنوان یک کل، سعی می کنیم هر مشکل فرعی را جداگانه حل کنیم. این منجر به یک راه حل ساده می شود. این تکنیک به طراحی از بالا به پایین نیز معروف است.

اینها تعدادی از سوالات برنامه نویسی که در یک مصاحبه بیشتر پرسیده شد، بودند، اگرچه واضح هستند، اما می توان سوالات را بازسازی کرد. پاسخ همان باقی می ماند. امیدواریم این سؤالات به شما ایده ای در مورد نوع سؤالاتی که باید برای آنها آماده کنید داده باشد. بعدش چی؟ چرا سوالات مصاحبه Python Edureka را امتحان نکنید و مصاحبه بعدی توسعه دهنده Python خود را امتحان نکنید!

اگر می خواهید برنامه نویسی را از ابتدا یاد بگیرید، آموزش گواهی برنامه نویسی پایتون Edureka را ببینید که توسط بهترین توسعه دهندگان پایتون در صنعت به شما آموزش داده می شود که نه تنها پایتون را به شما آموزش می دهند بلکه شما را راهنمایی می کنند که چگونه به بهترین توسعه دهنده نرم افزار تبدیل شوید. در صنعت یادگیری لذت بخش!