• خانه
  • وبلاگ
  • بررسی سرورهای خصوصی و اختصاصی مجازی یا VPS و VDS

بررسی سرورهای خصوصی و اختصاصی مجازی یا VPS و VDS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

P-N استفاده میکنین به این سایت هست، بهترین گزینه استفاده از VPS یا همون سرور مجازی است. سرور های ارائه شده توسط آذردیتا بار ها توسط کارشناسان و همچنین کاربران برای انواع ربات تلگرام تست شده و بهترین انتخاب برای کسانی که نیاز به سرور مجازی یا همان VPS برای راه اندازی ربات های خود را دارند می باشد. خیر. در صورتی که شما سرور مجازی را از سایت بیت سرور تهیه کنید، میتوانید از سرورها هم بر روی دسکتاپ، تبلت و هم بر روی موبایل استفاده کنید. مزیت VDS نسبت به VPS این است که هر VMای از هر مقداری از منابع استفاده میکند، بر VM مجاورش تاثیری نخواهد داشت چرا که منابع هر سرور مجازی در VDS ثابت است. به دلیل این که در سرویس های اشتراکی نمیتوان به مدیریت سرور دسترسی پیدا کرد و نرم افزار مورد نظر را نصب کرد اما میتوان در سرور مجازی با پرداخت هزینه اپلیکیشن مورد نظر را بر سرور نصب کرد . در VPS مدیریتشده، متخصصان IT بیشتر کارهای مربوط به نگهداری از سرور را برعهده دارند و سرور مجازی مالک سایت نیز زیر نظر آنها قرار دارد. همانطور که از اسم این کاربرد مشخص است، یک سرور مجازی میتواند تمام خدمات یک سرور عادی را ارائه دهد. به دلیل این که در این سرور دسترسی وجود دارد میتوان نرم افزار ایمیل مورد نظر را هم بر روی این سرور نصب کرد . از نظر قیمتی VDS ها قیمت بیشتری دارند که البته شما با دیدن نوع مجازی ساز خیلی راحت میتوانید پی به اختصاصی یا اشتراکی بودن منابع آن ببرید. نسبت به سرورهای اختصاصی و اشتراکی امنیت بیشتری دارد. بهتر است یک مفهوم کلی درمورد، Server، انواع آن و کاربردهایی که دارد مختصر توضیحی را برای شما بدهیم. انعطاف پذیری بیشتر در مقایسه با هاست اشتراکی: با استفاده از سرور مجازی، امکان شخصی سازی بالایی در تنظیمات نرم افزاری فراهم می شود و می توانید نرم افزارهای مد نظر خود را به سادگی بر روی آن اجرا کنید.

در لایة مدیریت که چارچوب پیشنهادی برای افزایش بهرهوری سازمان مورد نظر نیز در این قسمت جانمایی شده است با توجه به نوع درخواست، مدیریتهای لازم را مطابق با قوانین موجود اعمال نموده و الگوی مورد نظر را برای انجام عملیات لازم بر روی درخواست مشتری انتخاب نموده و در نهایت پاسخ مشتری تحویل میگردد. سرور مجازی اختصاصی – Virtual Dedicated Server – یا به اختصار VDS که به آن سرور نیمه اختصاصی – semi-dedicated – نیز اطلاق میگردد در واقع مدلی از سرور مجازی ارزان٬ با روشی از مجازی سازی است که منابع سرور در آن بصورت کاملا اختصاصی تعریف میشود و این منابع کاملا مجزا از دیگر سرورهای مجازی موجود در یک سرور فیزیکی میباشد. Virtual Private Server استفاده تجاری زیادی هم دارد. سرور مجازی یا Vps مخفف کلمه virtual private server است. برای اتصال به سرور مجازی ترید بایننس لازم است تا نام کاربری و کلمه عبوری که شرکت ارائه دهنده سرور به شما داده است را وارد نرم افزار ریموت دسکتاپ کانکشن بزنید و وارد فضای سرور شوید. شما میتوانید نام کاربری خود را وارد نکنید زیرا در پنجره بعدی که برای ما باز میشود امکان وارد کردن نام کاربری وجود دارد. کار کردن با یک سرور اینترنتی اصلا آسان نیست. امکان نصب انواع کنترل پنل ها با خرید لایسنس بر روی سرور مجازی امکان پذیر است، کنترل پنل دایرکت ادمین و سی پنل و پلسک برای لینوکس و کنترل پنل پلسک برای ویندوز قابلیت نصب وجود دارد. فاصله ی شما تا سرور یکی از فاکتور هایی است که روی سرعت سایت تاثیر گذار است ، سرور مجازی ایرانی نیز به دلیل بُعد مسافت سرعت بیشتری دارد.

در سرویس های اشتراکی میزان فضای ذخیره سازی مناسب با اندازه ی حجم سرویس اشتراکی است اما در سرور مجازی بدون وجود چنین محدودیتی میزان فضای ذخیره سازی بیشتری در اختیار وب سایت است. پارس وب سرور برای بالا نگه داشتن حداکثری آپتایم سرویس ها همیشه با دیتاسنتر های شناخته شده ای در ایران و اروپا کار می کنیم. عده ای از افراد ادعا کرده اند که از آنجایی که نوبیتکس نماد اعتماد الکترونیک ندارد پس نباید به آن اعتماد کرد. البته این به شرطی است که پس از ذخیره اطلاعات، هنوز حجم کافی وجود داشته باشد! بهدلیل تحریمها و خطر بلوکهشدن حساب کاربران ایرانی در صرافی، بهتر است که از روش دوم یعنی نرمافزار تأیید گوگل استفاده شود تا نیاز به واردکردن شماره ایران نباشد. این سیستم عامل برای هر پروژه آنلاین که نیاز به امنیت بالا و پشته قابل تنظیم دارد ایده آل است. سرور مجازی با وجود آنکه خدماتی تقریبا مشابه با یک سرور اختصاصی ارائه میدهد، قیمت کمتری دارد. قیمت این سرور از هاست اشتراکی بیشتر است. میزبانی از وبسایتها با استفاده از VPS یکی از کاربردهای اصلی سرورهای مجازی است که محبوبیت آن روز به روز بیشتر میشود. هماکنون درصد بالایی از گیمرها بیشتر زمان بازی کردن خود را به عناوین چندنفره آنلاین اختصاص میدهند. و مدیریت و کار کردن با آن برای کاربران عادی و با دانش معمولی اندکی دشوار است. یکی از مناسبترین راهحلهای برای بکآپ گرفتن از حجم عظیم اطلاعات، خرید سرور مجازی است. یکی از مهمترین چالشهایی که هنگام راهاندازی وبسایت یا وبلاگ با آن روبهرو میشوید، انتخاب سرور اختصاصی یا اشتراکی برای وبلاگ یا سایت خود است. است. ممکن است برای ما سؤال باشد که هر یک از این کلمات چه مفهومی دارند؟ این اتفاق ممکن است نامحسوس باشد به طوری که VPN شما وصل باشد و هیچ قطعی نشان ندهد اما داده هایی که رد و بدل می شود برای چند لحظه از سرورهای VPN عبور نکند.

مشکلات امنیتی، پیکربندی سرور، بروزرسانیهای نرمافزاری در کنار موارد دیگر از مسائلی هستند که باید با آنها دستوپنجه نرم کرد. • نظارت بر سرور مجازی برای جلوگیری از بروز تهدیدهای امنیتی، نصب پچهای امنیتی و برطرف کردن ارورها. قابلیتهایی مثل وب سرور Standalone برای توسعه و تست، کش کردن (Caching)، سیستم Middleware، ORM، موتور قالب (Template Engin)، پردازش فرم (Form Processing) و واسطی دارای ابزارهای Unit Testing پایتون. این کار تنها زمانی آسان است که مالک سایت مهارتهای فنی لازم برای نگهداری از سرور را داشته باشد. حالا که با ماهیت سرورهای مجازی، طرز کار، مزایا و انواع آن آشنا شدیم بهتر است کاربردهای آن را نیز بدانیم. برای مثال، اگر مالک سایت قصد نصب برنامههایی را داشته باشد که برای تکمیل فرآیند نصب آنها به راهاندازی مجدد سیستم نیاز است، میتوان این کار را در زمان دلخواه و بدون ایجاد هرگونه مزاحمت برای سایر مشترکان سرور اصلی انجام داد. در سرور مجازی فرد می تواند هر وقت که خواست منابع خود را تغییر دهد. • پیکربندی و نگهداری از سرور که ممکن است شامل هرگونه ارتقا نیز شود. آی پی ثابت برای ترید، در واقع همان سرور مجازی ترید یا سرور مجازی بایننس است. سوال بسیار مهمی است که برای دادن پاسخ درست به آن، نیازمند داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این سرورها و مزایای هر یک از آنها هستید.

سرور اختصاصی به سروری گفته میشود که منحصرا و بدون اشتراکگذاری دراختیار کاربر قرار میگیرد. به این کار مجازیسازی سرور فیزیکی گفته میشود. سخت افزار و اندازه فیزیکی سرور، اینکه ارتفاع سرور چند Unit باشد، شبکه سرور که متشکل از پهنای باند، ترافیک و آدرس IP اینترنتی است، مکان جغرافیای سرور، سیستم عامل سرور، برقراری امنیت و انتخاب روش Backup گیری مناسب، ترکیب همه موارد گفته شده در کارایی، سرعت، هزینه، امنیت و در نهایت اعتبار و موفقیت شما در انجام کارتان بسیار تاثیر گذار هستند. از طرف دیگر و همانطور که در بالا گفته شد یکی از موارد استفاده از سرورهای مجازی و وی پی اس در شرایطی است که قصد داشته باشیم از خدمات سایتهایی استفاده کنیم که ایران را تحریم کردهاند. خدمات ارائهشده بسته به هر شرکت میتواند سطح متفاوتی از وظایف را شامل شود. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به اینکه یک سرور خصوصی مجازی (VPS) چیست و کاربردهای وی پی اس (VPS) چه میتواند باشد؟ وی پی اس یا سرور مجازی ویژگیهای زیادی از جمله کنترل بهتر و بیشتر، امکان اختصاصی سازی سرور و تنظیمات، امنیت بالاتر و عملکرد بهتر برای وبسایت های دارای ترافیک بالا را در اختیار شما میگذارد. با اسفتاده از نرم افزرهای کد باز و رایگان مانند جیتسی می توانید ویدیو کنفرانس شخصی خود را برای سازمان داشته باشید. در هر زمان می توانید پلن سرورهای مجازی فرانسه خودتان را ارتقا دهید و حتی تنزل دهید و حتی می توانید به صورت جداگانه منابع سرور اعم از رم سی پی یو هارد و … یک سرور VPS به توسعهدهندگان اجازه میدهد برنامه خود را در یک محیط زنده آزمایش و باگهای آن را رفع کنند و همچنین وب سرویس اپلیکیشن های خود را در آن نصب و به هزاران کاربر اپلیکیشن سرویسدهی کنند.