بررسی مراحل راه اندازی سرور مجازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به طور کلی سرور اختصاصی ویندوز به صورت پیش فرض با همین سیستم عامل با رابط گرافیکی عرضه می شود؛ موردی که در سیستم عامل های لینوکس دیده نمی شوند. هم VPS و هم سرور اختصاصی به شما در دستیابی به این اهداف کمک میکنند. البته مناطق دیگر مانند استرالیا، آمریکای جنوبی منطقه خاورمیانه و روسیه هم می توان مطرح کرد اما در عمل به دلیل استقرار عمده دیتاسنترهای حرفه ای در مناطق ذکر شده در بالا از فهرست کردن آنها خود داری نمودها یم. هر کدام از دو گزینه بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند و بر اساس نوع کاربری و نیاز می شوند. که این موضوع ( یعنی استفاده حداکثری از ظرفیت های سرور ها ) باعث کمتر شدن نیاز به سرورهای جدید و در نتیجه کاهش هزینه های سازمان ها و ارگان ها خواهد شد . این سرویس به آزمایشگاهها و دانشکده ها ارائه نمی شود. علت نیاز به پیکر بندی سرویس VPS یا سرویس مجازی اختصاصی چیست؟ حجم بازدید سایت قابل پیشبینی نیست و نیاز به افزایش سرعت و عملکرد با توجه به وبسایتشان دارند. در این روش از میزبانی یک سرور واحد وجود دارد که از طریق نرم افزارهای مجازی سازی به چند سرور مجازی تقسیم میشود که از دید کاربر مثل یک سرور اختصاصی است که در انحصار مشتری قرار دارد.در این روش هر سرور مجازی مانند یک رایانه است که از نظر فیزیکی تکه تکه شده و هر تکه برای احتیاجات یک مشتری خاص تخصیص داده شده است، یک سرور شخصی مجازی می تواند مدیریت شده و مدیریت نشده باشد .از آنجاییکه این سرور در انحصار مشتری است و از سایت های دیگر جدا شده است در نتیجه مشتری می تواند فایروال خود را به طور اختصاصی بر روی سرور سفارشی سازی کند و امنیت سایت خود را افزایش دهد (در هاست های اشتراکی شرکت های ارائه دهنده هاست این اجازه را به مشتریان نمی دهند) .

برای اینکه بتوان از یک سرور اختصاصی به طور دائمی استفاده کرد، باید مزایا و امتیازاتی را همراه خود داشته باشد که سرور ویندوز نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. سرور اختصاصی ویندوز در اشتراک گذاری منابع خود به صورت 100 درصد کاملا موفق عمل کرده است. سرور اختصاصی همراه با کارت گرافیک با استفاده از فایروال دیتاسنتر خود میتواند در برابر انواع تهدیدهای امنیتی در امان بماند. IIS در ویندوز سرور نسبت به نسخه های قبلی خود بسیار تفاوت کرده است و امکانات زیادی منجمله امکانات امنیتی به آن اضافه شده است . اکثر تریدر های خارجی و ایرانی برای دور زدن تحریم ها علیه ایران ، از سرور مجازی ترید استفاده می کنند ، برای مثال وب سایت بایننس ایران و آمریکا را تحریم کرده ، اگر شما با اطلاعات شخصی از این 2 کشور بخواهید وارد وب سایت بایننس شوید، جلوی ورود شما گرفته خواهد شد . Website panel و Plesk دو نمونه از کنترل پنل هایی هستند که سرور اختصاصی ویندوز قابلیت پشتیبانی از آن ها را دارد. برای اینکه درک درستی از نحوه عملکرد سرور اختصاصی مجازی داشته باشید مهم است اصول اولیه میزبانی وب را بشناسید و با برنامه های مشترک آن آشنا شوید. امکان دسترسی به تمامی این اطلاعات از طریق سرور مجازی بایننس امکان پذیر خواهد بود. سرور مجازی مدیریتشده: گاهی کاربران به دلیل سنگین و پربازدید بودن وبسایت خود و همچنین عدم تسلط کافی بر موضوع مدیریت سرور، ترجیح میدهند که از این نوع سرور مجازی استفاده کنند.

سرور اختصاصی مدیریت نشده یعنی چه؟ غالبا استفاده از این سرورهای اختصاصی زمانی شدت می گیرد که نیاز به پردازش کارهای سنگین است. سرور مجازی های دیگری به نام سرور مجازی هلند نیز وجود دارند که کاربران بسته به نیاز خود میتوانند از آنها نیز استفاده کنند و بهره ببرند . البته این نوع مجازیساز را میتوان بهصورت مستقیم و بدون وجود سیستمعامل نیز، بر روی سختافزار نصب کرد. اما سرور مجازی چه نوع سروری است؟ سرور ابری چیست و چگونه کار می کند؟ با مطلب تفاوت سرور VPS و VDS چیست؟ مزایای در اختیار داشتن یک سرور مجازی ترید چیست ؟ KVM یا Kernel-Based Virtual Machine پیاده سازی مجازی سازی با سیستم عامل لینوکس را ممکن میکند و در حقیقت هسته لینوکس را تبدیل به یک نوع هایپروایزر به نام KVM میکند. این نوع سرور هم شبیه سرور اختصاصی و مجازی با مدیریت است. در این سرور تمامی منابعی که وجود دارند به صورت کاملا اختصاصی در اختیار کاربر مورد نظر قرار می گیرند. البته باید اشاره کنیم به دلیل وجود مدیریتی جامع و مستقل کمتر دچار ایراد و مشکلات خواهند شد. در ادامه به تعدادی از مزایای آن اشاره میکنیم. براي درخواست اين سرويس، مدیران واحدها می توانند فرم درخواست سرورهای مجازی را تکمیل نموده و به مركز كامپيوتر ارسال فرمایید تا پس از بررسی در صورت امکان، این سرویس به ایشان ارائه گردد.

جهت تمدید سرویس کافی است پس از ورود به صفحه اصلی پرتال خود بر روی فاکتورها کلیک نمایید. به این منظور کافی است روی درایو فلاپی کلیک کرده و در سمت چپ گزینه Remove را بزنید. را برای کاربران فراهم کرده است. اطلاعات ارزانتر و دسترسی و یافتنش آسانتر میگردد، زیرا ابر توسعهٔ برنامه و اتصال به شبکههای آنلاین را ارزان میکند. امروزه دنیای اینترنتی بسیار گسترده شده است و افراد با استفاده از خطوط آنلاین با یک دیگر در تعامل هستند. تیم پارسیان میزبان حرفه ای در زمینه خدمات هاستینگ با امنیت بالا و پایین ترین قیمت که شما با اجاره سرور اختصاصی داخل ایران میتوانید تمام منابع یک سرور را در اختیار داشته باشید. شاید بتوان مهمترین مزیت سرور اختصاصی همراه با کارت گرافیک را امنیت آن دانست. هر چه موقعیت جغرافیایی ما به سرور نزدیک تر باشد و البته کیفیت شبکه ارتباطی بهتری وجود داشته باشد ما شاهد Ping بهتر (عدد کوچکتر در خروجی از نظر زمانی) خواهیم بود. 4) امکان انجام تنظیمات و سفارشی سازی سیستم عامل در آن وجود دارد. مطمئناً از نظر سرعت هرچی سایتتون بهتر باشه بهتره، ولی اینکه فضای اضافی برای سایت در نظر بگیرید و خرج اضافی بکنید در حالی که با هاست اولترا کارتون راه میوفته منطقی نیست.

برای کسانی که در زمینهی ارزهای دیجیتال فعال هستند، افزایش سرعت استخراج رمزارزها بسیار مهم است. افزایش روزافزون استفاده از اینترنت بهمنظور خریدهای آنلاین، عرضه خدمات و بسیاری کاربردهای دیگر و ایجاد بازار رقابتی، صاحبان کسبوکار را ملزم کردهاست که به استفاده از بسترهای اینترنت قدرتمند رویآورند و همواره به فکر ارتقای آن بستر باشند. استفاده از سرور مجازی به این معناست که شما واحدی را در یک ساختمان جاره کردهاید که تمامی امتیازات و ویژگیهای ساختمان میان تمامی ساکنین تقسیم میشود. بر روی یک سرور اختصاصی قرار دارد که در دیتاسنتر نگهداری میشود و توسط مجازی سازی مانند Vmware ESXi ایجاد میشود و تمام کارایی سرور اختصاصی را دارد با این تفاوت که از مقدار کمتری منابع (رم و پردازنده و هارد و … ) استفاده میکند و در نتیجه منجر به سرشکن شدن هزینه سنگین سرور اختصاصی میشود. همچنین از آنجایی که این دسته از سرورهای ویندوز به صورت کاملا اختصاصی هستند، می توان آن ها را ارتقا داد. از این رو وجود سرورهای قوی که بتواند نیازهای آن ها را برآورده نماید، بهترین گزینه ای است که در حال حاضر وجود دارند. VPS و VPN هر دو نیازهای کاملاً متفاوتی را برآورده میکنند، اگرچه شما به عنوان یک کاربر میتوانید به هر دو سرویس اعتماد کنید. از طرفی سرعت بالای این نوع سرور و بهرهگیری از منابع مختلف باعث میشود که سرورهای مجازی در کسبوکارهایی که ترافیک بالا دارند نیز بهخوبی پاسخگوی نیازهای ما باشند، ازجمله این نوع کسبوکارها میتوان به فروشگاههای اینترنتی اشاره کرد. از این منابع می توان به رم، پردازنده، فضا، پهنای باند و ترافیک اشاره کرد. از دیگر دلایل استفاده از سرورهای مجازی برای ترید کردن میتوان به داشتن آی پی ثابت برای کاربران اشاره کرد که به صورت کاملا اختصاصی به معامله گران و سرمایه گذاران در بازارهای مالی مختلف تعلق میگیرد و در دیاکو وب همه سرویسها دارای IP ثابت اختصاصی هستند.