بروکر و کارگزاری فارکس چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رابط یا اینترفیس (Interface) یکی دیگر از محصولات میکروتیک محسوب میشوند و برای افزایش پورت PCI یا PCIe بر روی روتربوردهای میکروتیک مورد استفاده قرار میگیرند؛ این محصولات دارای فیبر نوری، انواع مبدلهای PCI و کارتهای بیسیم (وایرلس) هستند. بله، یکی از محصولات این شرکت در لتویا، اروپای شرقی، سیستم عامل میکروتیک است. سیستم عامل معروف IOS سیسکو که بر روی PCها به راحتی نصب شده و از امکانات بینظیر شبکهای پشتیبانی میکند (مثل ویپیان، فایروالها، روتینگ و…) باعث شد میکروتیک به فکر این باشد تا روی دست سیسکو بلند شود. همچنین سرورهای ویندوز جزو سیستم عامل هایی ارائه میگردد و دارای سرعت بینظیر است به درصد. از جمله موارد دیگری که سبب برتری این نرمافزار نسبت به رقبای دیگر خود شده، این است که به کمک نرمافزارهای تحت ویندوز WinBox یا QuickSet میتوانید به سادگی چند کلیک روترهای خود را کانفیک و پیکربندی کنید؛ این برنامهها با رابط کاربری گرافیکی که در اختیار شما قرار میدهند، کار را برای تنظیم روترها بسیار ساده و سریع کردهاند. با استفاده از Winbox با یوزر با دسترسی full ، به روتر بی سیم MikroTik وارد شوید. از Winbox ، روی مورد منوی Wireless کلیک کنید. اکسس پوینت (یا Wireless Access Point) که به فارسی به معنی نقطه دسترسی است، در واقع نام یکی از تجهیزاتی است که در شبکههای بیسیم یا وایرلس مورد استفاده قرار میگیرد. روی برگه Wireless کلیک کرده و سپس کادر پیش فرض Authenticate را علامت بزنید. سپس بر روی Choose how upda es a e delive ed کلیک کرده و گزینه موجود در این صفحه را در حالت خاموش (Off) قرار دهید. آیا شما هم قصد سرخطی زدن در بازارهای بورس ایران را دارید ؟

بهترین راه، برای اینکه دریابید آیا VPS نیازهای وب سایت شما را مرتفع میکند یا نه، بررسی وضعیت سایتتان است. در مک آدرس که WiFi AP را فیلتر می کند ، AP ابتدا بررسی می کند که آیا دستگاهی که مشتاق اتصال باشد ، در فهرست دسترسی مجاز است یا نه. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند بدون ارائه مک آدرس به WiFi AP وصل شود اگرچه SSID و رمز عبور را می شناسد. در این مقاله سعی داریم علاوه بر معرفی انواع میکروتیک، اطلاعات مفید جانبی درباره آن نیز به شما ارائه دهیم. چیزی که ما امروز در این مقاله بیشتر تاکید داریم دسته سختافزارهای میکروتیک، روترهاست. انتخاب نام برای روترهای میکروتیک، براساس قواعد مشخصی است که خود شرکت به خوبی روی آن تسلط دارد، اما خب، من و شما به عنوان مشتری این محصولات، باید اطلاعات درستی از نوع نامگذاری آن داشته باشیم تا بتوانیم در انتخاب محصول درست، قدم برداریم. روترهای میکروتیک از تکنولوژی پیشرفتهای بهرهمند هستند. جالب است بدانید که این سیستم عامل، همزمان با اعلام استانداردهای مربوط به تکنولوژی وایرلس، امکانات ویژهای برای این نوآوری در خود گنجاند. روتر برد (Router Board) نام محصولی بود که علاوه بر حل مشکل غیرقابل اعتماد بودن، مزایای ویژهای به همراه داشت. روتر امنیت اطلاعات و دادههای شما را تضمین میکند و میتوانید با این دستگاه روتر، شبکهی اینترنتی سفارشی و محلی خود را داشته باشید. روتر میکروتیک دستگاهی مطمئن و قابل اعتماد برای هدایت دادههای اینترنتی در یک شبکه است. سرور مجازی یا Virtual Private Server که به اختصار VPS نامیده میشود در واقع یک سرور اختصاصی قدرتمند است که با نرم افزارها و تکنولوژیهای مجازی سازی به چند تکه کوچکتر در قالب سرورهای مجازی تقسیم شده است.

در ایران نیز افراد و شرکت ها سرور های خود را بنا می کنند و آن را به مشتریان خود ارائه می دهند. به دلیل داشتن دسترسی روت میتوانید هر تغییراتی روی سرور مجازی اعمال کرده و لایههای امنیتی دلخواه و نرمافزار دلخواه خود را روی آن نصب کنید. اگر وب سایت شما در حال رشد است و میدانید که در آیندهای نزدیک با افزایش ترافیک مواجه خواهید شد، باید هاستی مناسب با توجه به ویژگیهای آن انتخاب کنید. اگر شما یک فروشگاه اینترنتی بزرگ و در حال رشد وردپرسی دارید، بهتر است همین الان برای تهیه هاست ووکامرس میزبان فا اقدام نمایید. تمام مدل های سرور ها دارای یک سخت افزار به نام RAID Controller هستند. روتر به مودم و دستگاههای شما امکان میدهد دادهها را در مسیر درست هدایت کنند. هرچند این گران قیمت بودن روترها نسبت به سوییچها و هابها جزو معایب آنها بود، اما سرعت بخشیدن به شبکهها و پایین آوردن تاخیر در شبکه جزو مزیتهای آنها است که دلیل خوبی برای محبوبیت آن میباشد؛ بنابراین روتر یعنی دستگاههایی که برای اتصال بین شبکههای محلی مورد استفاده قرار میگیرند و مسیریابی بین شبکهها از وظایف آن است. از جمله موارد موفقیت این سیستم عامل (Router OS) پایداری و یکپارچگی آن در ارائهی سرویس در انواع شبکهها است و همین موضوع باعث محبوبیت آن شده است. این تجهیزات سختافزاری میکروتیک معمولا یک نسخه از کامپیوترهای شخصی (اما در اندازهی کوچک) بودند که برای شبکهها طراحی شدند. یعنی چند نفر با چند حساب کاربری مختلف و کد بورسی مختلف می توانند در یک سرور اختصاصی فعالیت داشته باشند.

شرکت میکروتیک با برپایی و تاسیس مرکزهای مختلف آموزشی در سطح جهان، به مخاطبان و مشتریان خود خدمت رسانی میکند؛ نرمافزار روتر او اس (RouterOS) یکی از مورادی است که میکروتیک برای آموزش از آنها استفاده میکند؛ ضمن اینکه دورههای میکروتیک به شکل تئوری و عملی برگزار میشوند و در نهایت مدارک یا گواهیهایی توسط میکروتیک به شرکتکنندگان دورهها ارائه میشود. روترها را میتوان در انواع مختلف و با اندازههای متفاوت در بازار پیدا کرد؛ بنابراین امکان تصمیمگیری، برنامهریزی، نصب نرمافزار یا سیستمعامل و تشخیص کوتاهترین مسیرها در شبکه را دارند و به همین دلیل گران قیمتتر نیز هستند؛ اگر علاقهمندید بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید، احتمالا دورهی آموزشی امنیت شبکه میتواند برای شما مفید و کاربردی باشد. این ابزارها با توجه به استفادهای که از آنها میشود، دارای آنتنهای داخلی یا خارجی با قدرتهای متفاوت هستند، اگر دوست دارید بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید، شرکت در دورههای آموزشی فرادرس، میتواند یک انتخاب ایدهآل برای شما باشد. تعریف هاست یک سایت برای قرارگیری در بستر اینترنت نیاز به فضایی دارد تا اطلاعاتش را بر روی آن بارگذاری کند. برای تعریف واضحتر این سری ابزارهای میکروتیک میتوان گفت که یک آچار فرانسه و ابزار حرفهای برای کنترل و مدیریت شبکه است. لایسنس (License) به مجوزهایی که بر اساس ویژگیهای سختافزاری روتربردها و اینکه قابلیت پشتیبانی از چند کلاینت را دارند، تعریف میشوند، گفته میشود.

شما می توانید با در نظر گرفتن این خصوصیات و بررسی ویژگی هایی که در ادامه برای سرورهای اشتراکی گفته می شود، بهترین آن را از شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک سفارش و خریداری کنید. به طور ساده به سرویس های میزبانی فضایی گفته می شود که همانند یک سرور اختصاصی مستقل با دسترسی سطح بالا به سرور عمل می نمایند لکن بصورت چندگانه و با هم بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند. دستگاهها در یک شبکه محلی (LAN) با استفاده از وسیلهای به نام سوئیچ به هم متصل میشوند؛ بدین ترتیب که دادهها را به شکل مرتب و بستهبندیشده به مقصد منتقل میکند. سرور اختصاصی سرویسی است که تمامی منابع آن اختصاصی بوده و تنها به یک کاربر اختصاص داشته می شود، بدین ترتیب در مقایسه با سرورهای اشتراکی از سرعت و کیفیت خیلی بالایی برخوردار می باشد. تمامی تنظیمات سرور خصوصی مجازی همانند یک سرور فیزیکی است و حتی میتوانید آن را روشن یا خاموش یا راهاندازی کنید، اما هزینه کمتری بابت آن پرداخت میکنید. هزینه سرور اختصاصی به مراتب از سرور مجازی بیشتر بوده در عین حال نیز دسترسی ها و کاربری های گسترده ای را نیز در اختیار خواهد بود. وقتی حواستان به ۱۰۰ در فرمول تغییر پیدا میکند و این باعث می شود که از شما. در اینجا وقتی میخواهیم وصل شویم Username و Password را باید بزنیم. سوال اینجا بود که چگونه؟ ما به این سوال پاسخ دادیم که کوکوین چیست و چه مزایایی دارد. اما تفاوت سرور مجازی VPS با سرور اختصاصی چیست؟

تفاوت سرور مجازی ایران و خارج در چیست؟ در صورتی که در حوزه توسعه اپها و برنامههای جدید تخصص دارید، این امکان را دارید که از سرور مجازی برای آزمایش برنامهها استفاده کنید. کلیک کنید. پنجره جدید AP Access Rule ظاهر می شود. پنجره جداول بی سیم ظاهر می شود. پنجره اینترفیس ظاهر می شود. با کلیک بر روی یک اینترفیس دلخواه که WiFi AP پیکربندی شده است و می خواهید MAC Filtering را فعال کنید. در برگه اینترفیس های WiFi ، تمام اینترفیس های بی سیم موجود اعم از فیزیکی و مجازی که WiFi AP پیکربندی شده است را میتوانید مشاهده نمایید. تاکنون راجع به Cloud Computing مطلب در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران زیاد خوانده اید اما برای تسریع مطلب، پردازش ابری یا Cloud Computing به معنی تحویل دادن سرورهای مجازی با پیکربندی ها و سیستم عامل ها و نرم افزارها و سرویس های خاص به کاربران به گونه ای می باشد که محل فیزیکی سرورها، نرم افزارها، داده ها و دستگاه های ذخیره سازی و حتی پردازنده ها برای کاربران مشخص نیست . در قسمت بعدی نحوه قرار دادن مک آدرس دستگاه در لیست دسترسی WiFi MikroTik نشان داده خواهد شد. مراحل زیر نحوه افزودن مک آدرس دستگاه را در لیست دسترسی WiFi MikroTik نشان می دهد. انجام مراحل بالا MikroTik WiFi AP به مک آدرس تبدیل فیلتر WiFi AP تبدیل می شود. آنها معتقد بودند که عدم آگاهی کاربران در مورد این فناوری، منجر به رد کردن فناوری جدید میشود. بعد از غیرفعال کردن Default Authentication در MikroTik WiFi AP ، باید هر مک آدرس دستگاه مورد نظر را در لیست دسترسی قرار دهیم در غیر این صورت دستگاه نمی تواند به WiFi AP متصل شود. از نظر فنی، Domain Name System یک سیستم نامگذاری سازمان یافته برای رایانهها یا هر منبع دیگری است که به اینترنت یا شبکه خصوصی وصل شده است.