• خانه
  • وبلاگ
  • بهترین مدیران رمز عبور: Dashlane، KeePass، Passkeeper

بهترین مدیران رمز عبور: Dashlane، KeePass، Passkeeper

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین مدیران رمز عبور: Dashlane، KeePass، Passkeeper


دکمه زرد رمز عبور

3 مدیر برتر رمز عبور برای محافظت از داده های شخصی

این روزها از مردم خواسته می شود که بسیاری از رمزهای عبور را به خاطر بسپارند: یکی برای حساب ایمیل (اگر خوشبختانه فقط یک آدرس ایمیل دارید)، یکی برای رمز عبور FTP، یکی برای سیستم OA و بسیاری، برای حساب های دیگر اعضای وب سایت. همچنین، کارت‌های اعتباری، حساب‌های بانکی… همه آن حساب‌های آنلاین و آفلاین با جزئیات ورودشان فهرستی بی‌پایان برای به خاطر سپردن تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این، به ما گفته می‌شود که هرگز از یک رمز عبور یکسان دو بار استفاده نکنید، بدون ذکر الزامات – شما باید یک حرف بزرگ، یک علامت، یک حرف کوچک، یک عدد داشته باشید… چگونه قرار است همه آنها را به خاطر بسپاریم؟ برای ثابت نگه داشتن همه این رمزهای عبور چه کنیم؟

همچنین ببینید: نحوه ایجاد یک حساب کاربری مایکروسافت و استفاده از تمام ویژگی های مایکروسافت
همچنین ببینید: 8 سایت به اشتراک گذاری فایل رایگان و ایمن برای همه نیازهای شما

یک مدیر رمز عبور تنها چیزی است که برای درمان این سردرد نیاز دارید و به شما امکان می دهد رمزهای عبور خود را به روشی امن مدیریت کنید. در حالی که بسیاری از مردم LastPass را به عنوان یک انتخاب خوب می شناسند، اخبار زیادی در مورد آسیب پذیری های آنها منتشر شده است که جدیدترین آنها مربوط به مارس 2017 است. علاوه بر این، LastPass سال ها پیش توسط LogMeln خریداری شد، بنابراین بسیاری از افراد آن را نشانه بدی برای خود می دانستند. امنیت اطلاعات . بنابراین در این شرایط، یافتن یک جایگزین خوب کاملا ضروری است.
در این مقاله شما را با 3 مدیر پسورد برتر آشنا می کنیم. برای هر یک از نامزدها، ما به مزیت اصلی آن‌ها که آن‌ها را متمایز می‌کند و نقاط ضعفشان را در سراسر آن اشاره می‌کنیم.

داشلین

اگر مایلید برای نرم افزاری که به خوبی طراحی شده و تمام الزامات امنیتی رمز عبور شما را برآورده می کند، هزینه پرداخت کنید، Dashlane را انتخاب کنید.

Dashlane از نظر عملکرد مانند LastPass است. حتی رابط کاربری نیز به طرز چشمگیری شبیه است. طی چند سال گذشته، به ویژه زمانی که مردم به دنبال جایگزین های LastPass هستند، در حال صعود از نمودارهای محبوبیت بوده است.

داشلین

در مقایسه با LastPass، ویژگی اصلی Dashlane که ما ارائه می دهیم، ویژگی ورود خودکار است، به این معنی که وقتی ایمیل خود را برای ورود به سیستم می آورید، به طور خودکار این کار را برای شما انجام می دهد – بدون کلیک اضافی. همچنین ممکن است به همین دلیل باشد که مهندسان Dashlane ادعا می‌کنند که این ویژگی، همراه با پر کردن فرم‌ها، 50 ساعت در سال برای هر فرد صرفه‌جویی می‌کند که تخمینی منصفانه به نظر می‌رسد. این مدیر رمز عبور همه کاره نه تنها نام کاربری و رمز عبور، بلکه اطلاعات مالی، شناسه ها و مخاطبین اضطراری را نیز ذخیره می کند.

همچنین ببینید: 8 برنامه ابری برای اندروید برای ذخیره سازی کارآمد داده ها

علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه و منحصر به فرد Dashlane است رمز عبور را تغییر دهید، به شما امکان می دهد فوراً یک یا همه رمزهای عبور ذخیره شده خود را از برنامه Windows، Android، Mac یا iOS تغییر دهید. این کار را با ورود به وب‌سایت‌ها در پس‌زمینه، تغییر هر رمز عبور به چیزی قوی و تصادفی و سپس ذخیره رمزهای عبور جدید انجام می‌دهد.

مدیر رمز عبور dashlane

خوب، تنها معایب آن قیمت نسبتاً بالای آن است (3.33 در ماه) و اگر فقط از نسخه رایگان استفاده کنید، نمی‌توانید گذرواژه‌ها و داده‌ها را بین دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید. همچنین Dashlane هنوز با مرورگر مایکروسافت اج سازگار نیست و متاسفانه برای لینوکس یا ویندوزفون در دسترس نیست.

KeePass

اگر به دلیل قیمت بالای Dashlane تردید دارید، جایگزین دیگری را معرفی خواهیم کرد: KeePass، یک مدیر رمز عبور رایگان و سبک.

ویژگی KeePass این است که کاملا رایگان و منبع باز (دارای گواهینامه OSI) است. می توانید منبع کامل آن را مشاهده کنید و بررسی کنید که الگوریتم های رمزگذاری به درستی پیاده سازی شده اند. گذرواژه‌های KeePass شما در یک پایگاه داده رمزگذاری شده ذخیره می‌شوند که می‌توانید آن را در سیستم خود کنترل کنید و هرگز در جایی همگام‌سازی یا آپلود نمی‌شوند. به صورت محلی ضبط شده است، نه در ابر.

به عنوان یک ابزار متن باز، مزیت اصلی KeePass این است که هزاران افزونه و ابزار شخص ثالث برای گسترش عملکرد آن و در دسترس قرار دادن آن برای دستگاه ها، مرورگرها و پلتفرم های بیشتری وجود دارد. مهم‌تر از همه، ویژگی ورود خودکار KeePass در همه ویندوزها و همه مرورگرها کار می‌کند، به این معنی که KeePass می‌تواند به سایت‌هایی وارد شود که مدیران رمز عبور دیگر نمی‌توانند وارد شوند، و می‌توانند به برنامه‌ها، گفتگوهای سیستم و سایر درخواست‌ها وارد شوند. برای کپی/پیست کردن بارها و بارها.

همچنین ببینید: این نرم افزار ریپ دی وی دی را برای ریپ کردن تمام دیسک های قدیمی خود امتحان کنید

با این حال، همه چیز دو طرف دارد. داده های ذخیره شده محلی برای همه مناسب نیست. اگر به طور مرتب نیاز به دسترسی به رمزهای عبور خود در چندین رایانه و دستگاه های تلفن همراه دارید، این دردسر است. باید پایگاه داده رمز عبور خود را به صورت دستی از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل کنید.

همچنین، به عنوان یک نرم افزار متن باز، رابط KeePass کمی قدیمی است و استفاده از آن برای بسیاری از کاربران عادی دشوار است.

keepass.info

در یک کلام، KeePass ممکن است بهترین انتخاب برای کاربران حرفه ای و گیک ها باشد. اگر فردی با فناوری هستید، KeePass ممکن است برای شما مناسب باشد، اما مطمئناً برای همه مناسب نیست.

پاسدار

اگرچه در قسمت آخر به آن اشاره شد، Passkeeper در میان این سه مدیر رمز عبور، انتخاب شایسته ویرایشگران است.

گذرنده

رایج ترین حالتی که در آن از مدیریت رمز عبور استفاده می کنیم، در روند مرور اینترنت است، بنابراین برای بسیاری از مدیران رمز عبور فوق، سرویس آنها در دستگاه های دسکتاپ مانند پسوند مرورگر است. اما Passkeeper، آخرین موردی که در اینجا معرفی خواهیم کرد، یک ویژگی است که در خود مرورگر تعبیه شده است.

در اواخر اکتبر 2016، Maxthon مرورگر نسل بعدی خود، MX5 را منتشر کرد که در آن از Passkeeper به عنوان مدیر رمز عبور برای اولین بار استفاده شد. وقتی مردم به دنبال جایگزین هایی برای LastPass می گردند، شاید نادیده گرفته ترین جایگزین صرفاً استفاده از مدیر داخلی مرورگر شما باشد. اکثر مرورگرها (اگر نه همه) از همگام سازی رمز عبور پشتیبانی می کنند و حتی می توانند تمام نقش هایی را که مدیران رمز عبور در بالا بر عهده می گیرند را پوشش دهند. برخی از مرورگرها حتی از ذخیره یادداشت های شخصی و هویت های عمومی غیر از رمز عبور پشتیبانی می کنند. اما تنها حیف این است که تعداد کمی از مرورگرها می توانند به تولید رمزهای عبور پیچیده و تصادفی برای کاربران کمک کنند.

مدیر رمز عبور پاسدار

به عبارت دیگر، یک مدیر رمز عبور مرورگر نمی‌تواند به تولید گذرواژه کمک کند تا زمانی که یک پسوند رمز عبور وجود داشته باشد که حتی به قابلیت استفاده و سهولت استفاده که مدیران رمزهای داخلی ارائه می‌دهند نزدیک باشد.

رمز عبور یک رمز عبور اضافه کرد

Passkeeper در مرورگر MX5 این درگیری را کاملاً حل کرد!

مانند سایر مدیران رمز عبور که در بالا ذکر شد، Passkeeper در MX5 می‌تواند رمز عبور و یادداشت‌های شخصی شما را به‌طور ایمن ذخیره، تکمیل و همگام‌سازی کند. همچنین می تواند به شما در ایجاد رمزهای عبور تصادفی و پیچیده در صفحه ثبت نام کمک کند. و در عین حال، Passkeeper تابعی است که در مرورگر Maxthon5 تعبیه شده است، بنابراین نیازی به دانلود نرم افزار یا نصب افزونه های شخص ثالث اضافی ندارید. اگر از مرورگر MX5 استفاده می کنید، می توانید از سرویس Passkeeper استفاده کنید.

علاوه بر این، همه این خدمات ارائه شده توسط Passkeeper کاملا رایگان هستند!

همچنین ببینید: بهترین افزونه های گوگل کروم برای مرور آسان

به جای “آزمایشی” یا “دوره آزمایشی” برای همیشه رایگان است. برای همه سرویس‌ها رایگان است، بدون هیچ گونه محدودیت ویژگی: همگام‌سازی بین دستگاه‌ها، دسترسی آفلاین، تکمیل خودکار… می‌توانید از ویژگی‌های کامل به صورت رایگان لذت ببرید. راستش دلیلی برای رد کردن آن وجود ندارد. اگرچه به اندازه برخی دیگر مشهور نیست، اما باید پادشاه رقبای خود باشد.

نتیجه

در حال حاضر، ما فکر می کنیم که شما ممکن است دانش خوبی از این سه ابزار داشته باشید. آنها 3 مدیر رمز عبور برتر هستند که از بین ده ها رقیب انتخاب شده اند، بنابراین هر یک از آنها ارزش امتحان کردن را دارد. بهترین گزینه را انتخاب کنید و اجازه دهید رمزهای عبور شما را به خاطر بسپارند تا مجبور نباشید.

نظرات

نظرات