به دنبال توسعه دهندگان وب Full Stack در سال 2023


بازار توسعه دهندگان وب Full stack به طور مداوم در حال تغییر و رشد است زیرا تقاضای آنها به طور قابل توجهی افزایش یافته است و در سال 2023 و همچنین نیازهای آنها به رشد خود ادامه خواهد داد. توسعه دهندگان وب کامل دارای طیف گسترده ای از مهارت ها هستند که با افزایش تعداد شرکت ها در اینترنت، مورد تقاضا هستند.

نقش توسعه دهنده کامل پشته شامل توانایی ساخت و طراحی وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب و بهینه سازی آنها برای عملکرد و مقیاس پذیری است.

در این وبلاگ ما در مورد توسعه وب فول استک بحث خواهیم کرد و اینکه چرا تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان فول استک وجود دارد و اینکه چگونه می توان یک توسعه دهنده فول استک شد و چه مهارت هایی باید داشته باشید، بحث خواهیم کرد.

چه کسی یک توسعه دهنده وب کامل است

یک توسعه دهنده وب فول استک کسی است که در تک تک لایه های برنامه های وب، اعم از front-end یا back-end مهارت دارد. همانطور که گفته می شود، “توسعه دهندگان وب کامل پشته بهترین تجارت هستند.

توسعه دهندگان Full Stack در تمام جنبه های فرآیند توسعه درگیر هستند و در هر دو تخصص دارند.

افزایش تقاضا برای توسعه دهندگان وب تمام پشته

تقاضا برای توسعه دهندگان وب بسیار زیاد است زیرا آنها مزیت های گسترده و نقش های چند وجهی خود را ارائه می دهند.

امروزه همه کسب و کارها از استارت آپ ها گرفته تا شرکت های چندملیتی به یک مکمل کامل از توسعه دهندگان وب نیاز دارند. با پیشرفت تکنولوژی، همیشه افزایش قابل توجهی برای توسعه دهندگان وب برای یادگیری چیزهای جدید وجود دارد.

دلایل افزایش تقاضا برای توسعه دهندگان وب Full stack

توسعه در توسعه وب کامل پشته در مقایسه با سایر توسعه‌ها سریع‌تر است، زیرا توسعه‌دهنده وب کامل پشته بر روی هر دو فناوری که Frontend و Backend هستند کار می‌کند.

این امر ارتباط یکپارچه ای را تضمین می کند که به کارآمدی کمک می کند، که باعث افزایش کیفیت و کاهش زمان می شود.

توسعه دهندگان وب تمام پشته دارای مجموعه مهارت های متنوعی هستند که برای کسب و کارها به ارمغان می آورند. یک توسعه دهنده وب تمام پشته کسی است که می تواند برنامه های کاربردی وب را از ابتدا تا برنامه های کاربردی وب کاملاً کاربردی بسازد و درک خوبی از مجموعه مهارت های توسعه سمت سرور و سمت مشتری و فناوری های پایگاه داده دارد.

در نتیجه، توسعه دهندگان وب تمام پشته می توانند به راحتی با نقش های مختلف در سازمان ها سازگار شوند.

یک توسعه دهنده وب کامل همیشه یک مزیت اضافی برای سازمان ها است. یک توسعه دهنده وب تمام پشته می تواند چندین کار را انجام دهد، که باعث کاهش اندازه تیم و کمک به شرکت ها در صرفه جویی در هزینه ها می شود. این به شرکت‌ها کمک می‌کند از استخدام برای چندین نقش به دلیل توسعه‌دهنده وب تمام پشته اجتناب کنند.

یک توسعه دهنده وب تمام پشته کسی است که کل برنامه های وب را از پایه کدگذاری می کند. بنابراین یک توسعه‌دهنده وب تمام‌پشته می‌تواند هر نوع خطایی را پس از شناسایی برطرف کند، زیرا هر یک از فرآیندهای آن را می‌داند.

توسعه دهندگان وب Full Stack کسانی هستند که می دانند کل سیستم توسعه چگونه کار می کند و این به بهبود عملکرد کلی کمک زیادی می کند.

امروزه پیشرفت تکنولوژی به سرعت در حال افزایش است و انعطاف پذیری در برابر آن بسیار مهم است. یکی از دلایل مهمی که توسعه‌دهندگان وب فول استک تقاضای زیادی دارند این است که به دلیل سازگاری و انعطاف‌پذیری آن‌ها برای کار، می‌توانند به راحتی هم در فرانت‌اند و هم در بک‌اند کار کنند و با فناوری‌های مختلف راحت کار می‌کنند.

سازمان‌ها بر ارائه بهترین تجربه کاربری برای مشتریان خود که وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های کاربردی وب آنها را مرور می‌کنند، تمرکز می‌کنند، طراحان UX در ساخت سایت‌های جذاب کمک می‌کنند، و توسعه کلی وب شامل طراحی UX است که ارزش بسیار زیادی به سازمان‌ها می‌افزاید.

برای یک توسعه‌دهنده وب تمام پشته، مسئولیت‌ها همیشه بالاتر است، زیرا آنها روی جنبه‌های کامل ساخت برنامه‌های کاربردی وب کار می‌کنند، جایی که همه چیز در مقایسه با توسعه‌دهندگان سنتی از جلویی تا انتهایی مدیریت می‌شود و این کارایی کار را افزایش می‌دهد، زیرا آنها مجبور نیستند. به دیگران تکیه کنید

  • افزایش فرصت های شغلی

امروزه جهان به سمت فناوری دیجیتال حرکت می کند که در آن بسیاری از پلتفرم های دیجیتال در حال اقتباس هستند. این یک فرصت بزرگ برای توسعه دهندگان وب کامل در سراسر جهان فراهم می کند. توسعه وب Full Stack به حوزه فناوری اطلاعات محدود نمی شود، از آن در صنایع مختلفی مانند گردشگری، مراقبت های بهداشتی، آموزشی، بانکی، مالی، سرگرمی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

تقاضا برای توسعه دهندگان وب تمام پشته در سال 2023 و پس از آن به طور قابل توجهی در حال رشد است

توسعه دهندگان وب تمام پشته محصولات نهایی را با مجموعه دانش و مهارت های متنوع می سازند. با افزایش سرعت نوآوری، شرکت ها توسعه دهندگان وب تمام پشته را استخدام می کنند و ساختار حقوق و دستمزد حرفه ای ها نیز در حال افزایش است. طبق گزارشات جعبه جاه طلبی سال 2023، حقوق برنامه نویس وب مجموعه کامل در بنگالورو 700000/- است.

به گزارش Glassdoor: میانگین حقوق یک توسعه دهنده وب کامل در هند 650000/- است.

نتیجه

تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان وب تمام پشته در سال 2023 وجود دارد زیرا رایج ترین موضوع بحث در صنعت فناوری است. شرکت ها توسعه دهندگان وب تمام پشته با مهارت های متنوع را استخدام می کنند که روی تک تک لایه های برنامه های وب کار می کنند.

اگر می خواهید شغل خود را در مورد درخواست ترین موقعیت ایجاد کنید. به جلسه آزمایشی برنامه کارآموزی توسعه وب Edureka Full stack بپیوندید و بینش خود را در مورد اینکه چگونه می توانید شروع کنید و حرفه خود را در صنعت فناوری ایجاد کنید به دست آورید.