تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سایر ویژگی های آن نیز بسیار مرتب هستند اما درزمینه پشتیبانی اگر به کمک در زمینه ای نیاز داشتید، بهترین نیست. اشتراکی بودن به این معناست که شما از فضای مشترک با سایر سایت ها استفاده میکنید این امکان باعث می شود استفاده از این هاست ها از نظر هزینه ارزانتر باشند. یکی از خدمات تخصصی مجموعه پال نت هاست، ارائه خدمات مشاوره حرفه ای در راه اندازی شرکت هاستینگ با آموزش پیش نیازها و نصب کامل نیازمندیها به همراه پشتیبانی سالانه می باشد که در کنار خدمات تخصصی مدیریت سرور و سرویسهای آی تی، پکیج کاملی را به واحد های IT شرکتهای خصوصی و دولتی ارائه می دهد. ما تمام خدمات خود را با مشاوره رایگان به مشتریان عزیز ارائه می دهیم. مشاوره و اجرای هاستینگ و خدمات مدیریت سرور پال نت هاست با تکیه بر دانش تخصصی کارشناسان خبره این مجموعه صورت می گیرد که می تواند حتی برای شروع کسب و کارهای مختلف در حوزه آی تی و شبکه های کامپیوتری یک بستر کاربردی و عملی را فراهم نماید. قابلیت دسترسی به انواع فایلها از دستگاههای مختلف بسیار مهم است، بهخصوص کسبوکارهایی که به صورت دورکار فعالیتهای خود را کنترل میکنند، به چنین قابلیتی نیاز دارند. در این نوشته که توسط کارشناسان شرکت فناوران شبکه سینداد تهیه شده است، به معرفی سرور اختصاصی و بررسی دقیقتر سرور اختصاصی ایران و ویژگیهای آن میپردازیم تا با الویت ها در انتخاب سرور اختصاصی، آشنا شوید و با افزایش ترافیک سایت مجبور به جابجایی سرور نشوید. علاوهبراین، این روزها که آموزش و جلسات و ارتباطات ویدیویی آنلاین رونق گرفته و به لیست نیازهای بسیاری از سازمانهای کوچک و بزرگ، افزوده شده است، سرور اختصاصی فیزیکی برای راهاندازی ویدئو کنفرانسهای بزرگ، بهترین گزینه است.

در واقع دارای سیستم عاملها و نرم افزارهای اختصاصی خود هستند. در سرورهای مجازی گیم ترکیه که دارای شبکه بسیار قدرتمند در برابر اتک های گیم سروری میباشد لیتنسی بسیار پایین میباشد، پینگ تایم سرور های گیم ترکیه در حال حاضر روی اکثر ISP ها زیر 100 میلی ثانیه میباشد که نسبت به خیلی از سرور های اروپا و آمریکا بسیار پایین میباشد. همچنین انتخاب شرکت میزبانی این سرورها بسیار حائز اهمیت است زیرا نوع خدمات و کیفیت شبکه هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت میباشد. در این نوع سرورها منابع سرور با سایر کاربران به اشتراک گذاشته نمیشود و هر سرور تنظیمات اختصاصی خود را دارد. در سرور مجازی منابع به اشتراک گذاشته میشوند، اما حریم خصوصی وبسایت شما حفظ میشود. در دوره آموزش کانفیگ سرور , سرور مجازی کانفیگ میشود یا سرور اختصاصی؟ میتوانید در وب سایت این شرکت قیمت ها را با سایر سرویس دهندگان مقایسه کنید و پس از آن برای خرید سرور اختصاصی ایران، به سهولت و سرعت از طریق وب سایت سینداد اقدام کنید. پس از اتصال به این سروراز طریق نرم افزار ذکر شده یک کامپیوتر مانند کامپیوتر شخصی شما روی گوشی یا کامپیوتر شما پیاده می شود و میتوانید با خیال راحت بدون دغدغه مسدود شدن حساب خود در سایت صرافی بایننس به فعالیت خود ادامه دهید. لینوکس ( linux ) و BSD، سیستم عامل های ترجیحی سرور، تقریباً بر روی هر کامپیوتر ی که میخواهید آنها را نصب کنید، اجرا میشوند. Custom, Install windows only (advanced) : برای نصب سیستم عامل باید ازین گزینه استفاده کنید.این گزینه بزای زمانی است که شما بر روی هارد سرور هیچ اطلاعاتی ندارید و میخواهید ویندوز را از ابتدا نصب کنید. شما می توانید با حذف کلیه پارتیشن ها به میزانی که میخواهید و تعدادی که مدنظر دارید پارتیشن مورد نیاز خود را ایجاد کنید.ما در این مرحله کل پارتیشن رو حذف و یک پارتیشن جدید ایجاد می کنیم و سیستم عامل را در یک پارتیشن نصب میکنیم.

Windows server 2019 standard (Desktop experience) : این نسخه دقیقا همان نصخه قبلی می باشد و با این تفاوت که در این نسخه شما به محیط دسکتاپ ویندوز دسترسی دارید.محیط دستکتاپ ویندوز محیطی است که با دسترسی GUI یا گرافیکال امکان مدیریت سرور را به صورت کامل به مشترک و یا مدیر سرور می دهد و مدیر سرور می تواند به راحتی از طریق ریموت دسکتاپ به سرور متصل شده و سیستم عامل را مدیریت کند. Windows server 2019 standard : لین نسخه تمامی سرویس های ابتدایی برای راه اندازی یک سرور برای سرویس هاست اشتراکی را دارد ولی باید در نظر بگیرید که این نسخه فقط از طریق محیط windows powershell قابل مدیریت می باشد.در صورتی که با محیط کامند پاورشل آشنایی دارین،این گزینه بهترین گزینه می باشد. Windows server 2019 Datacenter (Desktop experience) : این نسخه دقیقا همان نسخه قبلی است ولی با این تفاسیر که شما دسترسی GUI دارید و می توانید سرور را با محیط گرافیکال و از طریق ریموت دسکتاپ مدیریت کنید.بیشتر ادمین های ویندوزی به محیط پاورشل مسلط هستند ولی پیشنهاد میکنیم برای راحتی کار وافزایش سرعت روند کار از این نسخه استفاده کنید. آنچه برای بازدیدکنندگان یک وبسایت اهمیت بالایی دارد، سرعت لودینگ یا همان بالا آمدن سایت و گشتوگذار در آن است. شما میتوانید وارد حساب خود در این نرمافزار شوید و یا در صورتی که حساب ندارید یک حساب جدید ثبت کنید. با در اختیار داشتن یک کامیپوتر از یک کشور دیگر ، شما میتوانید دسترسی به اینترنت آن کشور ، ای پی آن کشور داشته باشید و موقعیت جغرافیایی خود را به راحتی مخفی کنید . امنیت بالا: مشتری میتواند فایروالها را در سرور خود فعال کرده و با توجه به نکات امنیتی و کنترل کردن پورتها سرورهای خود را پیکربندی کند.

توجه داشته باشید در هاست اشتراکی اطلاعات چندین سایت بر روی یک سرور مجازی قرار دارد اما در سرور مجازی اطلاعات یک وب سایت بر روی یک سرور مجازی قرار میگیرد. ماژولی که برای ذخیره سازی کاربرد دارد .که جهت دسترسی بهتر و سریعتر کاربر به محتوا مورد استفاده قرار میگیرد. سرور اشتراکی : یا به سخن بهتر هاست های اشتراکی، رایج ترین، ارزان ترین و نیز راحت ترین نوع هاستینگ به حساب می آیند. همچنین امنیت بیشتر یکی از اصلی ترین دلایل نگرانی وب سایت شما است که منجر به تهیه سرور اختصاصی میشود. سرورهای اختصاصی بدون مدیریت معمولاً گزینه ارزانتری برای خرید است زیرا شرکت میزبانی دهنده مسئولیت کمتری نسبت به سرور دارد. در این نوع سرورها کاربران هنوز هم میتواند سرور را پیکربندی کنند، و این عملیات معمولاً از طریق یک صفحه کنترل سرور انجام میشود. بیش از ۸۰ درصد اپلیکیشن های وب و وب سایت ها توسط سرور های open source ارئه و پشتیبانی می شوند.که این نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد این سرورها در دنیای امروز می باشد. اگر وبسایت بزرگی مانند دیجیکالا یا اپلیکیشنی مانند اسنپ با حجم زیاد ترافیک و بازدیدکننده یا کاربر همزمان بسیار داشته باشید، بیشک به یک سرور اختصاصی خوب نیاز پیدا میکنید. از آن جمله میتوان به فضای ذخیره سازی بسیار بیشتر از معمول، ایجاد پایگاه های اینترنتی متعدد، پهنای باند بسیار قابل توجه، تأمین بستر ترافیک ماهانهی بیش از میزان معمول، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته، آزادی در نصب نرمافزارهای دلخواه بر روی سرور، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و دادههای سازمان در هر زمان دلخواه و آزادی در مدیریت محتوای سرور اشاره نمود.

مزیت های سرور اختصاصی : سخت افزار قدرتمند، امنیت بیشترومحدود کردن استفاده ی از آن، کنترل ترافیک ،سرویس دهی نامحدود، پهنای باند اینترنتی گسترده تر. مانند سایت های فروشگاهی اینترنتی که نیازمند ترافیک بالای ماهانه و ذخیره سازی بیشتر می باشد. در صورتیکه ترافیک محتوا بهصورت ۱ دریافت و ۱۰ ارسال در داخل ایران باشد، ترافیک، نامحدود محاسبه شده و رایگان خواهد بود. یکی از دلایل مهمیکه شما نیاز به سرور اختصاصی آلمان خواهید داشت، افزایش ترافیک سایت و همچنین نیاز به پهنای باند بیشتر برای کاربران است. اما با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی، پارتیشن بندی می شود که هر پارتیشن منابع سخت افزاری اختصاصی خودش را دارد و می تواند تقریباً معادل یک سرور اختصاصی کامل پیکربندی شود. مرحله بعدی انتخاب پارتیشن می باشد. سپس بر روی Install now کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.در این مرحله سیستم نصب کنندده خودکار سیستم عامل وضعیت سرور را در ب گراند بررسی می کند و چند ثانیه زمان می برد. در سرور اختصاصی نصب انواع نسخههای سیستم عامل به انتخاب شماست ولی نصب سیستم عاملهای مختلف روی VPS وابسته به Image هایی از آنها است که در سرور میزبان قرار داده شدهاست. تفاوت آنها در مسیرهای دایرکتوری و مراحل نصب می باشد. سپس بر روی گزینه next کلیک کنید تا مراحل نصب و راه اندازی انجام شود.در نظر داشته باشید که این مرحله بسته به منابع سرورتان ممکن است از ۵ دقیقه تا ۲۰ دقیقه زمان ببرد. همچنین مراحل پیاده سازی این وب سرور کاربردی را در سرورهای لینوکسی به شما آموزش خواهیم داد . آپاچی یک وب سرور compatible است و در لینوکس ، MacOS و ویندوز قابل پیاده سازی می باشد.