• خانه
 • وبلاگ
 • توسعه دانه های برف: چند نکته و ترفند را بررسی کنید

توسعه دانه های برف: چند نکته و ترفند را بررسی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


همانطور که چشم انداز کسب و کار همچنان در حال تغییر است، کارشناسان RTS Labs بر این باورند که Snowflake یک بازیگر کلیدی در آینده مدیریت داده باقی خواهد ماند. (منبع: RTS labs)

برای سنجش درک بهتر از توسعه فوق برف، ابتدا باید نگاهی عمیق تر به آنچه در واقع دانه برف است بیندازیم.

Snowflake یک پلت فرم ذخیره سازی داده های ابری است که اخیراً محبوبیت پیدا کرده است. Snowflake در سپتامبر 2020 عمومی شد و آن را به بزرگترین عرضه اولیه عمومی نرم افزاری در تاریخ و یکی از بزرگترین عرضه های عمومی در سال تبدیل کرد. Snowflake از آن زمان به 19 درصد از صنعت ذخیره سازی داده ها رسیده است و تنها پس از Amazon Redshift. پلتفرم Snowflake برای قدرت بخشیدن به برنامه های کاربردی بدون محدودیت عملکرد، همزمانی یا اندازه طراحی شده است. Snowflake تمام پیچیدگی های زیرساخت را مدیریت می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که روی نوآوری تمرکز کنند و در عین حال از راحتی و سادگی توسعه برنامه های کاربردی به سبک PaaS بهره مند شوند. Snowflake سازمان های مختلف را در دسته های مختلف صنعتی سوق داده است تا کالاها، فرآیندها و خدمات هوشمند را توسعه دهند.

توسعه دهندگان Snowflake در سطح جهانی تقاضای زیادی دارند و توضیحات کاملاً واضح است. توسعه‌دهنده Snowflake در حال حاضر به دلیل ویژگی‌های کلیدی که Snowflake ارائه می‌دهد و ضریب محبوبیت رو به رشد آن، توسط سازمان‌ها بسیار ارزشمند است.

معماری پلت فرم Snowflake تقریباً با هر پایگاه داده سنتی دیگر و سیستم ذخیره سازی داده های ابری متفاوت است. طبقات محاسباتی و ذخیره سازی Snowflake کاملاً مستقل از یکدیگر هستند و دو ردیف پلت فرم تقریباً فوراً الاستیک هستند. به همین دلیل، می‌خواهیم برخی از بهترین روش‌هایی را که مدیران حساب Snowflake باید اجرا کنند، مورد توجه شما قرار دهیم.

 • فعال کردن توقف خودکار: اطمینان حاصل کنید که تعلیق خودکار برای همه انبارهای مجازی فعال است. تعلیق خودکار انبارهای مجازی شما را پس از اتمام پردازش درخواست‌ها به این روش تعطیل می‌کند که استفاده از اعتبار را متوقف می‌کند.
 • فعال کردن تمدید خودکار: اگر می‌خواهید از تعلیق خودکار استفاده کنید و محدودیت‌های زمانی مناسب را تعیین کنید، فعال کردن رزومه خودکار ضروری است، زیرا در غیر این صورت کاربران نمی‌توانند سیستم را پرس و جو کنند. دستور زیر را اجرا کنید تا همه انبارهای مجازی را که در نظرسنجی خودکار از سر نمی گیرند، پیدا کنید:
 • یک نگهدارنده برای بیانیه تنظیم کنید: برای توقف خودکار درخواست هایی که به دلیل خطای کاربر یا یک خوشه ثابت اجرا می شوند، از پارامترهای STATEMENT_QUEUED_TIMEOUT_IN_SECONDS و STATEMENT_TIMEOUT_IN_SECONDS استفاده کنید. برای پرس و جوهای طولانی، موجودی، حساب، جلسه و گزارش های سطح انتظار کاربر را با توجه به برنامه داده خود تغییر دهید.
 • خط فرمان SnowSQL را تغییر دهید: با استفاده از این نکته حرفه ای می توانید خط فرمان SnowSQL را تغییر دهید تا بازخورد بصری مشابهی را برای زمینه فعلی خود ارائه دهید. فقط این مراحل را دنبال کنید:
  • به پوشه SnowSQL در دستگاه خود بروید. در مک یا لینوکس، این پوشه /.snowsql/ نامیده می شود. در ویندوز این پوشه با نام %USERPROFILE%.snowsql شناخته می شود.
  • در یک ویرایشگر متن، فایل پیکربندی را باز کنید.
  • پیداش کن [options] بخش.
  • خط زیر را وارد کنید: prompt_format=”[#FF0000][role]#[#00FF00][database].[schema][#2BB5E8]@[warehouse]>>
  • پس از ذخیره فایل SnowSQL را اجرا کنید.
 • اسکریپت های خود را مدیریت کنید:
  • به محض شروع کار بر روی یک برگه، نام آن را تغییر دهید. می توانید شرط ببندید که بعداً آن را فراموش خواهید کرد و تعداد زیادی کاربرگ XXX برای مرتب کردن دارید.
  • اگر کاربرگ را تکمیل کردید و دیگر نیازی به سوالات ندارید، فوراً با انتخاب گزینه کنترل بیضی در قسمت Context، کاربرگ را حذف کنید.
  • همیشه یک بخش سرصفحه نظر در ابتدای کاربرگ خود با برخی از مشخصات پرس و جو قرار دهید تا بتوانید به سرعت ببینید که هنگام باز کردن کاربرگ، پرس و جوها چه می کنند. حداقل شامل نویسنده، توضیح درخواست و بخش تاریخچه نسخه می‌شود.
  • برای اشتراک‌گذاری ایمن کاربرگ‌ها با اعضای تیم، از یک فایل یا فروشگاه محتوا جداگانه استفاده کنید.
 • پشتیبان گیری و تداوم کسب و کار: هر شرکت مبتنی بر داده باید به طور منظم از پایگاه داده خود نسخه پشتیبان تهیه کند. با قابلیت سفر در زمان Snowflake، کاربران می توانند داده های تاریخی تا 90 روز قبل را بازیابی کنند. زمانی که همه گزینه‌های دیگر ناموفق باشند، Snowflake یک سرویس بازیابی داده‌های ایمن را برای موقعیت‌های جدی‌تر (مانند خرابی سیستم یا خرابی داده‌ها) ارائه می‌کند.

با ورود به دنیای ذخیره‌سازی داده‌های ابری، اشتراک‌گذاری داده‌ها، و قابلیت‌های تجزیه‌وتحلیل پیشرفته، آینده تجزیه و تحلیل داده‌ها را با آموزش گواهینامه Snowflake ما کشف کنید.

علاوه بر این، Snowflake به کسب و کارها کمک می کند تا دسترسی و دقت اطلاعات خود را افزایش دهند. کاربران می توانند چندین نسخه از فروشگاه داده را در مناطق مختلف، مناطق یا ارائه دهندگان ابری به لطف تکرار پایگاه داده Snowflake اجرا کنند.

 • حریم خصوصی داده ها: سطوح مختلف دسترسی به اطلاعات حساس ممکن است توسط افراد، گروه ها یا بخش های مختلف در یک سازمان مورد نیاز باشد. در نتیجه، پوشش داده ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. ویژگی پوشاندن داده پویا Snowflake به محافظت از حریم خصوصی داده های حساس ذخیره شده در انبار داده شما کمک می کند. افسران حفظ حریم خصوصی داده‌ها می‌توانند خط‌مشی‌هایی با پوشاندن داده‌های پویا ایجاد کنند که فوراً برای همه فایل‌های موجود در فروشگاه داده Snowflake شما اعمال می‌شود، و سپس با تغییر نیازهای شما، آن خط‌مشی‌ها را تغییر دهند.

در نتیجه، Snowflake یک فناوری شناخته شده و با استفاده آسان برای ذخیره سازی، پردازش و تجزیه و تحلیل داده ها کارآمد، سریع و انعطاف پذیر است.

توسعه دهندگان Snowflake تقاضای زیادی دارند و جهان به دنبال بهترین منابع Snowflake است. حقایق ارائه شده در بالا نشان دهنده شایستگی و مسئولیت پذیری مورد نظر هر توسعه دهنده Snowflake است. نقش ها، مسئولیت ها، مهارت ها و پاداش ممکن است بسته به سطح تجربه و تخصص منبع متفاوت باشد. با افزایش سطح تجربه، پارامترها می توانند چالش برانگیزتر و ارزشمندتر شوند.

حتی مکان‌های مختلف می‌توانند مجموعه‌ای از معیارهای منحصربه‌فرد برای ارزیابی و استخدام یک توسعه‌دهنده Snowflake داشته باشند. هر مسیری را که انتخاب کنید، حرفه ای در توسعه دانه های برف مطمئناً ارزشمند خواهد بود!