حقوق مدیریت Kubernetes در هند [Updated 2023]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


کار از مدیر Kubernetes طی سال‌ها تقاضاهای فزاینده‌ای وجود داشته است و بسته‌ها به بالاترین حد خود رسیده‌اند. در هند، الف مدیر Kubernetes به طور متوسط ​​9.6 LPA کسب می کند. محدوده حقوق بسته به سطح مهارت و تجربه افزایش می یابد. دستمزد سرپرست Kubernetes از 4 LPA تا 24 LPA متغیر است و با تجربه بیشتر می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد. بنابراین، برای این وبلاگ، اجازه دهید با بحث و درک نقش مدیر Kubernetes شروع کنیم، جایی که در مورد موضوعات زیر بحث خواهیم کرد:

حقوق مدیریت Kubernetes در هند

نقش مدیر Kubernetes توجه زیادی را به خود جلب کرده است، بیشتر به دلیل دستمزدی که ارائه می دهد. بنابراین انگیزه بسیاری از افراد را برای انتخاب این شغل ایجاد می کند. طبق گفته Glassdoor، میانگین حقوق ملی برای یک مدیر Kubernetes 10.13 LPA است که 6 LPA در پایین ترین سطح قرار دارد و در سطح بالا می توان تا 16 LPA در سال دریافت کرد.

حقوق Kubernetes در inida

بسته به سطح تجربه، یک مدیر Kubernetes با حداقل 3 تا 4 سال تجربه می تواند تا 5.4 LPA ایجاد کند. یک مدیر سطح متوسط ​​Kubernetes با 4 تا 7 سال تجربه می تواند انتظار داشته باشد که سالانه 12.1 لک درآمد داشته باشد. یک ادمین سطح ارشد Kubernetes با بیش از 7 سال تجربه می تواند سالانه حداکثر 17.9 لک درآمد داشته باشد. این اعداد نشان می دهد که نیاز بازار به این شغل و آینده روشنی که این موقعیت دارد وجود دارد.

مهارت های برتر برای مدیران Kubernetes

یک حرفه مبتنی بر Kubernetes مستلزم تسلط بر برخی ابزارها است که عمدتاً مربوط به ابر هستند. باید با محیط های یونیکس و ویندوز آشنا باشد. همچنین باید از نحوه کار با مدیریت جنکینز، AWS، Kubernetes و لینوکس آگاهی داشته باشید. بیایید نگاهی به مهارت های اساسی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر خوب Kubernetes بیندازیم.

مهارت های برتر Kubernetes

اکتیو دایرکتوری: اکتیو دایرکتوری مجموعه ای از سرویس ها و پایگاه های داده است که تک تک کاربران را به منابع شبکه متصل می کند. شما باید تجربه و درک گسترده ای از این موضوع داشته باشید زیرا هنگام کار با Azure Active Directory و LDAP نقش مهمی ایفا می کند. از آنجا که ادغام Kubernetes با Azure از مجموعه مراحل بسیار خاصی پیروی می کند، ایده خوبی است که درک خوبی از Active Directory داشته باشید.

DevOps: DevOps اساساً فرآیندهای بین توسعه دهندگان نرم افزار و تیم های فناوری اطلاعات را یکپارچه می کند. این مجموعه ای از شیوه ها، ابزارها و فلسفه هایی است که هدفشان ارائه گردش کار بهتر است. در یک محیط ابری، Kubernetes نقش مهمی ایفا می کند. با این حال، مدیران Kubernetes ممکن است برخی از جنبه‌های DevOps را نیز بدانند و در صورت نیاز آن‌ها را پیاده‌سازی کنند. همچنین ایده خوبی است که برای افزایش شانس خود برای گرفتن اولین مصاحبه، یک گواهینامه Kubernetes Certified Administrator داشته باشید.

شبکه سازی: دانش شبکه های ویندوز و لینوکس بخشی جدایی ناپذیر از شغل Administrator Kubernetes است. علاوه بر این، شما باید از پیکربندی و مدیریت ابزارهای نظارت بر خوشه Kubernetes مانند Prometheus یا Grafana آگاهی داشته باشید. تهیه، نگهداری، نظارت و ارتقاء زیرساخت نیز برای مدیران Kubernetes خوب است. برای این موقعیت، انتظار می رود که در شبکه TCP/IP و مدیریت شبکه نیز مهارت داشته باشید.

Kubernetes: مدیریت خوشه های Kubernetes مسئولیت اصلی نقش Administrator Kubernetes است. شما باید با نظارت و مدیریت حجم کاری Kubernetes آشنا باشید. تجربه مدیریت چندین خوشه Kubernetes در زیر یک چتر و استقرار برنامه های stateful یک امتیاز مثبت است.

داکر: Docker یک ابزار مهم برای مدیران Kubernetes است که بیشتر برای Containerization و مجازی سازی استفاده می شود. به یک معنا، ابزارهای مورد استفاده در DevOps نیز ابزارهای مورد استفاده در Kubernetes Administration هستند. بنابراین خوب است که در زمینه اتوماسیون و چارچوب های مدیریت پیکربندی مانند Ansible، Puppet و Chef اطلاعات داشته باشید.

ابر (آژور و AWS): بیشتر مواردی که با Kubernetes کار می کنند در زیرساخت ابری اجرا می شوند. اکثر شرکت ها بر روی AWS یا ابر مایکروسافت Azure کار می کنند. بنابراین خوب است که تجربه عیب یابی و استقرار را با استفاده از این ارائه دهندگان ابری داشته باشید. همچنین باید تجربه گسترده ای در ساخت و نگهداری خوشه های توزیع شده در مقیاس بزرگ، هم در محل و هم مبتنی بر ابر داشته باشید.

شرح شغل مدیر Kubernetes

اکثر شرکت های معتبر به دنبال یک مدیر Kubernetes با تجربه متنوع در زمینه های مشابه هستند. بیایید نگاهی به شرح وظایف مدیران Kubernetes بر اساس صلاحیت ها یا مهارت هایی که در بالا به آن ها پرداختیم بیاندازیم.

معمار و مهندس Kubernetes-IMS هزاره

شرح شغل مهندس Kubernetes

Kubernetes/OpenShift Administrator-TCS

ادمین کوبرنتس

مهندس DevOps با مدیریت و تامین زیرساخت Kubernetes – Cisco

شرح شغل مهندس Devops با kubernetes

مهندس ارشد مدیریت تحقیق و توسعه Kubernetes-ABB

شرح شغل Seniop R and D kubernetes

نقش ها و دستمزدهای شغلی مدیر Kubernetes

طبق داده‌های لینکدین، بیش از 73000 شغل سرپرست Kubernetes در ایالات متحده موجود است. با این حال، در هند، این تعداد در حدود 15000 شغل به طور خاص مربوط به مدیریت Kubernetes است.

ما به سراغ برخی از محبوب‌ترین پروفایل‌های شغلی Administrator Kubernetes در میان استخدام‌کنندگان خواهیم رفت.

نقش های شغلیمهارت های مورد نیازحقوق
مدیر سیستماکتیو دایرکتوری، مدیریت سیستم، عیب یابی4.0 روپیه LPA
مدیر پایگاه داده اوراکلمدیریت پایگاه داده، تنظیم عملکرد، Oracle DBA، Unix، مانیتورینگ6.0 روپیه LPA
مدیر ارشد سیستمVMware، عیب یابی، DNS، Active Directory، System Administration7.0 روپیه LPA
مدیر سیستم لینوکسمدیریت سیستم لینوکس، DNS، لینوکس Redhat، Apache7.0 روپیه LPA
مدیر شبکهمدیریت شبکه، فایروال، شبکه، سوئیچینگ، WAN، LAN، مسیریابی4.5 روپیه LPA
مدیر ارشدمدیریت، ویندوز، عیب یابی، شبکه، مجازی سازی، نظارت، یونیکس، پرل8.2 روپیه LPA
مدیر سیستم ویندوزWindows System Administration، Active Directory، DNS، VMware، DHCP، Windows Server 4.1 روپیه LPA

شرکت هایی که ادمین های Kubernetes را استخدام می کنند

شرکت هایی که ادمین Kubernetes را استخدام می کنند

ما حقوق و عناوین شغلی را در بالا، علاوه بر مهارت‌های مورد نیاز برای یک موقعیت مدیریتی Kubernetes، بررسی کرده‌ایم. حالا بیایید نگاهی به برخی از شرکت‌های برتر بیندازیم و اینکه چقدر برای نقش مدیریت Kubernetes پرداخت می‌کنند.

مسیر تبدیل شدن به یک مدیر Kubernetes

می توانید با درک اصول اولیه سعی کنید یک مدیر Kubernetes شوید. هنگامی که آنها را درک کردید، می توانید شروع به استفاده از این اصول با برخی از پروژه های بلادرنگ کنید. بیایید ببینیم چگونه می‌توانید راه خود را برای تبدیل شدن به یک سرپرست Kubernetes آغاز کنید.

حرفه

  1. مهارت های لازم را بیاموزید

شروع هر سفری مستلزم دانستن اصول اولیه است. بنابراین درک عمیقی داشته باشید و پایه و اساس ایجاد کنید. مهارت های خود را توسعه دهید و آموخته های خود را به کار ببرید. یادداشت برداری کنید و مهمتر از همه، با محیط ابری آشنا شوید. همچنین، ادمین Kubernetes بودن به این معنی است که ابزارهای دیگری مانند Docker و Jenkins را می شناسید. در حالت ایده آل، شما باید در درک زیرساخت های Azure و AWS خوب باشید. بیشتر بیاموزید و برای شروع پروژه های اساسی بسازید.

  1. گواهینامه بگیرید

دریافت گواهی به استخدام‌کنندگان نشان می‌دهد که اطلاعاتی درباره Kubernetes دارید. این برای نشان دادن توانایی اولیه شما در درک Kubernetes و نحوه مدیریت محیط خوب است. همچنین به شما این امکان را می دهد که توانایی های خود را از نظر مدیریت Kubernetes نشان دهید. همچنین می‌توانید گواهینامه‌های سطح صنعت را دریافت کنید تا تخصص خود را در درک نحوه مدیریت Kubernetes نشان دهید. این همچنین برای DevOps مفید است و دانش مدیریت Kubernetes برای DevOps نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

  1. با پروژه های واقعی کار کنید

درک مفاهیم یک چیز است، اما به کار بردن آنها چیز دیگری است. بنابراین انجام پروژه های واقعی منطقی است. آنها نه تنها به شما کمک می‌کنند، بلکه به شما کمک می‌کنند تا بفهمید کارها در دنیای واقعی چگونه کار می‌کنند و چگونه قطعات کوچک در کنار هم قرار می‌گیرند تا یک پروژه بزرگ را تشکیل دهند. برای مدیریت Kubernetes، می‌توانید با ایجاد خوشه‌های Kubernetes شروع کنید و شروع به استفاده از Jenkins برای خودکارسازی استقرار کنید. همچنین می توانید این پروژه ها را به مجموعه خود اضافه کنید و کار خود را به کارفرمایان بالقوه نشان دهید.

نتیجه

مسیر تبدیل شدن به یک مدیر Kubernetes نه تنها از نظر حقوق و دستمزد جذاب است بلکه درهای جدیدی را در صنعت IT به روی شما می گشاید. زیرساخت ابری به طور مداوم در حال گسترش است و این امر مشاغل جدیدی را در بخش های مختلف آن باز کرده است. اگرچه مدیریت Kubernetes بخش کوچکی از آن است، اما واضح است که Kubernetes اینجاست تا بماند. به عنوان مدیران Kubernetes، نامزدها در معرض شبکه ابری در حال تغییر و گسترش و مدیریت آن قرار خواهند گرفت. برای کمک به شما در بهتر شدن در Kubernetes، Edureka یک برنامه مدیریت Kubernetes تایید شده ارائه می دهد. در اینجا می‌دانید و یاد می‌گیرید که چگونه خوشه‌های Kubernetes خود را راه‌اندازی کنید، شبکه‌های بین طبقه‌ای را پیکربندی کنید و آن را از دسترسی غیرمجاز با نمایش‌های عملی ایمن کنید. اگر می خواهید Kubernetes را با جزئیات یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم این YouTube را تماشا کنید:

آموزش Kubernetes | ادورکا

امیدوارم این وبلاگ برای شما مفید بوده باشد حقوق مدیریت Kubernetes در هند. موضوعات مورد بحث در این وبلاگ بر اساس دانش و حقایق متخصصان صنعت است. اگر به مدیریت Kubernetes علاقه مند هستید، لطفاً از وب سایت Edureka ما دیدن کنید و در آن ثبت نام کنید دوره آموزشی Kubernetes Certification. این دوره آموزشی Kubernetes به شما کمک می کند تا در اولین تلاش در آزمون Certified Kubernetes Administrator (CKA) موفق شوید. این گواهینامه تعاملی CKA طراحی شده است تا به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه خوشه Kubernetes خود را راه اندازی کنید، شبکه بین طبقه ای را پیکربندی کنید، و خوشه را در برابر دسترسی غیرمجاز ایمن کنید. این آموزش آنلاین Kubernetes به صورت زنده و توسط مربی انجام می شود و به شما کمک می کند در مفاهیم کلیدی Kubernetes تسلط پیدا کنید، با نمایش های عملی، که به نوبه خود به شما کمک می کند تا به یک حرفه ای معتبر Kubernetes تبدیل شوید. ادورکا.