حقوق مدیر Microsoft Azure در هند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


مدیران لاجوردی با بسته های پرداخت هفت رقمی، تقاضای بیشتری نسبت به همیشه دارند. در هند یک ادمین لاجوردی برنده می شود میانگین 7.3 LPA. با پیشرفت در سطوح، دامنه افزایش می یابد. دستمزد Azure بین 3.5LPA تا 39.1LPA متغیر است و می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد. بنابراین، امروز در این وبلاگ، با درک حرفه Azure Administrator شروع می کنیم، جایی که در مورد موضوعات زیر بحث خواهیم کرد:

حقوق مدیر لاجوردی در هند

مهمترین جنبه ای که افراد را برای دنبال کردن حرفه ای در مدیریت سیستم Azure ترغیب می کند، حقوق است. به گفته گلسدور، میانگین حقوق ملی برای یک مدیر لاجوردی از 3.4 تا 17.7 لک متغیر است که میانگین حقوق سالانه در هند 7.3 لک است.

حقوق بر اساس تجربه

بر اساس تجربه، یک مدیر جوان Azure با 3 تا 4 سال تجربه می تواند تقریباً 5.3 لیتر در سال درآمد داشته باشد. یک مدیر سطح متوسط ​​Azure با 4 تا 7 سال تجربه می تواند حدود 7.2 لیتر در سال تولید کند. از طرف دیگر، یک مدیر سطح ارشد Azure با بیش از 8 سال تجربه، می تواند تقریباً 13.2 لیتر در سال درآمد داشته باشد. این اعداد به طور دقیق نشان دهنده یک حرفه درخشان به عنوان یک مدیر Azure است.

مهارت های برتر برای مدیران Microsoft Azure

برای ورود به یک حرفه مبتنی بر Azure، ابتدا باید برخی از مهارت ها را یاد بگیرید. شما باید با مهارت هایی مانند پیکربندی سیستم ابری، متعادل کردن حجم کار و استقرار، و کار با یونیکس، ویندوز و سایر سیستم عامل ها و موارد دیگر آشنا باشید. بیایید نگاهی به مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر Microsoft Azure بیندازیم.

مهارت های برتر

اکتیو دایرکتوری: Active Directory یک محصول مایکروسافت است که برای مدیریت تمامی کاربران و دستگاه های ویندوز استفاده می شود. بنابراین شما باید درک و تجربه خوبی از کار با اکتیو دایرکتوری پیچیده، Azure AD و LDAP داشته باشید و نیاز به رعایت دقیق استانداردها، رویه ها و فرآیندها برای مدیریت اشیاء Azure Active Directory (Azure AD) از زمان ایجاد تا تبریک داشته باشید.

ماشین های مجازی: شما باید بدانید که چگونه استقرار VM را خودکار کنید، مانند استقرار ماشین های مجازی در شبکه های مجازی و پیکربندی ماشین های مجازی برای هزینه، عملکرد و امنیت بهینه، پشتیبان گیری از ماشین های مجازی و بالقوه ارائه بازیابی فاجعه و غیره.

لینوکس و ویندوز: آشنایی با محیط های لینوکس-یونیکس و ویندوز مبتنی بر SW و ابزارهای توسعه

پایگاه داده: برای کارهای اداری، باید با Azure SQL Server، معماری پایگاه داده و پرس و جو، پیاده سازی پایگاه داده SQL و مبانی Transact-SQL آشنا باشید. نظارت و بهینه‌سازی عملکرد پایگاه داده Azure SQL حفظ قابلیت عملیاتی منابع Azure SQL، رویه‌های مهاجرت پایگاه‌های داده SQL Server داخلی به Azure، و روش‌های دیگر برای مدیریت داده‌های رابطه‌ای در Azure

مهارت های پاورشل: به منظور خودکارسازی وظایف اداری تکراری و کار بر روی بهبود مستمر خدمات، باید دانش گسترده ای از اسکریپت نویسی PowerShell داشته باشید.

عیب یابی: شما باید در عیب یابی و حل مشکلات عملکرد محیط Azure، مشکلات اتصال، مسائل امنیتی و غیره تجربه داشته باشید. شما باید توانایی شناسایی و عیب یابی مشکلات پایگاه داده Azure Server و PostgreSQL مربوط به CPU، حافظه، I/O، فضای دیسک و سایر منابع را داشته باشید.

شبکه سازی: توانایی های شبکه نیز در شرح شغل Azure Administrator مورد نیاز است. نامزدها باید در شبکه و همچنین کل پشته شبکه Azure به خوبی آشنا باشند.

شرح شغل مدیر Azure

اکثر شرکت های Fortune 500 به دنبال مدیران Azure با سوابق مختلف هستند. بیایید نگاهی به برخی از توضیحات شغلی Azure Administrator که توسط شرکت‌های معتبر بر اساس صلاحیت‌ها یا مهارت‌هایی که در بالا به آن‌ها پرداختیم، بیاندازیم.

Azure Admin – خدمات مشاوره تاتا

شرح شغل TCS

Azure-RGBSI Associate Administrator

شرح شغل RGBSI

Azure Administrator – Infosys

شرح شغل Infosys

Microsoft Azure Administrator-Siemens Ltd.

شرح شغل زیمنس

Azure Administrator Jobs نقش ها و حقوق

به گفته لینکدین، بیش از 51000 شغل لاجوردی در شرکت های برتر در ایالات متحده وجود دارد. با این حال، بیش از 19000 جای خالی برای کارشناسان Azure در هند وجود دارد.

بنابراین، بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین پروفایل های شغلی Azure در میان استخدام کنندگان بیندازیم.

نقش های شغلیمهارت های مورد نیازحقوق
مدیر Microsoft AzureActive Directory، Azure، Linux، SQL، Automation7.3 روپیه LPA
مدیر سیستممدیریت سیستم، شبکه، عیب یابی، لینوکس، اکتیو دایرکتوری4.0 روپیه LPA
مشاور Azure Cloud SolutionsAzure، Cloud، Consulting، DevOps، Kubernetes13.5 روپیه LPA
کارشناس فروش خدمات لاجوردAzure، Windows Server، Linux Server، Azure Admin7.1 روپیه LPA
مهندس ابر لاجوردیAzure، Kubernetes، PAAS، Powershell، Terraform6.5 روپیه LPA
مهندس سیستم های Azureمهندسی سیستم، لینوکس، شبکه، عیب یابی، ویندوز4.0 روپیه LPA
معمار ابرمهاجرت برنامه، تست عملکرد، بازیابی فاجعه، خدمات وب و APIها18.2 روپیه LPA

شرکت هایی که مدیران Azure را استخدام می کنند

اکنون که حقوق و عناوین شغلی را مورد بحث قرار دادیم، بیایید نگاهی به برخی از برترین شرکت‌های فناوری که به دنبال مدیران Azure و بسته‌های حقوقی آن‌ها هستند بیندازیم.

مقیاس حقوق و دستمزد

مسیر تبدیل شدن به یک مدیر Azure

اگر می خواهید به عنوان یک مدیر Azure کار کنید، ابتدا باید مراحل تبدیل شدن به یک مدیر Azure را بدانید. درک مسیر و درخواست برای آماده سازی شما آسان است، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم:

نقشه راه مهندس لاجورد

  1. مهارت های لازم را بیاموزید

اگر می خواهید در Azure شغلی را دنبال کنید، باید مهارت های لازم را داشته باشید. با توانایی های لازم برای این کار آشنا شوید. مهارت ها را توسعه دهید و در صورت نیاز مهارت کسب کنید. مهمتر از همه، شما باید مهارت های اولیه رایانش ابری را داشته باشید. همچنین باید دانش گسترده ای از قابلیت های نقش خاص مانند مدیریت محاسبات، ذخیره سازی، شبکه و منابع امنیتی داشته باشید.

  1. گواهینامه بگیرید

گواهینامه Azure یکی از مهم ترین مؤلفه ها در مسیر شما به سمت نقش مدیر پلتفرم Azure است. گواهینامه رسمی Azure Administrator برای نشان دادن توانایی های شما به شرکت ها و مشتریان احتمالی ضروری است. دریافت گواهینامه به شما این امکان را می دهد که مهارت خود را در مدیریت سیستم Azure نشان دهید. مهمتر از همه، شما در سطح صنعت به رسمیت شناخته می شوید و سود شما با گواهی رسمی Azure افزایش می یابد. برای شروع کار با مدیریت Azure، در آزمون AZ-104 Microsoft Certified Azure Administrator Associate شرکت کنید.

  1. با پروژه های واقعی کار کنید

پیدا کردن و کار کردن روی ایده‌ها برای پروژه‌های واقعی بهترین راه برای تمرین مهارت‌های جدید شماست. تجربه عملی همیشه در هر مصاحبه شغلی برجسته است، و این در مورد نقش‌های ادمین Azure نیز صادق است. پروژه های دنیای واقعی به شما نحوه توسعه و مدیریت ماشین های مجازی در Azure و همچنین خدمات، ابزارها و معماری IaaS را نشان می دهند. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه از API های Azure برای مدیریت فیدهای داده و ترکیب مدل های خود استفاده کنید.

چشم انداز شغلی متعددی در آن وجود دارد مدیریت سیستم Azure. به عنوان یک مدیر Azure، نامزدها به یک پلتفرم ابری در حال گسترش می پیوندند که موفقیت چشمگیری نیز داشته است. مهمتر از همه، نامزدها می توانند مسیرهای شغلی سازگار را در مدیریت سیستم های Azure پیدا کنند. برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک حرفه ای معتبر Azure، Edureka ارائه می دهد دوره آموزشی آنلاین گواهینامه AZ-104جایی که با تمرین عملی جامع روی سرویس‌های Azure مانند ذخیره‌سازی، ماشین‌های مجازی، خدمات ابری، Azure Active Directory، شبکه‌های مجازی پیشرفته و هویت‌های امن کار خواهید کرد.

اگر می خواهید Azure را با جزئیات یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم این ویدیوی یوتیوب را تماشا کنید:

ارجاع:

https://intellipaat.com/blog/how-to-become-azure-administrator/#no3

https://www.whizlabs.com/blog/become-azure-administrator/

https://www.talent.com/salary?job=azure+admin

https://www.dotnettricks.com/learn/azure/azure-administrator-salary

https://www.glassdoor.co.in/Salaries/azure-administrator-salary-SRCH_KO0,19.htm

https://www.ambitionbox.com/profile/microsoft-azure-administrator-salary

امیدوارم این را پیدا کرده باشید حقوق مدیر Microsoft Azure در هند مفید موضوعات مطرح شده در این وبلاگ بر اساس آخرین آمار و واقعیت های مورد نیاز متخصصان می باشد. اگر علاقه مند به تسلط بر Azure هستید، لطفا از وب سایت Edureka ما دیدن کنید و در آن ثبت نام کنید دوره آموزشی Microsoft Azure Certification. آموزش Azure به شما کمک می کند تا مهارت های طراحی راه حل های هویت و مدیریت، راه حل های ذخیره سازی داده ها، راه حل های تداوم کسب و کار و راه حل های زیرساختی را توسعه دهید.