حقوق مهندس DevOps در هند [Updated 2023]

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


در طول 10 سال گذشته، سازمان ها به آرامی به آن مهاجرت کرده اند DevOps. با ظهور DevOps نیاز به مهندسان DevOps; افرادی که توسعه نرم افزار را نادیده می گیرند دایره زندگی امروز می بینیم که نیاز به مهندسان DevOps با شرکت هایی در هند که میانگین دستمزد تنها 7 LPA را برای دریافت خدمات خود ارائه می دهند، به شدت افزایش یافته است. این وبلاگ به شما نگاهی اجمالی به مسیر شغلی یک مهندس DevOps می دهد. با پیشروی موضوعات زیر پوشش داده خواهد شد.

حقوق مهندس DevOps در هند

اگر به دنبال شغل مهندس DevOps در اینجا در هند هستید، اولین چیزی که باید بدانید مقیاس دستمزد است. با توجه به Glassdoor و Ambitionbox، میانگین حقوق ملی برای یک مهندس DevOps بین 4.2 تا 9 لک با میانگین حقوق اولیه 7 لک متغیر است.

حقوق مهندس Devops در هند

بر اساس تجربه شما، یک مهندس DevOps با کمتر از 2 سال سابقه، حقوقی در حدود 4.2 لیتر دریافت می کند، در حالی که یک مهندس DevOps سطح متوسط ​​با حدود 3-6 سال سابقه، حقوقی در حدود 5.6 تا 7 دریافت می کند. 7 L. با بیش از 7 سال تجربه، می توانید انتظار داشته باشید حدود 9 لیتر با یک مهندس ارشد DevOps که حدود 12.5 لیتر در سال درآمد دارد.

مهارت های برتر برای مهندسان DevOps

بهترین مهارت های مورد نیاز برای یک مهندس DevOps، ارائه ویژگی های با ارزش بالا در دوره های زمانی کوتاه ضروری است. این تنها زمانی حاصل می شود که همکاری بین تیمی وجود داشته باشد. بنابراین، یک مهندس DevOps به ترکیبی از مهارت های فنی و نرم نیاز دارد. بیایید به برخی از مهارت‌های برتر که یک مهندس DevOps باید داشته باشد نگاهی بیندازیم.

مهارت های ارتباطی و همکاری – DevOps یک رویکرد مشترک برای توسعه، آزمایش و استقرار نرم افزار ارائه می دهد. تیم های کوچک با اهداف متفاوت برای دستیابی به یک هدف مشترک با یکدیگر همکاری می کنند. انتشار کد کارآمدتر توانایی برقراری ارتباط بین تیم ها روند تحویل کد را سرعت می بخشد.

مهارت های برنامه نویسی خاص و استانداردهای برنامه نویسی بالغ- کدنویسی و اسکریپت نویسی دو مهارت بسیار مهم هستند که هر مهندس DevOps باید داشته باشد. مهندسان DevOps به جای تخصص در یک زبان برنامه نویسی، باید با چندین زبان برنامه نویسی مانند Python، Ruby، JavaScript، Node.js، PHP و bash راحت باشند. یک مهندس DevOps باید این مهارت ها را برای اجرای یک خط لوله تحویل موثر به کار گیرد. از آنجایی که DevOps همه چیز در مورد CI/CD است، مدیریت خط لوله کد بسیار مهم است. هنگام تست اتوماسیون باید عاقل باشید.

پردازش ابری – Cloud و DevOps دست به دست هم می دهند. اثربخشی یکی به دیگری بستگی دارد. در حالی که DevOps در درجه اول بر توسعه و نگهداری نرم افزار تمرکز دارد، ابر با ارائه بستری برای انتشار کد، عملیات DevOps را فعال می کند.

رویکرد مشتری مدار به توسعه برای هر فرآیند موفق DevOps، هدف نهایی رضایت مشتری است. با در نظر گرفتن این موضوع، یک متخصص DevOps باید اطمینان حاصل کند که هر عملکرد و عملیات انجام شده با اهداف تجاری مشتری و همچنین استانداردهای کیفیت تعیین شده توسط آنها مطابقت دارد. برای رسیدن به این هدف، تمام سطوح مدیریت باید با همکاری تیم توسعه و ذینفعان کار کنند.

مهارت های غیر کاربردی DevOps- مهندسان DevOps باید در مدیریت محیط های تولید و همچنین مدیریت امنیت و ابر با تجربه باشند. این تضمین می کند که ساخت های جدید به درستی در تولید کار می کنند. در بسیاری از سازمان ها، ساخت زیرساخت به عنوان کد (IaC) امکان اتوماسیون را فراهم می کند. اطمینان از امنیت مداوم کد تحویل داده شده ضروری است.

به طور کلی، DevOps بیشتر یک عمل است تا یک فناوری که هدف آن تسهیل فرآیند توسعه نرم افزار است.

شرح شغل مهندس DevOps-

اکثر شرکت ها به دنبال مهندسان DevOps با مهارت های مختلف هستند. در اینجا نگاهی داریم به آنچه شرکت های فناوری اطلاعات در سراسر جهان در یک مهندس DevOps به دنبال آن هستند.

مهندس اصلی DevOps – Oracle

اصل توضیح مهندس را ارائه می دهد

DE Test Services Engineer DevOps – Ericsson

خدمات تست DE مهندس توسعه دهنده

Cloud DevOps Engineer – Wipro

Cloud Deops Engineer

مهندس DevOps – HP

مهندس DevOps

نقش ها و دستمزدهای شغلی DevOps-

نقش های شغلی مهارت های مورد نیاز حقوق
جوان مهندس DevOpsمدیریت ابری، اتوماسیون، CI/CD، کدنویسی و اسکریپت 7 روپیه LPA
معمار DevOps دانش فریم ورک چابک، ابزارهای ساخت مانند Maven، Gradle، NPM، دانش معماری برنامه های N-tier 26 روپیه LPA
مدیر انتشاردانش خط لوله CI/CD، زیرساخت به عنوان کد و SDLC 14.5 روپیه LPA
مهندس امنیتمدیریت سیستم های امنیت شبکه، مهارت های ارتباطی عالی، دانش خدمات مسیریابی ابری، پرل، روبی، پی اچ پی 6.4 روپیه LPA
مهندس اتوماسیون آشنایی با Ansible، SalStack، Puppet و سایر ابزارهای مدیریت پیکربندی، Maven، Gradle، Gerrit و سایر ابزارهای ساخت 5.5 روپیه LPA
متخصص ادغامدانش روش های مختلف تست، خط لوله CI/CD، یکپارچه سازی کانتینر و خدمات استقرار ابری 5.6 روپیه LPA

شرکت هایی که مهندسان DevOps را استخدام می کنند –

اکنون که در مورد عناوین شغلی و حقوق صحبت کردیم، بیایید نگاهی به برخی از شرکت‌های برتر در سراسر جهان بیندازیم که مهندسان DevOps را استخدام می‌کنند.

شرکت هایی که DE را استخدام می کنند

نقشه راه تبدیل شدن به یک مهندس DevOps-

نقشه راه به مهندس DevOps

مطالعه- برای شروع سفر خود برای تبدیل شدن به یک مهندس DevOps، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با ابزارهای فنی مختلف، برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی آشنا شوید. دانش گسترده از ابزارهای ساخت بسیار امکان پذیرتر از داشتن دانش عمیق از یک ابزار ساخت واحد است. همچنین، دانش گسترده ای از توانایی های خاص نقش داشته باشید.

دریافت گواهی – مرحله بعدی قسمت مهم آن است. دریافت گواهینامه شما را یک قدم به نقش مهندس DevOps نزدیکتر می کند. Docker Certified Associate یکی از مهمترین گواهینامه ها در کنار گواهینامه Kubernetes است. این گواهینامه ها بر اساس وظایف DevOps مانند ارکستراسیون، امنیت، شبکه، نصب و پیکربندی، تصویربرداری و غیره است.

کار با پروژه های بلادرنگ – پروژه های بلادرنگ رویکرد عملی تری به DevOps به شما می دهند. استقرار Kubernetes در AWS با استفاده از EKS، تهیه برنامه‌ها برای Kubernetes، و ایجاد و استقرار نسخه‌های کد کانتینر. پروژه های بلادرنگ به شما نشان می دهند که چگونه دانش فنی را در صنعت به کار ببرید.

اگر می خواهید DevOps را با جزئیات یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم این ویدیوی YouTube را تماشا کنید:

آموزش DevOps برای مبتدیان | ادورکا

DevOps آینده است و الف مهندس DevOps بخشی از یک زمینه رو به رشد است که در اینجا باقی مانده است و فرصتی برای یادگیری مداوم و همچنین کشف فرصت های زیادی که DevOps ارائه می دهد را برای او فراهم می کند. اگر علاقه مند به دریافت گواهی DevOps هستید، می توانید بررسی کنید از Edureka گواهی DevOps آموزش جایی که دانش عمیقی از ابزارهای DevOps از جمله Git، Jenkins، Docker و Ansible دریافت می‌کنید. این بر روی یک رویکرد عملی تر تمرکز می کند که در آن می توانید با توسعه مداوم، پیکربندی، یکپارچه سازی و در نهایت پشتیبانی، یک پزشک شوید.

امیدوارم این را پیدا کرده باشید حقوق مهندس DevOps در هند مفید است. به مطالعه ادامه دهید.