• خانه
  • وبلاگ
  • خرید سرور اختصاصی و سرور مجازی – ایران هاست

خرید سرور اختصاصی و سرور مجازی – ایران هاست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بسیاری از دستگاههایی که به تلویزیون خود متصل میکنید از جمله پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و حتی خود برخی از تلویزیونهای هوشمند قابلیت استریم بر مبنای DLNA (Digital Living Network Alliance) را در اختیارتان میگذارند. برای فعالسازی این قابلیت به سراغ کنترل پانل رفته و در آن عبارت «media» را جستجو کنید، سپس از میان گزینههایی که پس از جستجوی این عبارت در اختیارتان قرار میگیرد، لینک «Media streaming options» را در زیر بخش Network and Sharing Center کلیک کنید. نرمافزارهای بسیار متنوعی وجود دارند که میتوانید به کمک آنها کامپیوتر خود را بدل به یک سرور DLNA کنید، اما در سوی دیگر ماجرا، خود ویندوز نیز به صورت پیشفرض امکاناتی را به این منظور دارا است. به کمک این قابلیت تلویزیون شما قادر خواهد بود از روی شبکه به استریم فایلهای ویدیویی و موسیقی بپردازد که در هارد دیسک کامپیوتر ذخیره شدهاند؛ البته پیش از هر چیز باید به این منظور رایانه خود را بدل به یک سرور DLNA نمایید. در سال 1991 تنها چیزی که FSF برای ارائه یک سیستم عامل کامل نداشت، یک کرنل بود. سرور مجازی از همان ابتدا یعنی سال 2000 که به خانواده بزرگ مایکروسافت پیوست، محبوبیت خود را تا حدود زیادی افزایش داد. اما به طور کلی میتوان گفت اپلیکیشن سرور همان دیتابیس سرور است. در دیتابیس سرور، دیتابیس به طور متمرکز رویی سرور قرار دارد. این شیوه روی استریم فایلهای چند رسانهای متمرکز است که آنها را روی کامپیوتر شخصی خود دانلود کردهاید، اما اکنون تمرکزها به راهکارهایی معطوف شده که میتوانند فایلهای چند رسانهای را از روی سرویسهای ذخیرهسازی ابری استریم نمایند. هرچند اپلیکیشن شما را به پرداخت هزینه برای استفاده ترغیب میکند، اما نیازی به این کار نیست و میتوانید به صورت کاملاً رایگان از آن استفاده کنید.پس از اجرای اپلیکیشن گزینهی Grant Access را فشرده و در پنجرهای که باز میشود گزینهی Allow را انتخاب کنید.

در ادامه خواهیم دید که چگونه میتوان دستگاههای اندرویدی را به یک مدیا سرور و هم به یک مدیا سنتر تبدیل کرد.مدیا سنتر چیست و چه نیازی به وجود آن در خانه وجود دارد؟ در نظر داشته باشید که استفاده از این نوع cloud server ها، دارای هزینه های متفاوتی می باشد و شما براساس استفاده ای که از منابع دارید می توانید برای آن هزینه پرداخت کنید و نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نخواهد بود. نوشته شده این به این معنی بوده که این کانالها بنا به شرایطی قابل دسترس نمیباشد دلیل در دسترس نبودن آن این است که مجموعه ای از کانالها تحت شعاع شرکت یا گروه خاصی که میتواند مربوط به نهاد و یا کشوری باشد برنامه های خود را روی ایر میبرند و برای این که هزینه ای که میکنند سود و استفاده ببرند , به همین دلیل برای باز کردن کانالهای خود کارت مخصوص پکیج های خود را روانه بازار مینمایند و همانطور که مشاهده میکنید این کانالها بدون کارت باز نمیشوند. شما می توانید با مراجعه به شرکت خدمات هاستینگ سرورکلیک یک Server حرفه ای و مجازی را با قیمت ارزان و به صورت نا محدود به صورت اینترنتی در بهترین شکل خریداری کنید.یکی از کاربردهای سرور مجازی استفاده از آن به عنوان سرویس دهنده میزبانی وب می باشد.

به این ترتیب ممکن است ، اگر سازمان شما به خصوص اطلاعات لمسی ، (به عنوان مثال شماره ویزا) را کنترل کند ، ممکن است به امنیت اضافی که میزبانی اختصاصی می دهد ، نیاز داشته باشید. در این حالت برای برداشت از حساب خود نیاز به احراز هویت (وریفای) حساب خود دارید که به وسیله پاسپورت یا کارت ملی و ارسال عکس یا فیلم از چهره صورت می گیرد. پس نیاز به نرمافزارهای دیگری داریم که بتوانند به طور همزمان عملیات ترانس کد یا تغییر کد را برای فایلهایی که ساپورت نمیشوند، انجام دهند. در صورتیکه در یک سرور اختصاصی با مشاهده مشکل، عیب یابی یا راهاندازی سرور دیگر به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. در غیر این صورت اگر دستگاه شما از USB OTG پشتیبانی میکند، میتوانید به سادگی فلش مموری یا هارد اکسترنال خود را به آن متصل کنید.همچنین به یک اپلیکیشن مدیا سرور نیاز است. در صورتی که وبسایت شما نیاز به منابع محاسباتی زیادی دارد، خرید سرور اختصاصی توصیه میگردد. زیرا با گذشت هر یک ثانیه ممکن هست شما در صف خرید یا صف فروش صدها و یا حتی هزار رتبه و جایگاه عقب تر از دیگران درخواستتان به سمت هسته ی مرکزی بورس ارسال گردد و شما در طول روز کاری نتوانید سهم خود را سر زمان بفروش یا خرید نمایید. در ابتدا نمی توان تفاوت بین ویندوز سرور یا وندوز معمولی را تشخیص داد. تفاوت RDC و VNC چیست ؟

ممکن است امروزه واژه vps چیست را به صورت مکرر در میان افراد با کسبوکارهای مختلف و کسانی که مایل به گسترش و توسعه تجارت خود در سطح اینترنت هستند شنیده باشید. مدل SaaS-Qual: در این تحقیق با تطبیق مدل Servqual یک مدل کیفیت خدمات برای حوزه خدمات نرمافزار بهعنوان خدمت توسعه داده شده است. اما سرورهای مجازی همگام با رشد سایت توسعه مییابند. برای استفاده از ارتباط HTTPS نیاز به خرید گواهینامه SSL معتبر است، چرا که در صورت استفاده از گواهینامه غیرمعتبر، کاربران سایت شما هنگام لود سایت در حالت HTTPS با اخطار مرورگر روبرو خواهند شد. اما برای آغاز به کار نیاز به نصب چیز خاصی نیست. سازمانهایی که IaaS استخدام می کنند ، لازم نیست سخت افزارهای شخصی خود را داشته و آن را مدیریت کنند. خرید سرور مجازی با پایداری و آپتایم بالا ،از وقوع این مشکلات جلوگیری می کند. در این شرایط کماکان TV Shows روی درایو D هارد کامپیوتر حضور دارد ولی حال کتابخانهی ویدیوی ویندوز نیز از وجود آن و فایلهایی که درش ذخیره شدهاند آگاه است و میتواند اجازهی استریم آنها را بدهد. بسیاری از نرمافزارهای مدیا سرور از DLNA پشتیبانی به عمل میآورند که از جملهی آنها میتوان به Plex اشاره داشت.

پس در بررسی بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی به خدمات دیگر آن ها اشاره ای نخواهیم کرد. همانطور که اشاره کردیم، سرور به فضای اصلی میزبانی وبسایتها گفته میشود که ممکن است به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار گیرد. اما سرور مجازی چگونه ایجاد میشود؟ اما چگونه یک سرور DLNA را ایجاد و آمادهی استفاده کنیم؟ در بسیاری از این ابزارها وقتی یک فایل با فرمت پشتیبانی نشده پخش میگردد، فایل مذکور به صورت لحظهای و زنده به یکی از فرمتهای قابل قبول تبدیل میگردد تا در روند استریم مشکل خاصی پدید نیاید. و این پرینترها از طریق شبکه با یکدیگر متصل و از طریق یک سرور کنترل میشوند. در این روش بر خلاف پلکس، احتیاج به دسترسی به دستگاه اندرویدی برای کنترل پخش وجود دارد. کارت های آن سالیانه مبلغ حدود 1200 یورو قیمت دارد و برای دیدن باید این مبلغ را در قالب دریافت کارت این مجموعه پرداخت کرد البته در اروپا میتوانید به صورت اشتراک ماهیانه پرداخت کرد. سرور مجازی هلند حساسیت خاصی روی مسائل مرتبط با کپی رایت و ابیوز های متداول ندارد واز طرفی کاربران ایرانی به این لوکیشن علاقه بسیاری دارند، درنتیجه سرور های مجازی این کشور یکی از پر طرفدار ترین سرویس های خارج محسوب می شود. Server ها بسیار بزرگ هستند به همین دلیل به قسمت های کوچک تری تقسیم بندی می شوند که به هر یک از این قسمت ها host می گویند.

خدمات سرور مجازی وب رمز، سرویس ویژه و بی نظیر سرور مجازی را از کشور آمریکا بصورت کاملا مدیریت شده در اختیار کاربران قرار داده است، در صورتی که شما دارای سایت پربازدید هستید و نیاز به یک هاستینگ با منابع بالا روی سرور مجازی بصورت مدیریت شده دارید، بی شک سرور های مجازی وب رمز با کانفیگ نرم افزاری حرفه ای و کاملا مدیریت شده، شما را از دغدغه های مدیریت سرور و مشکلات آن بی نیاز خواهد کرد. در صورتی که نیاز به یک سرور مجازی برای انجام کار های روزمره و یک مرورگر اینترنت برای گشت و گذار و دانلود نیاز دارید این سیستم عامل بهترین انتخاب شما هست. در مواردی که سایتی بسیار پربازدید باشد، فایل های آپلودی و دانلودی زیادی داشته باشد و یا نیاز به منابع بالا داشته باشد که بودجه و دانش کافی برای خرید و نگهداری یک سرور اختصاصی را ندارد، میتوان از سرورهای مجازی بسته به نیاز استفاده کرد. در مرحله Choosing a Setup Type شما می توانید نوع مورد نیاز از MySQL را انتخاب کنید . سیستم عامل میکروتیک RouterOS، روی کامپیوترهای خانگی و روی سرور قابل نصب می باشد. در این سرور، بازی بر روی سرور نصب میشود و افراد با اتصال به شبکه و ارتباط با سرور در کامپیوترهای خود میتوانند بازی کنند. غالبا این گزینه توجه این دسته از برنامهنویسان را به خود جلب میکند. ضمناً اگر مایل به استفاده از Plex یا راهکار پیشفرض خود ویندوز نیستید، شاید ابزار رایگان Universal Media Server بتواند نظرتان را به خود جلب کند. بازار فارکس یا دیگر سرویس کارآمد. در واقع بر روی این سرور سرویس ارسال ایمیل یا Web Mail قرار دارد. و رسیور کافیست از طریق کابل لن و یا وای فای به اینترنت متصل باشد مصرف ماهانه اینترنت سیسیکم بسیار ناچیز بوده و در حد 200 مگابایت در ماه میباشد .

حال به کمک ویندوز، کامپیوتر شما بدل به یک سرور DLNA شده است و میتوانید از طریق دیگر دستگاهها به فایلهای چند رسانهای ذخیره شده روی آن دسترسی دشته و از طریق شبکه آنها را استریم کنید. افت معملات را کاهش می دهد: اگر هنوز به سیستم تجارت خودکار مراجعه نکرده اید و معاملات خود را به صورت دستی انجام می دهید، خدمات سرور مجازی بورس می تواند کمک بزرگی به شما باشد. در این شرایط شما می توانید برای استفاده از آن نرم افزار قدیمی تر، از VPS کمک بگیرید. البته ناگفته نماند که به کمک ابزارهای شخص ثالث نیز میتوان نسبت به راهاندازی یک سرور DLNA اقدام کرد و از این طریق به قابلیتهای بیشتری هم دسترسی پیدا نمود. غیر از این میشود با کمک ویژگی Play to مدیای مورد نظر را از روی کامپیوتر مستقیم روی دستگاهی که به شبکه متصل است پخش کرد. برای این کار کنترل پنل را باز و کلمه media را از طریق باکس مربوطه در بالا سمت راست جستجو کنید. SSH نوع متفاوتی از پروتکل است که دسترسی شما را به کنترل سرور فراهم می کند. دسترسی روت امکان کنترل و مدیریت سرور مجازی توسط خود کاربر را فراهم می کند. خرید سرویس اختصاصی ارزان قیمت که دارای منابع پردازشی بالا است می تواند نیاز این گروه را رفع نماید.