• خانه
  • وبلاگ
  • خرید سرور های ارزان قیمت و ارایه دهنده سرویسهای هاستینگ VPS

خرید سرور های ارزان قیمت و ارایه دهنده سرویسهای هاستینگ VPS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک مدیر سرور با تهیه یک سرور اختصاصی و نصب یک نرم افزار مجازی ساز تحت سرور، مانند Kvm,Vmware ESXI,Xen سرور اصلی را به بخشهای کوچکتری تبدیل می کند و برای هرکدام بر اساس نیاز مشتری و یا کاربرد شخصی منابع اختصاصی و مجزا تعریف کند. به این صورت که مشتری با سرور مجازی می تواند یک سرور اختصاصی و امن و با هزینه پایین تر از سرور اختصاصی داشته باشد و فروشنده و یا میزبان وب نیز با پرداخت هزینه یک سرور اختصاصی میتواند سرور را به قطعات کوچکتری تقسیم کرده و سود حاصله خود افزایش دهد. بدین ترتیب ما هر عملیات اینترنتی که با کامیپوتر محل کار یا منزل می توانیم انجام دهیم ، در سرور مجازی با چندین برابر سرعت قابل انجام است ! شما همچنین می توانید یک سرور اختصاصی را در محل کار خود راه اندازی کنید اما باید توجه داشته باشید که در چنین شرایطی، حمایت یک تیم میزبان و حرفه ای را از دست خواهید داد. سرور مجازی دارای مزایای بیشماری است که میتواند گزینه خوبی برای راه اندازی سایتها باشد. VPS ممکن است بهترین گزینه برای بسیاری از مبتدیان یا صاحبان وب سایت هایی باشد که متوجه شده اند وب سایت آنها کند است.

VPS مدیریت شده در واقع یک گزینه پیشرفته از هاستینگ VPS است که با پشتیبانی کامل فنی به بازار عرضه می شود. هاستینگ VPS دسترسی کامل به منابع تضمین شده و کنترل کامل را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، شما خدمات مشتری اختصاصی را بصورت 24 ساعته دریافت خواهید کرد و همه موارد مبهم، به شما پاسخ داده خواهد شد. البته ما در مقاله ای جدا گانه به بررسی هاست ایران و اروپا و تفاوت ها و ویژگی های هریک پرداختیم که در سرور مجازی نیز همه آن موارد عینا تکرار می شود. مقاله مرتبط: تفاوت هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست؟ برخورداری از محیطهای کاری مجزا: هر بخش از ماشین مجازی را میتوان بهعنوان یک محیط سخت افزاری مجزا در نظر گرفت. به طوری که از یک سرور فیزیکی چندین سیستم عامل مختلف با امکانات سخت افزاری متفاوت می توان بوجود آورد. در دنیای امروز، تکنولوژی بیشتر به سمت مجازی سازی هر چیزی پیش می رود یا بسیاری از خدمات در حال ابری شدن یا استفاده از کلود هستند؛ این روند به این دلیل رخ داده است که مجازی سازی، بسیاری از هزینه ها را کاهش داده و به کارمندان و سخت افزارهای فیزیکی کمتری نیاز دارد. شاید با عبارت VPS یا سرور مجازی مواجه شده باشید ولی کارآیی و مفهوم آن را نمی دانید، از این رو ما در این مقاله توضیح خواهیم داد که VPS چیست و مزایای VPS و دلیل محبوبیت آن را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله از طراحی سایت ، اطلاعاتی را درزمینه هاست سرور مجازی خصوصی در اختیار شما کاربران علاقه مند به طراحی سایت قرار می دهیم. این نام برای یک استارتاپ نوپا در حوزه فناوری یا طراحی مناسب است.

اگر سوال تان این است که VPS یا VDS چیست، پاسخ ما این است: یک سرور اختصاصی برای ادمین سایت. توصیه ما این است که برای شروع کسب و کار خود از هاست اشتراکی که قیمت پایین تری دارد استفاده کنید و اما برای توسعه کسب و کار خود یا راه اندازی یک سایت حرفه ای حتما از سرور مجازی استفاده کنید. خدمات سرور مجازی با پردازنده بهینهسازی شده قدرت و سرعت بالاتری را برای آن دسته از کاربرانی که نیازمند ظرفیت پردازشی بالایی هستند فراهم میآورد و دلیل این امر این است که بجای استفاده از هسته های مجازی یا VCPU از هسته های اختصاصی برای راه اندازی سرورهای مجازی استفاده می کند. اگر قصد ارائۀ خدمات هاست دارید و یا برای وبسایتتان که با زبان پیاچپی برنامهنویسی شده است نیاز به سرور مجازی دارید، بهتر است سرور مجازی لینوکس تهیه کنید؛ در غیر این صورت بهتر است سرور مجازی ویندوز تهیه کنید. به عبارتی دیگر، سرور مجازی قسمتی از منابع یک سرور اختصاصی است که با استفاده از تکنیک ها و نرم افزارهای مجازی سازی، روی آن به صورت مجازی سیستم عامل نصب و برنامه های خود را اجرا می کنید. می توان بر هر یک از سرور های مجازی یا Virtual Server سرویس دهنده هاستینگ قادر است سیستم عامل های مختلف با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مختلف و متفاوت به دلخواه کاربران ایجاد کند.افرادی که Virtual Server را خریداری میکنند قادر خواهند بود سیستم مجازی را به صورت اختصاصی به کاربران بدهند و مدیریت کاملی بر روی سرور دارند. تشکیل شده است که قدرت خود را از یک کامپیوتر بزرگ تر یا همان سرور دریافت می کند و در اختیار شما قرار می گذارد.این سرور ها در یک ساختمان با نام دیتا سنتر یا مرکز داده، که تمام استاندارد های نگه داری در آن رعایت می شود قرار گرفته اند و با استفاده از نرم افزار های مجازی ساز، منابع سخت افزاری آن بین چند کاربر VPS تقسیم می شود یعنی برای مثال به شما 2 گیگ رم بیشتر اختصاص نمی دهد و 10 گیگ هم فضای هارد برای شما اختصاص می دهد.

در یک VPS یا سرور مجازی شخصی سخت افزار های را بر روی یک سرور فیزیکی و با کمک تکنولوژی مجازی سازی پارتیشن بندی و پیکربندی می شود. همچنین بر اساس دانش خود می توانید توزیع های مختلف لینوکس مانند اوبونتو، مینت یا سنت او اس را روی سرور مجازی خود نصب کنید. اگر دانش کافی یا زمان کافی برای اینکار ندارید میتوانید یک ادمین برای سرور خود استخدام کنید و یا از شرکت ارائه دهنده سرور بخواهید که مدیریت آن را بر عهده بگیرد. با کمک این امکان، شما نیازی به مدیریت یا راه اندازی سرور شخصی خود ندارید. عدم وابستگی به دستگاه و مکان: کاربران میتوانند در هر مکانی و با هر دستگاهی (مثل PC یا تلفن همراه) به وسیلهٔ یک مرورگر وب از راه اینترنت به سامانهها دسترسی داشته باشند. در ضمن اگر بخواهید وبسرویسهای Nginx، Apache و Litespeed را اجرا کنید، و یا اینکه سایت شما با زیان php نوشته شده باشد، سرور لینوکسی به کارتان میآید. اگر وبسایت شما ترافیک بالایی دارد، هاستینگ اختصاصی می تواند بهترین راه حل برایتان باشد. سرویس VPS مدیریت شده به عنوان یک راه حل مناسب برای چنین مشکلاتی، به بازار معرفی شده است. در اینجا بود که شرکت های هاستینگ به وسیله مجازی سازی المانی را معرفی کردند که سرور مجازی نام گرفت. با توجه به گذشت 12 سال از فعالیت ایران سرور در عرصه میزبانی وب شما می توانید با اطمینان خاطر اقدام به خرید هاست ، ثبت دامنه ، سرور اختصاصی و مجازی کنید. این نوع میزبانی در حقیقت همان میزبانی اشتراکی می باشد که بعضی شرکت های ارائه دهنده آن با استفاده از نرم افزار ها و برنامه های مجازی سازی مثل XEN اقدام به ارائه فضاهایی به صورت خصوصی کرده اند.

VPS یک کپی از یک سیستم عامل (OS) را اجرا می کند و مشتریان ممکن است به یک کاربر سطح بالا، به عنوان مثال، در سیستم عامل دسترسی داشته باشند، بنابراین می توانند تقریبا هر نرم افزاری را که در آن سیستم عامل اجرا می شود اجرا کنند. بیا تو هاست ارائه دهنده ی انواع سرور های مجازی خارج با پایداری ، قدرت ، کیفیت ، قیمت پایین و امنیت بالا در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد . از آنجایی که سرور همیشه روشن است سرور های مجازی هم می توانند همیشه روشن بوده و مورد استفاده قرار گیرند ، همچنین به دلیل قرار گرفتن سرور های بیا تو هاست در دیتاسنتر های قدرتمند داخل و خارج سرور های مجازی از اینترنت و پهنای باند با کیفیت و سرعت بالا بهره مند می باشند . دلیل این امر این است که در یک محیط فیزیکی – رایانه – چندین نسخه جدا شده از یکدیگر بطور همزمان با یک هسته برای کار خود کار می کنند. Vps می تواند مثل یک سرور اختصاصی عمل کند، که از دید کاربر کم و بیش یکسان هستند، با این تفاوت که چندین سرور مجازی روی یک سرور فیزیکی اجرا می شوند. هر سرور مجازی که روی سرور اصلی ایجاد می شود به طور مستقل عمل می کند و هیچ ارتباطی با درگر VPS ها ندارد. بدون هیچ مشکلی! کاربران ژاپنی خیلی راحت میتوانند وارد این سایت شوند و رمزارز معامله کنند. انعطاف پذیری: ارتقاءمنابع اختصاص یافته برای یک سرورمجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی و بدون نیاز به جابجای اطلاعات و اختلال بلندمدت در سرویس قابل انجام است. در واقع، چندین سرور مجازی می توانند بدون تأثیر گذاشتن بر عملکرد یکدیگر، روی همان تک سرور فعالیت کنند؛ اما بحث تخصیص منابع بین ماشین های مجازی کوچکتر، به حجم کار هر کاربر بستگی دارد.

هاستینگ ابری و هاستینگ VPS شبیه به هم نیستند اما بسیاری از کمپانیها، میزبانی وب VPS را بر روی زیرساختهای هاستینگ ابری ارائه میدهند. بیشتر معاملهگران ایرانی برای انجام معامله در این صرافیها ابتدا از سایتهای صرافی ایرانی، بیت کوین یا تتر خریداری میکنند و سپس با انتقال ارزهای خریداریشده به کوکوین، معامله انجام میدهند. اما اینکه به یک VPS نیاز داشته باشید یا یک سرور اختصاصی، به هدف شما و به منابعی که لازم دارید بستگی دارد. اما هنگامی که یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی تقسیم می شود، از انرژی سرور به طور موثرتری استفاده شده و هر کاربر با توجه به نیاز خود، از منابع بهتر استفاده می کند. به عبارت بهتر با استفاده از تکنولوژیهای مجازیسازی مانند VMware، Virtualizor و Google Cloud با بهرهگیری از سختافزارهای پرقدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی با امکانات مختلف تقسیم میشود. شرکت هاست خدمات سرور VDS یا VPS را به کاربران، یعنی دارندگان وب سایت ارائه می دهد و در همان کامپیوتر چندین سرور جدا شده از یکدیگر ایجاد می کند اما همزمان با هم کار می کنند. عموماً تا ۷ روز ضمانت بازگشت وجه وجود دارد اما هاستینگ هایی دیده شده که تا ۱۰۰ روز نیز این ضمانت را دادهاند! مجازی بودن این سرورها یعنی سرور روی یک محیط مجازی شده اجرا می شود؛ به عبارتی، بیشتر یک سرور ابری است تا یک سرور فیزیکی. ماشین های مجازی را می توان به عنوان یک سرویس اجاره داد و با وجود عملکرد مشابه با یک سرور فیزیکی اختصاصی، هزینه بسیار پایین تری از یک کاربر درخواست کرد.

خرید سرور اختصاصی مزیت­های زیادی بههمراه دارد، به همین دلیل برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و توسعه دهندگان بسیار وسوسه برانگیز است. مناسب برای توسعه دهندگان و فری لنسرها که در سایت های خارجی کسب درآمد می کنند و نمی توانند از آی پی های متغیر استفاده کنند. سرور اختصاصی را میتوان یکی از پرکاربردترین سرویسهای در حال حاضر دنیای فناوری و تکنولوژی به حساب آورد که برای وب سایتهای بزرگ و همچنین توسعه دهندگان طراحی شده است. برخی از سرورهای به صورت اختصاصی برای وب سایت وردپرس طراحی شده اند. اگرچه نصب یک وب سایت وردپرس بر روی سرور مجازی ممکن است؛ اما شما نمی توانید به سرورهای مختلف که بر اساس استانداردهای وردپرس طراحی شدهاند، دسترس داشته باشید. اما مورد آخر همچنان انحصار کامل را تضمین نمیکند. سرور مجازی آزادی و اختیار عمل کامل را در اختیار کاربر قرار میدهد. از آنجایی که کنترل کامل سرور اختصاصی در دست مالک است، سازماندهی آن نیز بر عهده ایشان میباشد. مهم ترین تفاوت هاست اشتراکی با سرور مجازی نیز در همین جاست که هاست اشتراکی منابع جداگانه و اختصاصی برای هر فرد وجود ندارد. در بسیاری از مواقع، با رشد کسب و کار، کاربر به فضایی بیشتر و منابع و قدرت پردازش قوی تری نیاز خواهد داشت.