• خانه
  • وبلاگ
  • خرید و اجاره Vps (وی پی اس) پرسرعت – هاستیدا

خرید و اجاره Vps (وی پی اس) پرسرعت – هاستیدا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با توجه به محدودیتهایی از قبیل هزینه سختافزار و فضای مورد نیاز، اختصاص یک سرور کامل به هر کاربر، واقع گرایانه نیست و با کمک فناوریهای مجازی سازی، میتوان یک سرور را به چندین سرور مجازی تبدیل کرد. این کار به کاهش چشمگیر هزینههای سختافزار سرور کمک میکند، چون یک سرور منفرد میتواند چندین سرور مجازی را اجرا کند، در حالی که در غیر این حالت، هر یک به یک سرور فیزیکی نیاز داشتند. سرور مجازی که با نام های Virtual Private Server (مخفف آن : VPS) و Virtual Dedicated Server (مخفف آن: VDS) نیز شناخته می شود که نمونه کوچکی از یک سرور اختصاصی به شمار میرود. برای خرید این نوع server ها می توانید به شرکت هاستینگ سرورکلیک مراجعه کنید و یک سرور به صورت حرفه ای، استاندارد و با سرعت بالا خریداری کنید. استفاده از یک کنترل پنل در میزبانی مشترک شما را فقط به تنظیمات سرور استاندارد محدود میکند. این شرکت وظیفه دارد که از نظر فنی همهچیز را بررسی کند تا اسپم یا ویروسی کار شما را مختل نکند؛ اگر هم مشکلی داشتید (مثلاً مشکل در نصب نرمافزار) شرکت هاستینگ مشکل شما را رفع میکند. درصورتیکه تریدری حرفهای هستید و با سرمایه هنگفتی معامله میکنید میتوانید VPS ای با رم 8 یا 16 تهیه کنید. اما همیشه یکی از تفاوتهای اساسی لینوکس و ویندوز در نوع کد منبع آنها بوده است ، لینوکس سیستم عاملی متن باز و خانواده Windows سیستم عاملی تجاری با کد بسته است البته در گذر زمان نسخههایی از لینوکس مانند CloudLinux منتشر شده که کاملاً تجاری بوده و یا توزیع هایی که برای دریافت پشتیبانی و یا آپدیت باید برای آنها عضویت تهیه کنید (مانند RedHat) اما آنچه که در نگاهی عمده به این دو سیستم عامل به عنوان تفاوتی اساسی خودنمایی می کند بحث نیاز به لایسنس برای ونیدوز و رایگان بودن غالب سیستم عامل های لینوکس می باشد.

این جداسازی به این دلیل است که اطلاعات مهم هر شرکت یا سازمانی در سرورها معمولا نگهداری میشود و این دستگاه نیازمند امنیت بالایی است. این مجازی ساز مختص لینوکس است. با استفاده از این مجازی ساز، شما دسترسی کامل root داشته و امکان آپدیت بدون نیاز به Reboot کردن سیستم عامل را خواهید داشت. سیستم عاملهای پایه یونیکس/لینوکس بر روی سرور مجازی لینوکس نصب شده و با دسترسی root از طریق SSH در اختیار کاربران قرار میگیرد. بازار فارکس، استفاده از خدمات ویزا کارت، مستر کارت و پی پال، میزبانی سایت، ریموت وُرکینگ، دانلود و آپلود یا نگهداری فایل های حجیم، اجرای برنامه های تحت وب، ایجاد گیم سرور و موارد بسیار دیگر مورد استفاده قرار میگیرند. و یا برای مثال در صورتی که قصد وبگردی و دانلود آپلود توسط یک سرور مجازی ویندوزی دارید ، بهتر هست که سرور با حداقل رم ۱ گیگابایت تهیه کنید . خوشبختانه میزبانی سرور مجازی به شما امکان میدهد برنامهها و نرمافزارها را سفارشی و پیکربندی کنید تا عملکرد وبسایت خود را افزایش دهید، دسترسی روت را ارائه میدهد و به شما امکان میدهد قسمت روت سرور را مطابق با نیازهای خودتنظیم کنید؛ و در مقابل سرور مجازی ،میزبانی و مدیریت در هاست بسیار آسان تر ولی فاقد آزادی عمل در این زمینه ها است. اما اگر از سیستم عامل ویندوز برای اتصال به سرور لینوکسی خود استفاده می کنید، نرم افزار PuTTY این کار را برای شما آسان کرده است.

به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است سروری برای کنترل دسترسی به شبکه، ارسال/دریافت ایمیل، مدیریت کارهای چاپ یا میزبانی وب سایت ایجاد کند. مثلاً اگر سروری بخرید که دیتاسنتر آن در ایران است (مثلاً در دیتاسنترهای آسیاتک و پارس آنلاین) آنوقت سرور مجازیتان ایرانی است. در راستای رسیدن به این هدف، در این تحقیق فرایندهای مناسب محیط ابر از چارچوبهای مطرحشده و همچنین مؤلفههای معماری سازمانیFEAF، 2.0 مناسب برای محیط ابر انتخابشده و در لایة مدیریت محاسبات ابری قرارگرفته است. این ویژگیها عبارتند از: تکنولوژی خدمات ارائه شده، نوع مدیریت و نیز نوع پلتفرم نرمافزار به کار رفته در آنها. سرور مجازی نیز دقیقاً همانند سرور فیزیکی شامل یک سیستم عامل و اپلیکیشنهای خاص برای خود است. یک میزبان می تواند دستگا های مجازی متعددی را در خود جای دهد، در حالی که دسترسی آن ها به طور کامل مستقل از دیگری باشد. یک hypervisor میزبان را قادر میسازد تا چندین ماشین مجازی را به طور مستقل از یکدیگر به کار گیرد و منابع انتزاعی را در بین این VMها به اشتراک بگذارد. این نوآوری برای مراکز داده یک انقلاب به شمار می آید، زیرا نرم افزار مجازی سازی به مدیران این امکان را میدهد تا اساساً محیطهای محاسباتی موجود خود را چند برابر کنند. رایانههای مدرن دسکتاپ میتوانند به صورت مینیتاور موجود باشند که برای قرار گرفتن زیر یک میز طراحی شدهاند. نکته قابلتوجه در رابطه با زیرساخت سرورهای مجازی ویندوز و لینوکس، سختافزارهای قدرتمند intel و Super micro هستند که با استفاده از ESXi بازدهی و سرعت و کیفیت فوقالعادهای را در اختیار کاربران قرار میدهد.

سرورهای مجازی ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب به صورت self-managed و یا unmanged بوده به طوری که کاربر باید خود تمامی امور راهاندازی را انجام دهد و خدمات دهنده فقط ملزم است تا سرور با منابع موردنظر شما را بر روی سرور ایجاد کرده و بر روی آن سیستم عامل شما را نصب کند و یک آدرس IP اختصاصی جهت دسترسی شما بر روی آن تنظیم کند. فروشندگان خدمات میزبانی وب را در سرورهای مجازی به صورت self-managed و یا unmanged انجام می دهند. استفاده از سرورهای مجازی برای دیتابیس سرور: با استفاده از VPS، میتوان از حجم اطلاعاتی بالا پشتیبانی کرد. در صورتی که به هر دلیل سرور از دسترس خارج شود می بایست تیم پشتیبانی هاست امکان برطرف کردن مشکل را در هر ساعتی از شبانه روز داشته باشد. هایپر ویزورهایی که به هر سیستم عامل کاربر مصرفکننده مقدار مشخص شده منابع سختافزاری را واگذار میکنند و درصورت پرشدن منابع برای هر کاربر، کاربر دیگری دچار مشکل نمی گردد. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که تفاوت بین نسخه های مختلف SSH چیست، در حقیقت این دو نسخه بیشتر در حوزه تائید کاربر (User Authentication) هست که با هم متفاوت هستند. درهاستهای اشتراکی منابع سخت افزاری و پهنای باند یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی بین تعداد زیادی کاربر تقسیم میشوند. واژه سرور میتواند هم به یک دستگاه فیزیکی و هم یک دستگاه مجازی و یا نرمافزاری اشاره کند که سرویسهای سرور را اجرا میکند. این نسخه دسکتاپهای GNOME، KDE و Cinnamon را ارائه میکند.

آنها منابع مشترک مورد نیاز کاربران شبکه مانند ایمیل، خدمات وب، پایگاه های داده، ذخیره فایل و غیره را ارائه می دهند. اگر شما یک تریدر باشید که قصد دارید انواع ارزهای دیجیتال مختلف را خرید و فروش کنید و در صرافی های بزرگی از جمله بایننس فعالیت کنید، طبیعتا به vps مخصوص بایننس نیاز دارید. همانطور که می دانید ترید ( trade ) به معنی معامله کردن، خرید و فروش و تجارت است. نگهداری این تعداد نیازمند هزینه زیادی است. شما با استفاده از این سرویس، منابع اصلی مانند CPU ،RAM و فضای هارد دیسک را با استفاده از همان سرور با سایر کاربران به اشتراک میگذارید. این سرویس مستقل از سایر فضاهای مجازی که در همان دستگاه وجود دارند، کار میکند. قبل از خرید سرور مجازی بهطور کامل از انواع آن اطلاعاتی داشته باشید برای مثال اگر چیزی در مورد سرورها نمیدانید و ترجیح میدهید روی سایر عناصر سازمان خود تمرکز کنید، ممکن است یک هاست مدیریت شده برای شما مناسب باشد. شما هم اکنون میتوانید سرور مجازی ابری خود را از طریق پُرتال خدمات ابری دیتاسنتر پارس آنلاین سفارش دهید و در کمتر از یک دقیقه تحویل بگیرید! موارد خلاف قوانین دیتاسنتر مثل : هک ، بوت ، کرک ، اسپم ، داس ، دیداس و… سرور مجازی اختصاصی یا VPS بهترین انتخاب برای سایتهای با تعداد بازدید بالا است که قیمت آن به اندازه سرور اختصاصی بالا نیست و مثل هاست، دستخوش استفاده بقیه نمیشود.

این روش در واقع از سیستم عامل مخصوص مجازی سازی در سرور فیزیکی استفاده میشود و منابع اصلی مثل رم، پردازنده و دیسک در اختیار سیستم میزبان بوده و میتواند منابع بین سیستم عاملهایی که به عنوان مهمان نصب میشوند را مدیریت نماید. ازطرف دیگر، اگر میخواهید تغییرات دلخواه خود را در سرور انجام دهید؛سرور مجازی با دسترسی روت میتواند برای شما مناسب باشد. اگر برای اولین بار وارد حساب خود شوید، برای شما پیغامی مبنی بر فعالسازی تأیید هویت دو عاملی نمایش داده میشود که میتوانید تأیید با گوگل را انتخاب کنید. پس از ثبتنام در کوکوین، از شما خواسته میشود که برای امنیت بیشتر، تأیید دو عاملی (2FA) را فعال کنید. به دلیل اشتراکی بودن سرور و حفظ امنیت دسترسی SSH برای کاربران هاست اشتراکی فراهم نمی باشد. این مؤلفه نرمافزاری امکان دسترسی به منابع سختافزاری سیستم را فراهم ساخته و سرویسهای وابستهای که برای کارکرد صحیح اپلیکیشنها لازم هستند را تأمین میکند. بایننس از چه ارزهایی پشتیبانی میکند؟ برای مثال نسخه سرور ویندوز در پشتیبانی از سخت افزار قدرتمند بسیار خوب می باشد از آنجایی که لینوکس یک پلتفرم منبع باز به شمار میرود، در مقایسه با سیستم عامل های دیگر توزیع بیشتری را به خود اختصاص داده است و منعطف تر است. KVM یک مجازی ساز منبع باز است که برای توزیعهای لینوکس ساخته شده است. البته سخت افزار های دیگر نظیر مانند RAM برای هر کاربر، توسط مجازی ساز به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. برخی از افراد بر روی سرور مجازی وب سایت خود را راه اندازی و نگهداری می کنند ، بعضی دیگر اپلیکیشن خود را بر روی سرور مجازی میزبانی می کنند . VMware vSphere شامل ESXi hypervisor و نرمافزار مدیریت vCenter برای ارائه مجموعهای از محصولات مجازی سازی، مانند vSphere Client، کیت توسعه نرمافزار vSphere ،Storage vMotion، زمانبندی منابع توزیع شده و تحمل خطا است.