• خانه
  • وبلاگ
  • رایانش ابری – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

رایانش ابری – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرورها معمولا در نوعی از تاسیسات که تحت عنوان مرکز داده شناخته میشود و با سرعت و قابلیت اطمینان بالا به اینترنت متصل است نگهداری میشوند. به عنوان مثال، بیشتر وب سایت ها با یک برنامه میزبانی مشترک شروع به کار می کنند اما خیلی زود رشد می کنند و از حد مجاز برنامه اشتراکی فراتر می روند. در ادامه تلاش میکنیم شما را بیشتر با تفاوت vpn و vps آشنا کرده و کمک کنیم انتخابی مناسب با نیازهایتان داشته باشید. اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا یک VPS مناسب کار شما است یا خیر، و یا همچنان به نوع دیگری از طرح میزبانی وابسته هستید، ادامه این مقاله را دنبال كنيد تا اطلاعات بیشتری در مورد VPS و تفاوت آن با انواع دیگر میزبانی وب به دست آورید. سپس این شرکتهای خدمات میزبانی، با قیمتی مناسب تر به کاربران خود فضای درخواستی را اجاره میدهند تا کاربر بتواند محتویات و فایلهای خود را به سرور منتقل کند و در بستر اینترنت آشنا کند. در سرور مجازی به صورت کامل از منابع اختصاص یافته ، استفاده می کنید و اختلال سایر سرویس ها در فعالیت شما اختلالی ایجاد نمی کند. این سرورها با استفاده از بهترین سخت افزارها و ایجاد یک شبکه خصوصی، بهترین خدمات را ارائه می دهند.

این به میزبان وب اجازه می دهد شارژ بسیار کمی، در ماه داشته باشد و همچنان سودآور باقی بماند. همین مسئله سبب میشود تا VPS به بهترین انتخاب برای کسانی تبدیل شود که به استفاده از سخت افزار ، نرم افزار یا برنامههای خاص نیاز دارند. سرور مجازی یا VPS که در نوعی از خدمات میزبانی وب می باشد در واقع همان ماشین مجازی یا مجازی سازی می باشد که گاهی به آن VDS Virtual Dedicated Server هم می گویند ، که در آن دسترسی root داریم و می توانیم نرم افزار های سیستمی را نصب و اجرا کنیم. VPS که مخفف Virtual Private Server به معنای سرور اختصاصی مجازی می باشد که گاهی از آن به عنوان VDS یا Virtual Dedicated Server نیز یاد می شود، یک اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) بوده، که در واقع همان ماشین مجازی با مجازی سازی میباشد. مهمترین مزیت استفاده از VPS ها در مقایسه با سایر سرویس های میزبانی، هزینه بسیار کمتر VPS ها نسبت به سرورهای اختصاصی و استقلال عملکرد و دسترسی بالاتر نسبت به سرویس های هاست اشتراکی (Shared Hosting) می باشد به گونه ای که هزینه VPS ها در بسیاری از اوقات یک پنجم تا یک دهم هزینـه سـرور های اختصاصـی بوده ولی تمامی امکانات آنهـا را دارا می باشد. خرید سرور اختصاصی ایران برای راه اندازی کلاس آنلاین سرور اختصاصی ایران مهمترین سرویس برای راه اندازی کلاس های آنلاین و مجازی می باشد. پاسخ به پرسش مهمترین تفاوت هاست اشتراکی و vps چیست بدین صورت می باشد که با توجه به عدم دسترسی به مدیریت سرور در سرویسهای هاست اشتراکی، امکان نصب نرمافزار دلخواه کاربر بر روی آن وجود ندارد. در این سرورها، تمامی فایل و دیتا وبسایت ها یا داده های دیگر، نگهداری می شوند و وقتی یک کاربر در اینترنت آنلاین می شود، با تایپ آدرس یک سایت و یا هر نوع درخواست دیگری، از سروری که داده های آن سایت مذکور روی آن قرار گرفته، درخواست نمایش اطلاعات میکند.

این ها دو کشور همسایه ایراناند، که بسیاری از ایرانیان دارای مدارک اقامتی این کشورها هستند. این سیستم در ابتدا Electronic Numerical Integrator and Computer نام داشت که دارای کابلها و سوییچهای زیادی بودند و برنامه نویسان برای اجرای دستورات خود، کابلها و سوییچها را جا به جا میکردند. این کلمه که خلاصه شده عبارت Virtual private server می باشد به معنای سرور مجازی است که در حوزه هاستینگ به کار می رود. هر کدام از این سرورهای مجازی به منابع اختصاصی مربوط به خود دسترسی دارد که نمیتواند روی سایر سرورها تاثیر بگذارد، به همین دلیل است که به آنها خصوصی گفته میشود. قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی برویم بهتر است به این سوال مهم که خیلی از وبمسترها درگیر آن هستند پاسخ دهیم. با توجه به تحریم ایران برای کاربران ایرانی خطر بلوکهشدن پولها در این صرافی وجود دارد که البته با روشهایی که در این مقاله معرفی کردیم میشود ریسک را کاهش داد. و غیره تأثیر بالایی در کاهش ریسک آلودگی به تهدیدهای بدافزاری دارد. VPN سرعت اتصال به اینترنت را کاهش میدهد. لذا شرکت هایی اقدام به راه اندازی دیتا سنتر کرده و به نوعی این سرورها را برای مدتی به شرکتهای هاستینگ اجاره می دهند. این موضوع برای شما هدر رفت وقت، سرمایه و انرژی زیادی را در پی خواهد داشت. در این روزها بهترین و دسترس ترین نوع سرمایهگذاری جهت حفظ ارزش سرمایه و افزایش سرمایه در دنیا سرمایهگذاری در بازار ارزهای دیجیتال است. این جعل و آفرینش الهی است که لفظ خوب در جانها و دلها مینشیند و اثر میکند. در غیر این صورت باید بدانید که یک سرور نوعی کامپیوتر است که مخصوص میزبانی و نگهداری وبسایتها طراحی شده است.

این در حالی است که وب سایتها و کسب و کارهایی که به سرعت رشد میکنند. به طور ساده به سرویس های میزبانی فضایی گفته می شود که همانند یک سرور اختصاصی مستقل با دسترسی سطح بالا به سرور عمل می نمایند لکن بصورت چندگانه و با هم بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند. سرور مجازی قسمتی از منابع یک سرور اختصاصی است که بر روی آن به صورت مجازی سیستم عامل و برنامه های خود را اجرا می کنید. در نوع اول شما میتوانید منابعی که به کاربران اختصاص داده اید و کاربر VPS از منابع استفاده نمیکند، آن منابع را بین سایر کاربران به اشترراک بگذارید. برای مثال یک VPS دارای لینوکس Ubuntu، دیگری دارای CentOS و دیگری دارای سیستم عامل Windows Server 2012 به عنوان سیستم عامل های سـرور خواهند بود. در مطلبی که با عنوان آشنایی با هاست در پست های قبل داشتیم، گفتیم که شما برای اینکه بتوانید صفحات وبسایت یا هر محتوای دیگر را در بستر اینترنت و آنلاین منتشر کنید، نیاز به یک فضای میزبان دارید. سرور چت قابلیت های real-time را برای کاربران فراهم می کند تا داده ها را در محیطی شبیه به گروه اینترنتی تبادل کنند و هم چنین سرور فکس نیز یکی از بهترین گزینه های ارسال اسناد در سازمان ها باشد. ها ترافیک و پهنای باند بیشتری را در اختیار افراد قرار می دهند و در صورتی که می خواهید کسب و کار اینترنتی خود را گسترش دهید، یک vps می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. سرورها، کامپیوتر و سیستم های بسیار بزرگی هستند که به صورت 24 ساعته و دائم به یک اینترنت پرسرعت قدرتمند متصل شده اند و می توانند نیاز کاربران را برطرف کنند. به صورت کلی، VPN انتخاب اول کسانی است که امنیت اطلاعات برایشان بسیار مهم است. اگر بخواهیم سایتمان همیشه آپ بوده و در واقع هیچ زمانی از شبانه روز در کل سال، برای مخاطبان مسدود نشود، بهتر است از هاست ابری استفاده کنیم تا اگر سایت از یک سرور به مشکل خورد، یک سرور دیگر که می تواند حتی در یک نقطه دیگر از دنیا قرار داشته باشد، سایت را برای کاربران لود کرده و مشکل down شدن سایت را بلافاصله برطرف کند.

یک استارتاپ اینترنتی نیاز به شبکه ای همیشه پایدار ، پردازش پرسرعت و امنیت بالا دارد. 2. نیاز به دانش بالاتری برای تنظیمات امنیتی و عملکردی سرور دارید. در این راستا عرضه کنندگان خدمات VPS مسئولیت نصب و حفظ و نگهداری ویژگیهای امنیتی خود سرور را نیز بر عهده دارند و این امر سبب می شود در برابر دامنه گستردهای از تهدیدات امنیتی محافظت شود. در مجموع می توان گفت که vps برای افرادی است که احتیاج به سرور اختصاصی دارند اما نمیتوانند هزینه زیادی را صرف این کار کنند، به همین دلیل با هزینه ای کمتر می توانند همان خدمات را داشته باشند. در نهایت می توان گفت که سرور مجازی (VPS) برای صاحبان وبسایت هایی که به منابع سیستمی بیشتر و قابل اطمینان تر نیاز دارند و یا به ترافیک بیشتری احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک بپردازند انتخابی ایده آل است. شما بسیاری از مزایای یک سرور اختصاصی مثل امنیت بیشتر و منابع اختصاصی که به اجرای بهتر وبسایت شما بدون پرداخت هزینه اضافی برای یک سرور کامل کمک میکند را به دست خواهید آورد. یکی از مزیتهایی که سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی دارد قیمت پایین آن، با داشتن تمام امکانات یک سرور کامل است. میزبانی VPS یک نقطه میانی بین میزبانی اشتراکی ارزان قیمت و میزبانی اختصاصی است که معمولا هزینه خیلی بالاتری دارد. از مهم ترین و بهترین مزایای vps ها می توان به این اشاره کرد که هزینه نسبتا کمتری نسبت به سرورهای اختصاصی دارند. با این دسترسی ها می توانید ساختار سرور را به کلی تغییر دهید و مطابق نیازتان آن را تنظیم کنید. هنگام تهیه سرور اختصاصی با جستجو ساده نام پردازشگر می توانید ویژگی های آن ها را بررسی کنید. شما با داشتن vps می توانید کنترل root را در اختیار داشته باشید و همچنین administrator نیز در اختیار شماست!