• خانه
  • وبلاگ
  • رفع مشکل Copy /paste در سرور ویندوز – مرکز آموزش – میهن وب هاست

رفع مشکل Copy /paste در سرور ویندوز – مرکز آموزش – میهن وب هاست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تعداد سفارشات در بخش order book نیز نسبت به سایت اصلی بسیار کمتر است. سعی کنید همیشه از سرورهای مطمئن برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید چون همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شد این مدیر وب سرور شماست که نقش کلیدی را در برقراری امنیت سرور بر عهده دارد. همانطور که میدانید سرور مجازی از تقسیم کردن سرورهای قدرتمند به سرور های کوچکتر سرور مجازی ایجاد میشود به این معنا که به سرور های مجازی که سیستم عامل آنها ویندوز سرور است سرور مجازی ویندوز گفته میشود . بانک های اطلاعاتی مثل Access , SQL و MySql این روزها از محبوب ترین بانک های اطلاعاتی به شمار میروند و SQL و Access تنها بر روی سرورهای ویندوزی موجود است. این پلتفرم از یک مدل I/O رویداد محور استفاده میکند که و همین امر باعث کاهش فشار موجود بر روی سرور و افزایش کارآیی میشود و این امر برای اجرای برنامههای مبتنی بر داده که بصورت Real-Time بسیار مناسب است. اگر بسته رسیده متعلق به سطح دوم باشد در این صورت سیستم چک، آستانه را با استفاده از خوشهبندی دادهها اجرا میکند. نخسه دوم این ویندوز با نام Windows Server 2008 R2 در تاریخ ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۰۹ (۱ تیر ماه سال ۱۳۸۸ شمسی) وارد بازار شد. پیش از این نرم افزارهای جدا از ویندوز این کار را انجام می دانند، اما با کمک فناوری هایپروایزر(hyper-v) مایکروسافت این فناوری با ویندوز سرور 2008 یکپارچه شد و در سال اخیر پیشرفت هایی چشمگیری در این زمینه حاصل شد و هنوز ادامه دارد. Web: ویندوز سرور 2008 از IIS7 برای مدیریت وب سایت ها استفاده می کند یک سیستم کاملا ماجول گرا دارد و شما هر بخش را می توانید جداگانه نصب کنبد و این به کارایی و امنیت سیستم شما کمک خواهد کرد.

هر دو سیستم عامل دسترسی از طریق FTP را مقدور کرده اند اما لینوکس دسترسی به Telnet و SSH را نیز محیا کرده است. دسترسی به Perl و CGI بر روی هر دو سرور ویندوز و لینوکس وجود دارد اما معمولا بر روی سرورهای لینوکس بهتر عمل میکند. PHP بیشتر بر روی سروهای لینوکس و ASP بیشتر بر روی سرورهای ویندوزی در دسترس است اما ColdFusion بر روی هر دو سرور موجود است. این روزها کاربران تمایل زیادی به استفاده از PHP , ASP و یا ColdFusion دارند. Virtualization: با این فناوری سیتم عامل شما تبدیل به ماشین مجازی سازی می شود یعنی اینکه می توانید سیستم عامل ها و نرم افزارهای دیگر را به صورت مجازی روی آن سیستم عامل نصب کنید. خوشبختانه اغلب سرورهای مجازی که طراحی و پیادهسازی می شوند، حالا یا در محیطهای ابری یا با ویرچوال ماشین یا بهصورت هاستهای مجازی قابلیت ارتقاء دارند و شما نیازی نیست از همان ابتدا سنگینترین هزینهها را بهدوش بکشید و می توانید کمکم و با اضافهشدن حجک کاری سیستم سرور مجازی خود را نیز گسترش داده و بهروز کنید. در واقع نمیتوان ادعا کرد که لینوکس از ویندوز بهتر است یا بالعکس بلکه انتخاب سیستم عامل با نیازهای طراح وب سایت شما تعیین میشود. درصورتی که مخاطبان سایت اکثراً از ایران هستند، استفاده از سرور اختصاصی ایران بهتر است و سرعت انتقال دادهها افزایش مییابد.

در کنار میزبانی بر روی هاردهای پرسرعت NVMe/SSD تنها بخشی از امکانات میزبانی وب ویندوز است. از مهم ترین آن ها ضربه به سئوی یک سایت میزبانی شده در آن سرور می باشد. این امر به شما می دهد تعداد زیادی از مزیت های امنیتی و پایداری میزبانی اختصاصی ، بدون هزینه مربوط به لیزینگ کل سرور. اما با تهیه این سرویس (سرور اختصاصی)، امکان کنترل کامل یک سرور را در اختیار دارند ، شامل انتخاب سیستم عامل و تغییر آن، مشاعده و انتخاب نوع سخت افزار، سفارشیسازی و پیادهسازی استراتژی های امنیتی بالا، در اختیار داشتن کلیه منابع سخت افزاری که شامل پردازنده(cpu)،حافظه(Ram)، فضای ذخیرهسازی(Hard)،بهرهمندی از پهنای باند اختصاص یافته دیتاسنتر و … در سرور مجازی نیز مسئول سرور وظیفه نگهداری سرور فیزیکی ، ارتقاء نرم افزار های سرور اصلی و همچنین کنترل پهنای باند و منابع اصلی حافظه بر عهده دارد ولی کاربران میتوانند به راحتی تمامی پیکربندی های سایت خود را انجام دهند . یکی از رایجترین و محبوب ترین سیستم های عامل سرور لینوکس است. Plesk محبوبترین کنترل پنل مدیریت میزبانی وب ویندوز است که رابط گرافیکی را برای دسترسی به ویژگیهای مختلف هاست مهیا میکند. این زبان طیف وسعی از امکانات را در اختیار برنامه نویسان قرار میدهد و هم اکنون به یکی از محبوبترین زبانهای برنامه نویسی بدل شده است.

پلسک، محبوبترین کنترل پنل تجاری جهت مدیریت میزبانی وب بر بستر ویندوز است که دارای امکانات فراوان و رابط کاربری بسیار کارآمد است. از جمله امکاناتی که پلسک در اختیار کاربران قرار میدهد میتوان به امکانات کامل مدیرت میزبانی وب بر بستر ویندوز، مدیریت فایل (File Manager) قدرتمند، امکان ارائه نسخههای متعدد PHP، امکانات کامل مدیریت پست الکترونیکی، و مدیریت بک آپ اشاره کرد. تمام یک VDS را می توان برای قرار دادن چند نمونه VPS راه اندازی کرد. ارائه پنل مدیریت تحت وب با امکانات بسیار متنوع به کاربران شامل مشاهده مصرف منابع پردازنده ، پهنای باند ، رم و دیسک سرور مجازی ، مدیریت Power ( خاموش ، روشن ، ریست ) و همچنین مدیریت از راه دور سرور از طریق VNC می توان نام برد. اما در واقع این مدیر سرور است که میتواند با بکارگیری روشهایی سرور را از مشکلات امنیتی احتمالی به دور نگاه دارد و در این مسئله سیستم عامل نقش چندانی ندارد. مزیت این نوع کیف پولها که از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال به شمار میآیند، باقی نگذاشتن هیچ اثری در سرور، تلفن یا هر چیز دیگری که قابل هک شدن است، وضعیت امنیتی بسیار مطلوب و در دسترس و قابل جابهجایی بودن است. در vmware این هایپروایزر ESXi نام دارد که آخرین ورژن آن در حال حاضر esxi 6.7 میباشد.در شکل زیر سرورهای فیزیکی مشاهده میشود که روی هر کدام از سرورها یک لایه واسط مدیریتی به نام VMware ESXi نصب شده است و روی این لایه که هایپروایزر نام دارد تعدادی virtual machine یا ماشین مجازی وجود دارد. از لوکیشن های اختصاصی و محبوب در حال حاضر برای صرافی میتوان به لوکیشن های سنگاپور، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، فنلاند و برخی از شهر های کشور کانادا و لوکیشن گران قیمت امارات اشاره کرد. نخواهید داشت. هدف نسخه R2 راحت تر کردن مدیریت پلت فرم های تحت وب و پشتیبانی از نرم افزار های تحت وب می باشد.

با استفاده از نرخ تبدیل یا اکسچینج ریت تریدر ها می توانند ارزهای مختلف را به یکدیگر تبدیل کنند. بایننس بر خلاف vpn یک گزینه غیرقانونی نمیباشد و شما میتوانید بهراحتی آن را از سایتهای مختلف به صورت ماهانه یا سالانه تهیه کنید. از دیگر امکانات جالب ویندوز سرور server core آن است شما با این توانمندی می توانید ویندوز خود را در حالت مینیمال نصب کنید و بدون رابط گرافیکی(GUI) آن را اجرا کنید.هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که شما با یک کیبورد،صفحه نمایش سیاه و یک خط فرمان کل شبکه تان را مدیریت کنید! از طریق بخش NVC میتوانیم مشکلات سرور را پیگیری، شناسایی و رفع کنیم. از مهمترین ویژگی های سرور مجازی رایگان و یا غیر رایگان می توانیم به دسترسی کامل به اختصاصی بودن منابع پردازنده حافظه و ذخیره سازی اطلاعات اشاره کنیم. با توجه به توضیحات داده شده برتر بودن سرور اختصاصی نسبت به سرور مجازی بدیهی ست اما این نکته قابل ذکر است که بیشتر سایت ها نیاز به این همه دسترسی و منابعی که سرور اختصاصی ارائه میدهد ندارند در حالی که سرور مجازی به شما این امکان را میدهد که با همان منابعی که برای شما لازم و کافیست به فعالیت بپردازید.

روبروی کامپیوتر مجازی است، جای تبادل شده قابل شنود و بازیابی کنند. در نهایت باید اشاره کنیم که ویندوز سرور و ویندوز معمولی کد مشترکی دارند و ظاهر آنها هم شبیه هم است، هر چند کاربریهای کاملاً متفاوتی دارند. یکی از مهم ترین مزایای آن، توانایی ارائهی کسب وکارهای کوچک و میانه در دنیای جدیدی از امکانات است، چرا که تا همین اواخر این قابلیت تنها برای شرکتهای بزرگ با بودجههای بسیار بالا ممکن بود. برخی باور دارند که ویندوز آسیب پذیری بیشتری نسبت به لینوکس دارد و یا بالعکس اما واقعیت این است که هر دو دارای مشکلاتی هستند. هر نرم افزاری که نیاز دارد بصورت ۲۴ ساعته در حال کار باشد نیز یک سرور مجازی را میطلبد ! این نوع سرور ها با سیستم عامل ویندوز برای شما آماده شده اند تا بتوانید به راحتی با آنها کار کنید و خود را به صف اول بورس برسانید. منظور از سرور مدیریت شده، سروری است که شما از آن استفاده میکنید، اما کنترل های اجرایی و نصب و مدیریت نرم افزارها و جزییات امنیتی و نگهداری سرور بطور کامل با سرویس دهنده است. سیستم های برق اضطراری، نظار با دوربینهای امنیتی، استفاده از برترین تجهیزات، سیستمهای تهویه هوا و کولینگ مناسب و اتصال به بهترین بک بونهای مختلف اینترنتی تنها بخشی از ویژگیهای دیتاسنترهای منتخب همکار IRPOWER است.

خرید هاست یا میزبانی سایت بر بستر بهترین دیتاسنترهای ایران باعث حداکثر کردن سرعت لود وبسایت برای مخاطبین داخل کشور میگردد. میزبانی وب ویندوز مناسب میزبانی وبسایتهایی است که با زبان .Net و پایگاه داده MSSQL طراحی شده اند. R2 به گونه ایی توسعه داده می شود که کارهای مدیریتی روزانه و تکراری شما را تشخیص می دهد و آنها را به طور خودکار به کنسول مدیریتی می سپارد و در نهایت شما آسان تر و سریعتر به مدیریت داده ها می پردازید. میزبانی وب (هاست) ویندوز، بستر مورد نیاز برای میزبانی وبسایتهای توسعه داده شده با زبان .Net است. VLAN نیاز به روتر را برای مدیریت شبکه ها کاهش می دهد. در پنجره ای که باز می شود یک کادر مشاهده می کنید. عموما افرادی به دنبال پاسخ سوال چگونه یک سرور خانگی بسازیم میروند که میخواهند اطلاعات خود را در زمینه شبکه و سرورها ارتقاء دهند. که باعث سهولت ایجاد و مقیاسپذیری برنامههای تحت شبکه میشود. یکی از مواردی که در خرید سرور مجازی یا انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات سرور مجازی می بایست درنظر بگیرید، اختصاصی بودن منابع خریداری شده است .همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، یک سرور مجازی توسط مجازی ساز بر روی یک سرور اختصاصی ایجاد می گردد، در واقع نقش مجازی ­ساز جدا کردن بخشی از منابع سرور سخت افزاری و ایجاد یک سرور مجازی می باشد . گوگل فعال بودن HTTPS را برای ارتقا امنیت آنلاین و حفظ حریم خصوصی حیاتی میداند.