رمزگشایی از گواهینامه CISSP | گواهینامه CISSP


CISSP یا متخصص امنیت سیستم های اطلاعاتی معتبر صدور گواهینامه در سطح جهانی به عنوان استاندارد طلایی برای یک حرفه ای فعال در حوزه امنیت سایبری در نظر گرفته می شود و به طور گسترده ای شناخته شده است که پاک کردن آن بسیار دشوار است. این وبلاگ به شفاف سازی CISSP و حذف افسانه ها و تصورات غلط در مورد موانعی که متخصصان در تلاش برای دریافت این گواهی هستند، اختصاص یافته است. اگر مشتاقانه منتظر کار در زمینه های مختلف امنیت سایبری هستید و تجربه عملی دارید، نگاهی بیندازید گواهینامه CEH v12 دوره.

در آینده این وبلاگ موارد زیر را پوشش خواهد داد:

 1. گواهینامه CISSP چیست؟
 2. CISSP برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟
 3. باورهای غلط رایج

گواهینامه CISSP چیست؟

گواهینامه حرفه‌ای امنیت سیستم‌های اطلاعاتی تایید شده تمامی جنبه‌های حیاتی هر زیرساخت را پوشش می‌دهد و برای نشان دادن توانایی متخصصان برای نظارت و مدیریت عملیات‌هایی که شامل حوادث، تجزیه و تحلیل امنیتی، و توسعه سازمان در مقیاس آن می‌شود، وجود دارد.

(ISC)² یک سازمان غیرانتفاعی است که چندین گواهینامه حرفه ای امنیت سایبری صادر می کند که یکی از آنها این است CISSP.

CISSP را می توان به 8 قسمت یا 8 دامنه تقسیم کرد:

 1. امنیت و مدیریت ریسک
 2. امنیت دارایی
 3. معماری و مهندسی امنیت
 4. ارتباطات و امنیت شبکه
 5. مدیریت هویت و دسترسی (IAM)
 6. ارزیابی و تست امنیتی
 7. عملیات امنیتی
 8. امنیت توسعه نرم افزار

هر یک از دامنه ها را می توان به عنوان یک ستون امنیتی در نظر گرفت که یک زیرساخت را نگه می دارد.

هدف از این گواهینامه این است که نشان دهد که حرفه ای قادر به کار با تیم های مختلف، مدیریت عملیات های مختلف، و مهمتر از همه، تصمیم گیری فعالانه در مورد تهدیدات احتمالی یا قریب الوقوع است.

مسئولیت های یک متخصص CISSP Certified عبارتند از:

  1. باید از آخرین فناوری ها آگاه باشد
  2. شما یک زیرساخت کاملاً ترسیم شده دارید
  3. نقاط پایانی (فیزیکی و مجازی) که ممکن است خطرآفرین باشد را شناسایی کنید
  4. شدت تهدید را درک کنید
  5. راه حل های کاهش دهنده ارائه دهید

دو هدف اصلی CISSP Professional باید این باشد:

1. ایجاد یک محیط امن:

یک متخصص واجد شرایط باید بتواند امنیت یک زیرساخت کامل را ایجاد و مدیریت کند.

2. مقابله با حملات و حوادث سایبری:

آماده شدن برای هر رویدادی که از نظر مالی بر سازمان از تروریست های سایبری تأثیر می گذارد نیز بخشی از کار است.

CISSP برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟

CISSP برای شبیه‌سازی سناریوهای متعدد برای آزمایش تصمیم‌گیری و تفکر انتقادی یک حرفه‌ای در حین مدیریت تیم‌های مختلف، پیشروی توسعه امن و مدیریت ریسک یا تهدید طراحی شده است.

حرفه ای که می خواهد گواهینامه CISSP را دریافت کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

 1. 5+ سال سابقه کار با حقوق
 2. تجربه باید نشان دهنده فعالیت در حداقل 2 دامنه CISSP باشد

توجه داشته باشید: برای قبولی در آزمون هیچ پیش نیازی لازم نیست، اما برای تأیید رسمی، هیئت (ISC)² سابقه متقاضی را برای صدور گواهی بررسی و تأیید می کند.

اگر علاقه مند به شروع یا پیشرفت شغلی در مدیریت سیستم هستید، حتما باید آن را بررسی کنید CompTIA Security+ گواهینامه آموزش.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون گواهینامه CISSP آمادگی آزمون CISSP – برای موفقیت در امتحان CISSP آماده شوید وبلاگ ارزشمندی است

باورهای غلط رایج

1. دوره CISSP یک برنامه کاملاً فنی است:

خیر، CISSP (Certified Information Systems Security Professional) فقط یک گواهینامه فنی نیست، زیرا طیف گسترده ای از حوزه های امنیت اطلاعات از جمله جنبه های فنی، مدیریتی و عملیاتی را پوشش می دهد.

آزمون CISSP در قالب چند گزینه ای برگزار می شود که داوطلبان باید پاسخ های صحیح را از مجموعه ای از گزینه ها انتخاب کنند.

2. CISSP یک شغل پردرآمد را تضمین می کند:

CISSP گواهینامه ای است که می تواند مهارت های حرفه ای شما را افزایش دهد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که دریافت گواهینامه CISSP به تنهایی ممکن است تضمین کننده اشتغال یا تعیین حقوق نباشد. عواملی مانند تجربه، مهارت و تقاضای بازار نیز نقش مهمی در موفقیت شغلی شما دارند.

3. CISSP فقط برای متخصصان فنی است:

خیر، CISSP برای طیف وسیعی از متخصصان غیر فناوری اطلاعات، از جمله مدیران، حسابرسان، مشاوران و سایر متخصصان امنیتی قابل اجرا است. افراد دارای تجربه کافی در حداقل دو حوزه از هشت حوزه تحت پوشش CISSP واجد شرایط دریافت گواهینامه هستند.

افراد در نقش های ذکر شده در زیر ممکن است به دریافت گواهینامه CISSP فکر کنند:

 1. مدیریت بحران
 2. مسئول تطابق
 3. مدیر پروژه
 4. مشاور حقوقی
 5. حسابرس فناوری اطلاعات / زیرساخت

4. CISSP یک گواهینامه یک بار مصرف است

گواهینامه CISSP برای یک دوره سه ساله معتبر است و پس از آن دارندگان گواهی باید گواهینامه خود را با تکمیل الزامات آموزش حرفه ای مداوم (CPE) تعیین شده توسط (ISC)² تمدید کنند تا با آخرین استانداردها به روز شوند.

اخذ گواهینامه CISSP نشان دهنده تخصص و مجموعه مهارت است، حتی اگر گواهینامه منقضی شده باشد.

5. CISSP یک گواهینامه آسان برای دریافت است

اگرچه CISSP آزمونی چالش برانگیز است که نیاز به آمادگی، تجربه و درک گسترده ای از حوزه های مختلف امنیتی دارد، اما با آموزش مناسب، آمادگی و تمرین کافی، این امکان برای افراد مجرب وجود دارد که با موفقیت در این آزمون شرکت کرده و گواهینامه دریافت کنند.

دوره CISSP Edureka! با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده در بالا، با همکاری متخصصان دارای گواهی فعال توسعه یافته است. نگاهی بیاندازید CISSP دوره.

6. CISSP فقط برای سازمان های بزرگ یا سازمان های دولتی است

CISSP مربوط به سازمان‌هایی با هر اندازه است، از مشاغل کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ، و در صنایع مختلف، نه محدود به سازمان‌های دولتی.

نقض امنیت سایبری می تواند عواقب شدیدی برای سازمان داشته باشد که منجر به خسارات مالی قابل توجهی شود. افسر ارشد امنیت نقش مهمی در جلوگیری از چنین حوادثی و به حداقل رساندن تأثیر آنها به کمترین میزان ممکن ایفا می کند.

7. CISSP یک راه حل مستقل امنیت سایبری است

CISSP یک گواهینامه ارزشمند است، اما یک راه حل یکسان برای همه نیازهای امنیت سایبری نیست. این تنها یک تکه از پازل است و باید با سایر گواهینامه ها، مهارت ها و بهترین شیوه ها برای یک رویکرد جامع به امنیت تکمیل شود.

ما را بررسی کنید CEH نسخه 12 و CompTIA Security+ برنامه ها.

8. CISSP قدیمی است و به امنیت سایبری مدرن مرتبط نیست

CISSP یک گواهینامه معتبر و معتبر است که در طول زمان تکامل یافته است تا همچنان در زمینه همیشه در حال تغییر امنیت سایبری مرتبط باقی بماند. این مفاهیم اساسی را پوشش می دهد که هنوز در شیوه های مدرن امنیت سایبری قابل اجرا هستند.

از آنجایی که فناوری‌های جدیدی مانند ابر و هوش مصنوعی به رشد و پذیرش روزانه ادامه می‌دهند، گواهینامه CISSP آخرین موضوعات ضروری برای کار با هر فناوری را پوشش می‌دهد. با این حال، اگر جنبه های اساسی مانند چگونگی برنامه ها، شبکه ها و برق دوباره اختراع شوند، اعتماد به این گواهی می تواند تضعیف شود.

9. CISSP 100% امنیت را تضمین می کند

CISSP گواهینامه ای است که بر مدیریت ریسک و بهترین شیوه ها تمرکز دارد، اما امنیت مطلق را تضمین نمی کند. امنیت سایبری یک فرآیند مداوم است و هیچ گواهینامه ای نمی تواند محافظت کامل در برابر همه تهدیدها را فراهم کند.

CISSP فرد را با مفاهیم و تکنیک هایی آماده می کند که به جلوگیری و کاهش هرگونه حمله سایبری احتمالی کمک می کند.

خلاصه

امتیاز کلیدی
CISSP یک گواهینامه شناخته شده جهانی است که توانایی یک حرفه ای را برای نظارت و نظارت نشان می دهد عملیات را مدیریت می کند که شامل حوادث، تجزیه و تحلیل امنیتیو توسعه سازمان همانطور که مقیاس می شود.
گواهی شامل هشت دامنهکه می توان در نظر گرفت ستون های امنیتی که زیرساخت دارند.
CISSP گواهینامه است نه فقط برای متخصصان فنی بلکه برای الف نیز قابل اجرا است طیف گسترده ای از متخصصان غیر ITاز جمله مدیران، حسابرسان، مشاوران و سایر متخصصان امنیتی.
اگرچه CISSP یک امتحان چالش برانگیز است که نیاز به آمادگی گسترده، تجربه و درک موارد مختلف دارد دامنه های امنممکن است برای افراد با تجربه برای قبولی در آزمون و دریافت گواهینامه
عواملی مانند تجربه، مهارت هاو تقاضای بازار همچنین نقش مهمی در موفقیت شغلی.
در مقایسه با سایر گواهینامه ها، مهارت ها و بهترین شیوه های موجود در صنعت امنیت سایبری، CISSP بیشتر است جامع و جهانی صدور گواهینامه، آن را به یک دارایی ارزشمند برای متخصصانی تبدیل می کند که به دنبال یک راه حل جهانی به مجموعه مهارت های امنیت سایبری آنها.

در پایان، دستیابی به گواهینامه CISSP با تمرین و آموزش کافی امکان پذیر است. اگر به طور خاص به تهیه گواهینامه CISSP علاقه مند هستید، آموزش گواهینامه CISSP یک نقطه شروع عالی است همچنین، برای کسانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون CISSP هستند آمادگی آزمون CISSP – برای موفقیت در امتحان CISSP آماده شوید یک منبع ارزشمند برای بررسی است.