سرور اختصاصی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از آنجایی که یک سرور مجازی شاملCPU ، RAM ، حافظه و هارد است؛ باید با توجه به این مشخصات VPS مورد نظر و نیاز خود را تهیه و استفاده کنید. به هر حال ارزانترین گزینه میباشد و همیشه بودجه مهم است؛ اما با رشد وبسایت، باید بدانید که چه زمانی میزبانی آن را ارتقا دهید. این شما هستید که میتوانید گزینه های مختلف را بسنجید. برای راهاندازی وبسایت و میزبانی میتوانید از شرکتهای هاستینگ خرید کنید و برای انتخاب مشاوره بگیرید. اگر در حال راهاندازی سایت خود هستید 🌐 یا سایتی دارید که به دنبال هاستی مناسب برای آن هستید، گزینههای مختلفی پیش روی شما خواهد بود. 2. هاست های اشتراکی از قبل پیکر بندی شده و شرکت هاستینگ شما مراقب امنیت و نگهداری از تغییرات شما بر روی سایت می باشد. از دیگر امکانات سرور مجازی می توانیم به میزبانی تعداد بالایی از وب سایت هایی که دارای بازدیدی بسیار بالا هستند اشاره کنیم. منابع سخت افزاری با استفاده از تکنولوژیهای مجازی سازی به چندین بخش تقسیم می شود و به همین دلیل در زمان استفاده از VPS وب سایت های روی آن کمتر در معرض خطرات امنیتی و مشکلات قرار می گیرد. در این مرحله قطعا بر سر یک دو راهی ناخواسته قرار می گیرید که VPS بخرم یا VDS؟

سپسدر مرحله چهارم و در نهایت پس از گذراندن آزمایشها و تست و همچنین بررسی تمامی مراحل، سرورها آمادهی بهرهبرداری میشوند و به حالت انتشار در میآیند. مراحل راهاندازی سرور بدین صورت است که در مرحله اول، برنامه ریزی نصب انجام میشود. شما مراحل اتصال به سرور مجازی را با موفقیت پشت سر گذاشتهاید و به راحتی میتوانید به خرید فروش و ترید در صرافیها از جمله بایننس بپردازید. در صورتی که تمایل داشته باشید میتوانید از هر نرم افزار ویندوزی که بر روی سیستم خود نصب کرده اید مانند نرم افزار های تحلیل بازار و … سپس میتوانید درخواست خرید یا فروش خود را ثبت کرده و با سرمایهگذاران دیگر معامله کنید. بر روی اینترفیس شبکه خود راست کلیک کنید و بر روی گزینه properties کلیک کنید. انحصاریبودن منابع سختافزاری، مقیاسپذیری، قابلیت افزایش و ارتقا سختافزار، اتصال دائمی به اینترنت، سرعت عملکرد بسیار بالا، قدرت پردازش و محاسباتی سریع و بسیار بالا، پشتیبانی و امنیت بالا، امکان پیادهسازی Raid نرمافزاری و سختافزاری، بر روی سرور و نصب کنترل پنل، کنترل و مدیریت بالا و … این نوع host ها معمولا دارای بالاترین سرعت هستند و شما می توانید به صورت کامل به تمام منابع موجود در سرور دسترسی داشته باشید با توجه به این که امنیت آن بسیار بالا می باشد و قطعا قیمت آن بیشتر می شود. هر سرور تقسیم بندی می شود و هر قسمت هاست نام دارد. VPS به معنای ” ماشین مجازی سازی شده ” است، هر سرورمجازی منابع CPU, Ram خودش را دارد و بر روی هر سرور سیستم عاملی که مورد استفاده کاربر است نصب میشود و کارکرد هر سرور جدا از هم و هر سرور محیط ایزوله خودش را دارد. البته مدیریت سرور در معنای لغوی خود به عملیات هایی که در شرکت هاستینگ برای نگهداری، پشتیبانی و ارائه سرورها انجام می شود نیز ارجاع می دهد اما ما در این مقاله با همان نوعی از مدیریت که در ابتدا به آن اشاره کردیم یعنی مدیریت سرور از طرف خریدار سرور، سروکار داریم و البته گریز کوچکی هم به خدمات شرکت های هاستینگ خواهیم زد.

دلیل این مورد کاملا شفاف است ( ۹۹٫۹% درصد آیپی های وی پی ان ) قابل شناسایی توسط این وب سایت ها میباشد که بایننس هم از این قاعده مستثنی نیست. یک سرور اختصاصی میتواند به شما کمک کند تا حد ممکن زمان بارگذاری سایت کم شود. برخی از برنامه های کاربردی از بانک های اطلاعاتی استفاده می کنند که حجم پایگاه داده ممکن است حجیم باشد. اگر اعداد بسیار بیشتر از گذشته باشد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به فکر ارتقا به VPS، سرور ابری یا سرور اختصاصی باشید. البته این حد از امنیت برای میزبانی هر وب سایتی ضروری نیست، و بیشتر مناسب شرکت هایی است که با داده های مالی، رکوردهای پزشکی، داده های حساس دولتی و قانونی سرو کار دارند. Media Server: این سرور همانطور که از نامش مشخص است برای اشتراک سرویسهای چند رسانهای که همان Media نام دارد، است. مدیا : Media Server، فایل های رسانه ای از طریق این نوع server دراختیار کاربران قرار داده می شود. سرور یک کامپیوتر سرویسدهنده است که همیشه روشن بوده و به کاربران خدمات مدنظرشان را ارائه میدهد و یا آماده دریافت درخواستهایی از طرف کامپیوترهای دیگر و پاسخ به این درخواستها هستند. اکنون برخی از دلایل اصلی استفاده از سرور اختصاصی را مرور کردیم، حتما متوجه شدهاید که به هر حال یک VPS بسیاری از ویژگیهای مشابه با سرور اختصاصی را داراست حتی با قیمت ارزانتر؛ پس بیایید مختصراً در مورد اینکه چطور بفهمیم سرور اختصاصی برای شما مناسب است یا خیر، صحبت کنیم.

Web Server (وب سرور): یک سخت افزار یا نرم افزاری ست که دسترسی به دادهها را از طریق نت (اینترنت) فراهم کرده و میزبان مهمی برای باقی وب سایتها میباشد. منابع سرور در واقع معین کنندهی قدرت سرور هستند که عموماً دو دسته تقسیم میشوند؛ یک دسته منابع سخت افزاری و یک دسته منابع نرم افزاری است. غالبا این گزینه توجه این دسته از برنامهنویسان را به خود جلب میکند. در دسترس بودن: با توجه به عملکرد اختصاصی سرور و عدم تاثیرپذیری وب سایتهای دیگر، Uptime ارائه میدهد. سرورها برای اتصال به وب جهانی یا همان شبکه جهانی وب باید تنظیماتی را انجام دهند و برای آنکه یک سرور متمایز باشد نیاز است که مانند اشخاص در دنیای واقعی نام بخصوصی که اصطلاحا (Name Server) گفته میشود، داشته باشد تا قابل شناسایی باشد. Communication Server: برای ایجاد سرورهای ارتباطیست که هر کاربر یا کامپیوتر به عنوان اند پوینت (End Point) به سروری دیگر متصل شده و باکاربران دیگری ارتباط برقرار میکنند. این کد میتواند نام اولین مدرسه شما، نام خودروی مورد علاقهتان یا هر چیز دیگری باشد، اما باید آن را کوتاه، قابل به یادسپاری و غیر قابل حدس برای دیگران انتخاب کنید. با این حال، بهترین گزینه برای عملکرد نیست و همچنین انعطاف پذیری را از دست میدهید زیرا خودتان نمیتوانید پیکربندی کنید.

این گزینه برای وبلاگهای شخصی یا مشاغل بسیار کوچک، کافی است. در نوع ویندوز سرور مجازی نیاز به منابع اختصاصی بالایی دارید و نه مثل افراد سودجویی که با اسم منابع اختصاصی برای شما منابع اشتراکی فعال می کنن که شما نمیتونید هیچجوره متوجه بشید و هنگ زیادی خواهد داشت و بشدت به مشکل میخورید و ما برای این موضوع سرور مجازی ویندوز منابع اختصاصی از خود دیتاسنترها خریداری می کنیم که بهیچ عنوان احتمال اشتراک نداشته باشه. گواهینامه SSL پارس پک در عین ارزان بودن، بالاترین سطوح امنیتی را برای اطلاعات سایت شما روی تمامی مرورگرها فراهم می کند. برای دسترسی به این سرور مجازی اختصاصی، نیاز به یک سیستم عاملی چون ویندوز و یا لینوکس است که شما به کمک آن به سرور مجازی خود متصل شوید. از آنجا که سایر کاربران به سایت شما دسترسی ندارند، عملکرد آن سازگارتر خواهد بود و در مورد نحوه پیکربندی سرور نیز کمی انعطافپذیری بیشتری پیدا میکنید. پیشنهاد نمیشود. در واقع ویپیانها دارای آیپیهای شیر شده بین کاربران مختلفی هستند که به احتمال زیاد توسط چند نفر به صورت همزمان در حال استفاده میباشند. سیستم عامل یا به اختصار OS سیستمیست که سخت افزار و نرم افزارهای مربوط به خود را کنترل و مدیریت کرده و خدماتی به کاربر ارائه میدهد، در واقع سیستم عامل رابط بین سخت افزارها و نرم افزارهای کاربردی است. برای ارائه یک سرور مجازی که بر روی بستر سخت افزار فیزیکی با مشخصات بالا ارائه میشود، نیاز است تا از انواع نرمافزار برای پیکربندی سرور استفاده شود. برای جلوگیری از مسدود و بسته شدن حساب اکانت بایننس نیز میتوان روی آنها حساب کرد، هر چند این راهکار ریسکهای خاص خود را دارد. بایننس یک صرافی بین المللی و محبوب با بیش از چند میلیون کاربر در سراسر جهان در حوزه ارزهای دیجیتال است که کاربران زیادی از جمله کاربران کشور ایران را به خود جذب کرده است.

کاربران با منابع مربوطه روی اکانت سرور مجازی (VPS) وب سایت شان گارانتی شده هستند این به این معنا هست که اکانت شما همیشه با آن مقدار مشخص RAM, CPU و مقدار فضای دیسکی که مشخص کردید همیشه با آن مقدار خواهد بود. برای سازماندهی و ذخیره داده ها برای وب سایت پویا ، به MariaDB نیاز دارید. اما به دلیل درخواست های بسیار زیادی که در بخش نظرات و از طریق فرم تماس سایت برای ما ارسال شد، ما مجدداً تصمیم گرفتیم که این دیسک ها رو در اختیارتون قرار بدیم. هر زمان که یک بازدید کننده آنلاین بخواهد به وب سایت شما دسترسی پیدا کند، مرورگر درخواستی را به سرور شما ارسال می کند و فایلهای لازم را از طریق اینترنت منتقل می کند. در این قسمت انواع هاست را برای شما نام بردیم، در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی و توضیح هر یک از این مدل های میزبان بپردازیم تا شما بتوانید با بررسی هر یک از آن ها بهترین هاست میزبانی را به صورت آنلاین سفارش و خریداری کنید. امنیت برای هر وبسایتی مهم است بهویژه برای کسانی که اطلاعات حساس را مدیریت میکنند که میتواند شامل ایمیلهای محرمانه، شماره کارت اعتباری یا اطلاعات حساس مشتری باشد. با این وجود، سرور اختصاصی در مورد امنیت از VPS برتری دارد، فقط به این دلیل که شما بر نحوه کار و عملکرد سرور کنترل کامل دارید.