• خانه
  • وبلاگ
  • سرور اختصاصی چیست و یک سرور اختصاصی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

سرور اختصاصی چیست و یک سرور اختصاصی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ازآنجاییکه همه این قطعات مکانیکی هستند، هارددیسک کندترین و شکنندهترین جزء هر کامپیوتری است و تفاوت فاحش بین این دو در طریقهی ذخیره و دسترسی به دادهها میباشد. تلنت یک پروتکل کامپیوتری است که مسیر ارتباطی دوطرفه برای کامپیوترهای شبکه داخلی و خارجی ایجاد مینماید. علاوه بر آن خود سرور اصلی نیز یک لایه فایروال دارد. من چه سیستم عاملی را باید برای سرور مجازی خارج خود انتخاب کنم؟ برای همین است که پیشنهاد من برای خرید سرور مجازی برای ترید در بایننس کشور فنلاند است چون به خاطر نزدیک بودن این دو کشور به ایران سرعت پینگ کمتری را نسبت به کشور های دیگر دارد. E he e یعنی کارت کابلی که علامت ضربدر روی آن یعنی کارت شبکه کابلی من به هیچ شبکهای متصل نیست. کادر مدیریت گنجه هاست از متخصصین فعال در حوزه صنعت IT و بخصوص سرویس های میزبانی وب در کشور می باشند که با سابقه حرفه ای بیش از ۱۰ ساله خود در این زمینه، اقدام به تشکیل مجموعه ای مستقل متکی به دانش مهندسین جوان و خلاق کشور تحت نام تجاری “گنجه هاست” نموده است. شما این امکان را دارید که هر نوع سیستم عاملی را روی سرور مجازی خود نصب کنید و معمولا در هنگامی که در حال خرید vps هستید خود شما تعیین میکنید که سیستم عامل شما کدام باشد و حتی چه نسخه ای از آن را میخواهید نصب کنید . سرور به صورت کلی به دو نوع سرور اختصاصی و سرور مجازی قابل تقسیمبندی است. علاوه بر اینها مراقبت از ترجمه ورودی مشتری به ورودی محلی نیز انجام میشود. از سروراختصاصی تامین و دراختیار شما همراهان قرار خواهد گرفت؛ به طبع تفاوتها و مزیتهای هریک از آنها توانسته طیف گستردهای از افراد با انواع کاربری های گوناگون را با خود همراه سازد، از جمله این تفاوتها میتوان به این نکته اشاره نمود که سرورهای مجازی علاوه بر اینکه نسبت به سرورهای اختصاصی مقرون به صرفه تر هستند، از نگرانی شما برای چگونگی تامین امنیت شبکه و نگهداری سرور میکاهند.

در مقابل اما سرور مجازی خود مدیریت شده است. یکی از کاربرد های سرور مجازی برای سرویس های اشتراکی می باشد. اگر وب مستر هستید و از سرور مجازی برای سایتتان استفاده می کنید قطعا سئو برایتان مهم است و تأثیر مکان سرور بر سئو موضوعی بسیار بحثبرانگیز است. این نوع میزبانی به صورت رایگان به منظور جنبه های تبلیغاتی ارائه میشود که این روش بیشتر مناسب افراد مبتدی است که صرفا میخواهند در زمینه وب مستر کسب تجربه کنند. بنابراین و در بیشتر موارد هزینه خرید vps و یا سرور مجازی نسبت به خرید سرور اختصاصی بسیار پایینتر است که می توانید مجموعه دیاکو وب برای خرید سرور مجازی استفاده کنید و مقایسه کنید قیمت سرویس ها و کیفیت این شرکت با دیگر شرکت ها ارائه کننده خدمات میزبانی. به عبارت دیگر، مدیریت سرور ویندوز از طریق نرم افزار RDC امکانپذیر است.همچنین صاحب سرور از طریق RDC میتواند تمامی تنظیمات سرور خود را که ممکن است به آن دسترسی نداشته باشد با سرعت زیاد انجام دهد. توسط VNC میتوانید وضعیت سرور خود را مشاهده کرده و در صورت وجود مشکل آن را بررسی کنید. راه اندازی فروشگاه های اینترنتی در حداقل زمان ممکن از تخصص های ما می باشد. به دلیل این که ممکن است به آن حمله بروت فورس کنند، بهتر است که از پسوردهای قوی که شامل حروف کوچک، بزرگ ، نماد و اعداد است استفاده کنید.

امنیت فاکتور مهمی در انتخاب شما است که با میزبانی اشتراکی، شما اساساً فضا را با سایر کاربران در سرور به اشتراک میگذارید. بهترین راه برای انتخاب موقعیت جغرافیایی سرور مجازی، موقعیت جغرافیایی کاربران سرور مجازی و منابعی که سرور مجازی با آنها در ارتباط است. صاحبان سایت می توانند با خرید سرور مجازی ایران اقدام به اختصاصی کردن سرور و همچنین بیشتر کردن استقلال در عمل برای مدیریت خود بکنند. در نتیجه، اگر میزان دارایی شما در کیف پول صرافی به حد قابل برداشت رسید، این کار را انجام دهید و در کیف پول خود ذخیره کنید. به این ترتیب، سرور به عنوان یک کل می تواند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد و بهینه سازی شود تا اینکه فقط به یک برنامه یا وظیفه اختصاص داده شود. مهمترین آنها ارائه سرور مجازی امریکا در بیش از 6 ایالت مختلف می باشد. در واقع وی ان سی به عنوان یک استاندارد شناخته شده است که شرکتهای مختلف نرم افزاری مانند tightvnc و یا realvnc به منظور توسعه آن، نرم افزار های خود را مبتنی بر استانداردهای VNC نوشتهاند. با نصب نرم افزار VNC، میتوانند سرور لینوکس خود را مشاهده کنند. جالب است بدانید که با همین کنسول میتوانیم share کنیم. تصور کنید دو تا سیستم وجود دارد یکی سیستم A با IP ی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ و دیگری سیستم B که روی آن یک فولدر share شده وجود دارد و A میخواهد به آن دسترسی داشته باشد با IP ی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲ . سرورها در اصل سیستمهای سخت افزاری دقیق و مفیدی هستند که میتوانند حجم زیادی از دادهها را در خود نگهداری کرده و برای شما به اجرا درآورند. سپس هر سرور مجازی میتواند سیستم عامل خود را اجرا کند و در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تیم پشتیبانی برای بهروزرسانی firmware یا سیستمعاملها یا هر نوع تغییراتی در سخت افزار یا سیستمعامل، به شما مشاوره میدهند.

در خرید سرور مجازی معمولاً نکاتی نظیر بررسی نوع سخت افزار، بررسی نوع پشتیبانی و بررسی نوع دسترسیها و نوع قابلیتها مهم تلقی میشود به طوری که در صورت نقص هر کدام کارایی با نقص و کاستی کیفیت مواجه میشود. شما به وسیلهی VNC Viewer میتوانید به راحتی، کامپیوتر خود را بر روی گوشی تنظیم کرده و در زمانی که به سیستم خود دسترسی ندارید کارهای خود را از طریق موبایل انجام دهید. مشکلاتی مانند: عدم امکان دسترسی به سرور خود. وقتی صحبت از میزبانی به میان می آید مکان سرور اهمیت زیادی دارد و قطعأ قبل از خرید باید به آن توجه شود. وقتی صحبت از ظرفیت به میان میآید، HDD ها ظرفیت بیشتری نسبت به SSDها ارائه میدهند و ارزانقیمتتر از SSD ها هستند. در حال حاضر بروکر آلپاری جهت تشویق مشتریانش به آنها VPS رایگان ارائه می دهد. به این معنی که روی سرور مجازی میتوان سیستم عامل، نرمافزار و قابلیتهای دیگر اضافه کرد؛ بدون اینکه در فرایند سایر سرورها اختلالی ایجاد شود. در سرور مجازی امکان ارتقا و افزایش منابع با درخواست ذخیرهسازی و حافظه بیشتر از میزبان خود وجود دارد امامقیاس بندی یک سرور فیزیکی اختصاصی سخت تر است اگر کسب و کار شما رشد کند؛ ممکن است مستلزم انتقال به یک سرور بزرگ تر باشد؛ نه گسترش منابعی که از قبل دارید. فضای ذخیرهسازی یا همان هاستینگ در دنیای وب این امکان را به شما میدهد تا اطلاعات خود را در یک مرکز ذخیرهسازی امن بر روی بستر اینترنت بارگذاری کنید.

RDP به طور مستقیم با فریمورفایرها مثل RFB کار نمی کند. سرور اختصاصی در مقایسه با سرور مجازی گران قیمت تر است. میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS) می تواند با افزایش منایع ؛سایت شما را برای گسترش ، اماده کند. در این بخش با شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ آشنا می شویم. شما با خرید سرور مجازی بورس ، دسترسی به یکی از بهترین اینترنت های ایران خواهید داشت که هیچ شرکت ارائه کننده دیگری توان ارائه این سرعت اینترنت را ندارد . همچنین با استفاده از VNC خواهید توانست در مواقع وقوع بسیاری از مشکلات، بدون این که تیکتی به بخش پشتیبانی ارسال کنید، خودتان مشکل سرور را پیگیری و رفع کنید. برای استفاده از سرویس VPS باید با فروشنده ارایه دهنده چنین سرویسی قراردادی امضا کنید که بر مبنای آن قسمتی از منابع سرور قدرتمندی را اجاره میکنید. بلکه، RDP یک صفحه دسکتاپ را به مجموعه ای از دستورالعمل ها برای تولید حافظه های فریم و انتقال تنها آن دستورالعمل ها در سراسر اتصال از راه دور را تجزیه می کند. تسهیل در ترافیک هر فرصتی برای دسترسی غیرمجاز به قسمت های یک شبکه محدود می کند. سعی کرده ام که به دور از هر حاشیه، به صورت کامل تجربه ای که از استفاده از هر کدام از هاست ها را داشته ام، به طور کامل بیان کنم. یکی از جالبترین گزینه ها در مورد VPS این است که می توانید پس از ثبت دامنه چندین دامنه دیگر را هاست کنید .البته می بایست مطمن شوید که RAM ، CPU و منابع کافی برای لود سریع هر دامنه داشته باشید.

پس از وارد کردن دستوری که در بالا نوشته ایم، سیستم از ما پسورد می خواهد. همچنین انتخاب موقعیت مکانی سرور مجازی که فاصلهی فیزیکی کمتری با شما و موقعیت شما دارد؛ در سرعت عملکرد، انتقال و اتصال دادهها تأثیر گزار است. همچنین درایوهای SSD معمولاً انرژی کمتری مصرف میکنند و باعث عمر باتری طولانیتر میشوند، زیرا دسترسی به دادهها بسیار سریعتر است و دستگاه اغلب بیکار است. به همین دلیل VNC را بسیاری از افراد با نام console نیز میشناسند. و یا برای کار کردن با صرافی های ارز دیجیتال مانند باینانس و کوین بیس و … سپس در کادر پایین کد موقتی را که برنامه بهطور مرتب برای شما میسازد وارد کنید. به همین منظور ابتدا با دستوری که در زیر مشاهده می کنید ، سیستم عامل خود را بروزرسانی نموده و سپس وی ان سی را نصب کنید. سپس تیک کنار گزینههای Wi-Fi و Mobile Data را بردارید. همچنین برای مدیران شبکه در محیطهای کسبوکار، مانند بخشهای فناوری اطلاعات (IT) مفید است؛ زیرا زمانیکه باید از راه دور مشکلات سیستمهای کارکنان را رفع کنند این تکنولوژی به آنها کمک میکند. اگر یک وبسایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، بازدیدکنندگان شما احتمالاً بدون نگاه کردن به آنچه شما ارائه میدهید، سایت شمارا ترک خواهند کرد.