• خانه
  • وبلاگ
  • سرور اختصاصی (Dedicated Server) – طراحی سایت پرسینا

سرور اختصاصی (Dedicated Server) – طراحی سایت پرسینا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگرچه نمیتوان گفت کدام سرور از دیگری برتر است چرا که خرید سرور با توجه به نیاز و خدماتی که کاربران نیاز دارند متفاوت است. اینکه یک آی پی خاص در خارج از ایران داشته باشید، باعث حفظ امنیت اکانت شما در سایت های ترید نظیر بایننس می شود، چرا که این سایت ها روی آدرس آی پی شما حساس هستند و نباید عوض شوند. همچنین اتصال به سرور ترید در هر لحظه و هر مکانی می توانید با سیستم عاملهای: ویندوز، مک، اندروید و آی او اس به وی پی اس ترید امکان پذیر است. سرویس های زیادی در بستر رایانش ابری ما ارائه می کنیم سرورهای مجازی ابری به اصطلاح IaaS در واقع سیستمی در اختیار مشتریان قرار داده ایم که مدیریت سرور با عهده مشتری مباشد و براساس نیاز خود بدون محدودیت زمانی مکانی و … از آنجایی که طراحی لینوکس به صورت منبع آزاد بوده، به همین علت می تواند یک سیستم عامل ترجیحی برای سرورهای مجازی باشد. البته استفاده از 2FA در نوبیتکس سطح امنیتی شما را در مقابل هک شدن بسیار بالا می برد ولی همچنان خطراتی نظیر فیشینگ وجود دارد، که البته این دسته از مشکلات امنیتی به خاطر ضعف در نوبیتکس (یا هر صرافی دیگر) نیست، بلکه به خاطر اشتباهاتی که خود کاربران ممکن است مرتکب شوند، به وجود می آید. این ابر معمولاً برای اشاره به چندین سرور متصل به اینترنت استفاده می شود که می توانند به عنوان بخشی از نرم افزار یا سرویس برنامه اجاره شوند.

علاوه بر این، با استفاده از این خدمات ، نیازی به سرمایهگذاری اولیه جهت تأمین موارد فوق نبوده و هزینههای عملیاتی به میزان قابلتوجهی کاهش خواهد یافت. جهت توضیحات بیشتر در مورد این خدمات میتوانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. ازاین جهت کاربران بهجای خرید سختافزار، نرمافزار، مرکز دادهها و تجهیزات شبکه، تمام این زیرساختها را در قالب یک سرویس خریداری میکنند. در نتیجه با اجرای ربات های کاربر مجازی بر روی سرور مجازی نوژن، هم می توانید از تخفیف ویژه برای خرید سرور مجازی بهره مند شوید و هم دیگر نگران بسیاری از مسائل مربوط به حفظ اعتبار لایسنس نرم افزار اجرا شده بر روی سرور مجازی نخواهید بود. وی پی اس به عنوان یکی از زیرساخت های پر کاربرد این حوزه مشتریانی زیادی دارند که همگی به دنبال خرید سرور مجازی با آپتایم و کیفیت بالا هستند . ما برای خرید هاست نیاز دارید که میزان دقیق ترافیک خود را در اختیار داشته باشید. در سرور های اختصاصی ، دسترسی به صورت کاملا اختصاصی در اختیار مشترک قرار می گیرد. هر دو سرویس برای انعطاف پذیری و مقیاس پذیری طراحی شده اند، به شما این امکان را می دهد که نوسانات تقاضا را با به اشتراک گذاشتن منابع با مشتری های دیگر تطبیق دهید. سرور مجازی ویندوزسرور مجازی ویندوز در دو سرویس مجزا در ایران و آمریکا با پلنهای متعدد و متنوعی ارائه میشود. البته باید گفت به خاطر تفاوت هایی که هر دو سرور با هم دارند، نمیتوان گفت کدام سرور بهتر از دیگری میباشد. امروزه، انواع مختلفی از سرویس های میزبانی وب وجود دارند، اما سه مورد از پر طرفدار ترین آنها، سرور های مجازی، هاست اشتراکی و سرور اختصاصی می باشند.

برای امنیت اطلاعات سازمان های دولتی و سازمان هایی که با داده های مهم سروکار دارند، سرورهای داخل ایران پیشنهاد می شوند. پس خیالتان راحت باشد؛ امنیت سرور مجازی ترید گنجه بسیار بالا است. سرور مجازی اختصاصی (Virtual Private Server) مناسب برای شرکت ها، سازمان ها و سایت هایی است که نیاز به منابع بیشتری برای ارائه خدمات خود دارند. سرور ابری (Cloud Server) چیست؟  سرور مجازی ابری Cloud Server چیست؟ هاست ابری نوعی میزبانی وب است که بر روی چند سرور مجازی واقع شده است. به طور کلی محاسبات ابری عمل ذخیره، مدیریت و پردازش داده ها در یک شبکه از سرورهای میزبانی شده در اینترنت می باشد. یكی از مزایای حافظه ابری این است كه بسیاری از منابع توزیع شده به عنوان یک منبع واحد عمل می كنند . یکی از مزایای ذخیره ابر این است که بسیاری از منابع توزیع شده به عنوان یکدیگر عمل می کنند – که معمولاً ابرهای ذخیره شده فدرال خوانده می شوند. به طور کلی اصول اصلی پشت VPS و Cloud Hosting مشابه هم هستند، اما در عمل متفاوت هستند. سرورها دارای سیاست “تعادل بار” هستند تا بتوانند به طور مساوی از منابع استفاده کنند و خطر خطا را کاهش دهند.

به طور کلی ارائه دهنده خدمات Cloud Hosting از گروهی از سرورهای متصل شده از طریق یک شبکه، که با یکدیگر برای ارائه خدمات میزبانی وب همکاری می کنند، استفاده می کند. راه حل هایی برای برطرف کردن این موضوع وجود دارد، تعداد زیادی از کاربران از طریق VPN به این اکسچنج ها و یا سایت های دیگر این حوزه ارزهای دیجیتالی متصل می شوند و در حال حاضر مشکلی برایشان به وجود نیامده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میشود که مقالهٔ کاربردهای سرور مجازی یا VPS را مطالعه نمایید، تا اطلاعات کاملتری را به دست آورید.  مجازی سازی (Virtualization) چیست؟  رایانش ابری (Cloud Computing) چیست؟  رایانش ابری یا cloud computing چیست؟ خدمات مبتنی بر ابر می توانند شامل میزبانی وب، میزبانی داده ها و به اشتراک گذاری و استفاده از نرم افزار یا برنامه باشد. خدمات مبتنی بر ابر می تواند شامل میزبانی وب ، میزبانی داده ها و به اشتراک گذاری و استفاده از نرم افزار یا برنامه باشد. سرور مجازی بهتر است یا سرور اختصاصی ؟ لازم به ذکر است که سرور مجازی در هر زمان قابلیت ارتقا بخشی به سرور اختصاصی را دارد . لازم است بدانید دیتاسنتر هتزنر یکی از برترین دیتاسنترهای جهان می باشد. Cloud Hosting در ساختار pay-as-you-use عمل می کند.

سرورهای Cloud تمام نرم افزاری را که برای اجرا نیاز دارند دارند و می توانند به عنوان واحدهای مستقل عمل کنند. سرور ابری مانند سرورهای مجازی عمل میکنند. با VPS، چندین ماشین مجازی (VM) در یک سرور فیزیکی که به بخش های کوچکتر تقسیم شده است، قرار می گیرد. زمانی که سایتم را به سرور های میزبان فا انتقال دادم با وجود پلاگین های زیادی که روی سایتم داشتم سرعت وب سایتم چندین برابر شد. به عنوان مثال وبسایتی که با زبان برنامهنویسی PHP توسعه داده شده است، هم روی سرورهای ویندوزی و هم روی سرورهای لینوکسی قابل اجراست. این شرکت به عنوان یکی از قابل اعتماد ترین شرکت های میزبانی وب شناخته می شود. یکی از مهم ترین تنظیمات بر روی آن این است که از سرورهای دیگر جدا میشود. گروهی بر این باورند که امنیت دادهها وقتی که در داخل سازمان اداره شوند بالاتر است، در حالی که گروهی دیگر عقیده دارند که ارائه دهندگان سرویس انگیزهای قوی برای حفظ اعتماد دارند و از این رو سطح امنیت بالاتری را بکار میگیرند. به این معنی که تمام داده های کاربران در چند سرور ذخیره می شوند، بنابراین حتی اگر یک سرور از بین برود، یک سرور دیگر وب سایت شما را آنلاین نگه می دارد. البته با مرور زمان احتمال اینکه استراتژی ها شباهت زیادی به یک دیگر داشته باشند بالاست و همین مورد یک ضعف به حساب می آید. یک شباهت خوب به سرور Cloud، شبکه برق است که انرژی (پهنای باند، فضای ذخیره سازی و غیره) را به سرعت و با قابلیت اطمینان تحویل می دهد.