سرور خصوصی مجازی یا VPS چیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

حال اگر همین سفارش را با یک اینترنت خانگی ثبت کنید، مشاهده خواهید کرد که ثبت سفارش بیش از هفتاد میلی ثانیه طول میکشد. سوالی که پیش میآید این است سرعت اینترنت در دیتاسنترها چقدر است؟ معاملات الگوریتمی فرایندی برای اجرای سفارشات با استفاده از دستورالعمل های معاملاتی خودکار و از پیش برنامه ریزی شده با متغیرهایی مانند قیمت، زمان و حجم معاملات است. برای نمونه توزیعهای RHEL که اختصاری برای عبارت «Red Hat Enterprise Linux» است و همچنین SuSe هر دو توزیعهای تجاری لینوکس هستند که قراردادهای پشتیبانی سطح تجاری ارائه میکنند. از دیگر مزایای سرور مجازی امکان انتخاب سیستم عامل است که کاربر میتواند سرور مجازی لینوکس اروپا و یا سرور مجازی ویندوز اروپا را سفارش دهد و همینطور متناسب با نوع سیستم عامل اگر مایل به سفارش کنترل پنل جهت مدیریت بیشتر باشد میتواند انتخاب کند. باز هم لازم به ذکر است که با وجود داشتن سرعت بسیار بالای اینترنت و پینگ تایم بسیار پایین زمانبندی و سرعت عمل شما در ثبت سفارش تعیین کننده ترین پارامتر خواهد بود. مهم ترین نکته در سرور مجازی بورس ایران توجه به پینگ پایین آن میباشد. بنابراین اگر می خواهید وارد سایت بایننس شوید و در آنجا فعالیت داشته باشید فراموش نکنید که استفاده از سرور مجازی بایننس و داشتن IP ثابت از مهم ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اولین و مهم ترین پارامتر نوع حافظه و میزان رم سرور مجازی میباشد که حتی از پردازنده هم مهم تر هستند. بدون رم کافی، سرویس های متعدد شما فضای کافی برای اجرا نخواهند داشت. معاملات الگوریتمی برای تصمیم گیری در مورد خرید یا فروش اوراق بهادار در بورس از فرمول های پیچیده، همراه با الگو های ریاضی و نظارت انسانی استفاده می کند.

با ما در فراسو همراه باشید. در این مطلب ما به شما سایتی معرفی میکنیم که علاوه بر کیفیت بالای سرورها، قیمت بسیاری مناسبی ارائه میدهند. به دلیل استفاده از سرور های رده بالا در دیتاسنتر Hetzner و بهره گیری از پهنای باند مستقیم به ایران، علاوه بر استفاده از امکاناتی مانند آپتایم بی نظیر، تجربه سرعتی خیره کننده را نیز خواهید داشت تا دور بودن مکان فیزیکی شما به هیچ عنوان تاثیر گذار نباشد. از سرور مجازی برای مدیریت سایت ها به عنوان فضای میزبانی وب، یا برای به دست گرفتن کنترل یک وب سایت دیگر از راه دور و یا برای پیاده سازی و اجرای کدها یا نرم افزار های خاص روی یک سرور استفاده می شود. ضمن این که موقعیت مکانی دور کانادا از ایران هم در مسئله سرعت اتصال تاثیر منفی ای دارد. دانش فنی: سرور مجازی قابلیت شخصی سازی و قدرت عمل بالاتری در اختیار کاربران قرار می دهد اما در مقابل استفاده مناسب از آن به دانش فنی بالاتری نیاز دارد. اما علت آن چیست؟ AMP یا Accelerated Mobile Pages چیست؟ در این صف های سنگین خرید و فروش میلی ثانیه ها هم تعیین کننده موفقیت در انجام معامله و یا شکست آن تعیین کننده خواهد بود. چرا که طبق اخطار های کارگزاران به مشتریان خود استفاده از این نرم افزارها برای ارسال سفارش های سرخطی مجاز نیست. برای تهیه dedicated server باید میزان منابع مورد نیاز مانند: هارد، رم، سی پی یو مشخص باشد.

سرور مجازی یا VPS (Virtual Private Server) یک سرویس به صرفه برای کسب و کارهای کوچک است که در مقایسه با سرویس هاست اشتراکی، انعطاف پذیری و بهره وری بالاتر و هزینه بسیار کم تری نسبت به سرور اختصاصی دارد. VPS مخفف عبارت (Virtual Private Server) به معنای “سرور مجازی” می باشد ، بر روی هر ابر سرور چندین سرور مجازی قرار می گیرد که کاملاً دارای سیستم عامل و محیط ایزوله شده برای هر کدام از سرورهای مجازی می باشد. بعد از این که از یک سرور چند بخش مجزا ایجاد شد، به هر VDS یک فضا برای ذخیره سازی و انتقال داده ها اختصاص خواهد یافت، که به منظور ثبات می باشد. بعد از تقسیم شدن سرور به چند بخش مجزا هر vds به عنوان یک فضای ذخیره سازی و انتقال داده ها تبدیل خواهد شد و هر vds دارای سیستم عامل مخصوص به خود همراه با سایر موارد مانند سرور وی اختصاصی و دسترسی روت برای نصب نرم افزار های سفارشی است. البته باید بدانید که عمل و کار هر سرور مجازی از سرور مجازی دیگر مجزا است به همین علت سرورهای مجازی بر روی یک سرور می توانند سیستم عامل های مختلف , نرم افزارهای مختلف و نسخه های متفاوتی داشته باشند . همچنین برنامهنویس فرانتاند بهتری خواهید شد اگر به کتابخانهها و فریمورکهای مختلف جاوا اسکریپت، مثل Angular JS یا Vu.js تسلط پیدا کنید. در حقیقت از دید کاربر، این هاست با بقیه انواع هاستهای اختصاصی هیچ تفاوتی ندارد و شما فقط منابع مختلف سخت افزاری را با بقیه کاربران آن سرور به اشتراک میگذارید. البته پشتیبانی این شرکت اصفهانی به نسبت بقیه ی گزینه ها ضعیفتر می باشد. از مهمترین مزایای سرور های مجازی در مقایسه با سایر سرویس های میزبانی می توان به هزینه بسیار کمتر آنها نسبت به سرور های اختصاصی و استقلال عملکرد و سطح دسترسی بالاتر نسبت به سرویس های میزبانی اشتراکی (Shared Hosting) نام برد، بطوری که هزینه VPS ها در بسیاری از مواقع یک پنجم تا یک دهم سرور های اختصاصی بوده و در حال حاضر تمامی امکانات آنها را دارا می باشند، همچنین یک سرور مجازی می تواند به تعداد دلخواه IP معتبر اختصاصی داشته باشد.

سرور خصوصی مجازی (VPS) به دلیل داشتن منابع قابل توجه بیشتر (حافظه، قدرت محاسبه، اجرای CPU یا نرم افزار یا ماژول هایی با گرافیک فشرده)، برتر از میزبانی هاست اشتراکی است. پایدار نگه داشتن سرور و رفع مشکلات آن بر عهده شما نیست. قرار داشتن در تهران باعث خواهد شد که کمترین فاصله بین سرور مجازی بورس شما و سرورهای کارگزاری شما وجود داشته باشد درنتیجه سفارشات شما در کمتر از یک میلی ثانیه به کارگزاری خواهد رسید و شانس بیشتری برای قرار گرفتن در اول صف خرید خواهید داشت. به همین دلیل در ثانیه های اول اگر کسی بتواند سریع تر خرید سهم را ثبت کند شانس بیشتری برای سود دارد. با تهیه یک سرور مجازی بورس که همان سرور مجازی ویندوز واقع در تهران میباشد این شانس را خواهید داشت که سفارش شما در کمترین زمان ممکن پس از فشردن دکمه سفارش در سیستم آنلاین ثبت شود و قطعا سفارش شما قبل از سایر معامله گرانی که از سرور مجازی بورس استفاده نمیکنند و با استفاده از اینترنت خانگی یا همراه اقدام به ثبت سفارش میکنند ثبت خواهد شد. بنا بر این سرور مجازی بورس ایران سروری خواهد بود که بر روی آن سیستم عامل ویندوز نصب شده است و حتما این سرور باید در دیتاسنتر های تهران قرار داشته باشد. نزدیک سرورهای سازمان بورس باشد، لذا هنگام خرید به اینکه محل سرور تهران باشد توجه کنید. در ابتدا باید شما بتوانید دقیقا راس ساعت هشت و نیم صبح سفارش خود را در سیستم معاملات آنلاین ثبت کنید. هرچند این زمان، زمان کوتاه تری است نسبت به درخواستی که بدون استفاده از سرور مجازی بورس انجام می شود، اما از آن جایی که در بورس برای سهامداران، ثبت سفارش اول وقت و در کل سرعت بسیار مهم است، استفاده از نرم افزار کلیکر به آن ها کمک میکند تا فاصله زمانی کلیک و فرستادن درخواست به دیتاسنتر حذف شود، چرا که نرم افزار روی خود سرور نصب میشود وفاصله ای با دیتاسنتر ندارد پس هنگامی که طبق برنامه ریزی کلیک انجام میدهد، در همان لحظه به سمت بروکر فرستاده می شود و فرد نسبت به فرد دیگری که در منطقه ی جغرافیایی او قرار دارد ولی از نرم افزار کلیکر استفاده نمیکند سریع تر ثبت سفارش انجام میدهد.

معاملات الگوریتمی عمدتا توسط سرمایه گذاران بنیادی و کارگزارهای بزرگ برای کاهش هزینه های مربوط به تجارت مورد استفاده قرار می گیرد. درصورتی که سایت شما با یکی از زبان های برنامه نویسی تحت نظر مایکروسافت طراحی و نوشته شده باشد ، می بایست از vpsویندوز استفاده کنید. امیدواریم این مقاله پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشد. علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: بعد از اینکه در اواخر سال ۹۸ ویروس کرونا در سطح کشور شیوع یافت و با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا، کلاسهای حضوری دانشگاهها تعطیل شد، تنها راهحل موجود بهرهمندی از فضای مجازی و آموزشهای آنلاین بود و علیرغم اینکه دانشگاه ایلام آمادگی لازم را در این زمینه نداشت، در کوتاهترین زمان آموزش مجازی در این دانشگاه راهاندازی شد. این کار بسیار ساده است و اگر پس از سفارش هم نیاز به آموزش داشتید با ما تماس بگیرید. وقتی شما در خانه با اینترنت ضعیف در سایت کارگزاری ثبت سفارش میکنید درخواست شما دیرتر به سرور کارگزاری میرسد و این باعث میشود کسانی که از شما سرعت اینترنت بیشتری دارند، سفارششان سریعتر در هسته بورس ثبت شود. یکی از مهمترین پایههای انتخاب سهام مناسب در بورس، سرعت مناسب اینترنت است تا بتوانید در زمان مناسب سهام مناسب را خرید و فروش کنید. برای این کار شما به یک ارتباط پر سرعت اینترنت نیاز دارید تا فاصله زمانی بین کلیک سفارش شما تا زمان رسیدن درخواست شما به سرور های کارگزاری و ثبت آن در سیستم معاملات انلاین به حداقل برسد. میزبانی مشترک به عنوان راه حل برای صاحبان وب سایت با سایت های کم ترافیک است.

HostGator استاد میزبانی وب است. VPS در اصل زمینه اصلی بین میزبانی مشترک و اختصاصی (خرید سرور اختصاصی فیزیکی شما) است. بنا بر این با تهیه سرور مجازی بورس شما یک قدم از سایر معامله گرها جلو خواهید بود و باید با زمانبندی و سرعت عمل مناسب از این برتری خود استفاده کنید. متاسفانه این روزها سایتهای مختلفی هستند که با سوءاستفاده از این تقاضای بازار برای سرور بورس، قیمتهای بالایی برای سرورهای خود تعیین کردهاند و کسانی که اطلاع از قیمت و کارایی سرورها ندارند ندانسته متحمل هزینههای بالا میشوند. در نتیجه نیازی نیست برای انجام معاملات، خود را به خانه و یا محل کار محدود کنید. با استفاده از سرور مجازی بورس میتوانید در هر زمان و مکانی معاملات خود را به راحتی انجام دهید. نرم افزار های کلیکر طبق برنامه ریزی ای که کاربر برایشان تعیین می کند در زمان مشخص و نقطه ی خاصی از صفحه تعداد مشخصی کلیک انجام دهند. همچنین در سرور بورس از هارد های NVMe استفاده شده که نسبت هارد های دیگر چندین برابر سریع تراند و باعث می شوند سرعت باز شدن نرم افزار ها، صفحات و پردازش اطلاعات موجود در سرور افزایش یابد. با تهیه این سرور میتوانید بدون نگرانی نسبت به سرعت اینترنت به انجام معاملات بورسی خود بپردازید. مجموعه پشتیبان وبسایت پشتیبانی از طریق چت آنلاین در سایت، تماس تلفنی و تیکت پشتیبانی بسیار قوی دارد که با شما کمک میکند موارد و سوالات خود را رفع کنید.