سرور مجازی لینوکس ایران – پارسین وب

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از جمله ویندوز سرور ۲۰۰۳ ، ۲۰۰۳R2، ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۸ R2، ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۲R2، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹. سازمانها باید مجوز جدید windows server را برای استفاده از سیستم عامل سرور جدید خریداری کنند، اما برای این نسخه، نیاز به ارتقاء این مجوزها نبود و انتشار R2 از مجوزهای دسترسی مشتری (CALs) نسخه سرور قبلی استفاده میکرد. در سرور مجازی شما تنها هزینه جزئی از دیتا سنتر را میپردازید و فضای اختصاصی مجازی را خریداری میکنید. در این مثال گوشی مدیا سرور و کنسول مدیا سنتر است. به طور مثال ویندوز سرور ۲۰۰۳ با نسخه ویندوز XP مطابقت دارد. پیشنهاد می شود ابتدا مقاله تفاوت ویندوز سرور با ویندوز معمولی را مطالعه کنید تا در ادامه مقاله به بررسی تاریخچه ی سرور ویندوزی و مزایا و کاربرد آن بپردازیم. تاریخچه ویندوز سرور چیست ؟ 8. در این قسمت سفارشات باز (آنهایی که هنوز تکمیل نشدهاند) و تاریخچه معاملات نمایش داده میشود. متوجه شدید که در سرور ابری در مقایسه با سرورهای اختصاصی، زمان بسیار کمی برای راه اندازی تلف میشود. درواقع شما با خرید سرور اختصاصی، یک سرور فیزیکی اجاره میکنید و با توجه به نیاز خود، نوع سیستمعامل، کنترل پنل، پردازنده، رم و میزان فضای ذخیرهسازی را تعیین میکنید. به طور مثال اگر شما نیاز به اتصال تعداد بالای شبکه در ویندوز معمولی را دارید به طبع این ویندوز هرگز نمی تواند پاسخگوی انتظارهای شما باشد. همچنین ویندوز سرور بیشتر برای اشتراک گذاری خدمات (که به آن Enterprise-Class Server OSes گفته می شود) در بین کاربرهای فراوان، کنترل مدیریت بر روی ذخیره داده ها، برنامه ها و شبکه های شرکتی در نظر گرفته شده است. اما نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ توانایی پشتیبانی و مدیریت کردن از ۲۵۶ هسته (Core) را دارا است.

خوبی این سرویس به این دلیل است که یک آی پی ثابت به ما اختصاص می دهد که با هر بار لاگین کردن فقط یک آی پی در سایت بایننس ثبت می شود. قیمت ویندوز سرور به دلیل ارائه امکانات تخصصی بیشتر از ویندوز دسکتاپ است و لایسنس ویندوز سرور هزینه ی بیشتری نسبت به ویندوز خانگی دارد. در بحث تفاوت ویندوز سرور با ویندوز معمولی می رسیم به بخشی که ویندوز معمولی به نسبت ویندوز سرور امتیاز بیشتری را به دست می آورد. اتصال های موجود در شبکه از دیگر آیتم های مربوط به تفاوت ویندوز معمولی با ویندوز سرور است. Active Directory اجازه میدهد تا مدیران بتوانند وظایف مختلف مانند پیکربندی شبکه خصوصی مجازی، رمزگذاری دادهها و دسترسی به اشتراک فایل را در رایانههای شبکه انجام دهند. کاربرد ویندوز سرور ۲۰۰۳ این است که به مدیران اجازه میداد که یک تابع خاص مانند کنترل کننده دامنه یا سرور DNS را، برای یک سرور اختصاص دهند. یک سرور ابری به نیازهای شما پاسخگو است و شما را با زیرساخت های مورد نیاز تامین می کند. تشخیص بر اساس رفتار: بر خلاف روش ایستا که بر روی کد بدافزارها تکیه میکند، رفتار زمان اجرا را مورد توجه قرار میدهد. در ویندوز سرور این مورد کاملاً بر عکس است و این ویندوز توانایی پشتیبانی و مدیریت بی نهایت هسته را دارا می باشد. مایکروسافت این نسخه را به خوبی تنظیم کرده است تا عملکرد را افزایش، و میزان حافظه مورد نیاز را کاهش دهد.

با سرعتی که پیشرفت تکنولوژی در دنیا ی امروز دارد، به راحتی می توان تکنولوژی های جدید را که قابلیت های جدید تر و بروز شده ای دارند را به کار بست. رایجترین شکل میزبانی وبسایت سرویسهای میزبانی یا هاست است که برای دارندگان وب سایت های نوپا گزینه خوبی هستند. حال برای بهتر متوجه شدن شما نمونههایی از کسب و کارهای نیازمند سرور اختصاصی را برایتان آوردهایم. توشن سرور های خود را هم در داخل ایران و هم در خارج از کشور ارائه می کند که در حال حاضر کشور های اروپایی نظیر آلمان، هلند، فرانسه و … نمونه ی تست شده سرور مجازی فرانسه برای معامله در سایت بایننس. در این بین ویندوز سرور به گروهی از سیستم عامل ها اشاره می کند که شرکت مایکروسافت آنها را برای استفاده بر روی سرورها ارائه کرده است. این یعنی مایکروسافت به گونه ای ویندوز سرور را طراحی کرده که فقط در محیط های تجاری بتوان از آنها استفاده نمود. در بحث مقایسه ویندوز سرور با ویندوز معمولی همان طوری که اشاره کردیم ویندوز سرور بیشتر مختص فعالیت های تجاری است و به طور معمول برای اجرای فعالیت های شبکه ای استفاده می شود. مایکروسافت در ادامه انتشار انواع ویندوز سرور، نام تجاری آن را با انتشار ویندوز سرور ۲۰۰۳ معرفی کرد و پیشرفتهای امنیتی خود را بر روی ویندوز ۲۰۰۰ ترویج داد. ویژگیهای کلیدی در این نسخه توانایی استفاده از یک سرور به عنوان یک سرور اطلاعات اینترنتی بود که اکنون به نام خدمات اطلاعات اینترنت (IIS) شناخته میشود. ریسک به ریوارد، بیان میکند که تمامی پولهای کاغذی شناخته شد تا بروکرها. هر کامپیوتر بسته به نوع سخت افزار، توان ذخیره سازی مقدار مشخصی از اطلاعات را دارد.

در سرور مجازی گاها سخت افزار مورد استفاده به چندین بخش با مشخصات یکسان یا متفاوت تقسیم بندی می شود که منابع بسیار نزدیک به سرور اختصاصی را در اختیار کاربر می گذارد که در چنین حالتی به آن VDS که مخفف کلمه Virtual Dedicated Server به معنی سرور اختصاصی مجازی است گفته می شود. در ادامه به چند مورد از فرق های سرور اختصاصی و سرور مجازی خواهیم پرداخت. به عنوان مثال یک سرور ساده که میزبان یک سایت شخصی است نیازمند فضای دیسک زیادی نیست. یک نسخه مخصوص کامپیوترهای شخصی و خانگی است و دیگری مختص سرورها است. یک نوع مخصوص کاربران خانگی و دیگری مخصوص سرور است. این لوکیشن ها بخش کوچکی از لوکیشن هایی هستند که کاورنت وی پی ان آنها را پوشش داده و آماده استفاده برای کاربران هستند. برای خرید سرور مجازی لینوکس میتوانید از پورتال کاربران سرو دیتا سفارش خود را ثبت کنید. از لحاظ امنیتی، می توان گفت امنیت سرورهای مجازی لینوکس به مراتب بیشتر از سرورهای مجازی ویندوز می باشد. مایکروسافت ویژگیهای کلیدی شبکه در این نسخه سرور را به روز کرد و پشتیبانی یکپارچه برای TCP / IP و Winsock را اضافه کرد. متخصصان شبکه در آمریکا بهطور میانگین سالانه 100 هزار دلار درآمد دارند. ویژگیهای کلیدی در نسخههای بعدی ویندوز سرور شامل Active Directory است، که بهطور خودکار دادههای کاربر، امنیت و منابع توزیع شده را مدیریت میکند و امکان همکاری با سایر دایرکتوریها را نیز فراهم میکند. استفاده از لینوکس به دلیل دارا بودن کنترل پنل cPanel که ابزار نسبتا راحتی جهت مدیریت هاستینگ میباشد، بسیار آسان است و به مدیریت FTP و SSH کمک مینماید. کنترل پنل های cPanel و WHM(ابزاری کارآمد در مدیریت هاستینگ) عموما برای لینوکس و کنترل پنل Plesk برای سرور مجازی ویندوز رایج تر می باشد.

ویندوز دارای رابط کاربر گرافیکی است که همین امر نیز مدیریت سرور را راحتتر کردهاست. هنگامی که سخن از میزبانی وب به میان میآید، گزینههای متعددی وجود دارند که با وجود قابلیتها، شایستگیها و قیمتهایی که برای آنها در نظر گرفته شده، توجه کاربران را به سوی خود جلب میکنند. از دیگر موارد مهم در مقایسه ویندوز سرور با ویندوز معمولی می توان به نوع دسترسی بین این دو ویندوز اشاره کرد. اما همین اعداد و ارقام در ویندوز سرور چند برابر می شود. این ویندوز شامل چندین و چند نسخه متفاوت و مختلف ویندوز است. سخت افزار کاملا برای محیط نرم افزاری، شبیه سازی میشود که شامل سیستم عامل مهمان و برنامه های آن است که برای اجرا، نیازی به تغییر و در اصلاح Modify ندارند. تکرارهای بعدی windows server، هم بر روی سخت افزار در مرکز دادهی یک سازمان و هم در یک پلت فرم ابری مانند مایکروسافت Azure پیاده سازی میشود. سرور مجازی آلمان در یکی از بهترین دیتاسنترهای جهان قرار دارد که امنیت و آپتایم 99 درصد آن تضمین میشود و انتخاب خوبی برای مشتریانی است که به کیفیت سرور مجازی خود اهمیت میدهند و بازدیدکنندگانی جهانی دارند. با عرض سلام و احترام خیر، نوع اینترنت تاثیری در آیپی سرور مجازی ندارد؛ اما بهرهمندی از اینترنت با کیفیت به شما کمک میکند از حداکثر سرعت هنگام کار با سرور بهرهمند شوید. این اتصال به کمک یک نرمافزار پیشفرض در ویندوز قابل انجام است. برای اتصال به سرور مجازی ویندوز ترکیه از سیستم لینوکس باید از پروتکل RDP و Remmina استفاده کنید که به صورت پیشفرض در ابزارهای داخلی اوبونتو موجود است.