• خانه
  • وبلاگ
  • سرور مجازی لینوکس چیست و چه مزایایی دارد؟

سرور مجازی لینوکس چیست و چه مزایایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سیستمعامل سرورهای مجازی میکروتیک بر پایه لینوکس است. میکروتیک یک شرکت فعال در حوزهی Router Board و وایرلس شبکه است که مرکز اصلی آن در کشور لتونی قرار دارد و به دلیل ارزان بودن آن نسبت بهکارهایی که انجام میدهد نسبت به برندهای دیگر مثل Cisco در ایران معروف شده است. مجازی ساز KVM به VMware نمیرسد اما به دلیل کاربرپسند بودن آن طرفدارانی را در بین افراد دارد و به خوبی از سیستمعاملهای لینوکس و ویندوز پشتیبانی میکند. اما نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که این سرور مجازی باید دارای چه مشخصه هایی باشد تا بتواند اعتماد شما را جلب کند و به شما اجازه ترید در بایننس را بدهد؟ این یک راهنمای خرید سرور مجازی است. سرورهای مجازی که امروزه ارائه میشود با توجه به نیاز کاربران به دستهبندیهای مختلفی تقسیم میشوند که در هنگام تهیه و خرید آن باید بر اساس نیاز آنها را درخواست کنید. سرور مجازی که امروزه ارائه میشود میتواند در کشور عزیزمان ایران یا کشورهای دیگر مثل آلمان، انگلیس، هلند و فرانسه باشد که شما میتوانید بر اساس نیاز و کاربرد خود از آنها استفاده کنید اما همانطور که میدانید اگر موقعیت سرور شما ایران باشد پهنای باند کمتری نسبت به دیگر کشورها ازنظر اینترنتی میتواند مصرف کند و بهعنوان یک ترافیک داخلی حساب میشود. اما اگر نتوانید ، یعنی توسط فردی دیگر زودتر استفاده شده است . حساب کاربری root حساب کاربری است که اختیارات و دسترسی کامل و بدون محدودیتی را در اختیار دارد و میتوان گفت که یک administrator است. سیستمعامل ویندوز به دلیل رابط گرافیکی که دارد دارای طرف دارهای بسیاری است (مخصوصاً در کشور عزیزمان ایران که هزینهای هم نیاز به پرداخت نیست) و نیازی نیست که خیلی از کارها را با خط فرمان (Terminal) انجام دهیم.

۱. انعطاف پذیری و مقیاس پذیری: یکی از مهمترین مزایایی که به هنگام خرید سرور های مجازی ابری توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری آن است؛ بدین معنا که درست در زمانی که نیاز به منابع بیشتر دارید، تنها با یک کلیک بدان دست خواهید یافت؛ اگر بخواهیم این مفهوم را با زبانی سادهتر بیان کنیم، باید بگوییم که بیشک همه کسانی که دارای کسب و کارهای آنلاین هستند، در پروسه فروش خود در دو شرایط مختلف قرار خواهند گرفت؛ یکی از این شرایط روزهای پرترافیک است و ورودی زیادی به سایت ما جذب خواهند شد که در این صورت نیاز به استفاده از منابع نرمافزاری و سختافزاری قویتری خواهیم داشت تا جوابگوی نیازهای ما باشند؛ اما اوضاع همیشه اینطور نیست و گاهی در روزهای خاصی از هفته با حجم کمی از ترافیک مواجه خواهید شد که با منابع ساده هم پاسخگو است و نیازی به منابع اضافی نخواهد بود. زمانی که یک تجارت بسیار بزرگ باشد و نیاز به یک مجتمع کاملاً اختصاصی دارد تا بخشهای مختلف آن را در هریک از واحدها و قسمتهای آن قرار دهد دیگرکسی نمیتواند به آن مجتمع تجاری وارد شود در بستر مجازی و سرورها نیز به این صورت است و آن تجارت برای سایت و سرویسهای خود در سطح اینترنت یک سرور اختصاصی (Dedicated Server) را تهیه میکند تا بهصورت اختصاصی میزبان و ارائهکننده سرویسهای خودش باشد.

همانطور که مشاهده میکنید سایتهای زیادی در سطح اینترنت مثل متخصص شو وجود دارند که گروه زیادی برای رفع نیازهای مختلف خود از آنها استفاده میکنند. بازار بورس از جمله بازارهای سرمایه ای است که به علت های مختلف مثل سود مناسب در ماه ها و حتی سال های اخیر با استقبال بسیاری مواجه است. مزایای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مختلف در بازار بین بانکی دسترسی دارند. متاسفانه برخی از وب سایت های خارجی آی پی های ایرانی را تحریم کرده اند و امکان دانلود اطلاعات از سایت هایی که دسترسی ایران را تحریم کرده اند در سرور های مجازی ایران فراهم نمی باشد. از مزیت های سرور اختصاصی مذکور می توان به این موارد اشاره داشت که در زمان حملات سایبری، محدودیت دسترسی ایجاد نمود. متاسفانه بر اساس آموزش های غلط سطح اینترنت ، اکثر کاربران فکر میکنند که این یک پیام جدی است و باعث مسدود شدن اکانت آنها میشود ، در صورتی که اینطور نیست . از این رو، خوشیهای دنیوی مهمترین دلیل بر فریفته شدن نسبت به دنیاست و سیرابی در دنیا از بارزترین دلایل تشنگی در آخرت است و محروم بودن از نعمتهای بهشتی است و سایة خنک دنیا نیز از مهمترین عوامل گرمی و حرارت جهنّم میباشد. به همین دلیل برای فعالسازی 2FA باید از اپلیکیشن Google Authenticator استفاده کنید. خیلی ساده است باز برمیگردیم به همون بحث 2fa (تایید دو مرحله ای) برید به تنظیمات ایمیلتون و از بخش امنیت(security) این 2fa رو فعال کنیید و اگه جایی مشکل داشتید و سوالی براتون پیش اومد میتونید از جستجوگر گوگل کمک بگیرید. معاملهگران روزانه، از نقاط پیوت در آن بیشتر شده است به اندازه یک پیپ. بله، با نصب نرمافزار remote desktop connection روی موبایل نیز امکان اتصال به ماشین مجازی ویندوزی را خواهید داشت.

جهت اتصال به سرور مجازی لینوکس لازم است از یک نرمافزار به نام putty استفاده نماییم. از قسمت Download puTTY بر روی گزینه here کلیک میکنیم تا به صفحه دانلود منتقل شویم. پس از دانلود برای نصب بر روی گزینه “Accept” کلیک کنید. آموزش پیکربندی شبکه در لینوکس کلیک کنید! در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله سرور مجازی هلند و سرور مجازی فنلاند بهترین سرور مجازی ترید هستند به دلیل اینکه صرافی بایننس بههیچعنوان از شما درخواست KYC نخواهد کرد و در شبکه اینترنت ایران شبکه مناسب و باکیفیتی دارند و شما میتوانید با سرعتی مناسب اقدام به معاملات ارزی در بازارهای فارکس و ارز دیجیتال کنید.چه سایتهایی برای ترید کردن مناسب هستند؟ خریداری میکنیم نمیتوانیم آپدیتها آن را دریافت کنیم به همین دلیل با استفاده از Proxy های تعریفشده بر روی این RouterOS ها میتوانیم خیلی از این تحریمها را دور بزنیم. تمام محصولات ارائهشده آن دارای لایسنس های بسیار گران هستند (اما در کشور ما بهسادگی کرک میکنیم و از آن بهصورت رایگان استفاده میکنیم به همین دلیل ایران را کاملاً تحریم کرده و پشتیبانی هم نمیدهد.). تجارتهای کوچک زمانی که در یک مجتمع واحدی را اجاره میکنند آن واحد بهصورت اختصاصی برای آنها است اما در کنار آنها واحدهای دیگری وجود دارند که فعالیتهای دیگری انجام میدهند و امکاناتی در بین آنها مثل راهرو، آسانسور و راهپله مشترک است و تمام افراد و واحد مجموعه میتوانند از آن استفاده کنند. این مطلب زمانی محقّق میشود که با اندک نگاهی با واژههای بهکار رفته در باب دنیا به شکل کنایی آشنا شویم. برخی سایت های داخلی و خارجی را ما در این مطلب مشاهده میکنیم . البته این را هم نباید از ذهن برد که برخی شرکت های هاستینگ برای تبلیغ سرعت هاست و سرور خود ، اجازه تست سرور و هاست را بصورت محدود یا نامحدود به ما میدهند که ممکن است امکانات چندان بالایی هم در اختیار ما گذاشته نشود .

استفاده از Vmware Esxi که به عنوان پراستفادهترین نوع مجازی ساز هم میباشد امکاناتی را در اختیار مدیر سرور قرار میدهد که به واسطه آن میتواند برای هر سرور مجازی رولهای متناسب به آن تعریف کند. همانطور که گفته شد ، لکثر سایت های مختلف ، برای معروفیت و تبلیغ سرعت هاست و سرور خود ، مواردی را بصورت محدود ( محدودیت روزانه ) یا بصورت نامحدود ( حجم و پهنای باند کم ولی برای همیشه ) ، در اختیار ما قرار میدهند . اینترنت یک شبکهی بسیار بزرگ است که با برقراری ارتباط بین دستگاه و کامپیوترهای مختلف درستشده است که میتوانند باهم تبادل اطلاعات کرده و بهسادگی مطالبی که دارند را بین یک دیگر به اشتراک بگذارند. حتما با توجه به نوع فعالیت خود و میزان پردازش هایی که در ثانیه قرار است، انجام شود، لازم است تا از سرور با رم مناسب استفاده کنید. اگر یک سرور خراب شود، سرورهای دیگر این خلا را پر میکنند. تهیه میزبان خصوصی تها برای وب سایت های پر بازدید مورد استفاده قرار نمی گیرد. فرمان های خود را تایپ کنید و لذت ببرید. بلافاصله پس از زدن گزینه Yes در مرحله قبلی، putty از ما میخواهد تا یوزرنیم و پسورد سرور لینوکسی خود را وارد کنیم. اگر در روند اتصال شما به سرور مجازی لینوکس مشکل یا خطایی وجود نداشته باشد و با موفقیت login شوید، محیط putty چیزی شبیه به تصویر بالا خواهد بود. دامنه Free چیزی است که کم پیداست! یکی از مهمترین تفاوتهای این دو سرور، کمتر بودن هزینه سرور مجازی است.

ایران وی پی اس تنها شرکتی میباشد که vps رایگان 24 ساعته را از بهترین و با کیفیت ترین سرور ها تقدیم کاربران میکند . IRANVPS ارائه دهنده با کیفیت ترین سرور ها میباشد . یکی از مهم ترین مواردی که باید بهش دقت کنین میزان رم یا حافظه سرور مجازیه که تاثیر زیادی هم روی قیمت سرویس داره و باید بسته به کاری که میخواین بکنین نوع و میزان رم رو انتخاب کنین. سایت تسنیم هم با روشی مثل سایت پارس دیتا ، دامنه رایگان را آن هم با کد تخفیف یکبار مصرف ارائه میکند . به طور کلی، انتخاب و خرید سرور اختصاصی برای میزبانی وب سایتهای سنگین، اپلیکیشنهای بزرگ و ذخیره سازی اطلاعات مثل بکآپ مناسب است. مجازی ساز Xen در ابتدا در دانشگاه کمبریج انگلیس، دانشکده کامپیوتر شروع شد و به کاربرانش این امکان را میداد که بتوانند بر روی سیستم اصلی خود چندین سیستمعامل را بر روی ماشین مجازی نصب کنند و کمپانی که توسعهی Xen را انجام میدهد Citrix است. معروفترین و محبوبترین مجازی ساز دنیاست که همیشه بهعنوان لیدر در این حوزه فعالیت کرده است که امروزه تمام سازمانها و شرکتهای بزرگ از آن استفاده میکنند. سرور مجازی Virtual Private Server که بهاختصار به آن VPS گفته میشود، موضوع این مقاله است که میخواهیم به صورت جزئی در مورد آن صحبت کنیم تا به یک دید مناسب در مورد آن برسیم و در انتها نیز یک راهکار و روشی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید یک سرور مجازی رایگان را برای خود ایجاد کنید. در این اخطار به شما گفته میشود کلید ssh-rsa معتبر نیست. این مقدار ناچیز کارمزد برای کسب سود نیست و راهی برای جلوگیری از فعالیتهای مخرب در شبکه است. با این روش شما دارای یک IP ثابت فنلاند هستید که قرار نیست تغییر کند و پورت پر سرعت تری نسبت دیگر برنامه ها دارد و در نتیجه صرافی بایننس از ایرانی بودن شما مطلع نمی شود و شما بدون مشکل به معامله در این صرافی می پردازید.

این امکان برای این است که ما ، خدمات آنها را تست کنیم و درصورت رضایت پنل خود را از رایگان به پنل های دیگر هزینه بر ، تغییر دهیم . ۷- در VPS شما می توانید در هر لحظه منابع سرور خود را تغییر بدهید. پس در قسمت مشخص شده در تصویر نرمافزار putty را متناسب با ویندوز کامپیوتر خود (ویندوز ما 64 بیتی است یا 32 بیتی) دانلود میکنیم. اگر قصد دارید تنها یکبار به سرور متصل شوید گزینه No و اگر استفاده مداوم از سرور دارید گزینه Yes را بزنید تا کلید ssh در کش putty ذخیره شود. از آنجایی که ما یک سرور مجازی لینوکسی تهیه کردیم و قصد داریم مدتها با آن کار کنیم گزینه Yes را میزنیم. سرور مجازی همانند یک سیستم خانگی، شامل RAM، CPU و حافظه مختص به خود بوده و با یک PC قدرتمند فرق چندانی ندارد. سرورهای مجازی امروزه بر اساس نوع سیستمعامل، سیستم مجازی ساز و موقعیت جغرافیایی تقسیم میشوند. مجازی ساز Xen از سیستمهای ویندوز و لینوکس پشتیبانی میکند اما شرکتهای هاستینگ و فروش سرور مجازی بنا به دلایلی از این سیستم استفاده نمیکنند. سرورهای مجازی معمولاً با یکی از سیستمعاملهای CentOS، UbuntU یا Debian تحویل داده میشوند اما شما میتوانید هنگام خرید درخواست سیستمعاملهای دیگری چون Kali Linux یا … این سایت ، یک کد تخفیف عمومی قرار داده است که دامنه رایگان میتوانید دریافت کنید .