• خانه
  • وبلاگ
  • سرور مجازی ویندوز-سرور مجازی لینوکس-خرید سرور مجازی انگلیس-vps

سرور مجازی ویندوز-سرور مجازی لینوکس-خرید سرور مجازی انگلیس-vps

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

این نوع هاست، معمولا گران قیمت تر از سایر انواع هاستینگ همچون هاست اشتراکی و سرور مجازی است اما سرور اختصاصی عملکرد بسیار بالایی دارد زیرا می تواند بر اساس نیازهای واقعی شما پیکربندی شود و سطح بالایی از امنیت را فراهم آورد. در این مقاله از سرورکلیک می خواهیم توضیحات کاملی درمورد مفهوم هاست، انواع هاست، تفاوت آن با سرور، مواردی که باید برای ایجاد یک سایت حرفه ای در نظر داشته باشیم و … این سیستم ها روی host راه اندازی می شوند و دارای انواع مختلفی از جمله وردپرس، جوملا، پرستاشاپ، دروپال و… با توجه به اینکه موضوع مقاله ما درمورد، اختلاف سرور مجازی و سرور اختصاصی می باشد، در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا مفهوم کلی در رابطه با سرور و انواع آن برای شما مطرح کنیم. با اینکه سرور کامل فیزیکی ندارید، هنوز منابع اختصاصی برای سایت خود دریافت میکنید. امنیت:خب در اینجا قطعا لینوکس پیروزه.در لینوکس بدون دسترسی ریشه امکان دسترسی به فایل های سیستمی وجود نداره،علاوه بر اون لینوکس توسط جامعه بزرگی از توسعه دهندگان حرفه ای پشتیبانی میشه و باعث میشه که لینوکس در برابر ویروس ها ایمنی داشته باشه.ویندوز فقط توسط مایکروسافت پشتیبانی میشه و خب احتمال اینکه نتونن در برابر ویروس مقاومت ایجاد کنن زیاده. البته بحث امنیت مطمئناً بسیار وسیع و غیر قابل بیان بصورت قاطع می باشد و هیچ گاه نمیتوان به قطع و یقین مطرح کرد که امنیت در دنیای مجازی یا روی سرور به طور کاملفراهم شده است اما در قیاس نسبی می توان گفت سیستم عامل لینوکس با توجه به پشتیبانی از نرمافزارهای گوناگون منبع باز و جامعه بزرگ توسعه دهندگان کوچک و بزرگ شاید دارای امنیت بهتری از ویندوز باشد، و البته همین متن باز بودن میتواند بستر سوء استفاده از مشکلاتی که توسط یک فرد در کدهای متن باز یک سرویس یا هسته سیستم عامل تشخیص داده شده و توسط دیگر اعضای جمعه متن باز دیده نشده است را فراهم کند، از طرفی ویندوز به دلیل رابط گرافیکی و برخی نرم افزارهایی که احساس امنیت را القا می کنند میتواند کمتر جدی گرفته شده و ریسک خطرات احتمالی را افزایش دهد و از طرفی هم اگر BUG در سیستم عامل وجود داشته باشد شاید تا سالها به دلیل بسته بودن کد هسته مخفی مانده و بتواند مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

ساده ترین شکل تنظیم یک سرور، این است که تمامی منابع آن شامل برنامه نرمافزاری، پایگاه داده و… توجه داشته باشید که خرید سرور مجازی ایران یکی از نکات مهمی است که باید خیلی برای آن اهمیت قائل شوید و این مسئله را مورد توجه قرار دهید . یکی از مهمترین مزایای سرورهای VPS آزادی استفاده از نوع ماشین مجازی مورد نظر است. 5) امکان نصب و اصلاح نرم افزارها در آن راحت است. هر کسبوکاری برای حفظ بقا بایستی همیشه در نظر داشته باشد که اقدامات امنیتی اش در برابر تهدیدات چگونه عمل میکند. همچنین بایستی Microsoft Certificate Services را نصب کنید که امکان ایجاد گواهی برای احراز هویت را فراهم کند. با این حال ممکن است آن توزیع دیگر برخی گزینهها داشته باشد که برخی نیازهای شما را رفع کند. سرورهای برتینا دارای استانداردهای امنیتی بالا می باشد بهمین دلیل تا به حال مورد نفوذ قرار نگرفته است اما توجه داشته باشید امنیت یک موضوع نسبی می باشد و امنیت 100 درصد وجود ندارد به همین دلیل برتینا نمی تواند امنیت 100 درصد را به شما تضمین دهد اما می توانید امنیت بسیار بالا را به شما تضمین دهد. می توانید آن را به پورت مورد نظر خود تغییر دهید. که می توانید تمام اطلاعات و داده های سایت خود را بر روی آن قرار دهید. مقدار فضایی که شما برای ذخیره سازی اطلاعات و فایل های مربوط به هاست در نظر می گیرد و تمام اطلاعات را در آن ذخیره می کنید و پس از آن تمام داده ها بین کاربران سایت رد و بدل می شود، host نام دارد. طبیعتا برای این که بتوانید اطلاعات و فایل های مربوط به سایت خود را در یک فضایی نگه داری کنید، هاست به عنوان یک بستر اینترنتی برای شما بهترین گزینه خواهد بود. یک host با ویژگی های معین از شرکت هاستینگ سرورکلیک را می توانید تهیه کنید.

در حقیقت بیشتر تمرکز ما روی همین مرحله است که بتوانید یک سرور را از صفر تا صد برای ارائه خدمات وب هاستینگ آماده و کسب و کار وب هاستینگ خود را راه اندازی کنید. IIS که به عنوان Microsoft IIS Server نیز شناخته میشود، فقط در سیستم عامل ویندوز موجود است. فرآیند راهاندازی بسیار ساده است و میتوانید آن را داخل محیط اصلی ویندوز 10 انجام دهید. اما در صورتی که از گزینههای پیشفرض VMware راضی هستید، میتوانید روی Finish کلیک کرده و کار خود را ادامه دهید. در هر صورت اگر به دنبال وب سروری قابل اعتماد و جامع هستید پیشنهاد میکنیم IIS را گزینه انتخابی خود قرار دهید. در این صورت حتی اگر یکی سرورها بر اثر عواملی مانند قطعی برق یا بلایای طبیعی از کار بیفتد سایر سرورها میتوانند همچنان به کار خود ادامه دهند. دیدیم که وضعیت وبسایتهای دیگر در سرورهای اشتراکی، میتوانند عملکرد وبسایت شما را نیز تحت تأثیر قرار دهند. بهطور پیشفرض، پردازشهای کارگر بهعنوان کاربر مجازی برنامههای کاربردی اجرا میشوند، اگرچه در صورت لزوم میتوانند بهعنوان کاربر خاص دیگر نیز اجرا شوند. در هنگام خرید سرور های مجازی و بررسی سرعت و کیفیت سرور می توانید از صحت انتخاب خود تا حدودی اطمینان پیدا کنید، با این حال موردی که نباید ناگفته بماند اهمیت بالای کیفیت و منابع اختصاصی در سرور های مجازی می باشد، ممکن است منابعی یکسان در یک مجازی ساز بین 20 سرور و در مجازی سازی دیگر بین 8 سرور به اشتراک گذاشته شده باشد که به شدت روی کیفیت و قیمت سرور های مجازی تاثیر گذار خواهد بود. این یک راه سریع است. تا زمانی که شما یک host برای ذخیره سازی اطلاعات خود نداشته باشید، نمی توانید سایتی را راه اندازی کنید. قطعا مهم ترین مورد برای این که بخواهی یک سایت داشته باشیم، اطلاعات و فایل های مربوط به آن می باشد.

امروزه با توجه به بالا بودن هزینه های مربوط به خرید و نگهداری سرورها ، استفاده از مجازی سازی یا Virtualization مورد توجه مدیران شبکه سازمان ها و ارگان ها قرار گرفته است . به طور معمول، دسترسی به فایلهای گزارش ساده است. یک کادر محاوره ای باز میشود که “دایرکتوری” نام دارد.” مرور” را انتخاب کنید تا جستجوی فایلهای گزارش شروع شود. درک نحوه دسترسی و استفاده از فایلهای گزارش بخش بسیار مهمی از نگهداری سرور IIS است. اگر کاربران هدف شما از داخل ایران باشند، بهتر است از دیتاسنتر های داخلی استفاده کنید. این سرویس برای فروشگاه های اینترنتی وردپرسی که نیاز به سرعت و فضای بالا دارند، بهترین انتخاب است. سرور مجازی ترید یکی از بهترین راه حلها برای عبور از ترافیکهای اینترنتی است. برای اینکه راحت تر انتخاب کنید که سرور اختصاصی ایران تهیه کنید یا خارج از ایران دو فاکتور اصلی را در نظر بگیرید : یکی توان و توجیه مالی و دیگری موقعیت مکانی کاربران سرور اختصاصی. چرا بهتر است سرور مجازی تهیه کنیم؟ میزبانی اختصاصی برعکس میزبانی مشترک است. اما برای کسب اطلاعات در حوزه سرور اختصاصی مجازی مقاله اختصاصی ما رادر حوزه سرور اختصاصی مجازی چیست را مطالعه نمایید. از جمله مواردی که کسب و کارهای شما را تشکیل میدهد ، میزبانی آن می باشد که قادر است به واسطه خرید هاست سرور اختصاصی یا سرور مجازی ایران یا کشورهای خارجی انتخاب شده باشد . در زبان خارجی به معنای میزبان است که به بخشی از سرور گفته میشود. این دو زبان برنامه نویسی شما را در ساخت اپلیکیشنهای IOS یاری میرساند و اگرقصد دارید در شرکت خاصی استخدام شوید بهتر است تسلط کافی در زمینه آموزش برنامه نویسی Objective-C داشته باشید. دامنه: دامنه یا همان آدرس سایت یکی از مهم ترین مواردی است که برای ایجاد یک سایت باید به آن توجه کنیم، این نام صرفا برای این است که کاربران بتوانند از طریق آن به شما دسترسی داشته باشند، پس انتخاب نام دامنه خود می تواند یکی از مهم ترین فاکتور ها باشد.

بعد از اینکه از طریق ریموت دسکتاپ وارد شدید، مراحل زیر را برای نصب IIS روی ویندوز سرور انجام دهید. این سرور قدرتمند بر روی سیستم عاملهای ویندوز یا لینوکس اجرا شده و از تکنولوژی مجازی سازی Hypervisor استفاده میکند. مانند هاست ویندوز یا هاست لینوکس و… بعنوان مثال، یک وب سایت میتواند بر روی سروری قرار داشته باشد که سیستم عامل آن ویندوز سرور ۲۰۰۳ باشد، و وب سایت دیگری وجود داشته باشد که بر روی سروری با سیستم عامل لینوکس نصب شده باشد. در صورتیکه کسبوکار یا سازمانی دارای وب سایت سنگین و پربازدید باشد، استفاده از سرویسهای معمولی و هاست لینوکس اشتراکی مناسب نبوده و بهتراست از سرور های اختصاصی استفاده نمایند. مهمترین ویژگی های سیستم مجازی سازی KVM شامل پشتیبانی از ویندوز و لینوکس ، محیط کاربر پسند ، پشتیبانی از سخت افزارهای مختلف است. مانند بسیاری از برنامههای کاربردی منبع باز، به صورت آزادانه توزیع شده و توسط کاربران قابل ویرایش است. تضمینی از سمت وب داده به تمامی کاربران داده میشود که سرور های مخصوص کار با بورس دارای پینگ ۱ میلی ثانیه به تمامی کارگزاری های بورس هستند . در سرورهای مجازی با توجه به مقدار منابعی که به صورت اختصاصی به شما داده می شود، می توانید به صورت کامل از آن استفاده کنید. فهرست فایل لاگ باید در پایین کادر محاورهای نمایش داده شود. پس از راه اندازی یک وبسایت در فضای مجازی بعد از طراحی قالب باید به دنبال خرید هاست مناسب برای خود باشید.