• خانه
  • وبلاگ
  • سرور مجازی ویندوز چیست و چه مزایایی دارد؟

سرور مجازی ویندوز چیست و چه مزایایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وبسرور به یک برنامه رایانهای گفته میشود که صفحههای HTML یا فایلهای مورد تقاضا را عرضه میکند. همان طور که می دانید، Microsoft برای اینکه رضایت کاربران خود را به دست آورد، هر 4 سال یک بار جدید ترین نسخه ویندوز خود را در اختیار مردم قرار می دهد. بیشتر از اینکه بدانیم سرور چیست بهتر است با کارایی های آن آشنا شویم. حال زمان آن رسیده است که با انواع سرورهای مجازی آشنا شویم! با این که همچنان ارائهدهندگانی وجود دارند که سرورهای تاور را میسازند، اما اغلب سرورها امروزه طوری طراحی میشوند که روی رک (rack) نصب شوند. اغلب سختافزارهای سرور از طریق یک پورت شبکه اختصاصی از مدیریت خارج از باند پشتیبانی میکنند. یک سرور اپلیکیشن برنامهای روی یک رایانه در یک شبکه توزیعیافته است که منطق بیزینس را برای یک برنامه اپلیکیشن تأمین میکند. Hypervisor KVM کاربران را قادر میسازد تا یک هسته لینوکس را به یک hypervisor تبدیل کنند و دسترسی مستقیم به سختافزار همراه با هر ماشین مجازی که توسط hypervisor میزبانی میشود را داراست. سختافزار سرور از نظر فاکتور فرم نیز با رایانههای دسکتاپ متفاوت است. هزینه بسیار پایینتر نسبت به سرور اختصاصی: هزینهای که جهت خرید سرویسهای سرور مجازی در نظر گرفته میشود به مراتب کمتر از سرورهای اختصاصی بوده و بسیار مقرون به صرفه هستند. VMware vSphere برای مراکز داده سازمانی طراحی شده است اما استفاده از این مجازی ساز برای افراد تازهکار و یا سطح کاری پایینتر ممکن است توجیه اقتصادی نداشته و مقرون به صرفه نباشد. با این که هم ویندوز 10 و هم ویندوز سرور میتوانند Hyper-V را اجرا کنند، اما hypervisor ویندوز 10 عمدتاً به منظور اهداف توسعه کد طراحی شده است، در حالی که hypervisor موجود در نسخه ویندوز سرور برای اجرای سرورهای مجازی پروداکشن عرضه شده است. این نوع مجازی سازی در اجاره سرورهای مجازی VPS – VDS برای اجاره کننده بسیار اهمیت دارد؛ زیرا مطمئن خواهد بود مقدار حافظه یا پردازنده مورد نظر کاملا اختصاصی است.

سرورها همچنین عموماً از حجم بسیار بالاتری از حافظه نسبت به کامپیوترهای دسکتاپ پشتیبانی میکنند. هر سرور شامل پردازنده، حافظه رم، هارد، سختافزار شبکه و سیمهایی برای اتصال اجزاءبه یکدیگر است. سرور چیست ؟ سرور به یک قطعه سختافزاری یا برنامه نرمافزاری گفته میشود که به برنامه دیگر و کاربرش که کلاینت نامیده میشود، سرویس میدهد. تفاوت لینوکس و یونیکس چیست؟ پس با پلازامگ با بررسی تفاوت های مهم هاست و سرور همراه باشید. از سرویس ها و خدمات ارائه شده توسط وب رمز می توان به ارائه هاست لینوکس و هاست ویندوز نامحدود cPanel و Plesk با هارد SSD در ایران و آلمان، ارائه هاست لینوکس حرفه ای و هاست ویندوز حرفه ای با هارد NVMe در ایران، ارائه نمایندگی هاست لینوکس با هارد SSD و وب سرور Litespeed در ایران و آلمان، ارائه هاست دانلود با کنترل پنل cPanel و وب سرور Litespeed در ایران و آلمان و ارائه سرور مجازی و اختصاصی ایران، فرانسه، آلمان، انگلستان و امریکا اشاره کرد. این برنامه ها نسخه های مختلف رایگان و غیر رایگان دارند و در بیشتر موارد روش نصب ساده ای دارند و خودتان نیز می توانید نصبشان کنید. سیستمهای مدیریت خارج از باند میتوانند برای روشن و خاموش کردن سرور از راه دور، نصب سیستم عامل و یا نظارت بر سلامت سیستم مورد استفاده قرار گیرند. این روش در واقع از سیستم عامل مخصوص مجازی سازی در سرور فیزیکی استفاده میشود و منابع اصلی مثل رم، پردازنده و دیسک در اختیار سیستم میزبان بوده و میتواند منابع بین سیستم عاملهایی که به عنوان مهمان نصب میشوند را مدیریت نماید. اصلی ترین جواب این است که طرحهای میزبانی وب اشتراکی اکثرا پهنای باند نامحدود و اغلب فضاتی ذخیرهسازی نامحدود ارائه میدهند، اما در بیشتر موارد هیچ تعهدی در رابطه با نظارت بر میزان قدرت CPU و/یا حافظهی در دسترس وجود ندارد.

شما با استفاده از این سرویس، منابع اصلی مانند CPU ،RAM و فضای هارد دیسک را با استفاده از همان سرور با سایر کاربران به اشتراک میگذارید. پس شما باید به فکر ارتقا سرویس خود به سرور مجازی باشید. موضوع مهم دیگری که به هنگام خرید سرور مجازی باید مدنظر داشته باشید سیستم عامل موجود بر روی سرور است. شما با یک قیمت مقرون به صرفه می توانید سروری داشته باشید که وب سایت خود را با منابع اختصاصی خود میزبانی نمایید. 2- مصرف هر کاربر سرور مجازی به هر میزان که باشد فقط میتواند از منابع مختص خود به طور کامل استفاده کند و میزان مصرف آن هیچ تاثیری روی کار مشتریان دیگر نخواهد داشت. سیستم عامل سرور از قبیل ویندوز سرور یا لینوکس به عنوان یک پلتفرم عمل میکند که امکان اجرای اپلیکیشنهای سرور را فراهم میسازد. مانند بایننس، علاوه بر امکان معامله در وبسایت، کوکوین برای موبایل اپلیکیشن مخصوص دارد که ترید را برای کاربران آسانتر میکند. به دلیل تحریم های صورت گرفته علیه ایران صرافی بایننس، دسترسی کاربران ایرانی را محدود کردهاست. برای مثال افرادی که میخواهند در صرافی بایننس استفاده کنند، بایستی اقدام به خرید vps برای بایننس کنند. در نتیجه صرافی حساب کاربری شما را مسدود میکند. در حالی که در Vmware میتوانید منابع را به دلخواه تعریف کنید. وامدهی به کوکوین: میتوانید داراییهای خود را در اختیار کوکوین قرار بدهید و سود سالانه ثابت دریافت کنید که البته مبلغ این سود نسبت به ترید بسیار ناچیز است. این محبوبیت به دلیل حساسیت VPS هلند نسبت به کپیرایت و ابیوزهای مرسوم به وجود آمده است. همچنین در طی مقاله مزیت های سرور مجازی نسبت به سرور های اشتراکی را بازگو خواهیم کرد و در انتها ۵ مورد از مهمترین کاربرد VPS را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

این گام توسط عامل همکاری در روش پیشنهادی انجام میشود و طی آن سطح هشدار تعیین شده برای بسته در شبکه توسط سامانههای تشخیص نفوذ جمعآوری میگردد؛ تا در فرآیند تصمیمگیری دخالت داده شود. مجازی سازی سرور، فرآیند تقسیم یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی منحصر به فرد و جدا شده با استفاده از یک نرمافزار است که در آن هر سرور مجازی میتواند سیستم عاملهای خود را به طور مستقل اجرا کند. یک سرور امن با ارائه امنیت لازم برای سایت و انتخاب استراتژی های محافظه کارانه از سایت در برابر هکرها ، شما را از خطرات دنیای وب و مسائل احتمالی امنیت سایت رهایی می بخشد. سرور مجازی شما برای خودتان رزرو شده است، بنابراین لازم نیست RAM ،CPU و سایر امکانات سرور خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. تمام کار و دانش تخصصی لازم برای مدیریت آن توسط خود ارائه دهنده اداره می شود و برای مدیریت سرور به داشتن تیم و یا موارد خاص دیگری نیاز پیدا نخواهید کرد. نکته منفی در مورد این سرویسها میتواند این مساله باشد که به دلیل اشتراکی بودن آن، اگر ترافیک و میزان بازدید وب سایت کاربر دیگری در سرور مشترک شما بسیار زیاد باشد، میتواند بر عملکرد وبسایت شما تاثیر بگذارد. بیان این مطلب ضروری است که در زمان استفاده از VPS شما تمامی امکانات سرور اختصاصی را در اختیار دارید. اگر برنامه نویس هستید و فقط درگیر کد بودید و مراحل پابلیش خیلی براتون اهمیت نداشته ولی دوست دارید از وب سرورها سر در بیارید، این مقاله به درد شما میخوره. از جمله هایپر ویزورهایی که از این دسته هستند میتوان به vmWare ESXi ، Ms HyperV و Cytrix Xen اشاره کرد. ما سرویسی به شما معرفی خواهیم کرد که حد واسط یک سرویس اشتراکی میزبانی وب و سرور اختصاصی است.

تعیین شده است و شما تا این حد از منابع قادرید استفاده کنید و بیشتر از آن ملزم به خرید بیشتر منابع هستید. اگر ترافیک روزانه شما بالاست و باید سیستم عامل مورد نظر خود را روی سرور نصب کنید و یا در حال انجام هزاران معامله مالی هستید و وبسایت شما به نرمافزار سفارشی نیاز دارد، بهترین گزینه را انتخاب نموده اید! در آخر ما وردپرس را به عنوان یک وب سایت کلاسیک نصب می کنیم. برخی سرورهای پرینت میتوانند کارهای موجود در صف پرینت را بر اساس نوع کار یا کسی که آن را ارسال کرده، اولویتبندی کنند. سرورهای اختصاصی یا همان dedicated server جزء پر سرعت ترین سرورهایی هستند که می توانند یک سایت را میزبانی کنند. Dedicated Server دارای سطوح امنیتی پیشرفته و ویژگی­هایی مانند فایروال و نظارت امنیتی میباشد. بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک سایت بسیار بالاست این نگرانی بر طرف میشود. در مواقع حادتری، این موضوع میتواند منجر به خرابیهای عدیده سخت افزاری در سرور شود نظیر سوختن هارد دیسک، پردازشگر و غیره. با وجود اینکه شما از لحاظ فیزیکی سرور خود را با سایر کاربران به اشتراک میگذارید؛ با این حال، VPS ها برای شما تجربه یک سرور اختصاصی را شبیه سازی میکنند و با تقسیم سرور به بخشهای جداگانه و مستقل، این امکان برای شما ایجاد میشود تا از سیستم عامل و نرمافزارهای دلخواه خود استفاده نمایید. در این نوع سرویس ها کاربر امکان ارتقا سرور خود را دارد و می تواند منابع خود را افزایش دهد.

در این حالت، مدیریت سرور مجازی در اختیار خودتان است و میتوانید آن را تا حدودی شخصیسازی کنید. پس از انجام این کار، به Internet Explorer و سپس Microsoft Certificate Services از طریق http://MyCA/certsrv بروید و روی درخواست گواهی کلیک کنید. سرور مجازی ویندوز، یک سرور مجازی است که سیستم عامل ویندوز (معمولا نسخههای سرور) روی آن نصب شده و با دسترسی administrator از طریق ریموت دسکتاپ در اختیار کاربران قرار میگیرد. که ساخت سرور مجازی و تنظیمات و مدیریت ماشین ها و سایر موارد از طریق این پنل انجام می شود. برای نمونه یک سرور 2U دو برابر یک سرور 1U فضا اشغال میکند. شاید تا اینجای موضوع در این فکر هستید که میانه ای برای این دو سرویس معرفی شده بیابید. حجم معاملات حل کردهاند و تخصص حرفه ای نیاز دارد و بهترین شرکت برای خرید یک دلار. از جمله برای اینکه از یک سرور مجازی به عنوان فضای میزبانی برای یک وب سایت استفاده شود، باید از سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس استفاده کرد. علاوه بر این، سیستمهای امنیتی و گذرواژهها همچنان حفظ میشوند به شرط اینکه درمحیط یک سرور اختصاصی باشند. همان طور که در مقاله های قبلی سرورکلیک برای شما گفته بودیم، برای اینکه بتوانید اطلاعات و فایل های مربوط به سایت خود را ذخیره و نگه داری کنید، نیاز به فضایی برای نگه داری آن ها خواهید داشت که ب این فضا، هاست می گویند. این در حالی است که قابلیت استفاده از سیستم عامل دلخواه در هاست اشتراکی وجود ندارد. به صورت پیش فرض سیستم عامل ویندوز با رابط گرافیکی ارائه میگردد امکانی که در سرور های لینوکسی به صورت پیش فرض وجود ندارد و همین امر عامل مهمی در افزایش تعداد طرفداران سرور های اختصاصی windows است. نگهداری این تعداد نیازمند هزینه زیادی است.

در حالیکه بخش عظیمی از معامله گران خرد توانایی پرداخت هزینه های سنگین را ندارند، معامله گران شرکتی قادر به ایجاد موتورهای معاملاتی خود را در مجاورت سرورهایی هستند که اطلاعات انحصاری را از آنجا دریافت می کنند. با خرید سرور اختصاصی ماهان سرور قادر خواهید بود میزان منابع سختافزاری و نرمافزاری، مکان سرورها (ایران یا خارج) را با توجه به موقعیت کاربرانتان و سیستمعامل سازگار با وبسایت و اپلیکیشن خود تهیه نمایید. هر بخش دقیقاً مانند یک سرور مستقل عمل مینماید و میتوان آن را بهطور مستقل مجددا راهاندازی کرد. به دلیل وجود کیفیت شبکه وسیع در خارج کشور سرور های مجازی خارج با پهنای باند بسیار قدرتمندی ارائه می شود لذا این مورد برای سایت های دانلود و آپلود که نیاز به دانلود اطلاعات از سراسر دنیا را دارند بسیار مناسب است. ما همیشه با قیمت های سرویس هامون مشتری هارو سورپرایز کردیم ، که بتوانند با حداقل قیمت از نهایت کیفیت لذت ببرند و این اندیشه در راستای ارائه خدمات به تمامی کسبو کار های کوچک و بزرگ می باشد. قابلیت گرفتن Snapshot: کاربران میتوانند از قابلیت گرفتن یک عکس از محتویات و تنظیمات ماشین مجازی یا به عبارت دیگر گرفتن یک بکآپ از ماشین مجازی در این سرویسها استفاده نمایند. رایانههای مدرن دسکتاپ میتوانند به صورت مینیتاور موجود باشند که برای قرار گرفتن زیر یک میز طراحی شدهاند. با این حال ویندوز 10 هرگز برای این که یک فایل-سرور در مقیاس بزرگ باشد، طراحی نشده است. برخی نسخهای ویندوز 10 شامل Hyper-V هستند که نسخه مایکروسافت از پلتفرم ماشین مجازی است.