• خانه
  • وبلاگ
  • سرور مجازی – گروه خدماتی افغان آی تی پیشرو در تخصص,سرعت,امنیت

سرور مجازی – گروه خدماتی افغان آی تی پیشرو در تخصص,سرعت,امنیت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

لازم به ذکر است که صرافی بایننس ایران را نیز جزو کشور های تحریم قرار داده است. سرور اختصاصی ایران بهتر است یا خارج کشور؟ انتخاب اینکه سرور مجازی VPS شما در ایران باشد یا خارج از ایران کاملا به دیتاسنتر بستگی دارد، که در ادامه به برخی ویژگی های آنها می پردازیم. یکی از دلایلی که ثبتنام در لایت فارکس برای مردم فارسی زبان جذابیت دارد، پشتیبانی این کارگزاری از کاربران فارسی زبان است. به عنوان مثال اگر شما بر روی سیستم شخصی خود و با اینترنت خانگی یا اینترنت همراه از سایت کارگزاری خود پینگ بگیرید متوجه خواهید شد که اگر در تهران باشید این زمان بالاتر از 9 میلی ثانیه و اگر در شهرستان ها باشید تا 50 و حتی 100 میلی ثانیه طول میکشد اما اگر همین پینگ را از داخل سرور مجازی بورس خود بگیرید متوجه خواهید شد که در حدود یک میلی ثانیه خواهد بود! ۱. انعطاف پذیری و مقیاس پذیری: یکی از مهمترین مزایایی که به هنگام خرید سرور های مجازی ابری توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری آن است؛ بدین معنا که درست در زمانی که نیاز به منابع بیشتر دارید، تنها با یک کلیک بدان دست خواهید یافت؛ اگر بخواهیم این مفهوم را با زبانی سادهتر بیان کنیم، باید بگوییم که بیشک همه کسانی که دارای کسب و کارهای آنلاین هستند، در پروسه فروش خود در دو شرایط مختلف قرار خواهند گرفت؛ یکی از این شرایط روزهای پرترافیک است و ورودی زیادی به سایت ما جذب خواهند شد که در این صورت نیاز به استفاده از منابع نرمافزاری و سختافزاری قویتری خواهیم داشت تا جوابگوی نیازهای ما باشند؛ اما اوضاع همیشه اینطور نیست و گاهی در روزهای خاصی از هفته با حجم کمی از ترافیک مواجه خواهید شد که با منابع ساده هم پاسخگو است و نیازی به منابع اضافی نخواهد بود.

استفاده از سرور مجازی در سایتهای پربازدید با ترافیک ماهانه بالا و فضای ذخیرهسازی زیاد: سایتها با توجه به نوع کاربری که دارند، بههمان اندازه نیز نیاز به فضای ذخیرهسازی دارند. یکی از مزایای فضای ذخیرهسازی ابزاری این بوده که منابع توزیع شدهی بسیاری وجود دارند که در قالب یک واحد ایفای نقش میکنند (که آن را بستر ابری یکپارچه نیز گویند). سرورهای ابری از همهی نرمافزارهای مورد نیاز برای اجرا برخوردار بوده و میتوانند به صورت واحدهایی مستقل ایفای نقش نمایند. سرورهای آلمان نیزدارای حداکثر پایداری IP می باشند وتا زمانی که شما IPخود را تمدید کنید کاملا ثابت خواهند ماند.سرورهای ترید آلمان از دیتا سنترهای معتبر لیزوب Leaseweb و هتزنر Hetzner ارائه می شوند. یک سرور ابری میتواند امنیت و پایداری را برای کاربران تجاری به ارمغان آورد چرا که هر نوع مشکل نرمافزاری هیچ ارتباطی با محیط شما ندارد. ممکن است برای شما نیز همانند هر کاربر دیگری این سوال ایجاد شود که چه زمانی بایستی از سرورهای مجازی استفاده نماییم بهتر است بدانید زمانی که هزینه کافی به منظور خرید سرور های مجازی داشته باشید در واقع می توانید از سرورهای مجازی استفاده کنید . چه نوع سیستم عاملی روی سرورهای مجازی امکان سفارش هست؟ سیستم مجازی ساز Esxi، این سیستم مجازی ساز به طور مستقیم روی سخت افزار نصب می شود و بدون نیاز به سیستم عامل کار می کند. در گذشته سرورهای ابری عمومی با پنل مدیریت مستقیم منابع و کاربری آسان تنها در سرویسهای برون مرزی ارائه میشد؛ اما امروزه جوانان توانمند حوزه فناوری اطلاعات زیرساخت تمام ابری با تضمین کیفیت را ایجاد نمودند و برای کاربران نویدی رضایت بخش را همراه آوردند؛ سرور ابری آراز سرویسی است که شما را از همه دغدغههای سرعت، کیفیت، امنیت آزاد میکند و وابستگی به سخت افزار و زیر ساختهای پر هزینه را به طرز محسوسی کاهش میدهد.

این نوع ابر تنها برای سازمانهای منتخب در دسترس است که اطمینان می دهد این سازمان ها به اندازه کافی از یکدیگر جدا شدهاند. در میزبانی ابری ، سرور های ابری متعددی وجود دارد که برای هر کاربر در دسترس می باشد. در حالی که سرورهای که به صورت مشترک و اشتراکی، چندین سایت را میزبانی میکنند به این صورت نیست و گاهی ممکن است سایت شما برای server اولویت نباشد و به همین دلیل سرعت لود برای شما بسیار پایین است. 4. قابل اعتماد بودن: یکی دیگر از مهمترین مزایای سرور های مجازی ابری، قابل اعتماد بودن آن است؛ به این معنی که شما دیگر بههیچوجه نگران از دست رفتن اطلاعات خود نخواهید بود؛ زیرا سرورهای مجازی ابری از چندین سرور تشکیل شدهاند که اطلاعات شما را در خود جای میدهند و در صورت بروز قطعی و یا هر مشکلی در هریک از این سرورها با انجام عملیات بک آپ گیری و پشتیبانی، اطلاعات شما در امنترین حالت ممکن حفظ خواهند شد؛ اما در سرورهای مجازی به دلیل استفاده از یک سرور در صورت قطعشدن یا خراب شدن یک سیستم اطلاعات شما به طور کامل از بین خواهد رفت. این امر به طور کلی در مدل پرداخت به ازای استفاده paye per use و به عنوان یک محیط اشتراکی بین چند سرویس گیرنده multi-tenant ارائه می شود، به این معنی که ممکن است داده های چند سازمان مختلف در یک سرور فیزیکی یکسان قرار داشته باشد. به این معنی است که از طریق شبکه ای مانند اینترنت تحویل داده می شود، نه اینکه در محل واقع شود و مستقیماً به آن دسترسی داشته باشد. سرور ابری یا Cloud Server یک منبع سرور متمرکز و متشکل است که از طریق شبکه ای میزبانی و تحویل داده می شود – نوعاً اینترنت – و در صورت تقاضای چندین کاربر به آن دسترسی پیدا می کند.

به طور مثال میتوان از آن به عنوان هاست ابری وردپرس استفاده کرد. ما در ادامه این مطلب تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی به عنوان 2 سرویس محبوب در حوزه هاستینگ را برای شما عزیزان ذکر می کنیم تا تصمیم گیری شما راحت تر شود. خرید سرور مجازی ایران برای بورس، به عنوان یکی از سرور های پر طرفدار و محبوب که از کیفیت و سرعت بالایی برخوردار باشد، بسیار مورد اهمیت است. در سرورهای اختصاصی نگرانیای از بابت کاهش سرعت و کاهش امنیت وجود ندارد. منابعی بیشتر را به همراه خدماتی پر سرعت دریافت میکنید که البته قیمتی مشابه با آن را برای سرورهای فیزیکی هزینه نمودهاید. زیرا هرچه بُعد مسافت کمتر باشد، سرعت دسترسی به اطلاعات سایت شما بیشتر خواهد بود. استفاده از بستر ابری میتواند مشکلات پیش روی ایجاد نسخههای مختلفی از فایل را کاهش دهد چرا که دسترسی به اسناد، فایل ها و دادهها به صورت مشترک صورت میگیرد. این باعث شده تا بستر ابری در برابر اشکالات تحمل پذیر باشد که دلیل آن را میتوان ناشی از توزیع اطلاعات بر روی این بستر دانست. مقیاس پذیری: اگر ترافیک بالا یک عملکرد وب سایت را تحمل می کند، با افزایش منابع، می توانید از زمان خراب شدن به دلیل اضافه بار جلوگیری کنید. بیشتر افراد تفاوت اساسی بین این دو را نمیدانند که دلیل آن نیز عدم آگاهی در مورد تفاوت بین این دو فناوری و کاربرد سرور مجازی و سرور ابری در میزبانی وب است. با مجازی سازی یک سرور اختصاصی و تقسیم منابع آن بین کاربران، یک سرور مجازی یا VPS (Virtual Private Server) ساخته می شود. Cloud server یکی از برجسته ترین نمونه های منبع رایانش ابری به همراه فضای ذخیره سازی ابری ، پایگاه های داده ، شبکه و نرم افزار است. به عنوان یک کاربر، معمولا به فضای ذخیره سازی از طریق یک مرورگر وب دسترسی خواهید داشت.

این باعث می شود که این راه حل ها مخصوصا انعطاف پذیر و مناسب انتخاب شوند اگر شما فقط یک بار به یک برنامه دسترسی داشته باشید یا ظرفیت سرور را موقتا افزایش دهید. انعطاف پذیری زیادی دارد. از جمله این ویژگی ها می توان به اجرای یک سرور ابری از طریق رابط شبکه اختصاصی اشاره کرد که هزینه زیادی دارد؛ اما از طرفی دیگر یکی از مزیت های سرور اختصاصی قابلیت ارتقا دادن آن می باشد که حافظه، کارت شبکه و دیسک ها حافظه غیر فرار را بهبود می بخشد. وضیفه این نرم افزار های رابط ، کنترل ضرفیت و مصرف منابع سیستم های عامل است تا در صورت نیاز ، منابع بیشتر به آنها اختصاص داده شود. سرور های اختصاصی اجازه کنترل کامل بر روی میزبانی را میدهند. هنگامی که به خدمات ابر عمومی می آید، صدور صورت حساب معمولا بر اساس تقاضا است. با این کار تنها هزینه منابع بیشتر برای زمانی پرداخت میشود که میزان تقاضا بالا بوده و دیگر نیازی به پرداخت یک مبلغ ثابت برای منابع استفاده نشده وجود دارد. مجازی سازی باعث استفاده بهتر کاربران ابر اختصاصی از منابع می شود، بدین معنا که با تغییر تقاضا از سرویس ها، حجم کار را می توان در یک سرور فیزیکی متفاوت پیاده سازی کرد. هزینهی ایمیجهای بارگذاری شده و اسنپشاتهای ایجاد شده بر اساس میزان حجم اشغال شده روی دیسک SSD محاسبه میشود. منابع به تعداد بازدیدکنندگان و حجم فایل­های بارگذاری شما از جمله ویدئوها، تصاویر و فایلهای صوتی، بستگی دارد. سایت هایی که اسکریپت نسبتا پیچیده تری دارن و تعداد بازدید شون هم خیلی بالاست .

قراره با هم در این مقاله در مورد سرور ابری صحبت کنیم و ببینیم که چه مزایایی دارد. هزینه این سرور ها هم بر اساس ساعت و ظرفیتی که در هر لحظه به کاربران ارائه میشود پرداخت میگردد. همچنین از این سرور ها به عنوان سرورهای مجازی یاد میشود. مزایای سرورهای ابری چیست؟ سرور ابری ( Cloud Server ) چیست ؟ به عنوان مثال سرور ابری متداول، استفاده از ابر عمومی برای بارهای کاری موقت، فصلی یا متغیر است که باید به سرعت و در صورت لزوم کاهش یابد. به منظور انتخاب هاست مناسب ابتدا باید بهخوبی همه نیازهای وبسایتتان را شناسایی کنید تا بتوانید بهترین و مناسبترین پلن میزبانی را برگزینید. اما از متداولترین سوالاتی که در ذهن کاربران ایجاد میشود، این است که سرور ابری چیست و از همه مهمتر تفاوت سرور ابری و سرور مجازی چیست؟ موارد موردنیاز برای استفاده از VNC چیست ؟ در بیشتر موارد کاربردی به غیر از کارهایی که به دسترسی مستقیم به برخی تجهیزات مورد نیازمند هست ، سرور مجازی کاربرد دارد. این سرور از طریق یک پلت فرم رایانش ابری ایجاد شده و از طریق اینترنت مورد میزبانی قرار گرفته و خدمات خود را ارائه میدهد؛ این سرور را میتوان از راه دور مورد دسترسی قرار داد. در حالی که سرورهای میزبانی ابری در سراسر مکان های مختلف به صورت فیزیکی توزیع شده است. سرورهای مجازی از پیش تنظیم شده اند و کنترل پنل Virtualmin، وب سرور Apache به همراه php، MySQL و فایروال در آن ها نصب شده و مطابق منابع سرور بهینه سازی گردیده اند. بعد از انتخاب سیستمعامل مورد نظر، حال باید کنترل پنل یا پنل مدیریت مناسب را انتخاب کنیم. قبل از راه اندازی سرور World of Warcraft و شروع به شخصی سازی، باید برخی از ابزار های اساسی را داشته باشید. سرور ابری اختصاصی یک محیط اختصاصی و ایمن است که با استفاده از مجازی سازی، از منابع چندین سرور استفاده می کند.