سرور مجازی (VPS)چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مثبت کاذب (FP): بیانگر بستههایی است که مخرب بوده و روش پیشنهادی آنها را عادی تشخیص داده است. منفی کاذب (FN): بیانگر بستههایی است که عادی بوده و روش پیشنهادی نیز آنها را مخرب تشخیص داده است. یافتهها بیانگر این است که گذردهی مسیریابی محلی و گذردهی سوئیچ دور در زمان حمله انکار سرویس توزیع شده به شدت افت میکند. رفع مشکلات امنیتی اشاره شده در رایانش ابری باعث خواهد شد توجهات زیادی به سمت این فناوری جلب شود. در این سیستم در هر ناحیه از رایانش ابری سیستمهای تشخیص نفوذ مستقر شـدهانـد و هـر سیستم سه ماژول دارد: بلاک، ارتباطات و ماژول همکاری. اگر بسته رسیده متعلق به سطح دوم باشد در این صورت سیستم چک، آستانه را با استفاده از خوشهبندی دادهها اجرا میکند. اگر دانش فنی بالایی ندارید که بتوانید مشکلات و مسائل سرور را حل کنید، خرید اشتراک هاست گزینه بهتری است. سرور مجازی میتواند به راحتی و به سرعت منابع بیشتر یا کمتری را به همان اندازه که نیاز دارید در اختیار شما بگذارد. با توجه به تحریم بودن سایت های ترید برای کاربران ایرانی، شما برای معامله در بازارهای بین المللی نیز به vps نیاز خواهید داشت؛ اگر چه میتوانید از vpn نیز استفاده کنید اما استفاده از آن برای اینکار توصیه نمی شود؛ زیرا vpn ها از ipهای اشتراکی استفاده می کنند یعنی در هربار اتصال ip شما را تغییر می دهند و صرافی های بین المللی مانند بایننس این امر را متوجه شده و دسترسی شما را قطع میکنند.

با توجه به نکات گفته شده در این مقاله و بررسی موارد حیاتی، پس از سنجش سایت خود میتوانید تصیمیم بگیرید که آیا به سرور مجازی VPS نیاز دارید یا خیر. تصمیم میگیرد که آیا بسته را آزاد کند یا به دیگر سیستمهای تشخیص نفوذ ارسال کند. اگربرای فعالیت در مدت زمان محدود به آی پی هلند نیاز دارید میتوانید از آنها استفاده کنید اما اگر قصداستفاده در بایننس را دارید از سرورهای مجازی بایننس کشور هلند استاده کنید. اما از طرف دیگر، اگر وبسایت شما پربازدیدترین عضو سرور باشد، از طریق این تکنولوژی قادر خواهید بود با پرداخت هزینهای بسیار اندک از اکثر امکانات یک سرور قدرتمند بهره بگیرید. این سرورها به شما اجازه میدهند به شکل ۲۴ ساعته برنامهتان را فعال نگاه داشته و به راحتی آن را از راه دور مدیریت کنید. در واقع در این تکنولوژی شما از یک سرور مجزا با امکانات کامل و مدیریت اختصاصی به دست خودتان بهرهمند خواهید شد و آن سرور دادههای مربوط به وبسایت شما را در بر خواهد گرفت. پس کاملا سایت خود را بررسی کنید و دریابید که سرور مدیریت شده برای شما مناسبتر است یا سرور مدیریت نشده؟ از جمله ویژگی های اصلی KVM می توان به اتصال مستقیم CPU های مجازی، مدیریت حافظه پویا و پشتیبانی از live migration اشاره کرد. در وی پی اس، امکان تعیین میزان منابع سرور مانند رم / هارد / برای هر بخش وجود دارد و حتی هر بخش میتواند ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری متفاوتی نسبت به دیگر بخشها داشته باشد، ضمنا امکان ارتقا هر یک از آنها نیز وجود دارد. هنگامی که کاربران یک کسب و کار زیاد می شود ، منابع بیشتری برای پردازش درخواست های کاربران مورد نیاز است. برای شروع کار استفاده از سرورهایی با رم 2 – 3 گیگ برای ترید در بایننس کفایت میکند و میتوانید زمانی که در معاملات ارزهای دیجیتالی مهارت بیشتری کسب کردید از رم های 4 گیگ استفاده نمایید.

هیچ نوع قصوری برای ارائه خدمات پشتیبانی مورد قبول نیست و باید حداکثر توان برای ارائه پشتیبانی به کاربران جهت راهنمایی و حل مشکلات آنها در هر شرکت و مجموعهای به کار گرفته شود. محلهای ویژهای در سراسر دنیا با نام دیتاسنتر یا همان مرکز داده، جهت نگهداری از سرور ها احداث میشوند که تمرکز آنها بر روی کیفیت شبکه، پشتیبانی قطعات و نرمافزارهای مورد نیاز است. سرور ویندوز اروپا بر روی دیتاسنتر های معرفی نظیر هتزنر، ovh و لیزوب میزبانی شده و از آخرین نسل سوییچ های سیسکو به همراه نسل ۱۰ سرور های HP و اینکلوژر های کمپانی HP جهت راه اندازی سرویس های سرور مجازی و اختصاصی استفاده شده ست که بالاترین میزان بهره مندی از سیستم را به همراه گارانتی سلامت فیزیکی سرور ها به مشتریان ارائه می کند. سرور بایننس با منابع سخت افزاری قدرتمند و سرعت بالای اینترنت و پهنای باند بسیار وسیع مناسب برای ترید کردن و فعالیت در سایت بایننس می باشند .سرعت این سرورها گاهی تا 10 گیگابیت می رسد و همچنین امکان دانلود و آپلود با بالاترین سرعت را به شما می دهد . یکی از اینو موارد مدیریت فایل های مرتبط به سایت شما است . هر سرور مرکزی نیز شامل یک سری میزبانهاست که امکان ذخیرهسازی و مدیریت دادهها را فراهم میسازد. سیستمهای تشخیص نفوذ از طریق تبادل هشدار با یکدیگر همکاری کرده و اگر در مکانی حمله شده باشد، حمله را شناسایی و به سرور مرکزی گزارش میدهند و با این روش، اثر حملات انکار سرویس توزیع شده را کاهش میدهند.

اگر دنبال هاست اقتصادی هستید بهترین گزینه خرید هاست وردپرس فراسو است. پیشنهاد دکتر وردپرس برای خرید سرور مجازی ایرانی و خارجی استفاده از سرور های قدرتمند وبسایت ایران سرور است. آنها برای روش پیشنهادی خود با استفاده از چهار دستهبند Nave Bayes، MLP، SVM و درخت تصمیم، روی یک مجموعه داده محلی بررسی کردهاند. 4. روش پیشنهادی در طول سناریوی شبیهسازی، مصرف حافظه تقریبا یکنواختی دارد. کمبود منابع بر روی سرور اختصاصی معنایی ندارد و در صورت نیاز امکان ارتقای آن وجود دارد. وی پی اس یا (VPS) یک کامپیوتر قدرتمند با منابع اختصاصی – اشتراکی است که می تواند در مصارف و خدمات مختلف اینترنتی و یا بر بستر اینترانت که همان اینترنت زیر ساخت داخلی کشور است ایفای نقش کند. در سرور اختصاصی ایرانی امکان دسترسی به داده ها و اطلاعات همیشه وجود دارد، زیرا اگر اینترنت قطع شود یا دچار مشکل شود، امکان دسترسی به سایت هایی که بر روی سرورهای خارجی قرار گرفته اند، امکان پذیر نیست. فناوری مذکور به کاربر امکان میدهد بدون آنکه اطلاعات تخصصی در مورد این فناوریها داشته باشد یا بخواهد زیرساخت را در دست گیرد، به خدمات مبتنی بر فناوری در اینترنت دسترسی داشته باشد. از آنجایی که این سایت مخصوص معاملات (آن هم ارزهای مجازی) است، میتواند طعمه بسیار خوبی برای هکرها باشد. VPS در حقیقت قسمتی از سرور اختصاصی است، به این معنا که منابع سرور به بخش های کوچک تری تقسیم شده و در اختیار سرورهای مجازی یا همان VPS قرار گرفته است. تفاوت vps با هاست در چیست؟ VPS مجازی بایننس چیست ؟ خرید vps در ایران چگونه ممکن است؟ یکی از مهم ترین کاربردهای سرور مجازی برای معاملات در سطح بین المللی است. اگرچه اولین بار در سال 2001 تولید شد، اما هنوز در حال توسعه فعال است و یکی از محبوب ترین محصولات در نوع خود است.

مهم ترین دغدغه رایانش ابری، امنیت اطلاعات و نفوذپذیری این سیستم است. بهطورکلی اگر پهنای باند یک سرور زیاد باشد، تعداد کاربران بیشتری میتوانند از این سرور استفاده کنند. اگر نوع بسته رسیده با لیست جدول بلاک یکی باشد، بسته بهعنوان حمله شناخته میشود. این گام توسط عامل همکاری در روش پیشنهادی انجام میشود و طی آن سطح هشدار تعیین شده برای بسته در شبکه توسط سامانههای تشخیص نفوذ جمعآوری میگردد؛ تا در فرآیند تصمیمگیری دخالت داده شود. این سیستم در برابر چهار حمله انکار سرویس توزیع شده لایه کاربردی مورد آزمایش قرار گرفت و سیستم نتایج تشخیصی خوبی به دست آورد. بدین منظور، ارائه خدمات امن و قابل اعتماد یک مسئله مهم در محیط رایانش ابری میباشد که یکی از مسائل امنیتی این است که چگونه تاثیر حملات انکار سرویس توزیع شدهرا در محیط رایانش ابری کاهش دهیم. در این روش، به جای یک سامانه تشخیص نفوذ از چند سامانه بهصورت همزمان و توزیع شده در محیط ابری استفاده شده است. این در حالی است که نرخ تشخیص حملات انکار سرویس توزیع شده با دیواره آتش در روش پایه 2/0 درصد بهتر از روش پیشنهادی ما میباشد. یافتههای پژوهش نشان داد که روش پیشنهادی بهصورت میانگین 11 درصد زمان محاسبه و 1/0 درصد نرخ تشخیص حملات انکار سرویس توزیع شده را نسبت به روش پایه بهبود میدهد؛ اما نرخ تشخیص حملات انکار سرویس توزیع شده با دیواره آتش در روش پایه 2/0 درصد بهتر از روش پیشنهادی میباشد. 8. روش پیشنهادی ما در این مطالعه به صورت میانگین 11 درصد زمان محاسبه و 1/0 درصد نرخ تشخیص حملات انکار سرویس توزیع شده را نسبت به روش پایه بهبود میدهد. یافتهها نشان میدهد که فرآیند پاسخدهی با روش پیشنهادی بهبود یافته است.

در اینجا با استفاده از روش­های خوشه­بندی سلسله مراتبی با سنجه­های خاص، کلمات کلیدی مشابه در یک خوشه قرار گرفته و برای پیدا کردن کلیدواژه مورد نظر نیاز به جستجوی همه فراداده نیست و این روش باعث کاهش زمان جستجو می­گردد. در روش پیشنهادی، تشخیص حملات انکار سرویس بدین صورت بوده که در گام نخست، پس از شبیهسازی محیط شبکه و فرآیند ارسال داده در آن، پارامترهای تاثیرگذار آن از جمله ترافیک شبکه، آنتروپی ترافیک شبکه و لیست سیاه مشخص میگردد. علاوه بر این، سیستم دفاعی هوشمند قادر به شناسایی حملات گمراهکننده و حملات معمول است. حال در سمت سرور، تعداد درخواستها به گونهای افزایش یافته است که سرور قادر به پاسخگویی به همه آنها نیست. در ضمن تقسیمبندی ارائه شده حصری است و اموال تنها در این دو دسته جای می­گیرند و بهعبارتدیگر، دسته سوم از اموال قابلتصور نیست. لذا، در این مطالعه سعی گردیده است تا یک رویکرد جدید برای تشخیص حملات انکار سرویس توزیع شده که از چالشهای امنیتی مهم در محیطهای ابری است، ارائه گردد. همانطور که ASV برای مقابله با حملات انکار سرویس توزیع شده در لایه شبکه طراحی شده است، فرض میشود که ارتباطات میان مشتری و سرور مداخلات سادهای هستند. توزیع های که معمولاً روی VPS های لینوکس نصب می شود شامل سیستم عامل Ubuntu، Centos و Debian است، اما اگر دوست دارید می توانید توزیع های دیگر لینوکس مثل Mint یا Kali Linux و غیره رو هم میشه روی سرور های مجازی نصب کرد. در VDS مشکل و محدودیت استفاده از CPU رو ندارید اما در VPS محدودیت استفاده از CPU دارید.

استفاده از سرور اختصاصی مجازی، بدون محدودیت حجمی فضای ذخیرهسازی اطلاعات در اختیار وبسایت شما قرار میدهد. البته این تعریف بسیار سنتی و ساده است اما به صورت مختصر تصویر کلی صحیحی را در ذهن شما ایجاد می کند. بایننس (Binance) یک صرافی جهانی است که میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان دارد و ارز های دیجیتالی بسیاری در آن خرید و فروش می شود و شما می توانید به صورت رایگان در این سایت حساب ایجاد کنید. ارائه دهنده چقدر فضای ذخیره سازی را در اختیار شما می گذارد؟ از آنجا که نسخه پشتیبان شامل اطلاعات گستردهای میشود، قطعاً به فضای زیادی نیاز دارد. دومین نکتهای که در این زمینه ملاک میباشد، پهنای باند و فضای ذخیره کافی هست که در هنگام خرید سرور مجازی از این موضوع باید اطمینان کامل را کسب کنید. این گام برای شناسایی کامل بسته رسیده شده از مؤلفه اول استفاده میشـود. این دستورات به عنوان موتور تحلیلگر شناخته میشود. در این حملات نفوذگر با ایجاد ترافیک بیمورد حجم زیادی از منابع سرویسدهنده و پهنای باند شبکه را مصرف میکند تا حدی که غیرقابل استفاده میشود که برای مقابله با این حملات یک چارچوب همکاری سیستم تشخیص نفوذ ارائه شده است. بر همین اساس، این سامانهها در بخشهای مختلفی از شبکه قرار داده میشوند تا با ترافیک شبکه، ناهنجاری احتمالی و حملات انکار سرویس توزیع شده را تشخیص دهند. این سرورها قابلیت نصب سیستم عامل را دارند.