سوالات مصاحبه فنی ماهیندرا 2022


بر اساس گزارش شوالیه های شرکت، تک ماهیندرا در میان صد شرکت پایدار جهان قرار دارد. در مجموع 125236 کارمند در 90 کشور برای Tech Mahindra کار می کنند. طبق گفته کارمندان موجود، Tech Mahindra دارای یک تعادل فوق العاده بین کار و زندگی همراه با طیف وسیعی از مزایای کارکنان از سلامت، حمل و نقل، فرصت های در محل و بسیاری موارد دیگر است. حالا چرا صبر کنیم؟ بیایید فوراً سؤالات مصاحبه فنی ماهیندرا را ببینیم.

درباره Tech Mahindra

Tech Mahindra یک شرکت فناوری چند ملیتی هندی است که متخصص در فناوری اطلاعات (IT) و برون سپاری فرآیندهای تجاری (BPO) است. این شرکت یکی از زیرمجموعه های گروه ماهیندرا است که دفتر مرکزی آن در پونا و دفتر ثبت شده در بمبئی قرار دارد. بخشی از گروه ماهیندرا، دفتر مرکزی این شرکت در پونا است و مالک شرکت Tech Mahindra است که یک شرکت 5.2 میلیارد دلاری با 125236 کارمند در 90 کشور جهان است.
برای اینکه Tech Mahindra به ارتفاعاتی که به آن رسیده اند برسد، ارزش های خاصی دارند که کارکنان خود را وادار می کنند از آنها پیروی کنند. اینها به عنوان ارزش های اصلی شناخته می شوند. این ارزش ها چیست؟ ببینیم، این را ببینیم.

ارزش های اصلی Tech Mahindra

 • فرهنگ سازمانی خوب:

  مانند گذشته، Tech Mahindra همچنان به دنبال موفقیت بلندمدتی است که با نیازهای کشورهایی که ما به آنها خدمت می کنیم، همسو باشد. آنها بسیار مراقب و توجه به استانداردهای تجاری اخلاقی خود هستند که به هیچ قیمتی به خطر نمی افتد.

 • حرفه ای گری:

  در Tech Mahindra، تمرکز اصلی همیشه آزادی و فرصت رشد بوده است. نامزدها با تاکید بر این جنبه جذب می شوند. در آینده، آنها همیشه از نوآوری و ریسک پذیری مستدل حمایت می کنند، اما عملکرد را می طلبند.

 • تمرکز بر کیفیت:

  کیفیت کلید ارائه ارزش پول به مشتریان است. آنها کیفیت را به یک ارزش محرک در کار ما، در محصولات خود و در تعامل خود با دیگران تبدیل می کنند. آنها این کار را “اولین بار درست” انجام خواهند داد.

 • مشتری اول:

  Tech Mahindra فقط به خاطر مشتریانش وجود دارد و پیشرفت می کند. آنها به سرعت، مودبانه و کارآمد به نیازها و انتظارات در حال تغییر مشتریان خود پاسخ خواهند داد.

 • شأن و منزلت شخص:

  آنها برای شأن شخصی ارزش قائل هستند، از حق مخالفت دفاع می کنند و به زمان و تلاش دیگران احترام می گذارند. آنها از طریق اقدامات خود عدالت، اعتماد و شفافیت را تقویت خواهند کرد.

قبل از ادامه بیشتر در این وبلاگ سوالات مصاحبه فنی ماهیندرا، اگر می خواهید این وبلاگ را در یک ویدیو خلاصه کنید، یکی از گزینه های زیر برای شما وجود دارد:

فرآیند مصاحبه فنی ماهیندرا

در اینجا جدول معیارهایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید بدانید که آیا واجد شرایط درخواست مشاغل Tech Mahindra هستید یا خیر.

معیار فارغ التحصیلی جزئیات

گروه / شاخه تحصیلی

لیسانس مهندسی (BE) / لیسانس فناوری

(B. Tech) در یکی از رشته های زیر: CSE/ECE/IT/EEE/TELECOM/EI.

یا

کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات.

حالت تمرین

دوره های منظم به رسمیت شناخته شده توسط دولت مرکزی یا ایالتی هند.

(دوره های پاره وقت یا پاره وقت در دسترس نیستند.)

درصدی که باید فارغ التحصیل شود

حداقل شصت درصد (60%)

پرونده های عقب افتاده

در طول فرآیند استخدام Tech Mahindra هیچ عقب ماندگی فعالی وجود ندارد.

فرآیند مصاحبه:


Tech Mahindra سوالات مصاحبه فنی

در طول مصاحبه فنی بر اساس موقعیت و شغلی که به دنبال آن هستید، از بسیاری جهات با شما مصاحبه می شود. در اینجا برخی از فنی ترین مفاهیم تحت پوشش در دور فنی مصاحبه Tech Mahindra آورده شده است.

1) از برنامه نویسی ساختاریافته چه می فهمی؟

پاسخ:
برنامه نویسی ساختاریافته یک الگوی برنامه نویسی است که شامل جریان کنترل کاملاً ساختاریافته است. ساختار به بلوکی اطلاق می‌شود، مانند (if/then/else)، (در حالی که و برای)، ساختارها و روال‌های بلوک، که شامل مجموعه‌ای از قوانین و دارای یک جریان کنترلی تعریف‌شده است. برنامه نویسی ساختاریافته تقریباً در تمام پارادایم های برنامه نویسی از جمله مدل OOPs استفاده می شود.

2) از چک پوینت در سیستم های مدیریت پایگاه داده چه می دانید؟

پاسخ:

 • چک پوینت در سیستم های مدیریت پایگاه داده (DBMS) تکنیکی است که تمامی فایل های گزارش قبلی را از سیستم حذف کرده و به طور دائم در دستگاه ذخیره سازی ذخیره می کند.
 • نگه داشتن یک فایل گزارش از هر تراکنش و حفظ صفحات مخفی دو روشی هستند که می توانند به DBMS در بازیابی و حفظ خواص ACID کمک کنند.
 • وقتی صحبت از یک سیستم بازیابی مبتنی بر ژورنال می شود، نقاط بازرسی ضروری است.
 • چک پوینت‌ها حداقل نقاطی هستند که موتور پایگاه داده می‌تواند از آن‌ها پس از خرابی بازیابی کند، به‌عنوان یک نقطه حداقل مشخص که از آن یک ورودی گزارش تراکنش می‌تواند برای بازیابی همه داده‌های تعهد شده تا زمان خرابی استفاده شود.

3) در جاوا مقدار پیش فرض متغیرهای محلی چقدر است؟

پاسخ:
متغیرهای محلی، ارجاعات اولیه و شیء به یک مقدار پیش فرض در جاوا مقداردهی اولیه نمی شوند. در زیر یک قطعه کد برای نشان دادن همین موضوع وجود دارد:

public class LocalVariablesExample{

  public void foo() {

     int localVariable;

     localVariable = localVariable * 10;

     System.out.println("Local Variable value is : " + localVariable);

  }

  public static void main(String args[]) {

     LocalVariablesExample obj = new LocalVariablesExample();

     obj.foo();

  }

}

4) ورود مجدد در سیستم های اشتراک زمانی چند برنامه ای چیست؟

پاسخ:
برای سیستم های اشتراک زمان چندبرنامه ای، ورود مجدد یک استراتژی بسیار موثر برای صرفه جویی در حافظه است. این قابلیت را دارد که به چندین کاربر اجازه می دهد تا یک نسخه از برنامه را به طور همزمان به اشتراک بگذارند. دو ویژگی اصلی آن به شرح زیر است:

 • کد برنامه منوط به تغییر خود نیست.
 • داده های محلی هر فرآیند کاربر باید به طور جداگانه ثبت شود.

نکاتی برای شکستن مصاحبه فنی:

 • دانش کدنویسی خود را هر روز آزمایش کنید: برای اینکه ببینید با چه سرعتی می توانید مجموعه ای از وظایف کدنویسی را حل کنید، یک تست انجام دهید. این به توسعه توانایی های حل مسئله و همچنین چارچوب های منطقی شما کمک می کند.
 • دسترسی به خود از طریق نقاط قوت و ضعف: نقاط قوت و ضعف خود و همچنین مهارت ها و تجربیاتی که شما را برای این موقعیت واجد شرایط می کند را بشناسید. مثالی بی نظیر بیاورید تا به شما کمک کند در میان دیگر افراد متمایز شوید. مصاحبه‌کننده می‌خواهد بفهمد چه چیزی شما را هدایت می‌کند، چرا به سازمان علاقه دارید و چگونه تجربه قبلی شما را برای این نقش آماده می‌کند.
 • از الگوی مصاحبه فنی ماهیندرا آگاه باشید: مقالات تجربه مصاحبه سازمان را بررسی کنید. این به شما ایده مناسبی از نحوه انجام مصاحبه واقعی و انتظارات شما می دهد.
 • یک مصاحبه ساختگی بگیرید: یک مصاحبه تمرینی را در نظر بگیرید. این به شما ایده ای از نحوه انجام مصاحبه می دهد.

سوالات مصاحبه رفتاری فنی ماهیندرا

1. از خودتان بگویید؟

اطمینان حاصل کنید که روی نقاط قوت، مهارت‌ها، کیفیت‌ها و تجربه‌ای که دارید تمرکز می‌کنید که متناسب با نقشی است که برای آن درخواست می‌کنید. TECH MAHINDRA یک سازمان با عملکرد بالا است، بنابراین پاسخ مثبت و مشتاقانه ای است که ثابت می کند می توانید به تیم از قبل تأسیس شده آنها ارزش بیافزایید.
پاسخ نمونه:من فردی با انگیزه و هدف گرا هستم که قویاً معتقدم پیشرفت قابل توجهی در سازمانی مانند TECH MAHINDRA تنها در صورتی حاصل می شود که همه اعضای تیم در یک جهت کار کنند. من هم همینطوردر تجربه قبلی ام، مهارت هایی را یاد گرفتم که کاملاً با شرح شغل منطبق است. با اضافه کردن بازخورد عملکرد خود از مدیران قبلی‌ام، نشان می‌دهم که کاندیدای مناسبی هستم که آماده است بهترین تلاش خود را برای سازمانی با موفقیت بالا مانند Tech Mahindra ارائه دهم.

2. چه چیزی باعث می شود که بخواهید در Tech Mahindra کار کنید؟

Tech Mahindra با ارائه موقعیت‌های بلندمدت کل‌نگر بر اساس یک محیط یادگیری دیجیتالی که در هر زمان، هر مکان و در هر دستگاهی قابل دسترسی است، افراد برتر را جذب و توسعه می‌دهد. به عنوان یک کارمند جدید، Tech Mahindra مکانی فوق العاده برای شروع حرفه شما است. این یک محیط کاری استثنایی و همچنین فضایی دلپذیر با یک فضای مثبت برای پیشرفت شخصی و شرکتی ارائه می دهد.

3. چرا برای این نقش مناسب هستید؟

هنگامی که چنین سوالاتی از شما پرسیده می شود، باید نقاط قوت و مهارت های خود را که مرتبط با موقعیت شغلی هستند ذکر کنید.
پاسخ نمونه: من متقاعد شده‌ام که به دلایل متعددی برای این نقش حق دارم، اما مهمتر از همه به دلیل تعهدم به حرکت رو به جلو. برای موفقیت در این نقش، تمام مهارت های لازم را دارم. دارم روی یادگیری خودم کار میکنم مهارت ها و توانایی های من کاملاً مطابق با الزامات این موقعیت است. مهم‌تر از همه، مهارت‌های ارتباطی و رهبری من، من را به یک کاندیدای قوی برای این موقعیت تبدیل می‌کند.»

4. آیا آماده نقل مکان به مکان های مختلف در هند هستید؟

جواب منفی نده. به طور کلی، اگر نیازی به پروژه وجود داشته باشد، از شما خواسته می شود که مکان خود را تغییر دهید. بنابراین پرس و جو در مورد پروژه ها همیشه به شما کمک می کند. برای دادن پاسخ های مثبت آماده باشید و به استخدام کننده اجازه دهید نگرانی های شما را بداند.

5. فکر می کنید حقوق شما چقدر می تواند باشد؟

پاسخ به این سوال یک چالش است. این سوالی است که اکثر کارمندان با تجربه از خود می پرسند. ممکن است در مورد افزایش استاندارد کارکنان شرکت بپرسید.

نکات اضافی برای حل سوالات مصاحبه فنی ماهیندرا:

 • با مثال های دقیق آماده باشید
 • پاسخ ها را کوتاه، ساختارمند و واضح نگه دارید.
 • از ارزش های اصلی Tech Mahindra مطلع شوید
 • با پاسخ هایی که می دهید سریع و به موقع باشید.

بالاخره اینجا به پایان مطلب رسیدیم. هر مصاحبه ای می تواند دشوار به نظر برسد، زمانی که شما فقط به این فرآیند فکر می کنید. ترفند این است که فقط با آماده سازی خود شروع کنید. هنگامی که شروع کنید، حتی نمی دانید چه زمانی موفق خواهید شد. امیدواریم این اطلاعات تمام شک و تردیدهای شما را در مورد سوالات مصاحبه Tech Mahindra پوشش دهد، ما برای شما بهترین ها را برای مصاحبه آرزو می کنیم. صفحه مشاغل Tech Mahindra را بررسی کنید. یادگیری لذت بخش!