ما از مقادیر پیشفرض بهره میگیریم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بروید. مرکز ارزیابی مایکروسافت یک منبع ارزشمند برای کار با ویندوز و دیگر محصولهای مایکروسافت است. سرویس VPS عبارتست از ارایه سرور مجازی با منابع مورد نیاز مشتری در مرکز داده همیارنت. از این رو ، در صورت وجود مشکل می توانید داده های خود را گم کنید تهیه نسخه پشتیبان در لحظه امکان پذیر نیست. مجازیسازی سرور با Proxmox که یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است و از مجازیسازیهای KVM و openVZ پشتیبانی می کند و با آن می توانید vpsهایی مبتنی بر این تکنولوژیها را روی سرور خود ایجاد کنید، هم کمکم 1 میلیون تومان و نهایتا 1 میلیون و 500هزار تومان خواهد بود. همچنین در صورتی که آشنایی کافی با لینوکس نیز نداشته باشید، احتمالا در ابتدای کار مشکلاتی با کانفیگ های اولیه سرور مجازی روی OpenVz یا KVM داشته باشید. به عنوان مثال در صورتی که شما قصد ارائه VPS ویندوز را داشته باشید و بخواهید از مجازی سازی OpenVz استفاده کنید، مطمئنا به مشکل خواهید خورد! اگر تا پایان این مقاله از گنجه بلاگ را مطالعه کنید، به راحتی آموزش اتصال به سرور مجازی از طریق ویندوز، اندروید و لینوکس را خواهید آموخت. اگر سایت شما نیاز به منابع بیشتری داشته باشد، این مورد ممکن است برای شما مشکل ساز شود. علاوهبراین، میزان فضای دیسک، CPU و RAM در دسترس برای سرور مجازی خصوصی بسیار بیشتر از میزبانی است که سرور میزبانی اشتراکی در اختیار شما میگذارد؛ به این مفهوم که در سرور مجازی خصوصی شما میتوانید ترافیک بیشتری را کنترل و اپلیکیشنهای بیشتری را اجرا کنید. در صورتی که منابع هاست های اشتراکی برای وب سایت شما کافی نیست و یا اینکه به دسترسی های بیشتری از سرو نیاز دارید، سرور مجازی مناسب ترین انتخاب برای شما است.

در برخی از سرویسهای هاست اشتراکی میزان فضای ذخیرهسازی دیتابیس متناسب با درصدی از حجم پلان اشتراکی یا نهایتا به اندازه حجم سرویس هاست خواهد بود، در صورتیکه سرور اختصاصی مجازی بدون این محدودیت، فضای ذخیرهسازی بیشتری در مقایسه با سرویس اشتراکی در اختیار وبسایت میگذارد. زمانیکه یک وب سایت از نظر بازدید و کیفیت رشد می کند و محتوای بیشتری روی آن بارگذاری می شود، سرورهای اشتراکی توان حمایت از آن را از دست خواهند داد و سبب می شود شما با محدودیت هایی مواجه شوید. امنیت : فایل سیستم شما کاملا مجزا از سایر مشتریان خواهد بود و مطمئن خواهید بود که از دسترس آنها دور است و بدین ترتیب امنیت بیشتری برای شما و فایل های شما و یا سایت شما تامین خواهد شد. در حال حاظر بخش عمده خدمات در سرور استار به کاربران در زمینه سرور مجازی ارزان یا همان وی پی اس ارزان vps که از بهترین دیتاسنتر از کشورهای آلمان آمریکا فرانسه هلند و سرور ایران است. خدماتی مانند: • نصب و کانفینگ رایگان • دایرکت ادمین رایگان • لایسنس های فوق العاده ارزان سی پنل • ارائه لایت اسپید و کلود لینوکس با انتخاب شرکت هاستینگ مناسب برای سفارش لینوکس و یا خرید وی پی اس ارزان ویندوز با سیستم عامل های مختلف ویندوز می توانید برای مواردی مانند وب گردی، دانلود و یا اپلود استفاده کنید. بدیهی است برای راه اندازی چندین سایت با یک وی پی اس کافیست مراحل زیر را برای چندین سایت انجام دهید. البته ممکن است دیگر دستورات را به یک ربات برای اجرا دهید و سیستم خانگی دیگر منسوخ شده باشد. سرورهای مجازی همانند سرورهای اختصاصی عمل میکنند و به واسطه دسترسی مدیریتی به سیستم عامل امکان نصب انواع نرم افزارها از جمله کنترل پنل های وب را برای شما فراهم میکند.

می باشد از معروف ترین نرم افزارها دراین زمینه ، نرم افزار SQL Server می باشد. اموری مثل آپدیت کردن نرم افزارها و سخت افزارها، می تواند هزینه های مالی و زمانی زیادی در پی داشته باشد که می توانند در جایی دیگری صرف شوند. زمانی که شما یک سرور اختصاصی تهیه می کنید تمامی منابع آن سرور در اختیار شماست و فقط شما از آن استفاده می نمایید اما در سرور مجازی شما یک ماشین مجازی شده را بر روی سرور کنترل می کنید که ممکن هست تعداد زیادی محیط مجازی دیگر را نیز میزبانی کند. فرق VPS با میزبانی اختصاصی در چیست؟ پاسخ به پرسش مهمترین تفاوت هاست اشتراکی و vps چیست بدین صورت می باشد که با توجه به عدم دسترسی به مدیریت سرور در سرویسهای هاست اشتراکی، امکان نصب نرمافزار دلخواه کاربر بر روی آن وجود ندارد. در نوع اول شما میتوانید منابعی که به کاربران اختصاص داده اید و کاربر VPS از منابع استفاده نمیکند، آن منابع را بین سایر کاربران به اشترراک بگذارید. بدین صورت كه یك سرور به صورت فیزیكی و كامل در اختیار كاربر قرار داده می شود و كاربر می تواند مطابق میل خودش آن را مدیریت كند. حالا سوال اینجاست که چه طوری به فولدری که Hidden Share شده دسترسی داشته باشیم؟

حالا سوال اینجاست که این Permission ها چی هستند؟ نکته مهم اینجاست که برای هر VPS، یک سیستم عامل و نرم افزاریهای متنوعی تعیین شده است. نکته مهم: به غیر از یوزر Administrator هیچ user دیگری حق Share کردن را ندارد و هیچ کاری هم نمیتوان کرد که یک User دیگر بتواند Share کند. این مقاله صرفاً آموزشی است و مجموعه ارزدیجیتال هیچ توصیهای مبنی بر فعالیت در هریک از صرافیهای ارزدیجیتال ندارد. در این راهنما از VMware Workstation Pro استفاده میکنیم که یک گزینه پولی است، اما شما میتوانید از نسخه رایگان آن یعنی VMware Player نیز بهره بگیرید که برای نیازهای آموزشی و مقدماتی کافی خواهد بود. این سرورها از برند معتبر HP بوده که مجهز به فایروال سخت افزاری پرقدرت بهره می برد , انواع حملات تا سقف 6.000.000 PPS را به صورت رایگان دفع خواهد شد. فروش سرور اختصاصی فیزیکی، در دیتاسنترهای مجهز با ایمنی درست نگهداری میشوند. اما اگر سایت شما بازدید بالایی دارد،خدمات نرم افزاری خاصی داخل آن ارائه می شود،نیاز به نصب کامپوننت ها،اسکریپت ها و فیچرهای متفاوتی دارید یا می خواهید میزبانی سایت شما به صورت مستقل صورت بگیرد VPS یا سرور اختصاصی مجازی بهترین پیشنهاد برای شما است. در تمامی پلانهای پیشنهادی دریا سرور، دسترسی مدیر سیستم (Administrator/root) در اختیار شما خواهد بود و این امکان وجود دارد تا با Remote Desktop و یا SSH سرور مجازی خود را مدیریت نمایید و با خیال راحت و بدون نگرانی از دخالت دیگران در برنامه های شما، از سرور مجازی اختصاص یافته خود استفاده کنید. در شرکت مبین هاست امکان سفارش dedicated server با منابع قابل انتخاب و سفارشی سازی شده وجود دارد.

در نوع دوم منابعی که به VPS ها اختصاص میدهید، به هیچ عنوان بین سایر کاربران قابل اشتراک نیست. لازم است بدانید که به طور معمول، یک سرور کامل، به چند بخش قابل تقسیم شدن است. مجازی سازی در اصل یعنی تقسیم منابع یک سرور واقعی. تکنولوژی مجازی سازی میتواند این سرور قدرتمند را به اجزای کوچکتر تقسیم کند. از آنجایی که دیگر NetBIOS را نداریم مایکروسافت یک فرآیند دیگری را انجام میدهد به نام NetBios Over TCP/IP که مثل همان است. شکل4 فرآیند کامل و 3لایه یک وب را نمایش میدهد. نرمافزار متن-باز به شما امکان میدهد که به کل موتور دسترسی داشته باشید و اجازه بدهید که هر کس بتواند این نرمافزار را بهبود ببخشد. در Session به شما نشان میدهد که چه کسانی الان به کامپیوتر شما Session ئه File Sharing ای زدند و دارن از منابع share شده ما استفاده میکنند. روی آن که کلیک کنیم به درایو C کامپیوتر ۱۹۲٫۱۶۸٫۵۸٫۱۰۱ میشویم. مشکل اینجا است که وقتی نخستین ماشین مجازی را ایجاد میکنید، VMWare یک درایو فلاپی نیز در ماشین ایجاد میکند که در ادامه ویندوز فرض میکند فایل فعالسازی محصول در این درایو قرار دارد، که ندارد! همچنین هر VPS میتواند به تعداد دلخواه IP معتبر و اختصاصی نیز داشته باشد. همین طور استاندارد های مالی، صدور صورت حساب، حسابداری و سایر برنامه های یکپارچه که نیاز به دسترسی مستمر به سرور در هر لحظه و مکان را دارند و سرعت بالای اینترنت از ضروریات آن به شمار می آید، برای اجرای موفق برنامه های خود به یک سرور اختصاصی VPS نیاز خواهند داشت. هر سرور فیزیکی دارای حافظه رم، پردازنده (CPU)، شبکه اینترنت، هارد و یک سیستم عامل برای اجرای برنامهها است.

شما بهعنوان یک کاربر اینترنت، دارای یک سیستم با آدرس و مشخصات ثبت شدهای بر روی سرور اصلی اینترنت هستید. هاست های مدیریت شده دارای پنل اختصای برای مدیریت کامل هاست از طرف کاربر است. البته در این مدت سرور دارای امکانات محدودی است و امکان نصب هر نرم افزاری بر روی آن وجود ندارد. این سرویس به شما یک کامپیوتر قدرتمند در اینترنت را می دهد که می توانید روی آن هر برنامه ای نصب کرده و هر کاربردی که میخواهید را از آن بگیرید. کنترل: با دراختیار داشتن دسترسی root، یا Administrator شما به راحتی می توانید پیکره بندی سرور را تغییر دهید، برنامه های مورد نظر خود را نصب کنید، و یا تغییر دهید، که به هیچ وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نیست. اگر ترافیک وب سایت شما زیاد است، خرید سرور اختصاصی و یا اجاره کردن آن برای شما مقرون به صرفه تر است. اگر مدتی است وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و ترافیک سایت سیر صعودی دارد خوب است به vps فکر کنید اما اگر تعداد بازدید ها در حد متوسط ثابت مانده استفاده از سرویس اشتراکی مناسب خواهد بود. در صورتی که شما تصور می کنید که سایت شما نیاز به سهم مشخصی از منابع یک سرور دارد ، بنابراین استفاده از سرور مجازی یک انتخاب خوب برای بهره مندی از منابع بیشتر در مقایسه با هاست اشتراکی به منظور میزبانی مناسب می باشد .