مرکز آموزش پارس نوین سرور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

این تفاوت قیمت به منابع سخت افزاری(میزان Ram، CPU و فضای ذخیره سازی سرور مجازی شما)، ترافیک، پهنای باند، موقعیت جغرافیایی VPS و خدمات پشتیبانی شرکت ارائه دهنده وی پی اس مرتبط میباشد. با رشد وب سایت، می توانید به راحتی منابع سرور خود را RAM، CPU، فضای دیسک، پهنای باند و … یک سرور اختصاصی به مشتری اجازه میدهد تا انعطافپذیری و سفارشیسازی سرور را بر اساس نیازهای مشتری به میزان CPU، RAM، فضای دیسک و نرمافزار داشته باشید. اما شما میتوانید آنچه که روی سیستم نصب خواهد شد را با استفاده از این گزینه سفارشیسازی کنید. بسیاری از شرکت ها و مشاغل بیش از یک وب سایت را اداره میکنند اگرچه این امر در حسابهای هاست اشتراکی نیز امکان پذیر است اما اغلب بدین معناست که شما میبایست منابع محدود را بین چندین دامنه دیگر تقسیم کنید. در این مقاله به صورت اختصاصی به بررسی سرور مجازی چیست می پردازیم بدین صورت که هاستینگ VPS یکی از محبوب ترین سرویس هاستینگ است که می توانید برای وب سایت خود انتخاب کنید. که بدین معناست که مدیریت سرور مجازی ارائه شده به طور کلی به عهده خود کاربر و مشتری بوده و شرکت میزبانی کننده این سرور هیچ مسئولیتی در قبال مدیریت آن سرور ندارد.

به عنوان مثال اگر میخواهید به یک سایت دسترسی داشته باشید بدون اینکه هیچ فرد یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی از موقعیت جغرافیایی شما یا هرگونه اطلاعات دیگر راجبتان مطلع شود، استفاده از VPN بهترین کار است. اما اگر بخواهیم یک جواب واضح در مورد تفاوت هاست و سرور مجازی از نظر منابع ارائه کنیم، می توانیم بگوییم در حالت پایه و تعرفه ثابت سرور مجازی منابع بیشتری را می دهد، زیرا حداقل های خیلی بالاتری روی این سرویس ها ارائه می شود. در میزبانی مدیریت شده کاربر می تواند وب سرور خود را بسازد اما نمیتواند به طور کامل سرور خود را کنترل کند (به ریشه لینوکس و یا مدیر ویندوز دسترسی ندارد) و تنها می تواند از طریق ابزارهایی مانند FTP و یا سایر ابزارهای مدیریت از راه دور به سرور دسترسی داشته باشد. سپس میتوانید از نرم افزار VPN هنگام دسترسی به اینترنت برای مدیریت سایت خود، برای محافظت از هرگونه داده ای که از طریق اینترنت ارسال میکنید، استفاده نمایید. VPS در اصل سرویسی است که به شما اجازه میدهد وب سایت خود را در محیط سرور مجازی آن میزبانی کنید، در حالی که VPN یک ابزار کاربر محور است که به شما امکان میدهد با خیال راحت و ایمن در اینترنت جستجو کنید.

با کمک VPS نه تنها شما می توانید وبسایت خود را در یک فضای امن راه اندازی کنید، بلکه دسترسی شما به منابع (مانند حافظه، فضای حافظه داخلی، هسته های CPU و غیره) تضمین شده خواهد بود. در صورتی که بخواهیم بگوییم جدیدترین ورژن از TLS چیست (در زمان نگارش این مقاله یعنی تا ماه اکتبر سال 2021) باید بگوییم که ورژن 1.3 به عنوان پایدار ترین و جدیدترین نوع این پروتکل انتقال امن ارائه می شود. در روش هاستینگ، مشترک شما به یک فضای اختصاصی در سرور دسترسی دارد و VPS می تواند یک گزینه امن و پایدار برای حل این مشکل باشد. امکان نصب برنامه های ترید و نیز برنامههای تحلیل و بررسی بازارهای مالی در کوتاهترین زمان ممکن، قابلیتی است که به کمک خرید سرور مجازی بایننس شرکت ایکس هاستینگ، در اختیار شما خواهد بود. در این شکل از هاستینگ، شما قدرت انتخاب سیستم عامل و سایر نرم افزارهای نصب شده بر روی سرور را ندارید و تمامی کاربران باید از تنظیمات واحد و مشخصی استفاده کنند. در تمامی پلانهای پیشنهادی دریا سرور، دسترسی مدیر سیستم (Administrator/root) در اختیار شما خواهد بود و این امکان وجود دارد تا با Remote Desktop و یا SSH سرور مجازی خود را مدیریت نمایید و با خیال راحت و بدون نگرانی از دخالت دیگران در برنامه های شما، از سرور مجازی اختصاص یافته خود استفاده کنید. برای مثال، اگر یک کاربر برای چاپ به یک چاپگر با یک آدرس IP از ۱۰٫۲۰٫۱۲٫۱۱۴ تنظیم شده باشد و شما میخواهید بدانید نام چاپگر چیست و یا به کدام چاپگر متصل است، با تبدیل Reverse میتوانید نام متناظر چاپگر را پیدا نمایید.

اگر شما نیازمند فضای ذخیره سازی بالا هستید قطعا هارد HDD برای شما مناسبتر است. میزبانی وردپرس سرویسی است که به طور خاص به دارندگان سایت وردپرس ارائه می شود. برخی از سرورهای به صورت اختصاصی برای وب سایت وردپرس طراحی شده اند. ما همیشه کلمات اختصاری همانند IaaS ، PaaS ، SSD ، SSL ، VPN ، VPS و غیره را میشنویم اما اکثریتمان عملکرد دقیق هیچکدان از آنها را نمیدانیم. در سرويس هاي VDS به طور معمول يك یا حتی بیشتر از 1 هسته ( Core) از CPU به صورت اختصاصي در دسترس كاربر قرار داده می شود و دیگر كاربران به هسته هاي تخصیص داده شده به كاربران ديگر دسترسي نخواهند داشت اما در سرویس های VPS به این شکل نیست و کلیه ظرفيت CPU بين تمامي كاربران به اشتراك گذاشته شده و هر كاربر به مقدار و تعداد مشخص شده در پلن سرويس خریداری شده خود مي تواند از CPU استفاده نماید، که در صورت نیاز بیشتر هر کدام از منابع می بایست افزایش دهد. اکنون که دیگر تفاوت بین VPS و VPN را درک کردهاید میتوانید دیگر به راحتی تصمیم بگیرید که برای کار یا استفاده شخصی خود بیشتر به کدام یک نیازمندید. از طرفی مراقب باشید که نصب و راه اندازی سرور مجازی شما آسان باشد و نیاز نباشد برای هر بار اتصال به سرور مجازی، زمان و پروسه طولانی را طی کنید. اگر موافق باشید برویم سر بحث شیرین قیمتها و ببینیم که برای تهیه سرور مجازی، حدوداً به چقدر بودجه نیاز داریم؟ اگر شرکت هاستینگ شما دارای پشتیبانی قوی، امنیت بالا و سرورهای مناسب نباشد، ممکن است زحمات چندین و چند ساله شما در یک روز همگی از بین برود.

تمام این موارد نشان از آن دارد که اگر سایتی بخواهد به سرعت در دسترس باشد و در تعامل با مخاطب به روز باشد نیازمند این مجازی سازی خواهد بود. هر سرور در یک خوشه کامپیوتری، یک نسخه به روز از وب سایت شما را ذخیره می کند. همانطور که ذکر شد، سرور ها بسته به منابع مورد استفاده در آنها، می توانند استفاده های متفاوتی داشته باشند و هر کس که قصد خرید سرور اختصاصی را دارد، باید نسبت به هدفی که دارد، منابع سرور را شخصی سازی کند. اگر وبسایت شما ترافیک بالایی دارد، هاستینگ اختصاصی می تواند بهترین راه حل برایتان باشد. حال اگر تلاش بیشتری کرده، وبسایت خد را ارتقا داده، و میزان بازدید خود را بالاتر ببرید، سرور مجازی نیز از عهده میزبانی وبسایت شما برنخواهد آمد. از آنجایی ک در سرور اختصاصی منابع تمام و کمال در اختیار سایت شما قرار میگیرد، سایت باید ترافیک کافی برای استفاده از این منابع را داشته باشد. اما اگر بخواهیم یک توضیح کوتاه در مورد این ویژگی ها بدهیم می توانیم بگوییم که این ویژگی یک گزینه ایده آل برای کارهای گروهی روی یک پروژه متمرکز است. هاستینگ VPS یک سرور مجازی را در اختیار شما قرار می دهد که فضای یک سرور واقعی را شبیه سازی میکند، اما در واقعیت، چندین کاربر به صورت اشتراکی از کامپیوتر استفاده میکند. در واقع، تکنولوژی VPS بسیار شبیه به زمانی است که شما بدون ریبوت کردن سیستم، برای اجرای چند سیستم عامل مختلف بر روی کامپیوتر خود (مانند ویندوز و لینوکس)، اقدام به پارتیشن بندی آن می کنید. هاستینگ ابری و هاستینگ VPS شبیه به هم نیستند اما بسیاری از کمپانیها، میزبانی وب VPS را بر روی زیرساختهای هاستینگ ابری ارائه میدهند.

مطمئناً اصطلاحاتی مانند اهرم 1:50 و کارها سرمایه گذاری می کنند اما در. این نیز راه حلی است که ما در هاستینجر انتخاب کرده ایم، زیرا متوجه شدیم که ترکیب VPS و فناوری های ابری منجر به بالاترین عملکرد و قابلیت اطمینان در محیط سرور مجازی می شود. این سروها به صورت سرورهای اشتراکی ، سرورهای مجازی و سرور اختصاصی توسط شرکتهای ارائه دهنده خدمات هاستینگ در اختیار شما قرار داده میشوند. ما در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی مفاهیم وی پی ان و وی پی اس بپردازیم و تعریفی برای هر یک از آنها به صورت جداگانه برای شما ارائه دهیم.همچنین در ادامه برای شما به بیان تفاوت میان وی پی ان و وی پی اس نیز پرداخیتم. خوشبختانه ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این دو مفهوم برای شما دوستان بپردازیم. بسیاری از سرمایه گذاران و کاربران قصد دارند تا به خرید نوعی مناسب از سرور مجازی دست بزنند. در حالی که VPN و VPS در نظر عموم مردم یکسان تلقی میگردند باید به شما بگوییم که این دو عبارت در واقع تفاوت قابل توجهی با یکدیگر دارند. VPN مخفف عبارت Virtual Private Network است، این فناوری برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی اطلاعات از طریق فرایند رمزنگاری کاری میکند که هرکسی نتواند آدرس شما را در اینترنت رهگیری کند. هر زمان که یک کاربر آنلاین بخواهد به وبسایت شما دسترسی داشته باشد، مرورگر کاربر یک درخواست را به سرور شما می فرستد و فایل های مورد نیاز برای نمایش وب سایت، از طریق اینترنت، از روی سرور به کامپیوتر کاربر ارسال می شوند. در نهایت سیاست های قیمت گذاری شرکت های هاستینگ است که قیمت نهایی سرویس های هاست را مشخص می کنند. باید بدانید که هر یک از ین اختصارات یا مفاهیم معنای مجزایی نسبت به سایر دارند و در نهایت عملکرد متفاوتی را به ما ارائه میدهند.