معرفی انواع مختلف سرور چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نمونه شامل انتشار و پخش و دوکو بازیکنان است که در حال حاضر قادر به دسترسی به ویندوز مدیا پلیر را دریافت و یا انتقال جریان. دسترسی به vps خارجی تنها از طریق اینترنت امکان پذیر است. البته باید در نظر داشته باشید که ایران تنها کشور تحریم شده نبوده و کشور های بسیاری وجود دارند که مانند ایران برای انجام ترید ناچار به استفاده از سرور مجازی و دور زدن آیپی خود میباشند. Transcode به فرآیندی گفته میشود که مدیا و ویدئوها از فرمتی به فرمتی دیگر تبدیل میشوند: مانند Beta به VHS و VHS به QuickTime و QuickTime به MPEG. گاهی اوقات هم ممکن است استریم فقط (Transmuxe (Transcode-Multiplexing شود (مثلا تبدیل RTMP به HLS). ارتباط بین Stream Bitrate و پهنای باند، بسیار شبیه به ارتباط ورودی و خروجی است، که البته در سمت خروجی، چالش بیشتری وجود دارد. اگر بخواهید بر اساس قانون ۸۰ درصدی بالا عمل کنید، باید برای داشتن حداکثر پهنای باندی با سرعت ۱.۶ GB/s، برنامهریزی کنید. برای اینکه بدانید چه تعداد استریم را میتوانید با سرعت ۱.۶ GB/s تنظیم کنید، باید ابتدا میانگین اندازه استریمی که به مخاطبان ارایه خواهد شد را مشخص کنید. سرور مجازی اختصاصی VPS در چه مواردی میتواند مفید باشد؟

قسمت 2: چه DLNA است، و آن هنوز هم مورد استفاده است؟ چند دستگاه ها و تجهیزات مربوطه از آن به مطمئن شوید که کاربر بهترین می شود طراحی شده است و نتايج دولت از هنر با خدمات. این است یکی از بهترین و روش های دولت از هنر برای اطمینان از که تلویزیون و یا رسانه های دیگر بر روی کامپیوتر با سهولت و رضایت در جریان است. نیز از بهترین و پیشرفته ترین یا است که باعث می شود کاربر بهترین می شود و نتايج دولت از هنر با کلی تعمیر و نگهداری و همچنین جریان است که بودن خدمات ارائه شده است. این مهم ترین بخش این آموزش که اطمینان حاصل کنید که کاربر می شود بهترین است و دستگاه دولت از هنر نام در این زمینه. همانطور که پیش از نیز DLNA ایستاده برای “دیجیتال زندگی شبکه اتحاد” و وقتی که می آید به معرض سوال جواب این است که بله این که هنوز در حال استفاده است و دیگر شرکت های در حال ساخت مطمئن است که بهترین و خدمات دولت از هنر در این زمینه به مطمئن شوید که استفاده می شود ذکر شده است که آن را به جریان می آید مشکل تصحیح است. DLNA مخفف “دیجیتال زندگی شبکه اتحاد” و شرکت سونی است که ساخته شده اطمینان حاصل کنید که پلت فرم است برای کاربر تنظیم طوری که آنها به راحتی می تواند جریان های مورد علاقه خود را نشان می دهد از کامپیوتر به تلویزیون و بالعکس بود. خدمات دیگر که شامل سرور DLNA ایکس باکس و پلی استیشن است که نشان می دهد که آن را به جریان می آید DLNA است رسانه ها هنوز هم محبوب هستند. از دیگر خدمات این هاستینگ برتر در طی این چند سال ، ارائه فضای میزبانی سایت یا همون هاستینگ و فراهم کردن پلن های متعدد معمولی و حرفه ای برای خرید هاست به صورت هاست لینوکس و ویندوز می باشد .

منظور از بلادرنگ این است که به جای اینکه ویدئو یا صدا را دانلود کنید و فایل دانلود شده را پلی کنید، به صورت زنده از آن استفاده کنید و همزمان لود و پلی شود. مثل ویدئوهای اینترنتی یا وب کست های رویدادهای زنده. راه اندازی از انتشار بیش از حد ساده به دنبال دستورالعمل های کامل را می توان در وب است. با مقاله زیر همراه باشید تا روش راه انداختن DLNA روی دستگاه را با هم مرور کنیم. در ادامه با فالنیک همراه باشید تا نکات مهم در انتخاب سرور مدیا بخوانید. کاربر یا دوکو آرام است آسان به همراه کتابچه راهنمای کاربر دستگاه که کاربر به شماره گرفتن راه اندازی به بهترین شیوه دریافت کنید. برای راه اندازی مدیا سرور کافیست سرور، PC و NAS یا هر دستگاهی با ظرفیت ذخیره سازی مناسب داشته باشید و نرم افزار لازم را نصب کنید. جداسازی محیط کاربری و تبدیل کنترل پنل به کنترل پنلی مستقل، این اطمینان را حاصل میکند که مواردی مانند آزمایش نرم افزار بر همه کاربران تاثیر نمیگذارد. فعالیتهای Encoding و Transcoding (رمزگذاری و تبدیل کد)، ذاتاً پردازشهایی مبتنی بر پردازنده هستند. اگر از Streaming Engine های پیشرو در بازار استفاده میکنید، محدودیتی در تعداد استریمهایی که میتوانید Transcode یا تبدیل کد کنید، وجود ندارد اما با محدودیت در سختافزار سرور و پهنای باندی که دیتاسنتر یا تامین کننده هاستینگ ارایه میدهند، مواجه میشوید. اگر استریم اصلی را به نسخههای کوچکتر، تبدیل کد کنید، ممکن است مخاطبان، استریم را ۴۰ درصد کوچکتر از استریم اصلی مشاهده کنند (در مورد استریمهای خروجی، به اندازه استریمی که متوسط مخاطبان میبینند، توجه میکنیم). تبدیل کد، یا به تغییر Codecها (مثلا تبدیل VP8 به H.264) یا به Transrating Stream برای دسترسی به (Adaptive Bitrate (ABR اشاره دارد (برای مثال، تبدیل Single Bitrate Stream به چهار نسخه). شما به وسیلهی VNC Viewer میتوانید به راحتی، کامپیوتر خود را بر روی گوشی تنظیم کرده و در زمانی که به سیستم خود دسترسی ندارید کارهای خود را از طریق موبایل انجام دهید.

اگر مطلب را تا اینجا مطالعه کرده باشید، خودتان درک مناسبی از تفاوت های سرور مجازی VPS با هاست اشتراکی Host را خواهید داشت. برای انتخاب سرور مجازی یا VPS ترید، میتوانید سرورهای مجازی از کشورهایی مانند: سرور مجازی سنگاپور، سرور مجازی فرانسه و فنلاند و استرالیا را انتخاب کنید و در این خصوص محدودیت خاصی وجود ندارد، مهم اهمیت نوع استفاده شما می باشد که مطابق نیاز خودتان بهترین پلان سرویس را باید انتخاب کنید.سرور مجازی ترید می تواند به شما کمک کند که در امنیت کامل اقدام به انجام معاملات مالی خود کنید. در سرور های مجازی هرگونه نصب پنل یا سرویس به عهده ی خودتان است و اگر شما مهارت انجام این کار را نداشته باشید باید با پرداخت هزینه به سرویس دهنده ها این موارد را انجام دهید. گنجه هاست با بررسیهای فراوان دو کشور فنلاند و آلمان را برای سرور مجازی ترید در نظر گرفته است. یکی از مزیت های خوب برتینا ارائه هاست با پهنای باند نامحدود است.شاید برتینا انتخاب خوبی برای افرادی باشد که به دنبال هاست با پهنای باند نامحدود هستند. سرور استریمینگ باید بتواند همزمان به صدها و هزاران کاربر، سرویس دهد بنابراین باید سرور مناسبی برای آن انتخاب کرد. اگر این سؤال برای شما نیز مطرح شده است، باید در جواب گفت که پینگ به هراندازه که پایین باشد، سرعت اینترنت بالا است؛ بنابراین شما باید اینترنتی با پایینترین پینگ داشته باشید تا در وقتتان صرفهجویی شود؛ اما پایینترین پینگ برای اینترنت چقدر است؟ ولی در اینجا مجددا برای کسانی که آشنایی با آن ندارند، درباره این موضوع صحبت می کنیم.

صباهاست با ارائه پلن های مختلف برای هاست ویندوز و لینوکس و با بهره گیری از قوی ترین منابع سخت افزاری و پشتیبانی 24 ساعته و ویژگی هایی همچون آپ تایم نزدیک به 100%، ترافیک نامحدود، waf اختصاصی و فایروال اختصاصی؛ سرعت و امنیت وب سایت شما را فراهم می نماید. بهعلاوه میتوانید از سرورهای شخص ثالث DLNA هم بهره ببرید و آنها را روی هر سیستمعاملی که میخواهید راهاندازی کنید. با بهره گیری از سخت افزارهای بسیار پر قدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکـی به چندین VPS با امکانات یکسان و منابع متفاوت تقسیم کرد. در ادامه به کاربردهای این سرورها اشاره خواهیم کرد. در مرحله بعدی پس از پیدا شدن سرور لازم است نام کاربری و رمز عبور VPS خود را وارد کنید تا بتوانید به آن متصل شوید. محبوبیت این پدیده می تواند توسط این واقعیت است که با وجود ایجاد آن در سال 2003 یعنی بیش از 12 سال پیش محصول هنوز توسط تعدادی از شرکت ها و windows media player ارائه شده است همچنان به ارائه خدمات با کیفیت و کلاس در نظر گرفته. اکثر شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی سیستم عامل لینوکس را برای سرورهایشان ترجیح می دهند، زیرا لینوکس منبع باز و رایگان است و تضمین بیشتری برای امنیت می دهد. از جمله دیتاسنتر هایی که وی پی اس خارج در مبین هاست ارائه می گردد می توان به دیتاسنتر OVH، دیتاسنتر Hetzner، دیتاسنتر Redstation و چندین دیتاسنتر معتبر دیگر اشاره کرد. 5. در اینجا میتوان نوع سفارش را انتخاب کرد. با انتخاب هاست اشتراکی تقریباً میتوان هر نوع سایتی را طراحی کرد اما باید شرایط آنرا هم در نظر گرفت. در استریمینگ میتوان قبل از لود کامل فایل، شروه به دیدن و شنیدن آن کرد مثلا فیلمی را پلی میکنید و همزمان با لود شدن میتوانید آن را مشاهده کنید حتی آن را پخش دوباره کنید.

به اینصورت که یک سرور به چند بخش تقسیم میشود که می توان با اهداف مختلف از آن ها استفاده کرد. مثلا در نصب Wowza Streaming Engine ، نسخه سروری لازم برای (Java Runtime Environment (JRE، به صورت خودکار، نصب میشود. استریمینگ یعنی به صورت بلادرنگ صدایی را گوش کنید یا ویدئویی را ببینید. Private به معنای خصوصی است، یعنی آن سرور تنها توسط یک سرویس گیرنده استفاده میشود و تعداد زیادی از کاربران نمیتوانند از آن استفاده کنند. این فرآیند را Passthrough Processing مینامند: یعنی کاری که پردازنده بسیار کمتری برای پکیجینگ لازم دارد. در صورتی که کاربر بخواهد آن مشکل از سمت همکاران بررسی و رفع گردد، لازم است هزینه رفع مشکل را پرداخت نماید. یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در دی ۹۷ نوشته شده بود و در بهمن ۹۹ دوباره بررسی و بهروز شده است. سرور اختصاصی به صورت فیزیکی و سخت افزاری است و در صورت خرید یک سرور اختصاصی، مالکیت آن متعلق به شما خواهد بود. پشتیبانی سرور مجازی لینوکس مدیریت نشده به صورت سختافزاری و شبکه (تضمین دسترسی) است و پشتیبانی VPS لینوکس مدیریت شده نرمافزاری، امنیتی و سختافزاری است. در سرور مجازی، ارائه منابع اختصاصی آن هم در مقایسه با سرورهای VPS، امکانات بیشتر نرم افزاری، دسترسی مستقیم و نیز هزینه پایینتر باعث شدهاست تا انتخاب این نوع سرویس، مورد توجه کاربران قرار گیرد. در واقع بر اساس پارامترهای تصمیم گیری در انتخاب موقعیت سرور که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، کاربران اقدام به تهیه سرور اختصاصی خارج خواهند کرد، ضمن اینکه قابل ذکر است سرورهای اختصاصی خارج، در دیتاسنترهای قوی با زیرساخت های پبشرفته قرار گرفته اند. در حالت کلی تر می توان گفت که رایانش ابری بستری کاملا نو و در حال توسعه می باشد که روز به روز توانسته است جای سرورهای معمولی را بگیرد و سرورهای قدرتمند تری ارائه دهد.