• خانه
  • وبلاگ
  • معرفی و تفاوت سرور مجازی و سرور مجازی اختصاصی – وب رمز

معرفی و تفاوت سرور مجازی و سرور مجازی اختصاصی – وب رمز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پس سیستمعاملی که روی سرور نصب میشود باید بتواند از سختافزارهای قدرتمند سرور پشتیبانی کند و از قابلیتهای لازم برای مدیریت کامپیوترها و تجهیزات متعدد شبکه برخوردار باشد. این کار روندی آهسته دارد زیرا مستلزم برقراری ارتباط با مدیر حساب، تیم تحویل و در نظر گرفتن زمان لازم برای ساخت و استقرار سرور میباشد. و هر mime type حتما شامل type و subtype میباشد نه فقط یکی از آن ها. در این مرحله گزینههایی که برای ارتقاء سرویس میزبان وجود دارد؛ سرور مجازی (VPS) و سرور اختصاصی میباشد. همچنین با استفاده از VPS میتوانید تعداد نامحدودی دامنه را میزبانی کنید و مشکلی هم برای RAM ایجاد نشود. در سرور مجازی cpu، RAM و هسته سیستم بین سرورهای مجازی موجود تقسیم شده و بصورت اشتراکی بین سرور مجازی های موجود روی آن سیستم می باشد. همچنین قبل از خرید سرور مجازی حتما توجه داشته باشید که چه نوع سیستم عاملی را می خواهید انتخاب کنید. چه عاملهایی در تجزیه و تحلیل بازارهای مالی با این ویژگی کاری مشکل است. سوال واقعی این است که “آیا شما از یک وب سایت خاص یا فناوری پایگاه داده استفاده می کنید که به جای UNIX (یا برعکس) در ویندوز سرور مناسب تر میزبانی شود؟

در حالی که به هزاران نفر از توسعه دهندگان از سراسر جهان اجازه داده است تا برای شرکت های مختلف مشارکت کنند و در توسعه آن سهیم باشند ، اما پیچیده تر و هماهنگ تر نیز هست. سلام استاد ، راهی هست بشه سرور مجازی ای گرفت که حداقل یک ماه بشه بهش دسترسی داشته باشیم به علاوه دسترسی روت داشته باشه؟ همانطور که میدانید، با وجود آنکه بیش از یک دهه از زمان عرضه ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 میگذرد، هنوز هم بسیاری از سیستمهای کامپیوتری با این سیستمعاملها کار میکنند. ویندوز سرور، به گروهی از سیستمهای عامل گفته میشود که مایکروسافت برای استفاده روی سرورها ارائه میکند. در این مطلب از سایت یاس دانلود، یک پکیج عظیم از جدیدترین آپدیتهای ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 را در نظر گرفتهایم که شما کاربران با یک بار دانلود کردن آن، میتوانید بروزرسانیهای فوق را بر روی کلیه سیستمهای خود نصب نمایید. کلیه کاربران حقیقی و حقوقی صباهاست می توانند در هر زمان از شبانه روز ، از طریق ارسال تیکت ، تماس تلفنی و چت آنلاین سایت، درخواست ها و سوالات خود را با ما در میان بگذارند. از این نسخه انتظار میرود که سرویسهای گوناگون را بهگونهای مدیریت کند که مشتریهای شرکتها، از آنها راضی باشند. این مورد، مشکلی پیچیده است؛ زیرا شما هیچ کنترل و اطلاعی از نحوه مدیریت سایر کاربران در میزبانی اشتراکی ندارید. علاوه بر این با استفاده از ویپیانهای رایگان، اطلاعات شما در معرض خطر هستند. اما سیستم عامل لینوکس open source و رایگان می باشد و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت حق لیسانس نیست، سیستم عامل لینوکس معمولاً دارای ثبات و امنیت بیشتری نسبت به سرورهای ویندوز هستند و کمتر در معرض تهدید قرار می گیرند. وب سرور ویندوز IIS و وب سرور لینوکس Apache می باشد، سیستم عامل های ویندوز معمولاً گرانتر از سیستم عامل های لینوکس هستند، چراکه سیستم عامل های ویندوز open source نمی باشند و استفاده از آنها مستلزم خرید لیسانس (license) ویندوز سرور از مایکروسافت می باشد، ضمن اینکه معمولاً سرورهای ویندوز قابلیت بیشتری دارند و پشتیبانی از محصولات Microsoft بر روی این وب سرورها یک حسن محسوب می شود.

شما معمولاً یک بسته میزبانی کم هزینه را در بستر cPanel / Linux پیدا خواهید کرد. هزینه برنامه هایی که می توانند در وب سایت شما اجرا شوند ، معمولاً بیشتر از UNIX است. یک ارائه دهنده VPS خوب به طور جدی شبکه، سخت افزار و نرم افزار خود را که سرویس شما بر روی آن قرار دارد مانیتور و نظارت میکند. در طی چند پست گذشته ، ما در مورد سرور مجازی اختصاصی Virtual Private Server یا (VPS) و انواع مختلف آن ، مزایا و مضرات آن نوشتیم. این هم مزایا و هم مضرات آن را دارد. مضرات سرور ویندوز چیست؟ با این حال حتی پیش از آن نیز نسخههای سرور ویندوز ارائه میشدند. نسخههای عادی ویندوز (مثل ویندوز ایکسپی، ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰) برای کارهای روزمره شخصی و اداری طراحی شدهاند و از سختافزارهای بهنسبت محدودتری پشتیبانی میکنند. فعالیتهای مخرب وارد مرحلة جدیدی شده است که در آن کدهای مخرب بهجای آلودهکردن رایانهها، بهدنبال سرقت اطلاعات شخصی کاربران بهمنظور سرقت و کلاهبرداری از آنها هستند. برای استفاده از هر یک از دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس نیازی نیست که کار با آن را یاد گرفت، برخی از کاربران به اشتباه تصور می کنند برای استفاده از سیستم عامل لینوکس می بایست بر روی کامپیوترهای شخصی خود، سیستم عامل لینوکس نصب کنند. سرور مجازی لینوکس(LINUX VPS) یک سرور مجازی است که روی یک سرور فیزیکی بهینه سازی شده و برای سیستم عامل لینوکس میزبانی می کند. VPS (سرور مجازی) مخفف کلمه Virtual Private Server یعنی سرور خصوصی مجازی می باشد و گاهی از آن به عنوان VDS که مخفف کلمه Virtual Dedicated Server به معنی سرور اختصاصی مجازی می باشد، نام برده می شود. چنانچه سوالی در خصوص VPS دارید که ما در مقاله فراموش کردیم آن را توضیح دهیم میتوانید در پایین همین صفحه کامنت بزارید و حتما ج.ابتونو میدیم.

یعنی قصد داریم در زمانی مشخص از آینده کالا را دریافت کنیم یا تحویل دهیم. اگر تاکنون اصلاً نام ویندوز سرور به گوشتان نخورده است، باید ابتدا آن را توضیح دهیم. در بحث میزبانی وب ، سرور معمولا یک کامپیوتر قدرتمند به لحاظ سخت افزاری است که بواسطه یکسری ملزومات قادر است یک یا چندین سایت را میزبانی نماید. بسیاری از کاربران به دلیل وجود محدودیت ها در ایران و یا تحریم های موجود نیاز به تهیه سرور مجازی خارج کشور داشته ولی به دلیل مشکلات پرداخت ارزی قادر به تهیه این خدمات نمی باشند. ما با ارائه سرور مجازی ساعتی در سابین سرور ، این امکان را فراهم اورده ایم تا شما بتوانید تنها در مواقع نیاز سرور مجازی تهیه کرده و استفاده نمایید . اکتیو دایرکتوری یک سرویس مدیریت کاربر است که به سرور امکان میدهد تا به عنوان یک کنترلر دامنه عمل کند. کنترل پنل میزبانی وب ابزاری مبتنی بر وب است که به کاربران امکان می دهد دامنه ، حساب میزبانی ، FTP ، ایمیل ، بانک اطلاعاتی و سایر ویژگی ها را مدیریت کنند. امکان نصب و خواستار اجتناب از بهترین دفاتر کارگزاری در اموزش فارکس است. بازه زمانی خاصی، به سود و معامله وارد بازار فارکس نقش بسیار مهمی دارد.

 چه زمانی نیاز است تا یک سرور مجازی ابری Cloud Server تهیه کنید؟ وقتی می خواهید تجارت کنید، نوسانات امروز یا هر زمانی ثابت باقی می ماند. با داشتن سرور اختصاصی، تجارت شما میتواند سختافزاری قدرتمند، قابل اعتماد و اتصال ایمن به برنامههای مهم اقتصادی شما داشته باشد. پارس پک امکان اتصال مستقیم به سرور به کمک ابزار VH به شما می دهد. اگر بهترین سرور بورس در اختیار شما باشد، تنها باید تمرکز خود را بر روی تحلیل بازار قرار دهید و در مورد سرعت و اتصال به کارگزاری ها خاطرتان آسوده است. در این نوع از هاستینگ، نه تنها از میزان بالای پهنای باند و فضای دیسک که کاملاً در اختیار شما قرار دارند، لذت خواهید برد، بلکه هزینه بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به سرور اختصاصی پرداخت خواهید کرد. چگونه می تواند در این صرافی مبادله کرد؟ میتوانید برنامههایی مانند مرورگر یا ادیتور عکس را روی ویندوز سرور دانلود و نصب کنید و بسیاری از برنامههای اولیه ویندوز مانند Notepad در نسخه ویندوز سرور نیز گنجانده شدهاند. این شرکت بطور مداوم پشتیبانی و به روز رسانی را در اختیار کاربران قرار می هد. یکی دیگر از سیستم عامل های مایکروسافت می باشد که برای سرور ها طراحی شده است و می تواند توسط مراکز اطلاعاتی بزرگ دنیا و یا حتی شرکت های کوچک، مورد استفاده قرار گیرد. ✅بر خلاف سیستم عامل مبتنی بر UNIX ، سرور ویندوز سهولت مدیریت را از طریق رابط کاربری خود ارائه می دهد. این کنترل پنل دارای نصب ساده و قدرت مدیریت کامل سرور را دارد.