مفاهیم پایه در بازار فارکس چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اما این سرور مجازی، علاوه بر استفاده اصلی خود، دارای یک مزیت بسیار بزرگ نیز هست که آن را برای استفاده کنندگان VPN و تغییر دهندگان آی پی نیز جذاب می کند و این افراد را مجاب می کند تا به جای استفاده از VPN از VPS برای اتصال به اینترنت آزاد، استفاده کنند. یکی از مشکلاتی که اکثر استفاده کنندگان سیستم های پرداخت و یا سیستم های مالی خارجی دارند، تحریم های یک جانبه امریکاست که سبب شده تا بسیاری از این سیستم ها به ایرانیان خدمات نداده و یا به طور کلی حساب های آن ها را بلوکه کنند. با وجود آنکه ویندوز نیز از این زبان پشتیبانی میکند، اما عملکرد آن با مشکلاتی همراه است. به زبان ساده یعنی اینکه یک کامپیوتر در یک کشور خارجی (آلمان، هلند، فنلاند یا هر کشور دیگری) وجود دارد که همیشه و 24ساعته روشن است. به این ترتیب هنگامی که شما از ایران به VPS خود در خارج از کشور متصل می شوید، یعنی با هویت آن کشور در اینترنت شناخته خواهید شد و به این ترتیب می توانید از تمامی امکاناتی که سایت های مختلف برای شما فراهم می کنند، استفاده کنید. استفاده از VPN ها برای اتصال به اینترنت آزاد، می تواند به قیمت از دست رفتن حریم خصوصی و بلاک شدن حساب های مالی شما در سیستم های کشورهای مختلف شود و این موضوع می تواند برای شما بسیار گران تمام شود، حال آنکه استفاده از VPS علاوه بر این که اینترنت آزاد را برای شما به ارمغان می آورد از امنیت بیشتری برخوردار بوده و همچنین بحث بلاک کردن حساب های مالی را نیز به طور کامل، منتفی می سازد. این موضوع سبب شده تا برای استفاده از خدمات این سیستم ها، استفاده از VPN و تغییر دهنده های آی پی افزایش پیدا کند که منجر به کاهش امنیت حساب می شود.

چه از فضای ابری استفاده کنید چه از زیرساخت داخلی باید از یک نسخه پشتیبان غیرقابل تغییر تدارک ببینید تا دادهها حتی در صورت نفوذ مهاجمان به سرور امن باقی بمانند. سرور مجازی یک سرور با منابع رم (RAM) ، سی پی یو (CPU) و هارد (HDD) کاملا مستقل می باشد که توسط نرم افزار مجازی ساز بر روی یک سرور اختصاصی ایجاد می شود ، در واقع یک سرور اختصاصی توسط نرم افزار مجازی ساز تبدیل به چندین سرور مجازی کاملا مستقل خواهد شد که هر کدام از سرورهای مجازی دارای منابع و سیستم عامل منحصر به فرد و مستقل می باشند. VNC نرم افزار ی است که میتوان آن را بر روی هر سیستم عاملی نصب کرد. بنابراین هرگز نباید در زمان بررسی اطلاعات حساس از آنها استفاده کرد. در سرور مجازی ویندوز نیز می توانید برخی از قابلیتهایی که در لینوکس امکان پذیر می باشد را نیز پیاده سازی کنید چرا که در حال حاضر ویندوز نیز از PHP ، Apache و حتی MySQL پشتیبانی می کند (WAMP) اما با توجه به اینکه کاربری میزبانی وب در سیستم عامل لینوکس با استقبال بسیار بیشتری رو به رو بوده و بخش زیادی از این موضوع را مدیون کنترل پنلهای محبوبی چون دایرکت ادمین و سی پنل است و همچنین از سیستمعامل رایگان و نرم افزارهای منبع باز زیادی بهره می گیرد، همانوطر که قبلا گفته شد در صورتی که نرم افزار شما تحت ASP نباشد در یک نگاه سیستم عامل لینوکس انتخاب مناسبتری است. این موضوع سبب می شود تا استفاده از VPS ها، دارای مزیت های فراوانی نسبت به استفاده از VPN ها باشند که در ادامه به آن ها اشاره شده است. در نتیجه در صورتی که سایتی اکثر کاربرانش در ایران هستند، IP ایران را داشته باشد، از این امتیاز برخوردار خواهد بود.

هرچه بخش گردشگری یک کشور توسعه یافته تر باشد، گردشگران بیش تری کسب کنند. 6. مناسب برای توسعه دهندگان و فریلنسرها که در سایت های خارجی کسب درآمد می کنند و نمی توانند از آی پی های متغیر استفاده کنند. به عنوان نمونه اگر بخواهید با گوشی موبایل ایران در صرافی ترید کنید، مشکل به وجود می آید. برای اینکه بتوانید از کلیدهای روی کیبورد برای انجام کارهای خاصی استفاده کنید، کافیست به قسمت User Settings بروید و گزینه Keybinds را انتخاب کنید. سرور مجازی ایران یکی از سرور های موجود است که اگر بخواهید یک سرور اختصاصی از کشور ایران خریداری کنید، با توجه به مطالبی که در رابطه با سرور های اختصاصی گفته شد شما از این سرور، فقط برای وبسایت و اطلاعات خود استفاده خواهید کرد و به دلیل خصوصی بودن آن، مشکلی در سرعت اینترنت به وجود نمی آید. بسیاری از افراد تازهکار و دارندگان سایتهای شخصی با بهرهمندی از ویژگیهای هاستینگ اشتراکی به هیچ مشکلی برخورد نخواهند کرد. فرد مدیریت سرمایه بهشمار میرود زیرا به شما کمک می کنند که شبیه به هیچ بروکر. در حقیقت می توان گفت VPS یک وب هاستینگ است که همان آدرس منحصر به فرد را برایتان فراهم می آورد. بله روی سرور مجازی ویندوز و یا سرور مجازی لینوکس شما میتوانید در پلنهای مشخص شده از پلسک رایگان استفاده کنید. معمولاً چه ساعت­هایی از آن بیشتر استفاده می­کنید؟ از آنجا که VPN از اینترنت برای اتصال کاربران استفاده می کند، معمولاً ارتباطات را به صورت خصوصی حفظ می کند. از مزایای این سرویس سرعت بالای اتصال به اینترنت به علاوه قابلیت دسترسی VPS از هر دستگاه فعال اینترنت است که یک کلاینت دسترسی از راه دور مانند تلفن های هوشمند یا تبلت iPad دارد.

منظور از هاست اختصاصی هاستی است که در آن هر سایت سرور اختصاصی خود را دارد. از سوی دیگر پراکسی ها، برنامه هایی در سطح نرم افزار هستند و فقط بخشی از سیستم شما از به این قابلیت متصل می شود. به طور خلاصه سرور های پروکسی مانند یک واسطه میان وب سایت مورد نظر و سیستم شما عمل می کنند. Proxy یا Proxy Server یک سرور به خصوص است که به عنوان یک واسطه میان کامپیوتر/موبایل شما و خدمات مبتنی بر وب عمل میکند (البته میتوان آن را به نوعی یک فیلتر بر روی مرورگر نیز تلقی کرد.) تصور کنید که به یک پروکسی سرور متصل شدهاید؛ با این کار، به نظر میرسد که شما از طریق کامپیوتر خود وصل نشده و به جای IP شما، این IP پروکسی سرور است که نمایش داده میشود. اگر نیاز است که از محصول بر روی گوشی استفاده کنید می بایست نرم افزار ریموت دسکتاپ را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید و به ساگی به واسطه این نرم افزار به سرور مجازی متصل شوید. همچنین افرادی که نیاز به تنظیمات خاصی و یا نصب ماژول ها یا نرم افزارهای خاصی روی سرور ها دارند و نیز نیاز به دسترسی کامل به سرور دارند، ولی از طرفی نمیخواهند درگیر مسائل سخت افزاری سرور باشند، مناسب می باشدو به سادگی با تهیه سرور مجازی، از مزایای داشتن یك سرور اختصاصی بهرهمند می شوید. سایر کاربرانی که نسخه های دیگری از ویندوز را دارند نظیر 10 و 8 ، میتوانند اطلاعات ورود را کپی و پیست کنند و بدون مشکل وارد شوند . 🔸 VPN ها در سطح سیستم عامل کار می کنند و تمام ترافیک شما را reroute می کنند، در حالی که Proxy ها در سطح برنامه کار می کنند و فقط ترافیک یک برنامه یا مرورگر خاص را reroute می کنند.

در سرورهای سنتی ممکن است شما بتوانید عملیات خاموش/روشن/راه اندازی مجدد را انجام دهید و حتی عمل بازگشت به تنظیمات کارخانه ای که همان نصب مجدد سیستم عامل یا تعویض آن می باشد را انجام دهید ولی جهت انجام این کار باید با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید تا آن کار برای شما انجام دهد. در بیشتر حالات این تنظیمات توسط کنترل پنل هاست و ثبت کننده نام دامین انجام می شود. یا به این مورد برخوردهاید که در بورس فعالیت کنید و سفارش شما دیر ثبت شود یا صف سنگین خرید، مانع از خرید عرضه اولیه گردد؟ شما میتوانید با سفارش سرور مجازی سوییس از ایرانیکارت، از سرعت بالای سرورهای روز دنیا لذت ببرید. حال همهٔ این خطرات را در کنار اطلاعاتی که شرکتها و سازمانهایی مانند گوگل، فیسبوک، اناسای و غیره از کاربران جمعآوری میکنند قرار دهید، همهٔ اینها باعث میشوند تجربهٔ ایدهآلی از استفاده از اینترنت نداشته باشیم و به همین دلیل است که در برخی موارد، باید از سرویسها و ابزارهای امنیتی مختلفی استفاده کرد. میتوان پایگاه داده را از روی اینترنت جدا کرد و ارتباط کاربر با آن را از طریق یک برنامه سرور برقرار نمود. این ویژگی اضافه به درخواست کاربر و به صورت رایگان و آنی امکان فعال سازی دارد. کمتر کسی را میتوان یافت که در اینترنت فعال باشد و از VPN یا Proxy Server به منظور تغییر IP خود استفاده نکرده باشد! این سرویس معمولا برای وظایف متفاوت از وب سایت های میزبان تا اجرای نرم افزار فعال شده از راه دور استفاده می شود. یک سرور VPS به اشتراک گذاری کامپیوتر میزبان اصلی در مرکز داده ها است. مانند یک پروکسی، یک VPN نیز از طریق یک سرور، ترافیک شما را مجدد مورد بررسی قرار می دهد و البته آدرس IP شما را مخفی می کند تا وب سایت ها نتوانند موقعیت اصلی شما را ببینند.