• خانه
  • وبلاگ
  • مهارت های مهندس داده Azure – استراتژی های بهینه سازی

مهارت های مهندس داده Azure – استراتژی های بهینه سازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


نقش مهندس داده Azure در زمینه مدیریت داده و تجزیه و تحلیل بسیار مورد تقاضا است. به عنوان یک مهندس داده Azure، شما مسئول طراحی، ساخت، استقرار و نگهداری راه حل های داده محور هستید که نیازهای تجاری سازمان شما را برآورده می کند. این موقعیت مستلزم دانش خدمات Microsoft Azure مانند Azure Data Factory، Azure Stream Analytics، Azure Databricks، Azure Cosmos DB و Azure Storage است. در این وبلاگ مهارت‌های مهندس داده Azure، با نکات، ترفندها و بهترین روش‌های تخصصی، رازهای موفقیت در مهندسی داده Azure را کشف خواهید کرد.

مهارت های مهندس داده Azure

علاوه بر این، درک خوبی از فناوری های داده های بزرگ مانند Hadoop، Spark و SQL Server مورد نیاز است. تجربه در زمینه انبار داده و مفاهیم ETL و همچنین زبان های برنامه نویسی مانند Python، SQL و Java الزامی است. یک مهندس داده Azure با این مهارت ها می تواند به طور موثر راه حل های پیچیده مبتنی بر داده را طراحی، پیاده سازی و مدیریت کند که می تواند باعث موفقیت کسب و کار شود.

محتوا:

مهندس داده Azure کیست؟

مهارت های مهندس داده Azure

داده ها با ارزش ترین دارایی یک سازمان هستند، بنابراین اطمینان از دسترسی سریع و ایمن به آن باید در اولویت قرار گیرد. اینجاست که Azure Data Engineer وارد بازی می شود.

یک مهندس داده Azure یک متخصص بسیار ماهر است که مسئول یکپارچه سازی، تبدیل و یکپارچه سازی داده ها از منابع مختلف ساختاریافته و بدون ساختار به ساختاری است که می تواند برای ساخت راه حل های تحلیلی استفاده شود.

یک مهندس داده خبره مایکروسافت مسئول طراحی کل معماری جریان داده و در عین حال حفظ الزامات تجاری شرکت است. مهندسان Azure Data با سرویس‌های هوش مصنوعی Azure که بر پایه APIهای خدمات شناختی Azure ساخته شده‌اند همکاری می‌کنند تا انواع مدل‌های آماده را در اختیار کاربران نهایی قرار دهند. مهندسان داده Azure از سرویس Azure Form Recognizer برای استخراج خودکار داده ها از اسناد مختلف و تولید نتایج استفاده می کنند. مهندسان داده مسئول خودکارسازی محاسبات متریک با Azure Metrics Advisor و ایجاد ربات‌های گفتگوی مکالمه با سرویس ربات Azure هستند. خدمات متعدد دیگری از Azure وجود دارد که می تواند به مهندسان داده Azure در گسترش قابلیت های خود کمک کند. بیایید نگاهی به عوامل افزایش تقاضای صنعت برای مهندسین داده Azure بیندازیم.

چرا شرکت ها مهندسان داده Azure را استخدام می کنند؟

استفاده از داده ها در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. هر روز افراد، سازمان ها، شرکت ها و سایر نهادهای بیشتری از داده ها استفاده می کنند. پیش از این، مردم بیشتر بر روی بینش‌ها و تحلیل‌های معنادار متمرکز بودند، اما متوجه شدند که مدیریت داده‌ها به همان اندازه مهم است. در نتیجه، نقش مهندس داده در صنعت فناوری اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. مهندسی داده یک رشته جدید و در حال تکامل است که در آزمون زمان و پیشرفت کامپیوتر مقاومت خواهد کرد. مهندسان داده گواهی Azure اغلب توسط مشاغل استخدام می شوند تا داده های بدون ساختار را به داده های مفید و ساختار یافته تبدیل کنند که تحلیلگران داده و دانشمندان داده می توانند از آنها استفاده کنند. زیرساخت داده، ذخیره سازی داده ها، داده کاوی، مدل سازی داده ها و سایر وظایف بخشی از برنامه علم داده یک شرکت است و مهندسان داده مسئول اکثر آنها هستند.

مهارت های مهندس داده Azure

Microsoft Azure یک پلتفرم ابری مدرن است که طیف گسترده ای از خدمات را برای مشاغل ارائه می دهد. تعدادی گواهینامه برای تسلط بر مهارت های خاص Azure ارائه می دهد. به گفته مایکروسافت، هر سال نزدیک به 365000 کسب و کار برای پلتفرم Azure مایکروسافت ثبت نام می کنند. این نشان دهنده تقاضای بالای Microsoft Azure Data Engineers است. هر سال نمودار استفاده Azure رشد می کند و آن را به AWS نزدیک می کند. بسیاری از شرکت ها، از جمله شرکت های Fortune 500، به Microsoft Azure اعتماد دارند و از آن استفاده می کنند. این کسب‌وکارها داده‌ها و سرورهای خود را از داخل محل به Azure Cloud منتقل می‌کنند. در نتیجه، کسب‌وکارها به مهندسان داده Azure نیاز دارند که داده‌های بزرگ و سایر عملیات‌ها را همیشه نظارت کنند.

شغل مهندس داده Azure – جستجو

به گفته گارتنر، تا سال 2023، 80 تا 90 درصد از تمام پایگاه‌های داده به یک پلتفرم ابری مستقر یا منتقل می‌شوند، که تنها 5 درصد آن برای بازگرداندن به داخل محل در نظر گرفته شده است. تا زمانی که داده هایی برای پردازش وجود داشته باشد، مهندسان داده تقاضای بالایی خواهند داشت. به گفته Dice Insights، مهندسی داده محبوب‌ترین شغل در صنعت فناوری در سال 2019 بود، پیش از دانشمندان کامپیوتر، طراحان وب و معماران پایگاه‌داده. بر اساس گزارش مشاغل نوظهور ایالات متحده در سال 2020، نقش مهندس داده با نرخ سالانه 35 درصد در حال رشد است.

مهارت های مهندس داده Azure

این رشد قابل توجه اغلب به این دلیل است که هر سازمانی که قصد استفاده از تکنیک های داده کاوی و به دست آوردن اطلاعات معنادار را دارد، نیازمند زیرساخت داده ایمن است. همگام بودن با فناوری‌های مدیریت داده می‌تواند به مهندسان داده با رشد و تکامل صنعت، مزیت رقابتی بدهد.

با افزایش تقاضا برای مهندسان داده، حقوق مهندسان داده واجد شرایط احتمالاً به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

مهارت های مهندس داده Azure

مهارت ها

با افزایش تعداد نقش های مهندس داده Azure، داشتن درک عمیق از مجموعه مهارت های مورد نیاز برای موفقیت بسیار مهم است. مهارت های اصلی برای هر مهندس داده، صرف نظر از پلت فرم ابری قابل اجرا است. در زیر برخی از مهارت های اصلی مورد نیاز مهندسان داده آورده شده است:

یک مهندس داده باید از تغییرات در چشم انداز داده ها آگاه باشد. آنها همچنین باید در نظر بگیرند که سیستم های داده چگونه تکامل یافته اند و چگونه به متخصصان داده سود رسانده اند.

تفاوت‌های بین راه‌حل‌های داده داخلی و ابری را بررسی کنید. علاوه بر این، درک عمیق از کاربردهای تجاری فناوری ابر یک مزیت است.

یک مهندس داده باید در صنعت مربوطه و مسئولیت های ناشی از آن به خوبی آشنا باشد. همچنین باید درک عمیقی از خدمات Azure داشته باشید.

برای استخدام به عنوان یک مهندس داده Azure، باید در مجموعه مهارت های خاص نقش نیز تخصص داشته باشید. مهارت‌های خاص نقش، شایستگی‌ها و دانش مهمی را که یک مهندس داده برای انجام کارش نیاز دارد، برجسته می‌کند. اگر می‌خواهید یک مهندس داده Azure شوید، در اینجا چند مهارت خاص نقش وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

زبان های برنامه نویسی در اکثر سیستم های ذخیره سازی و پردازش داده ها استفاده می شود. مهندسان داده باید به زبان های برنامه نویسی مانند پایتون، جاوا و اسکالا مسلط باشند.

رایج ترین روش های ذخیره سازی داده ها پایگاه داده های رابطه ای و غیر رابطه ای هستند. درک پایگاه داده و ساختارهای آن نیازمند دانش SQL است.

داده ها با استفاده از تکنیک های ETL (استخراج، تبدیل و بارگذاری) از پایگاه های داده و سایر سیستم ها به یک هاب مانند انبار داده منتقل می شوند. درباره ابزارهای محبوب ETL مانند Xplenty، Stitch، Alooma و موارد دیگر بیشتر بیاموزید.

روش های مختلفی برای ذخیره انواع مختلف داده ها استفاده می شود. بهتر است درک کنیم که چه زمانی از یک دریاچه داده در مقابل یک انبار داده برای ایجاد راه حل های داده برای یک سازمان استفاده کنیم.

شرکت ها حجم عظیمی از داده ها را جمع آوری می کنند و اتوماسیون را برای مقابله با چنین حجم عظیمی از داده ها ضروری می کنند. مهندسان داده باید بتوانند از اسکریپت ها برای خودکارسازی کارهای تکراری استفاده کنند.

در حالی که دانشمندان داده عمدتاً در یادگیری ماشینی نقش دارند، درک اولیه از مفاهیم می تواند به آنها کمک کند تا خواسته های دانشمندان داده در تیم های خود را بهتر درک کنند.

مهندسان داده فقط با داده های سنتی کار نمی کنند. آنها اغلب وظیفه پردازش حجم عظیمی از داده ها را دارند. یک مهندس داده باید با ابزارها و فناوری های محبوب داده های بزرگ مانند Hadoop، MongoDB و Kafka آشنا باشد.

از آنجایی که شرکت ها به طور فزاینده ای سرورهای فیزیکی را با سرویس های ابری جایگزین می کنند، مهندسان داده باید ذخیره سازی ابری و محاسبات ابری را درک کنند.

اگرچه برخی از کسب‌وکارها تیم‌های اختصاصی امنیت داده‌ها را دارند، اما بسیاری از آنها هنوز به مهندسان داده خود برای پردازش و ذخیره داده‌ها به صورت ایمن تکیه می‌کنند تا از دست رفتن یا سرقت جلوگیری کنند.

در نهایت، با آخرین روندها، به‌روزرسانی‌های ویژگی، نسخه‌های در دسترس و سایر جنبه‌های منابع داده جدید و موجود Azure همراه باشید. بسیاری از این موارد در به‌روزرسانی‌های Azure در دسترس هستند و مهندسان می‌توانند دسته‌های محصولات را برای یافتن مواد خاص برای مهندسی داده فیلتر کنند.

مهندس داده Azure چه می کند؟

مهندس داده لاجوردی

طراحی و پیاده سازی راه حل های مدیریت داده بر روی پلتفرم Microsoft Azure بر عهده مهندس Azure Data است. راه حل های ذخیره سازی داده ها، خطوط لوله داده و سیستم های پردازش داده در طراحی، اجرا و نگهداری آنها نقش دارند. مهندس داده Azure مسئولیت اصلی وظایف زیر را بر عهده دارد:

طراحی و پیاده سازی راه حل های ذخیره سازی داده ها با استفاده از فناوری های Azure مانند Azure Storage، Azure SQL Database و Azure Cosmos DB

ایجاد خطوط لوله داده برای انتقال داده ها به انبارهای داده Azure و پردازش داده ها با استفاده از خدمات Azure مانند Azure Data Factory، Azure Stream Analytics و Azure Databricks.

پیاده سازی راه حل های پردازش داده با استفاده از خدمات Azure مانند Azure HDInsight، Azure Databricks و Azure Machine Learning.

اجرای اقدامات امنیت داده و حفظ حریم خصوصی با استفاده از فناوری های Azure مانند Azure Active Directory، Azure Key Vault و Azure AD B2C.

با استفاده از ابزارهایی مانند Azure Monitor، Azure Log Analytics و Azure Resource Manager، می توان عملکرد و در دسترس بودن راه حل های داده Azure را مدیریت و نظارت کرد.

همکاری با سایر اعضای تیم داده، مانند دانشمندان و تحلیلگران داده، برای طراحی و پیاده سازی راه حل های داده سرتاسر.

به طور خلاصه، Azure Data Engineer نقش مهمی در طراحی، ساخت و نگهداری راه حل های مدیریت داده در پلت فرم مایکروسافت Azure ایفا می کند و تضمین می کند که داده ها محافظت می شوند، در دسترس هستند و به طور موثر پردازش می شوند تا نیازهای تجاری را پشتیبانی کنند.

نتیجه

بنابراین همه چیز در مورد مهارت های Azure Data Engineer بود. این وبلاگ به طور مرتب به روز می شود تا از روندها و تغییرات مداوم مطلع شود. اگر نظر یا ابهامی در مورد این موضوع دارید، لطفاً در زیر نظر دهید.

بررسی کنید که آیا می خواهید دوره گواهینامه Azure Data Engineer را بگذرانید تا رزومه خود را سریعاً در فهرست نهایی قرار دهید.

اگر علاقه مند به دانستن بیشتر هستید و می خواهید در مورد سایر گواهینامه ها کمک بگیرید، می توانید از وب سایت ما Edureka دیدن کنید. تا آن زمان، یادگیری مبارک!

بهترین ها برای سوالات مصاحبه React