• خانه
 • وبلاگ
 • نحوه استفاده از ChatGPT | راهنمای گام به گام ChatGPT

نحوه استفاده از ChatGPT | راهنمای گام به گام ChatGPT

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


چگونه با مقدمه چت GPT شروع کنیمOpenAI ChatGPT یک مدل زبان هوش مصنوعی پیشرفته است که دنیای هوش مصنوعی محاوره ای را تکان می دهد. توانایی تولید پاسخ‌های متنی انسانی، ایجاد ربات‌های گفتگو، دستیاران مجازی و سایر سیستم‌های مکالمه را آسان‌تر از همیشه می‌کند. این وبلاگ دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه از ChatGPT برای زنده کردن ایده های خود استفاده کنید.

ChatGPT بر اساس معماری GPT (Generative Pretrained Transformer) است که از شبکه های عصبی برای پردازش و تولید متن استفاده می کند. این بدان معناست که آنها در درک آنچه که سوال پرسیده می شود خوب هستند و به روشی که طبیعی به نظر می رسد پاسخ می دهند. به‌علاوه، بر روی مجموعه داده‌های عظیم و متنوعی آموزش دیده است، بنابراین آماده رسیدگی به همه چیز از چت ربات‌های خدمات مشتری گرفته تا تایپیست‌های مجازی است.

در این وبلاگ، همه چیزهایی را که برای شروع با ChatGPT نیاز دارید، چه رایانه، چه تلفن هوشمند یا هر دستگاه دیگری، پوشش خواهیم داد. پس از اتمام این وبلاگ، یک حرفه ای ChatGPT خواهید بود.

چگونه از ChatGPT استفاده کنم؟

نحوه استفاده از ChatGpt

ChatGPT یک چت بات انقلابی است که نحوه استفاده ما از چت بات ها را تغییر می دهد. اما به یاد داشته باشید که هنوز کامل نیست و گاهی اوقات می تواند اطلاعات نادرستی ارائه دهد. هنوز این توانایی را ندارد که به عنوان جایگزینی برای تعامل انسانی و منابع تأیید شده اطلاعات عمل کند. این وبلاگ نحوه استفاده از ChatGPT را پوشش می دهد، اما توصیه می کنم اطلاعاتی را که ارائه می دهد بررسی کنید.

یک حساب OpenAI ایجاد کنید

برای استفاده OpenAI ChatGPTاولین کاری که باید انجام دهید این است که از URL بازدید کنید chat.openai.com. اگر اولین بار است که از این صفحه بازدید می کنید، از شما می خواهد که ثبت نام کنید یا وارد شوید. اگر قبلاً یک حساب کاربری دارید، وارد شوید. در غیر این صورت روی دکمه ثبت نام کلیک کرده و با ارائه آدرس ایمیل و شماره تلفن خود ثبت نام کنید.

یک حساب هوش مصنوعی باز ایجاد کنید

شرایط و ضوابط OpenAI ChatGPT را بپذیرید

پس از ورود/ثبت نام، شرایط و ضوابط OpenAI ChatGPT را بخوانید و سپس روی Next کلیک کنید.

شرایط و ضوابط ChatGPT

شروع به تایپ کنید

شروع به تایپ کنید این تقریباً تمام چیزی است که برای شروع استفاده از ChatGPT نیاز دارید. این یک فرآیند بسیار ساده است. اما چند محدودیت برای ChatGPT وجود دارد. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید و این برنامه را عمیقاً درک کنید، ویدیوی زیر را ببینید:

برخی از نمونه‌های رایج درخواست‌های ChatGPT

 • چگونه سس مارینارا درست کنیم؟
 • برای فرزندم که در مدرسه غایب است، یادداشت بیماری بنویسید
 • در موردش آهنگ بنویس [Topic Name]
 • ممکن است به من بگویید چگونه به دنبال شغل بهتری بگردم؟

ChatGPT for Work – چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

اینجاست که ChatGPT واقعا می درخشد. ChatGPT از توانایی نوشتن کد گرفته تا خلاقیت در کامپایل وبلاگ ها، می تواند کار شما را آسان تر از همیشه کند! برای شروع این ویدیو را تماشا کنید.

سوالات متداول

 • برای چه کاری می توانید از ChatGPT استفاده کنید؟

ChatGPT یک ابزار بسیار انعطاف پذیر است. شما فقط توسط تخیل خود محدود شده اید! ادامه دادن. خوش بگذره!

  • یک آهنگ رپ بنویسید [Topic Name]
  • می توانید خلاصه ای از ژول ورن “20000 لیگ زیر آب” را بیان کنید.
  • میتونی با من بازی کنی
  • چه روش خوبی برای خواستگاری دختری که دوستش دارم!!!
  • از او بخواهید ایده ها را خلاصه کند

ChatGPT از طریق API ارائه شده توسط OpenAI قابل دسترسی است. می توانید API را در برنامه یا وب سایت خود ادغام کنید تا به کاربران اجازه دهید با مدل زبان تعامل داشته باشند و بر اساس ورودی خود متن تولید کنند. برای شروع با OpenAI API، باید یک حساب کاربری در وب سایت OpenAI ایجاد کنید و یک کلید API دریافت کنید. سپس می‌توانید از کلید API برای درخواست‌های API و دریافت پاسخ‌ها از ChatGPT استفاده کنید.

ChatGPT در حال حاضر یک بررسی نظرسنجی رایگان ارائه می دهد. این بدان معناست که شما می توانید در حال حاضر به صورت رایگان به آن دسترسی داشته باشید. همچنین شایعه شده است که نسخه ارتقا یافته ChatGPT با قیمتی عالی معرفی می شود. شایعات حاکی از آن است که نسخه پریمیوم ChatGPT با پاسخ های بهتر بسیار سریعتر خواهد بود.

من می خواهم ChatGPT را به عنوان SIRI یا Alexa بدون قابلیت صوتی در نظر بگیرید. ChatGPT می تواند پاسخ های مفصل و متنی را به روشی بسیار انسانی به شما بدهد. در ویدیوی زیر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید:

ChatGPT مبتنی بر معماری GPT (ترانسفورماتور از پیش آموزش دیده) است که توسط OpenAI توسعه یافته است. از یک شبکه عصبی عمیق با معماری ترانسفورماتور استفاده می کند که بر روی مجموعه بزرگی از داده های متنی آموزش دیده است. در طول آموزش، مدل الگوهای موجود در متن را یاد می‌گیرد و از این دانش برای تولید متن جدید مشابه ورودی‌ای که روی آن آموزش داده شده است استفاده می‌کند. هنگامی که برای هوش مصنوعی مکالمه استفاده می شود، ChatGPT یک درخواست از کاربر دریافت می کند و پاسخی را بر اساس یادگیری خود و زمینه مکالمه ایجاد می کند.

 • آیا ChatGPT پاسخ های اشتباه می دهد؟

بله … در واقع این یکی از محدودیت های ChatGPT است! همانطور که OpenAI ChatGPT خوب است، گاهی اوقات اطلاعات نادرستی ارائه می دهد. گاهی اوقات می تواند پاسخ های آسیب زا و نژادپرستانه را نیز ارائه دهد. یکی از بزرگترین مشکلات این است که این مدل بر روی داده های قبل از سال 2021 آموزش داده شده است. بنابراین این مدل برای همگام شدن با رویدادهای جاری تلاش می کند.

 • چرا ChatGPT می گوید دسترسی من رد شده است؟

چند دلیل برای این باید وجود داشته باشد:

 1. صفحه را خیلی طولانی باز نگه داشتید: اگر برگه را برای مدت طولانی باز نگه دارید، ChatGPT قطع می شود. با رفرش کردن صفحه می توانید آن را برطرف کنید
 2. سرورها مشغول هستند: بسیاری از مردم در حال حاضر از OpenAI ChatGPT استفاده می کنند و با افزایش تقاضا، سرورها از کار می افتند و مردم نمی توانند از ChatGPT استفاده کنند. امیدواریم زودتر خوب شود. تا آن زمان تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که مدتی منتظر بمانید و صفحه را تا زمانی که دسترسی پیدا کنید به روز رسانی کنید
 3. شما تحریم شدید: بدترین حالت در اینجا این است که از استفاده از ChatGPT منع می شوید. اگرچه احتمال وقوع این اتفاق بسیار کم است، اما اگر از ChatGPT برای موارد نامناسب استفاده کرده باشید، ممکن است اتفاق بیفتد.

و این همه برای این مقاله نحوه استفاده از ChatGPT است. اگر راه حل جامع تری برای ChatGPT می خواهید که در مورد برنامه های کاربردی مختلف و ادغام ChatGPT با برنامه های موجود بحث می کند، این دوره را بررسی کنید. اینجا. تا آن زمان، یادگیری مبارک!