• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه نصب Ruby On Rails در ویندوز VPS یا سرور اختصاصی

نحوه نصب Ruby On Rails در ویندوز VPS یا سرور اختصاصی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نسخه های سیستم عامل ویندوز سرور تحت کانال طولانی مدت سرویس دهی توسط مایکروسافت به مدت 10 سال پشتیبانی می شود و دارای 5 سال پشتیبانی از جریان اصلی و 5 سال پشتیبانی طولانی دیگر است. به این صورت که تریدهای معمول خود را با VPS و به وسیله کامپیوتر انجام می دهند و در صورتی که به کامپیوتر خود دسترسی نداشته باشند، اکانت خود را با گوشی موبایل و با استفاده از VPN همان کشوری که VPS آن را دارند، چک می کنند. باتوجه به اینکه سازمانها، ادارات و بسیاری از شرکتها شبکه های کامپیوتری بزرگ یا متوسطی دارند، از سرورهایی استفاده میکنند که باید به صدها و گاهی هزاران کامپیوتر سرویسدهی و آنها را مدیریت کنند. مدیریت یک سرور مجازی ابری Cloud Server بسیار دشوارتر از مدیریت یک سرور اختصاصی است ، چرا که برخلاف سرور اختصاصی، در سرور ابری ما با صدها سرور مجازی سروکار داریم ولی این کار دیگر بر عهده ما نیست و شرکت ارائه دهنده این کار را انجام می دهد. در نهایت یک سرور اختصاصی هنگام انجام تنظیمات، گزینههای بیشتری را به شما ارائه میدهد. اما شما میتوانید در صورت نیاز ، براحتی و به سرعت منابع بیشتری را به سرور مجازی خود اختصاص دهید.

در این نوع از هاست معمولاً یک سرور بین تعداد زیادی سایت تقسیم میشود که در این حالت سایتهایی که لود (ترافیک، میزان داده،میزان پردازش) بیشتری دارند بار زیادی روی سرور قرار میدهند و این باعث میشود، سایر سرورها با سرعت کمتری به کار خود ادامه دهند. Windows NT 3.5 Server اولین نسخه سرور بود که شامل Active Directory ،DNS Server ،DHCP Server ،Group Policy ،SQL Server و بسیاری دیگر از ویژگی های محبوب دیگر که امروزه مورد استفاده قرار گرفته است. ویندوز سرور همچنین می تواند PHP و MySQL، محبوب ترین برنامه نویسی و پایگاه داده را اجرا کند. تجارت کپی فارکس یک استراتژی محبوب است، زیرا تغییرات قیمت اغلب کوچک اما مکرر است و نظارت مداوم لازم است. مایکروسافت همچنین SKU های ویژه ویندوز سرور ایجاد کرده است که بر بازارهای خانگی و تجارت کوچک متمرکز شده اند. ویندوز سرور یک نام تجاری برای گروهی از سیستم عامل های سرور است که توسط مایکروسافت منتشر شده است. ویندوز سرور گروهی از سیستم عامل است که توسط مایکروسافت طراحی شده است و از مدیریت سطح سازمانی، ذخیره داده ها، برنامه ها و ارتباطات پشتیبانی می کند. به این دسته از سیستم ها یا افراد، کاربران نهایی یا استفاده کننده ها در اینترنت می گوییم. سیستم های عامل از این کانال به عنوان بخشی از خدمات اشتراک، از جمله تضمین نرم افزار، مارکت Azure، اشتراک های ویژوال استودیو و سایر موارد در دسترس هستند.

در قسمت چپ کناری برنامه میتوانید یک سرور بسازید و یا به سایر سرورها از طریق دعوت یا لینک خصوصی جوین شوید. سایر پیشرفت ها همچنین شامل پیشرفت در فناوری های استقرار و همچنین افزایش پشتیبانی از سخت افزار است. نسخه های قبلی ویندوز سرور بر ثبات، امنیت، شبکه سازی و پیشرفت های مختلف سیستم فایل متمرکز شده است. مایکروسافت را در ارائه خدمات ابری در مقیاس جهانی با ویژگی ها و پیشرفت های جدید در زمینه مجازی سازی، مدیریت، ذخیره سازی، شبکه سازی، زیرساخت های دسکتاپ مجازی، دسترسی و حفاظت از اطلاعات، به زیرساخت شما می آورد.ویندوز سرور شامل مجموعه ای قوی از فناوری برای انعطاف پذیری مطلوب است. سرویسهای زیرساخت ابری یا «زیرساخت به عنوان سرویس»(IaaS) زیرساخت رایانهای را که عموماً یک بستر مجازی است را به صورت سرویس ارائه میدهند. این نکته بسیار اهمیت دارد تا بتوان بهترین سرویس دهنده ای که سرور را به همراه پشتیبانی مناسب ارائه می کند یافت . فرایند نصب Windows Server 2016 همانطور که می دانید مایکروسافت آخرین نسخه RTM ویندوز سرور 2016 را تاریخ 26 سپتامبر همراه با افزودن Feature های جدید عرضه کرده است. اگر به این دو عامل به عنوان پایه های یک گیم سرور نگاه کنیم می بینیم که بهترین پیشنهاد برای پیاده سازی آن استفاده از سرور اختصاصی ایران خواهد بود. ابرسرور برای ارائه سرور مجازی SSD آلمان از جدیدترین و با کیفیت ترین سرورهای اختصاصی دیتاسنتر هتزنر آلمان که دارای پردازنده های Core i7 و رم های DDR4 با ظرفیت بالای ۱۲۸ گیگابایت وهاردهای پرسرعت SSD اینترپرایز استفاده میکند. سرور کامپیوتری است که میزبان وب شما روی آن فایل ها و پایگاه های داده مورد نیاز وب سایت شما را ذخیره می کند. نصب و کانفیگ اولیه سنتوس با نگارنوین به صورت رایگان برای شما انجام می شود می توانید درخواست کنید برای امنیت بیشتر سرور بر روی سرور شما فایروال نصب گردد !

1- وارد فایروال سرور خود می شوید. یکی از سوالاتی که کاربران سرورهای مختلف مخصوصا ویندوز می پرسند، این است که این سرور اختصاصی چه کاربردهایی را به خود اختصاص داده است. در این نوع خدمات که به آن Shared IP نیز گفته می شود یک آیپی از یک سرور مجازی و یا در موارد معدود سرور اختصاصی به تعداد مختلفی از کابران اختصاص داده می شود که در آن کاربران پس از اتصال با یک آی پی ثابت و مشترک بین تمام کاربران متصل شده در آن لحظه به سرور، به صورت اشتراکی کاربران مختلف از سایت های مختلف بازدید کرده و کارهای خود را انجام می دهند. می توانیم Next کنیم و تغییری ندهیم! و Next می کنیم! مایکروسافت تحت این کانال دو نسخه از ویندوز سرور را در هر سال هدف قرار می دهد. این راهنما با این هدف گردآوری شده که به کسانی که در IIS تازهکار هستند کمک شود تا متوجه شوند IIS چیست و چه کاری انجام میدهد؟ برای اتصال به سرور ویندوز، باکس مربوط را لمس کنید تا اقدمات اولیه جهت کانکت شروع شود. توجه: برای نصب سرور نرم افزار ادوبی کانکت ( Adobe connect ) با شبکه ذخیره سازی یا شبکه ذخیره سازی وابسته، مشخصات بالا توصیه می شود. در این فرایند نصب Windows Server 2016 فقط می خواهیم ویندوز سرور را نصب کنیم و فرآیند نصب را با هم ببنیم.

نسخه های خاصی از ویندوز سرور یک نام سفارشی دارد. به دلیل نانوشته بودن قوانین آکادمیک، ناهمگونیهای زیادی در ماهیت و طبقهبندی نام دامنه و تصمیمات متعارض دادگاهها به چشم میخورد. 8- در آخر درصورت صحیح بودن یوزر و پسورد، به سرورتان متصل خواهید شد. این سیستم کاملا خودکار عمل می کند: در راه اندازی، به روز رسانی و بک آپ گرفتن سرور و رایانش ابری، نیاز نیست که یک تیم برای انجام این کار بسیج شود.بزرگترین و جذاب ترین ویژگی این تکنولوژی، خودکار بودن آن است.ارائه دهندگان سرویس های هاست و این نوع سرور ها از یک مکان مرکزی به روز رسانی و پشتیبان گیری را خودشان انجام می دهند. این شامل تمام سیستم عامل های ویندوز است که با برند “ویندوز سرور” هستند را شامل می شود نه هیچ یک از محصولات دیگر. ویندوز سرور به نسخه ای از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت گفته میشود که بهطور خاص برای نصب و اجرا روی سرورها طراحی شده است. گواهینامه دانشیار فناوری مایکروسافت (MTA) در صورت تمایل به ورود به حوزه فناوری، مکان بسیار خوبی برای شروع هستند. 6- در این مرحله نام کاربری خود را Administrator وارد کرده و رمز عبوری که در اختیار شما قرار گرفته را جهت ورود به سرور وارد کنید. اما اگه میخواهید جدیدا سرور تهیه کنید سمت آلمان نرید چون اخیرا در هنگام ثبتنام و ورود به اکانت شما را بن میکند. سپس گزینه CONNECT لمس کنید. گزینه CONNECT را لمس کنید. به منظور جلوگیری از خطر مسدود شدن حساب شما و بلوکه شدن سرمایه تان لازم است تا از VPS به جای VPN استفاده کنید تا IP شما ثابت بماند. به کامپیوتر زل بزنیم تا شما در لات استاندارد معادل 100.000 واحد یورو است.

کامپیوتر (یا ماشین مجازی) را با Windows Server 2016 بوت می کنیم. با درگیر شدن پورت به صورت کامل، سرعت اینترنت سرور کاهش پیدا می کند که در نتیجه آن سایت ها کند لود می شوند یا اصلا لود نمی شوند. این سرور ها کاملا شخصی بوده و قابلیت سوء استفاده از ترافیک سرور توسط افراد ناشناس فراهم نمی باشد. این نسخه ها هیچ محیط دسکتاپ GUI را ارائه نمی دهند و شامل سرور اصلی و نانو سرور هستند. بنابراین، ویندوز سرور برای کاربران میزبان وب کاملاً متناسب است. کاربران می توانند وب سایت را با استفاده از یک رابط آشنا از ابزارهای مایکروسافت مانند Web Deploy و ویژوال استودیو توسعه دهند. سایتهای کارگزاری دارای دو موقعیت جغرافیایی معاملات خود استفاده می کنید در یک. برای آشنایی با ویندوز سرور ۲۰۱۶ می توانید مقاله قابلیت های ویندوز سرور ۲۰۱۶ را مطالعه کنید. وی پی اس در واقع بخشی از یک سرور فیزیکی قدرتمند است که توسط نرم افزار های مجازی سازی مانند VMWare به بخش های کوجک تر تقسیم شده است ، میزان منابع سرور مانند رم / هارد / برای این بخش ها به نسبت نیاز هر یک می تواند متفاوت باشد ، ضمنا امکان ارتقا هر یک از انها نیز وجود دارد. پیشنهاد مایکروسافت برای اندازه پارتیشن برای نصب ویندوز سرور 2012 حداقل 32 GB است. این آموزش بر روی تمامی نسخه های ویندوز سرور ( 2003، 2008، 2012 و 2016 ) به همین صورت می باشد. حداق اندازه پارتیشن برای فقط نصب ویندوز سرور 2012 حدود 12 GB است.