• خانه
 • وبلاگ
 • نقشه راه امنیت سایبری برای مبتدیان: راهنمای قطعی

نقشه راه امنیت سایبری برای مبتدیان: راهنمای قطعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


جهان در حال تغییر به سمت هر چیز دیجیتالی است و با پیشرفت سریع فناوری، همه از داده ها زندگی می کنند و تنفس می کنند و امنیت سایبری را به نیاز روز تبدیل می کند. قبل از اینکه به عمق این نقشه راه امنیت سایبری بپردازیم، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری به محافظت از سیستم‌ها، سرورها، شبکه‌ها، داده‌ها و دستگاه‌های متصل به اینترنت در برابر حملات مخرب با هدف دسترسی، اصلاح و استفاده غیرقانونی از داده‌ها مربوط می‌شود. در واقع، تحول سریع دیجیتال یکی از دلایل اصلی نیاز شرکت ها به افزایش عملیات امنیت سایبری است.

چرا امنیت سایبری مهم است؟

جرایم سایبری به سرعت در حال افزایش است و طبق گزارش Cybersecurity Ventures، هزینه جهانی جرایم سایبری سالانه 3 تریلیون دلار در سال 2015 بود و انتظار می رود تا سال 2025 به 10 تریلیون دلار افزایش یابد.

به برنامه کارآموزی امنیت سایبری ما بپیوندید و تجربه عملی در محافظت از سازمان ها در برابر تهدیدات سایبری همیشه در حال تکامل کسب کنید.

بازار فعلی امنیت سایبری چیست؟

طبق آمار Fortune Business Insights، بازار جهانی امنیت سایبری در سال 2021 به 139.77 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود در سال 2029 از 376.32 میلیارد دلار فراتر رود. با افزایش مخارج امنیت سایبری شرکت‌ها، هزینه‌های جهانی برای امنیت سایبری از 1.25 به 1.25 دلار خواهد رسید.

افزایش تقاضا برای متخصصان امنیت سایبری

با افزایش بودجه امنیت سایبری در سازمان ها، تعداد فرصت های شغلی امنیت سایبری افزایش می یابد. شرکت ها به دنبال استعدادهای جدیدی هستند که برای مقابله با چالش های امنیت سایبری خود آماده باشند.

آخرین گزارش امنیت سایبری از مایکل پیج بیان می کند که شرکت ها ناامید هستند تا متخصصان امنیت سایبری را استخدام کنند. بیش از 3.5 میلیون شغل در سراسر جهان وجود خواهد داشت که در سال 2023 به دلیل کمبود استعدادهای ماهر خالی می ماند. همچنین، انتظار می‌رود هند تا سال 2025 بیش از 1.5 میلیون فرصت شغلی در حوزه امنیت سایبری داشته باشد. تبدیل امنیت سایبری به یک حرفه شگفت‌انگیز، به ویژه برای تازه‌کارانی که می‌خواهند حرفه خود را شروع کنند.

آیا امنیت شغلی در امنیت سایبری وجود دارد؟

اگرچه حوزه امنیت سایبری مملو از فرصت‌ها است، عدم آگاهی و افسانه‌هایی مانند اینکه امنیت سایبری تنها برای افرادی ایده‌آل است که دارای پیشینه کدنویسی قوی هستند، باعث می‌شود افراد از دنبال کردن حرفه‌ای در امنیت سایبری اجتناب کنند.

همچنین، ترس از رکود جهانی در حال افزایش است و تماشای اتوماسیون و هوش مصنوعی مشاغلی را که در بخش‌های مختلف تصاحب می‌کنند، می‌تواند مردم را نگران کند که آیا امنیت سایبری شغل مناسبی است یا خیر. بنابراین، اگر شما فردی هستید که در مورد ایمنی محل کار نیز نگران هستید، در اینجا چیزی برای شما وجود دارد.

امنیت سایبری یک زمینه همیشه سبز است، شرکت ها همیشه به متخصصان امنیت سایبری نیاز دارند تا داده ها و سیستم های امنیتی خود را ایمن نگه دارند. نه تنها این، نگرانی های شما معتبر است و ما تلاش همه جانبه ای برای پاسخ به هر سؤالی که ممکن است شخصی که می خواهد در امنیت سایبری شروع به کار کند داشته باشد، انجام داده ایم.

آیا فردی با پیشینه غیر فناوری می تواند امنیت سایبری را یاد بگیرد؟

بله، یک فرد با سابقه غیر فنی واقعاً می تواند در زمینه امنیت سایبری شگفتی هایی انجام دهد. واقعاً مهم نیست که به چه پیشینه ای تعلق دارید، تنها چیزی که باید داشته باشید این است که میل و فداکاری برای یادگیری امنیت سایبری داشته باشید.

این تصور غلط وجود دارد که امنیت سایبری تماماً مربوط به هک کردن یا نفوذ به سیستم‌ها است، اما در واقع همه چیز در مورد ایجاد فرآیندهایی برای نحوه کارکرد مؤثر مردم در دنیای پیشرفته از نظر فناوری بدون قربانی شدن در حملات سایبری است.

بیش از 90 درصد موارد نقض امنیت به دلیل خطای انسانی است که نشان دهنده عدم آگاهی از امنیت سایبری در بین مردم است. اخیراً، شرکت‌ها آگاهی امنیتی را در اولویت قرار داده‌اند، به همین دلیل است که نقش‌های متعددی در فضای امنیت سایبری با تمرکز بر توسعه سیاست، آموزش، حاکمیت، قانون سایبری، ارتباطات امنیتی، آگاهی، حریم خصوصی و اخلاقیات که حول حل مسائل فنی نمی‌چرخند، ظهور می‌کنند.

مهارت های مورد نیاز برای حرفه ای در امنیت سایبری چیست؟

در اینجا چند مهارت فنی و نرم وجود دارد که انتظار می رود متخصصان امنیت سایبری از آن برخوردار باشند، به خصوص اگر در تلاش هستند تا در اولین نقش امنیت سایبری خود قدم بگذارند.

رایج ترین مهارت های فنی برای امنیت سایبری

 1. مبانی سیستم عامل

  یاد بگیرید که سیستم عامل های مختلف چگونه کار می کنند و با یکدیگر تعامل دارند. اصول سیستم عامل به شما کمک می کند یک پایگاه دانش قوی برای یادگیری بهتر مفاهیم امنیت سایبری پیشرفته ایجاد کنید.

 2. تجزیه و تحلیل ریسک و مدیریت ریسک

  به عنوان یک حرفه ای امنیت سایبری، از شما خواسته می شود که تحلیل دقیق ریسک موقعیت ها را انجام دهید و تصمیمات هوشمندانه ای بگیرید که به نوبه خود از نقض امنیت جلوگیری می کند.

 3. مبانی امنیت شبکه

  درک اصول اولیه امنیت شبکه به شما کمک می کند تا تهدیدات را در ساختار امنیتی سازمان خود شناسایی کنید و به سرعت به شما کمک می کند تا کنترل های امنیتی رایج را اجرا کنید.

 4. رمزگذاری

  آموزش رمزگذاری به شما کمک می‌کند از داده‌های حساس در طول چرخه عمر آن، از لحظه ایجاد آن‌ها برای انتقال، بازیابی، ویرایش، ذخیره‌سازی و غیره محافظت کنید.

 5. رسیدگی به حوادث

  به عنوان یک متخصص امنیت سایبری، یادگیری نحوه واکنش سریع به حوادث و درک علت وقوع چنین حوادثی بسیار مهم است.

 6. برنامه نویسی یاد بگیرید

  برای تبدیل شدن به یک حرفه ای عالی در زمینه امنیت سایبری، باید با زبان های برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت، پایتون و جاوا آشنا شوید.

رایج ترین مهارت های نرم افزار امنیت سایبری

 1. مهارت های تحلیلی

  مهارت های تحلیلی واقعاً به شما کمک می کند تا یک مشکل پیچیده را شناسایی و تعریف کنید و شروع به ایجاد راه حل های قابل اجرا در اطراف آن کنید.

 2. حل یک مشکل

  وقتی صحبت از حرفه ای شدن در امنیت سایبری به میان می آید، سریع بودن یک مهارت مهم است. اگر سیستم امنیتی مشکل دارد، باید سریعاً برای رفع آنها اقدام شود.

 3. بازیکن تیم

  امنیت سایبری یک زمینه مشارکتی است، داشتن مهارت های ارتباطی خوب، قاطعیت و توانایی خوب کار کردن در یک تیم از ویژگی های خوبی است که باید از آنها گذشت.

 4. تطبیق پذیری


  از آنجایی که فناوری به سرعت تغییر می‌کند و تکامل می‌یابد، برای متخصصان امنیت سایبری مهم است که سریع و تا آنجا که ممکن است سازگار شوند.

مشاغل مختلف امنیت سایبری را کاوش کنید

به طور معمول، بسیاری از کاندیداهایی که آرزوی ورود به امنیت سایبری را دارند به دلیل اینکه فکر می کنند این فقط برای افرادی با پیشینه فنی است، کنار گذاشته می شوند. در واقع، تعداد زیادی نقش برای افرادی با پیشینه غیر فنی نیز وجود دارد. در اینجا نقش های شغلی فنی و غیر فنی را که می توانید در امنیت سایبری کشف کنید، مورد بحث قرار خواهیم داد.

فهرست پست های فنی در امنیت سایبری

 • مهندس امنیت شبکه
 • تحلیلگر امنیت سایبری
 • تحلیلگر امنیتی
 • مهندس امنیت سایبری
 • مدیر امنیت
 • مهندس امنیت برنامه
 • هکرهای اخلاقی / آزمایش کنندگان نفوذ
 • مدیر حوادث
 • یک رمزنگار
 • مشاور امنیت سایبری
 • مهندس امنیت ابر

لیست مشاغل غیر فنی امنیت سایبری

 • مدیر محصول امنیت سایبری
 • مدیر پروژه امنیت سایبری
 • افسر حفاظت از داده ها
 • نویسنده محتوای امنیت سایبری
 • متخصصان امنیت سایبری
 • تحلیلگر GRC
 • سیاست نویس
 • متخصصان آگاهی امنیتی و انطباق

نتیجه

استفاده از فناوری در حال افزایش است و هر چیزی که به اینترنت متصل است در برابر حملات سایبری آسیب پذیر است و با افزایش استفاده از فناوری، ترس از حملات سایبری همچنان افزایش می یابد و تقاضا برای متخصصان امنیت سایبری برجسته می شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا یک دید کلی از امنیت سایبری و اهمیت آن داشته باشید. با عضویت می توانید سفر خود را در پرطرفدارترین زمینه آغاز کنید برنامه کارآموزی امنیت سایبری و هک اخلاقی Edureka. می توانید در یک جلسه آزمایشی رایگان شرکت کنید – هم اکنون ثبت نام کنید و بینشی در مورد اینکه چگونه می توانید حرفه خود را در امنیت سایبری شروع کنید به دست آورید.