نکاتی که در خرید سرور اختصاصی باید در نظر بگیرید- پارسپک

این نرم افزار تحت سیستم عامل ویندوز اجرا می گردد که تمامی امکانات مدیریت میکروتیک را در اختیار شما قرار می دهد و به دلیل اینکه این نرم افزار تنها و فقط توسط سیستم عامل ویندوز اجرا می گردد لذا در بسیاری از مواقع ممکن هست محدودیت هایی در اجرای این نرم افزار داشته باشید. از سرور مجازی میکروتیک به عنوان مواردی چون فایروال، پروکسی سرور، سرور DHCP، وی پی ان، QoS، مسیریاب، MPLS و … Customer relationship management یا همان مدیریت ارتباط با مشتری، یک سیستم کنترلی است که با استفاده از آن می توانید این قابلیت را داشته باشید که کلیه ارتباطات خود را با مشتریانتان کنترل کرده و از بدو ورود مشتری به سایت یا مجموعه کاری شما، تا زمانی که خدمت یا محصول به صورت کامل به وی تحویل شده و حتی در زمان پس از فروش و پشتیبانی ها پیگیری هایی که برای بازگشت مشتری نیز انجام می شود یک روند ثابت و فرمال ببخشد که با استفاده از آن بتوان این کار را به بهترین شکل ممکن پیگیری نمود. درصورت نیاز به ترافیک بیشتر، لطفا با بخش فروش تماس بگیرید. که البته در جهان معمولاً این نوع هاستینگ نامحدود با پهنای باندهای ۱۰Mbit/s, 100 Mbit/s یا 1000 Mbit/s ارائه می گردد.

باید در نظر داشته باشید که هرچه پهنای باند بیشتری در اختیار شما قرار داده شود به همان میزان هم سرعت لود و بارگذاری اطلاعات مناسبتر خواهد بود. اگر تیم های جداگانه توسعه نرم افزار داشته باشید یا اینکه برنامه نویس ها به صورت دورکاری یا پروژه ای فعالیت می کنند برای مدیریت پروژه و کد ها نیاز به یک سرور مجازی برای این کار دارید. VPSمعمولاً توسط دارندگان وب سایتی انتخاب می شود که میزان بازدید آنها از سطح متوسط بالاتر از حد برنامه های میزبانی مشترک باشد اما هنوز به منابع سرور اختصاصی نیازی ندارند. این امر زمانی کاربردی است که شما نیاز به منابع اختصاصی برای وب سایت خود دارید یا نرم افزار شما در هاست اشتراکی قابل راه اندازی نمی باشد. یکی از متداول ترین موارد استفاده سرور مجازی اروپا در ساخت اپل آی دی میباشد که این روزها بسیاری از مخاطبان به دنبال راهکاری برای این امر میباشند؛ این سرور برای استفادههای بسیار طولانیمدت مناسب هستند و می تواند چندین ماه بدون نیاز به راه اندازی مجدد و کاهش سرعت و بازدهی، به اجرای دستورات و نرم افزارها و کلیه اقدامات مورد نظر شما بپردازند. جدا کردن سرور به محفظه های جداگانه با دیواره های مجازی ، به هر کاربر امکان می دهد سیستم عامل و نرم افزار خود را نصب کند. این ویژگی دارای چندین ویژگی مرتبط با وردپرس است که فقط در صورت داشتن سایت وردپرس می توانید از جمله نصب با یک کلیک، پلاگین های از پیش نصب شده یا رابط خط فرمان WP استفاده کنید. یعنی VPS یک میزبانی مشترک نیست، بلکه کاملا خصوصی است و فقط برای یک شخص تحت کنترل است.

از آنجا که میزبانی VPS از نظر، امنیت، عملکرد و هزینه بین میزبانی اشتراکی و اختصاصی قرار دارد، یک سرور خصوصی مجازی معمولا انتخاب خوبی برای وبسایتهای در حال پیشرفتی است که در حال حاضر نیازی به تمام منابع یک سرور اختصاصی ندارند. در ادامه درباره شرایط نگهداری سرور اختصاصی، دیتاسنتر ها Data Center ها و سخت افزار و منابع آن ها صحبت می کنیم. اگر سرور مجازی شما به خوبی پیکربندی و نگهداری نشود، ممکن است با خطرات جدی امنیتی و از دست دادن عملکرد روبرو شوید. واضح است که افراد نمی خواهند که با مشکل پایین بودن سرعت در سایت خود برخورد کنند و با خطاها و مسائل مختلف روبرو گردند. انواع مختلف میزبانی وب به شما امکان می دهد سطوح مختلف سفارشی سازی را بر روی سرور خود انجام دهید. همین موضوع ممکن است در ابتدا شما را با کمی سختی مواجه نماید. این که واقعا سرور مجازی شما در چه شهر و در کدام نقطه از دنیا مستقر باشد در حقیقت اهمیت کمی دارد. همانطور که گفته شد در وهله اول باید سرور مجازی ترید خود را تهیه کنید. اما نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که این سرور مجازی باید دارای چه مشخصه هایی باشد تا بتواند اعتماد شما را جلب کند و به شما اجازه ترید در بایننس را بدهد؟ سرورهای مجازی خصوصی یا همان VPSها مزایای خودشان را دارند، با این حال، در این نوع میزبانی جلب نظر افراد کمی دشوارتر از سرورهای خصوصی است، اساسا به این دلیل که سرورهای خصوصی چیزی است که تقریبا همهی افراد میتوانند با یک کامپیوتر تعریف کنند.

تکنولوژی ها هر روز پیشرفت می کنند و سرورهای مجازی هم همین طور هستند. از آنجا که سیستم عامل خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارید ، هیچ وب سایت دیگری در سرور شما وجود ندارد که به طور بالقوه به پرونده های شما دسترسی داشته باشد. لازم نیست که هیچ یک از حافظه، فضای دیسک، هسته های CPU و غیره را با دیگران به اشتراک بگذارید. از طرف دیگر، یکی از تفاوت های اصلی سرور مجازی و سرور اختصاصی این است که در سرور vps پورت شبکه سرور اصلی به صورت مشترک برای چندین سرور مجازی استفاده می شود اما در سرور اختصاصی پورت شبکه شما اختصاصی خواهد بود. بطور کلی، در برخی از مدلهای سرور، نیاز به منابع و تجهیزات بیشتری در طرف سرویس گیرنده میباشد که موجب افزایش هزینه ها میشود. بر خلاف سرویس های اشتراکی این سرویس دارای امنیت بسیار بالایی بوده و مشکلات میزبانی اشتراکی را نخواهد داشت. 1. سرعت دسترسی به سایت شما در مقابل هاست افرایش چشم گیری خواهد داشت. سرور مجازی شما برای شما محفوظ است ، بنابراین لازم نیست RAM ، CPU یا هر داده دیگری را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. VPS یک سرور اختصاصی را شبیه سازی می کند حتی اگر هنوز سرور فیزیکی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارد. میزبانی VPS از فناوری مجازی سازی برای تقسیم یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی مختلف استفاده میکند. منابع هم بین هر حساب تقسیم بندی میشود و به این ترتیب به شما تضمين داده میشود که سطح مشخصی از عملکرد را در اختیار خواهید داشت و مصرف بیش از حد وبسایتهای دیگر روی عملکرد وبسایت شما تاثیری نخواهد داشت.

میزبانی اشتراکی بهترین انتخاب برای شروع کار یک وبسایت تازه تاسیس است، به ویژه اگر شما هنوز مطمئن نیستید که به چه میزان ترافیک و منابع احتیاج خواهید داشت. با این کار نهتنها امنیت دادهها حفظ میشود، بلکه در هر مکان و زمانی به دادههای خود دسترسی خواهید داشت. اکثر میزبانهای وب مناسب و معقول تدابیر لازم را برای تامین امنیت دادههای شما در میزبانی مشترک به کار میگیرند، اما یک سرور خصوصی مجازی همیشه امنتر است. مورد منابع اختصاصی را بهعنوان یکی از مؤلفههای انتخاب سرور مجازی مناسب بیان کردیم اما در اینجا بهعنوان یکی از سنجههای اساسی امنیت بخشی به سرور مجازی به آن میپردازیم. با رشد وب سایت، می توانید به راحتی منابع سرور خود را RAM، CPU، فضای دیسک، پهنای باند و … و این به معنای کاربر عملاً در صورت بهره مندی از پهنای باند ۱۰Mbit/s قادر انتقال ۳٫۳۳ ترابایت اطلاعات در ماه خواهد بود و به همچنین با سایر خطوط پهنای باند کاربر می تواند تا حد توان آن پهنای باند اختصاص داده شده، به انتقال اطلاعات بپردازد. بنابر این اگر مصرف پهنای باند بسیار بالایی دارید (که با تجربه سرورهای مجازی نیاز شما رفع نشده بود) احتمالاً نیاز به سرور اختصاصی برای شما معنا پیدا خواهد کرد. از آنجایی که این دو فناوری بسیار شبیه به هم به نظر میرسند، اگر در مورد آنها اطلاعات مناسبی کسب نکنید ممکن است خدمات اشتباهی را برای رفع نیازهای خود دریافت کنید. از طریق پرتال کاربران و رابط کاربری به سادگی و تقریبا بلافاصله می توانید سرور مجازی خودتان را تحویل بگیرید و آن را مدیریت کنید.