هاست مدیریت شده (Managed Host) چیست؟

سرورهای مجازی داخل ایران بیش از ۹۹.۹ درصد uptime دارند که باعث رضایتمندی بیشترکاربران میشود و زمینه رشد تجارت آنهارا فراهم میسازد. با توجه به مطالب پیشین، ماهیت خاص نام دامنه مسیر را در راستای بررسی ضرورت ثبت یا عدم ثبت آن هموار میسازد که در ادامه به دنبال بررسی آن میباشیم. باتوجه به نفوذ حوزهی برنامه نویسی به بخشهای مختلف ایران، نیاز به برنامه نویس نیز در بخشهای مختلف افزایش پیدا کرده است و هر بخشی از بازار کار نیاز به یک برنامه نویس با تجربه و مهار دارد. به همین دلیل پیدا کردن مسیری برای دور زدن محدودیتهای بایننس ضروری است. ● به دلیل پیچیدگی هر محیط سرور، پشتیبانی فنی رایگان وجود ندارد. چندین سیستم عامل مختلف برای انتخاب وجود دارد، اما بیشتر با دو نوع ویندوزی و لینوکس ارائه می شوند. بدلیل اینکه آنها مقرون به صرفه هستند و کنترل سریعتر منابع را فراهم می کند، سرورهای مجازی در محیط های میزبانی هاست رایج می باشند.برروی یک سرور اختصاصی سیستم عامل نصب می شود و برروی آن بوسیله تکنولوژی مجازی ساز سرورهای دیگری ایجاد می شود و هر کدام از آن سرورها منابع مورد نیاز خود را دارند. اگر کاربر دیگری در سرور اشتراکی به دلیل حمله سایبری دارای مشکلات عملکردی گردد، ممکن است مشکلاتی را نیز برای وب سایت شما ایجاد کند. این باعث می شود ابر به دلیل توزیع داده، خطاهای زیادی را تحمل کند. ابر’ همچنین اشاره می کند به رایانش ابری، جایی که چندین سرور به همدیگر متصل شده اند تا بار سرور را با هم به اشتراک بگذارند. با توجه به ویژگی منحصر به فرد وی پی اس نسبت به سایر ابزار های تغییر آی پی، و از سوی دیگر حساس بودن اکانت های ترید و سرمایه گذاری، خرید سرور مجازی برای ترید، امری کاملا منطقی و ضروری به نظر می رسد اما وی پی اس ها چه ویژگی هایی دارند که بایستی در زمان خرید به آن توجه کرد؟

همان طور که گفته شده اتصال به وی پی اس از طریق ریموت دسکتاپ به آسانی امکان پذیر است. این سرورها و هاست ها انواع مختلفی دارند که حتی برخی از آن ها رایگان هستند. در اولین مرحله و بالاترین سطح از خدمات این شرکت ها سرور اختصاصی قرار دارد. شرکت ایکس هاستینگ به شما این فرصت را میدهد که با در اختیار داشتن یک سرور مجازی و انجام کدگذاری های SSL امنیت اطلاعاتتان را بیش از هر زمان دیگری ارتقاء دهید. سرور مجازی مدیریت شده، سرور مجازی ابری، سرور مجازی بدون مدیریت (مدیریت توسط ارائه دهنده میزبانی انجام میگردد). این تغییرات مطابق با نیاز های کاربران می باشد، اگه کاربر منابع بیشتری لازم داشته باشد باید سریعاً و بدون اینکه خللی در سرویس کاربر پیش آید این منابع برای او فراهم شود، همچنین اگر کاربر منابع بلااستفاده ای داشته باشد باید این منابع از او پس گرفته شود. در سرویس های سنتی، بیشترین امکاناتی که در پنل تحت اختیار شما قرار میگیرد روشن و خاموش نمودن یا راه اندازی مجدد سرور می باشد ولی در سرویس های ابری شما علاوه بر این موارد می توانید سیستم عامل سرور را مجددا نصب یا تعویض نمایید، سرور جدید ایجاد نمایید و یا منابع سرور مورد نیاز خود را تغییر دهید، بکاپ تهیه نمایید و تقریبا تمامی عملیاتی که در یک دیتاسنتر فیزیکی قابل انجام است را میتوانید از طریق پنل مدیریت ابری انجام دهید. ● به ازای هر بار استفاده در ثانیه که سرور آنلاین است به جای اشتراک هفتگی، ماهانه پرداخت انجام شود. هزینه اینگونه سرویسها نیز معمولا براساس میزان استفاده کاربران از منابع پرداخت میشوند. میزان استفاده از منابع باید مانیتور شود، بر روی آن کنترل های لازم اجرا شود و گزارش های لحظه ای گرفته شود.

مدیریت تنها از طریق کنترل پنل ارائه شده توسط شرکت هاستینگ انجام میشود. آنها ممکن است نرمافزاری را به مشتری ارائه دهند که مشتری به آن احتیاج ندارد و یا فاقد کارهایی باشد که آنها انجام میدهند. مشتریان ابر فکر می کنند سرویس ها و توانایی های یک ابر نامحدود است و هر زمان که آنها اراده کنند در اختیارشان قرار می گیرد زیرا فراهم کننده سرویس باید روش هایی به کار گیرد که کاربر تغییرات رخ داده در واقعیت و پس زمینهی سرویس را متوجه نشود. باید بگوییم که خیر معمولا تمامی لپ تاپ ها به صورت پیشفرض این برنامه به صورت نصب شده در سیستم دارند اما اگر در زمان سرچ برنامه متوجه شدید که آن را ندارید می توانید از سایت های معتبر آن را دریافت کنید. در همین ابتدای مسیر در نظر بگیرید که اگر کامپیوتر مناسبی در دست ندارید و هزینههای خرید یک سیستم قدرتمند برای راه اندازی سرور خانگی برای شما سنگین است، بهترین گزینه برای شما استفاده از خدمات ارائهدهندگان سرور مجازی و هاست ابری خواهد بود. همانطور که گفتیم سرورهای مجازی به دلیل ارائه منابع اختصاصی و قیمت مناسب، بهترین انتخاب برای سایتهای بزرگ و پربازدید هستند. با پلنهای Cloud VPS بر محیط کاری خود کنترل کامل داشته و بهترین سیستمهای عملیاتی و مدیریتی متناسب با نیازهای خود را به کار گیرید! در این هنگام باید نیازهای کاربر سریعاً و بدون دخالت انسان برای او فراهم شود زیرا دخالت انسان سرعت این پروسه را پایین میآورد. ● تراز کنندههایی مانند HAProxy را برای استفاده از سوابق سیستم نام دامنه (DNS) برای گسترش درخواستهای وب سرور در چندین سرور همگام سازی بارگیری کنید.

در سرویس های سنتی شما امکان مدیریت فایروال را از داخل سیستم عامل دارید ولی در سرویس های ابری علاوه برا فایروال داخل سرور شما می توانید از پنل مدیریت فایروال در خارج از سرور نیز استفاده کنید و به راحتی پورت مورد نیاز خود را بسته یا باز نمایید. هاست لینوکس ابری ایران و خارج از ایران بسته به روند بازاریابی در هر زمان خاص نام بسیاری دارند. به همین دلیل است که sysadmins باتجربه لینوکس گاهی اوقات با یک سرور ابری خالی شروع میکنند که در آن میتوانند از منابع اختصاص یافته به دلخواه خود استفاده کنند. بیشتر برنامه نویسان که علاقهی زیادی به مبحث برنامه نویسی دارند پول را ملاک خود قرار ندادهاند و از کودکی شروع به یادگیری دورههای آموزش برنامه نویسی کردهاند. فراموش نکنید ۱۰۰۰ دلار معادل ۲۵ میلیون تومان پول ریالی است. درابتدای کار، کاربر نیازهای خود را به ابر اعلام میکند و مطابق با نیازهایش بعنوان مثال یک ماشین مجازی که معادل Virtual Machine است و بصورت مخفف VM نامیده میشود به او تعلق پیدا میکند. اما در اکثر مواقع بعد از گذشت مدتی بنا به دلایلی ممکن است نیازهای کاربرها تغییر کند. قسمت مشکل، انتخاب روش صحیح میزبانی برای نیازهای شما است: میزبان سرور اشتراکی، اختصاصی، ابری یا مجازی (VPS). به این دلیل که برنامههای میزبانی وب در درجه اول برای میزبانی وب سایتها و برنامهها در نظر گرفته شدهاند. به همین دلیل منابع مخصوص هر سایت بیشتر بوده و سرعت آنها بالاتر است. تمایل به استفاده از ابر، به دلیل دسترسی مشترک به اسناد ، پرونده ها و داده ها باعث کاهش ایجاد نسخه های مختلف فایل می شود. یک سرور ابری برای یک کسب و کار ، ثبات و امنیت ایجاد می کند، بدلیل اینکه هر مشکل نرم افزاری از محیط شما ایزوله هستند.

● هزینه کمتری نسبت به یک سرور اختصاصی دارد. همچنین سرورها با وجود قدرت بالاتر، فضای کمتری را نسبت به کامپیوترهای معمولی اشغال می کنند. همچنین با توجه به اینکه سرورهای داخلی ایران در دیتاسنترهای داخلی نگهداری میشود، دسترسی به آنها راحتتر است و در زمان کمتری انجام میشود. یا باید رایانه همیشه به شبکه متصل باشد که بتواند آخرین اطلاعات را دریافت کند و هر زمان که نیاز بود عمل خاصی روی شبکه انجام شود. در گذشته کاربران برای اجرای برنامه ها نیاز به دانلود کردن آنها از یک سرور یا کامپیوتر فیزیکی داشتند، سرویس های رایانش ابری به آنها کمک کرد تا از طریق یک اینترنت متوسط به آن برنامه ها دسترسی داشته باشند. VPN یا همان Virtual Private Network، یک شبکه ی خصوصی و ایمن برای اتصال به اینترنت و وب گردی برای کاربران فراهم می کند که اطلاعات ارسالی و دریافتی را با استفاده از پروتکل های خاصی، رمز گذاری خواهد کرد.با یک مثال به بررسی این مورد نیز می پردازیم، فرض کنید شما یک شرکت تولید کننده ی قفل های امنیتی هستید و برای اینکه این محصول به راحتی باز نشود و هر کسی نتواند به محیطی که از این قفل ها برای محافظت از آن استفاده شده وارد شود، یک استاندارد خاص را در تولید قفل ها پیاده سازی می کنید.وی پی ان ها نیز به همین شکل عمل می کنند، یعنی داده های شما قبل از ورود به اینترنت رمز گذاری می شود و سپس وارد محیط وب خواهد شد.همچنین از آن برای اتصال از راه دور به شبکه های داخلی نیز استفاده می شود که موضوع آن از این بحث خارج است. کاربرانی که احراز هویت سطح متوسط یا Intermediate خود را کامل نکردهاند از این به بعد به حالت “withdraw Only” به معنای اینکه فقط میتوانید خارج کنید داراییتان را تغییر داده خواهند شد.

به دلایل فوق، سرورهای پایه ابری فقط به کاربرانی که مایل به حل مشکلات خود هستند توصیه میشود. پیش از این گفتم سرورهای ابری عمدتا محیط سیستم عامل هستند. برروی آن سرورها سیستم عامل مورد نیاز کاربر را می توان نصب نمود. شما دسترسی به root سرور، تغییر سیستم عامل یا منابع اختصاص داده شده برای برنامههای وب خود را ندارید. هر چند در مجازی ساز مورد استفاده در این سرور ها تنظیمات برای نصب سیستم هعامل ها در اکثر موارد مشابه هستند در نقسیم بندی داخلی و جرئی تر انجام یک سری تنظیمات کاربری بهتری را برای مشتریان این سرور ها به وجود خواهد آورد. سرور مجازی این روزها در بین صاحبان سایت به یک انتخاب محبوب تبدیل شده است زیرا به طور کلی در مقایسه با سرور اختصاصی کم هزینهتر است اما قابلیت اطمینان ، امنیت و عملکرد بهتری نسبت به هاست لینوکس دارد. با اینکه بر خلاف بورس ایران محدودیت زمانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود ندارد، اما پیش بینی اشتباه میتواند باعث شود که نتوانید با قیمت مناسبی خرید یا فروش کنید. اگر پروژه شما بر روی سرور مجازی تراکنش­های بالای دیتابیس دارد، همزمان بازدید بالایی روی سرور دارید یا برای وب هاستینگ، سرور مجازی تهیه می کنید پیشنهاد ما استفاده از هاردهای NVMe در خرید سرور مجازی می باشد. اگر تصمیم دارید برای پرداخت هزینه ها از ارز BNB استفاده کنید، هزینه های شما در همه معاملات به میزان 0.05٪ کاهش می یابد.