• خانه
  • وبلاگ
  • ویژگیهای سرور مجازی ترید برای ورود به بازار سرمایه – زومیت

ویژگیهای سرور مجازی ترید برای ورود به بازار سرمایه – زومیت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وی پی اس یا سرور مجازی ایران در مقایسه با هاست اشتراکی منابع و سرعت بسیار بالاتری در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که گفته شد هاردهای nvme پر سرعت ترین نسل هارددیسک ها به شمار می آیند این سرویس ها بسیار با کیفیت و پرسرعت هستند تنهانکته منفی قیمت بالای این پلن هاست. به این ترتیب میتوانید یک سرور اختصاصی مجازی با قیمت بسیار ارزانتر دریافت کنید و عملکرد وبسایت خود را در مقایسه با سرور اشتراکی افزایش دهید. هزینه – این که شما یک توزیع لینوکس را به صورت رایگان دریافت کنید و یا بهای کم یا زیادی برای آن پرداخت کنید، به چیزی که از آن انتظار دارید و مدل کسبوکار توزیعکننده آن وابسته است. هر کاربر منابع و خدمات را از سرور اصلی بابت مبلغی که پرداخت می کند دریافت می کند و تردد زیاد به یک سایت بزرگتر بر عملکرد سایت های دیگر تاثیری ندارد. این بدین معنا است که صرف نظر از میزان مصرف سایر VPS های موجود بر روی سرور ،VPS مورد مثال ما تحت هر شرایطی به ۵۱۲ مگابایت از حافظه اصلی سرور دسترسی خواهد داشت. به طور مثال ، یک VPS شامل ۵۱۲ مگابایت از ۸ گیگابایت حافظه Ram سرور و همراه ۵۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی و ۵۰۰ گیگابایت پهنای باند ماهیانه می باشد. مگر اینکه بر روی سرور میزبان فقط یک سرور مجازی باشد که از همه پهنای باند به صورت اختصاصی استفاده کند. سرور مجازی یا VPS عمدتا توسط کسب و کارهای کوچک تا متوسط مورد استفاده قرار میگیرد که وبسایت آنها دارای ترافیک بالا یا بازدید زیاد است و مصرف منابع سرور بیش از حد دارند. سرور مجازی محدودیت هایی هم دارد، چرا که چند vps به طور همزمان از یک سرور فیزیکی استفاده می کنند؛ اگر یکی از این سرورها از قدرت RAM و CPU بیش از حد کار بکشد، می تواند کل سرور را کُند کند.

همچنین در صورتی طرفدار سرعت بسیار بالا هستید و نیاز به گشودن چند تب همزمان در مرورگر دارید، پیشنهاد ما استفاده از پلن سوم و چهارم سرور مجازی است. در خدمات میزبانی VPS، هر وبسایت بر روی یک سرور اختصاصی مجازی بر روی یک سخت افزار بسیار قدرتمند قرار گرفته است. زیرساخت سرور مجازی لینوکس سخت افزار قدرتمند اینتل و سوپر میکرو است. این نرمافزار امکان اجرای لینوکس یا هر سستم عامل دیگر را درون رایانه معمولی (ویندوز یا مک) فراهم میسازد. بله ، صد ها نفر از سرور های مجازی بورس وب داده استفاده نموده اند و نسبت به زمانی که از اینترنت های معمولی ADSL , VDSL , Td-LTE استفاده میکرده اند نتایج بسیار بهتری گرفته اند . اگر قرار بر این شد که یک سرور مجازی تهیه کنید باید بنابه مورد استفاده خود از این سرور مجازی به Platform ای که برای Virtualization در سایت قرار داده ایم. توجه داشته باشید زیرا که هر کدام از این Platform ها مزایای خود را دارند. توجه داشته باشید که این محدودیت فقط برای ۲۴ ساعت است و پس از گذشت ۲۴ ساعت Limit شما ۰ میشود، چیزی مثل سقف کارت به کارت که در حال حاضر ۱۰ میلیون تومان است در شبکه بانکی کشور ایران.

در حال حاضر سرورهای ابری یکی از فناوری های برتر در جهان محسوب می شوند و بسیاری از شرکت های عظیم در حال استفاده از این تکنولوژی هستند. است ولی هاست آماده و حاضر است. شرکت پارس دیتا نیز با قدمتی در حدود ۱۷ سال طبق اعلام خودشان ولی بررسی عمر دامنه ۱۶ سال رو نشان میداد توانسته است با ثبت ۵۳۷۶ دامنه در رتبه پنجمین شرکت هاستینگ برتر از نظر وب هاستینگ اینفو تبدیل شود. خدمات میزبابی VPS یکی از انواع مختلفی از گزینههای خدمات میزبانی وب است که میتوانید انتخاب کنید و دارای سیستم عامل مجزایی برای خود است، بنابراین مشتریان میتوانند هر نرمافزاری که میخواهند بر روی سرور نصب کنند. برای شرکتهایی که تجارت الکترونیک، CRM (مدیریت ارتباط با مشتری)، ERP (برنامهریزی منابع سازمانی) و CMS (سیستم مدیریت محتوا) را ارائه میدهند، آنجا میتوانند با آسودگی خاطر بدانند که سرورها ایمن هستند، بنابراین آنها میتوانند بر روی فروش محصولات خود تمرکز کنند. همانطور که می دانید ایران جزو کشور هایی است که صرافی بایننس آن را تحریم کرده از این رو کاربران ایرانی لازم است تا برای ورود به بایننس و مبادلات ارز دیجیتال حتما با IP دیگری وارد سایت شوند. از آنجایی که دیگر NetBIOS را نداریم مایکروسافت یک فرآیند دیگری را انجام میدهد به نام NetBios Over TCP/IP که مثل همان است. الگوریتمها و رباتهای معاملهگر که در سالهای اخیر در بازار بورس و بازار بورس نام گرفته است. دیگر دوران ویترینهای شیشهای فروشگاهها و ارائهی خدمات با واسطه و غیرمستقیم به سر رسیده است و اکنون بسیاری از فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات، وبسایت مخصوص به خود را داشته و در این وبسایتها کالا و خدمات خود را بدون واسطه به مشتریان خود عرضه میکنند.

هر چند منابع اشتراکی هستند، شما مالک بخشهایی از سرور هستید و دارای فضا و منابع مخصوص خود هستید و مجبور نیستید آنها را به اشتراک بگذارید. بزرگترین تفاوت بین خدمات میزبانی اشتراکی و VPS چگونگی به اشتراک گذاری منابع سرور میباشد. در این مقاله مزایا و معایب استفاده از یک vps را بررسی کردیم. در VPS، هر جزء مجازی سهمی خاص را برای استفاده از منابع سرور اصلی به خود اختصاص داده است و از این رو مقدار مشخصی از رم در هر زمان در اختیار شما قرار میگیرد. توجه کنید که منابع سرور اختصاصی (از جمله قدرت رم و CPU) به هر بخش VPS اختصاص داده میشود. در محیط خدمات میزبانی VPS، یک وبسایت بر روی نرمافزار قدرتمند با کپی خود از سیستم عامل میزبانی میشود. جهت خرید سرور یا vps بورس شما به میل خود میتوانید سیستم عامل دلخواه انتخاب نمایید، ولی پیشنهاد بیشتر شرکت های ارائه دهنده خدمات در این حوزه در راستای خرید vps بورس سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۲ است که بهترین سرعت و کیفیت را در سرور در اختیار شما قرار می دهد، ترجیحا سرور با هارد nvme و یا هارد SSD رید ۱۰ یا همان سرورهای ابری برای استفاده شما پیشنهاد می شود و پورت های ۱۰ گیگابیت این سرویس ها براحتی جوابگوی نیاز شما هستند و شاید اکثر مشتریان برای سفارش سرخطی زدن تقاضای پورت ۱۰ گیگابیت جهت افزایش سرعت و بالا رفتن عملکرد در ثبت سفارش در کارگزاری ها را دارند. این منابع شامل CPU، رم، هارد دیسک و … این مالک فضا و داراییهای اشتراکی را مانند استخر، پارکینگ و دیگر امکانات اشتراکی (در حیطه میزبانی وب CPU، رم، فضای دیسک و غیره) را اجاره میدهد و همه ساکنین این منابع عمومی را به اشتراک میگذارند. اگر چه وبسایتهای دیگر ممکن است بر روی سیستم فیزیکی مشابهی قرار گرفته باشند، تنها وبسایت(ها) شما در بخش مجازی اختصاص داده شده میزبانی میشود که دارای منابع سرور مستقل (CPU، RAM، فضای دیسک و غیره) برای شما میباشد.

مطالعات نشان داده است که اگر سایت بین شش تا هفت ثانیه بارگذاری نشود شانس ترک افرادی که برای بازدید یک سایت میآیند بالا میرود. به این دلیل که یک VPS زمان بارگذاری سریعتر و تقریبا آپ تایم وبسایت (درصد زمان کار کردن یک سرور) را تضمین میکند، این نوع از خدمات میزبانی توسط شرکتها در بازارهای بسیار رقابتی استفاده میشود. سرور مجازی برخلاف هاست اشتراکی، منابعی مانند رم، CPU و فضای هارد خود را با دیگر سایت هایی که از همان سرور استفاده می کنند، به اشتراک نمی گذارد. سرور مجازی به بخشهایی از جمله رم، هارد دیسک، فضای CPU و غیره تقسیم میشود. با خدمات میزبانی سرور اختصاصی، شما مالکیت کل سرور را دارید و نیز کل فضای هارد دیسک سرور و پهنای باند قابل توجه در اختیار مشتری قرار میگیرد. در ادامه برخی از دلایل اصلی که نیاز دارید این سرویس را انتخاب کنید بیان میشود. 4. محیط جداگانه (Isolated Environment): محیط جداگانه ویژگی اصلی VPS است. زمانی که برای توسعه نرم افزار یا تست آن به یک محیط مجازی نیاز داشته باشید. از آنجا که بیشتر کاربران ایرانی برای سرور های مجازی خود تمایل به استفاده از Platform معروف به Xen که متعلق به شرکت Citrix می باشد، دارند.

به جهت آزادی عمل کاملی که فراهم کرده است ، نسبت به platform های دیگر مانند Virttuozzo سرعت کمتری دارد. زمانی که شما از VDS استفاده میکنید در جهت اعمال مدیریت و کنترل بیشتر امکاناتی در اختیار شما قرار میگیرد تا بتوانید با ورود به بخش Admin تنظیمات سرور را بهینهسازی نمایید و دسترسی بالاتری به منابع را تجربه کنید. خدمات میزبانی VPS مدیریت نشده بدان معناست که مدیریت سرور مجازی ارائه شده به طور کلی بر عهده خود کاربر و مشتری بوده و شرکت میزبان این سرور، جهت مدیریت سرور هیچ مسئولیتی ندارد. یکی از موارد این است که خدمات میزبانی VPS به طور کلی گرانتر از خدمات میزبانی اشتراکی است. 1- این که سرورهای مجازی به سخت افزارها وابسته نیستند، در بیشتر موارد خوب است. هر VPS ، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده ، حافظه اصلی ، فضای دیسک سخت ، پهنای باند و … هسته اصلی مجازی سازی در vsphere را تشکیل میدهد. در خدمات میزبانی اختصاصی، شما مالک فضایی هستید و مسئولیت همه چیز را دارید – از تمیز کردن و نگهداری داخلی، همچنین بیرونی و محوطه سازی. هر چند که شما ادعای بخشهای خاصی از آنها را دارید اما در ساختمان (خدمات میزبانی اشتراکی) مسئولیت حفظ فضای داخلی آپارتمان خود و تعمیرات و تغییرات آن را بر عهده دارید. اما قبل از هر اقدامی، نیاز خود را مشخص کرده و بر اساس آن یک پلن مناسب را انتخاب کنید.

ممکن است سرور اختصاصی یا مجازی را انتخاب کرده باشید، پس از آن باید ببینید که آیا سرور مدیریت شده برای شما مناسبت است یا سرور بدون مدیریت. برای اطمینان از نصب شدن و اجرای نرم افزار آپاچی با استفاده از دستور زیر status وب سرور را مشاهده می کنیم. شما با استفاده از سرور مجازی بایننس میتوانید تمام کارهایی که با وی پی ان میکنید، با سرور مجازی هم انجام دهید. برای خرید سرور مجازی ایران که در واقع میتواند یک سرور مجازی لینوکس یا سرور مجازی ویندوز باشد میتوانید از پورتال کاربران سرو دیتا سفارش خود را ثبت کنید بعد از سفارش سرور مجازی، سرور شما بصورت اتوماتیک نصب و توسط پیام کوتاه به شما اطلاع رسانیمیشود. استفاده از کرنل کامل لینوکس برای هر VPS و در نتیجه پشتیبانی از همه امکانات لینوکس. ۲. اگر از VPN استفاده میکنید؛ اطمینان حاصل کنید که IP که از آن استفاده میکنید برای آمریکا (US) نباشد. و بدین ترتیب امنیت بیشتری برای شما تامین خواهد شد. نیز وجود دارد. برای ورود به این بازار و فعالیت امن و موثر در آن، نیاز به سرور مجازی فارکس خواهید داشت تا ضمن تامین سرعت، امنیت معاملات شما را نیز تضمین سازد. سرور مجازی می تواند برای هر فردی کارایی خاص خود را داشته باشد. سرورهای اختصاصی همچنین می توانند کارایی بیشتری با فرآیندهای مربوط به پردازنده مانند الگوریتم های هش کردن داشته باشند.