• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه کامپیوتر شخصی خود را به یک سرور DLNA تبدیل کنیم؟

چگونه کامپیوتر شخصی خود را به یک سرور DLNA تبدیل کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به این ترتیب می توان بیشتر از توان اصلی سرورِ هاست اقدام به ایجاد ماشین مجازی کرد. اما سرور مجازی یک بخشی از یک سرور اختصاصی است، به طوری که به صورت مجازی چند تا ماشین روی یک سرور اختصاصی ایجاد میگردند که طریقهٔ کار کردن با آنها دقیقاً به مانند سرور اختصاصی است. در مبحث میزبانی وب و هاست با سه مفهوم اصلی مواجه خواهیم شد که پیش از پرداختن به مقایسه VPS و VDS باید به آنها بپردازیم. بسیاری از میزبان های وب قیمت های ارزان قیمت را برای برنامه های میزبانی وب ارائه می دهند، اما معمولا هزینه های آنها را پایین می آورد. به یاد داشته باشید که یک تصمیم خوب و هوشمند، موفقیت آنلاین شما را تعیین می کند. آلمان دقیقا مثل یک سرور مجازی اختصاصی عمل می کند که مستقل و با همان سطح دسترسی اختصاصی می باشد. پس با ما همراه باشید … یکی از خدمات تخصصی مجموعه پال نت هاست، ارائه خدمات مشاوره حرفه ای در راه اندازی شرکت هاستینگ با آموزش پیش نیازها و نصب کامل نیازمندیها به همراه پشتیبانی سالانه می باشد که در کنار خدمات تخصصی مدیریت سرور و سرویسهای آی تی، پکیج کاملی را به واحد های IT شرکتهای خصوصی و دولتی ارائه می دهد. هر کاری که بخواهید می توانید انجام دهید و نباید برخی کارها مانند اختلال در شبکه، سو استفاده از برخی امکانات دیتاسنتر و تست نفوذ و حملات سایبری را داشته باشید. مسئله پشتیبانی در شرکت های هاستینگ و میزبانی وب بسیار حائز اهمیت است در واقع درک درست از نیازهای متنوع کاربران احترام به آنان ارسال پاسخ های مناسب در برابر پرسش های کاربران و همچنین سرعت در پاسخ دهی از جمله مواردی است که بایستی در پشتیبانی و ارائه خدمات رعایت شود تمامی کاربران حقوقی و حقیقی موجود در شرکت صبا هاست قادر هستند در هر زمانی از شبانه روز با استفاده از ارسال تیکت ، چت آنلاین سایت و یا تماس تلفنی پیشنهادات و پرسش های خود را با مسئولان شرکت در میان بگذارند .

این مفهوم به نوعی از میزبانی اشاره دارد، که در آن وب سایت و یا سرویس شما تمام منابع مورد استفاده از جمله RAM، CPU، Disk و… به اشتراک گذاری سرور به معنی به اشتراک گذاری منابع سرور فیزیکی، از جمله پهنای باند، حافظه و پردازشگر آن است. در ادامه، به مرور امکان ایجاد و پشتیبانی از سرورهای VPS، که مخفف عبارت Virtual Private Server است، به آنها اضافه شد، که این مورد با اقبال عمومی زیادی نیز همراه گردید، زیرا در بحث مدیریتی امکان استفاده بهینه تر از منابع سرور را برای مدیران سرورها فراهم کرد. در این مورد میزبان وب میزبان میزبانی اختصاصی خود را برای هزینه های اضافی مدیریت می کند. اگر قصد راه اندازی یک وب سایت داشته باشید، برای شروع کار بایستی یک دامنه و هاست برای خود انتخاب کنید. درواقع آنچه ما به شما اعلام کردهایم کف هزینههای مربوط به مجازی سازی سرور یا تهیه و خرید یا اجاره یک سرور مجازی با استفاده از ویرچوال ماشین یا هاستینگ است و برای سفارش کار نهایی حتما بهتر از متخصصان و شرکتهای مربوطه استعلام گرفته و هزینه سرور مجازی خود را با توجه به نیازهایتان محک بزنید. در این لایه مجموعهای از ابزارها تعبیه شده است که برای پشتیبانی از سامانهها و خدمات فنّاوری اطلاعات و لایة عملیات و همچنین پیادهسازی فرایندهای عملیاتی استفاده میشوند که چارچوب پیشنهادی، الگوی مرجع ابر خصوصی واقع شده و در حقیقت مجموعة قابلیتهایی را به لایة زیرساخت، پلتفرم و لایة نرمافزار فراهم میآورد. در صورتی که میخواهید بفهمید IP ی آن ها چیه میتوانید اسمشون رو ping کنید. انتخاب سرور اختصاصی در شرکتهای کوچک و متوسط رو به رشد ممکن است که اقتصادی نباشد و به همین دلیل انتخاب VDS در عین اقتصادی بودن کاملا تمامی دسترسی های مورد نیاز را به شرکت های رو به رشد ارائه می دهد.

در سرور مجازی (VPS) سرور ها موارد مشترک زیادی با یکدیگر دارند و این موضوع می تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کند، اما سرور های اختصاصی از یکدیگر کاملا مجزا می باشند و به کاربران هسته پردازشی اختصاصی داده می شود. برای هاست های ابری منابع چندین سرور با یکدیگر در یک شبکه مورد استفاده و خدمات رسانی قرار می گیرند. از نظر قیمتی VDS ها قیمت بیشتری دارند که البته شما با دیدن نوع مجازی ساز خیلی راحت میتوانید پی به اختصاصی یا اشتراکی بودن منابع آن ببرید. پس باید از نظر مفهومی قدری دقیقتر شویم. پیش از اینکه به سرور اختصاصی مجازی بپردازیم، بیایید اول با مفهوم مجازی سازی آشنا شویم. در بخش بعد قسمتهای مختلف روش پیشنهادی تشریح شده و با جزئیات مربوط مورد بررسی قرار میگیرد. ضمن اینکه کم خطرترین وب سایت صرافی ارزهای رمز پایه از جهت امکان تحریم برای ایرانیان وب سایت بایننس می باشد که به لحاظ ماهیت چینی و سایر موارد امکان بلوکه کردن حساب ایرانیان در آن در پایین ترین درجه قرار دارد. با این حال، بسیاری از میزبان های وب قادر به ارائه برنامه های میزبانی وب قابل اعتماد با قیمت های معقول هستند. با این روشِ مجازی سازی، منابع سرور اصلی به چند سرور کوچکتر که در آن سرور اصلی میزبانی و یا هاست می­شوند اختصاص داده می­شود، و هر سرور کوچکتر در اختیار مشتری قرار می­گیرد. این بدین معنا است که صرف نظر از میزان مصرف سایر VPS های موجود بر روی سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرایطی به ۵۱۲ مگابایت از حافظه اصلی سرور دسترسی خواهد داشت.

مزیت دیگر سرور اختصاصی نسبت به سرور مجازی این است که برای سرور اختصاصی محدودیتی در منابع سخت افزاري در نظر گرفته نمی شود، به این شکل که كه یک سرور به صورت کامل و فیزیکی در اختيار كاربر قرار داده مي شود و كاربر مي تواند مطابق ميل و سلیقه خود آن را مديريت نماید. همانطور که می دانید سرور یک ابر کامپیوتر همیشه روشن است که اطلاعات مختلف را ذخیره و پایش می کند. در این قسمت بسیاری از سؤالهای متداول پاسخ داده شدهاند و میتواند برای تنظیم VPSتان به شما کمک کند. بدین ترتیب کاربران ما کوچکترین خللی در سرور مجازی خود در صورت کمبود منابع در سرور اصلی مشاهده نخواهند کرد، و پایداری سرویسشان تضمین شده است. سرور مجازی از روی یک سرور اختصاصی به شما داده می شود، با منابعی که بین همه سرورهای مجازی ایجاد شده روی آن سرور اختصاصی مشترک می باشد، که در صورت مصرف بالای دیگر مشتریان سرور مجازی بر روی این سرور اختصاصی، این مصرف بالا روی منابع سایر مشتریان به شدت تاثیر می گذارد. حجم معاملات بازار سرمایه در سالهای اخیر نسبت به گذشته بسیار بالا رفت و رقابت معاملهگران برای دستیابی به جایگاهها و رتبههای بالا در صف خرید و فروش سهام، بیشتر شده است. سرورهای ابری در جهت مقیاس پذیری بسیار انعطاف پذیر هستند. در مقابل برخی معایب سرور مجازی، امکان انتقال راحت سرور مجازی به سرور دیگر و انعطاف پذیری سرور مجازی آن را با سرور اختصاصی متمایز کرده است. در این نوع سرویسدهی، دسترسی کامل و روت به سرور در اختیار کاربر قرار می گیرد که به این ترتیب می تواند تمام تنظیمات مد نظر خود را بدون هیچ محدودیتی در سرور اعمال کند. تا پیش از خرید VPS مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. هر سرور را می توان به حداکثر 500 فضا تقسیم کرد.

در VDS شرایط متفاوت است؛ منابع اختصاص داده شده به هر سرور کاملا ثابت خواهند بود، و امکان ایجاد ماشین مجازی بیشتر از توان سرور ممکن نیست. سرورهای مجازی اشتراکی هم ممکن است برای کارهایی که نیازی به منابع سنگین نیست مناسب باشند. بسیاری از صاحبان سایت یکی از مهمترین موضوعاتی که بعد از طراحی سایت به آن اهمیت میدهند، انتخاب هاست مناسب میباشد. اما اگر سایت دارید و قصد دارید منابع هاست خود را ارتقا دهید، چه سرویسی برای شما مناسب است؟ ایشان روی آوردن به دنیا را سرآغاز غفلت از یاد خداوند میدانند و در حکمتهای گهربار خویش میفرمایند: «مِن هَوَانِ الدُّنیَا عَلَی اللَّهِ أَنَّهُ لاَ یُعصِی إِلاَّ فِیهَا، وَ لاَ یَنَالُ مَا عِندَهُ إِلاَّ بِتَرکِهَا» (نهجالبلاغه/ ح 385)؛ یعنی در خواری دنیا نزد خدا همین بس که جز در آن، نافرمانی خدا نکنند و جز با ترک آن، به آنچه نزد خداست دست نیابند. برای استفاده از سرور ابری رایگان میتوانید در پلتفرم پیشرفته ابر آسیاتک ثبت نام کنید و سیستم عامل ویندوز یا لینوکس مجازی خود را بسازید و از آن استفاده نمایید. در مثالی عملی این تفاوت را بیشتر باز می کنم؛ سرور میزبانی داریم که ۱۶ گیگابایت رم و CPU آن ۱۶ هسته دارد. نیاز به استانداردهای باز برای تمام شیوههای استفاده از وب به عنوان یک کامپیوتر فراگیر وجود دارد.

در عمل اگر اقدام به ترجمه مستقیم هرکدام از عبارت­های یاد شده کنیم، به نتیجه مشخصی نخواهیم رسید، زیرا هردو معانی یکسانی را باز می گردانند. معمولا مشکلات جزئی فنی به طور رایگان حل می شود، اما اگر سرور دارای مشکلات عمده ای باشد، ممکن است مجبور شوید میزبان وب را به صورت ساعتی بپردازید. قبل از آن که به بررسی تفاوت های میان سرور مجازی و اختصاصی بپردازیم، لازم است تا مفصلا با این 2 سرویس آشنا شوید. برخلاف یک ایرانی که این حق از او گرفته شده است! سرور مجازی فنلاند می تواند میزبان خوبی برای سایت شما باشد یا اگر نیاز به IP این کشور برای فعالیت های مالی مانند ارز دیجیتال و رفع تحریم دارید، VPS فنلاند گزینه مناسب است. اگر یک وب سایت با حجم اطلاعات بالا دارید، سرور مجازی یا سرور اختصاصی برای شما مناسب خواهد بود. نوع میزبانی که انتخاب میکنید تنها به نیازهای شما، بودجه، سرورها و نیازهای وب سایت و کنترل میزان مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال اگر Ram سرور اختصاصی خریداری شده 32 گیگابایت باشد كاربر مجاز به استفاده از تمامي 32 گیگابایت اين Ram بوده و از اين نظر محدوديتي براي او وجود ندارد. نرم افزارهای مجازی ساز برنامه هایی که می توانید نصب کنید و روی کامپیوتر خود چندین سیستم عامل نصب نمایید و به کمک این برنامه برای هر سیستم عامل میزان مشخصی از منابع کامپیوتر مانند RAM ، فضا و … کیف پول مورد علاقه من چیزی نیست جز کیف پول کوینومی coinomi اما به دلیل اینکه این کیف پول از ارز تتر در بستر ترون استفاده نمیکنه مجبورم بگم از کیف پول Atomic استفاده کنید برای تتر هاتون در بستر TRC 20. هر دو یه امنیت و قدرت را دارند اما کیف پول Atomic یه قابلیتی که داره اینه که شما میتونید تترهای خودتون (USDT) در بستر Trc20 را به این کیف پول انتقال بدهید و هنوز این ارز به coinomi اضافه نشده.