کاربردهای سرور مجازی یا VPS – وبنولوگ

اکنون باتوجهبه سرعت VPS خود باید منتظر بمانید تا به آن متصل شوید. اما اکنون به موضوع اصلی این مطلب یعنی آشنایی با شیوه نصب ویندوز در vmware بازمیگردیم. استفاده از نرم افزارهای مجازی ساز VMWare در کنار تنوع سخت افزاری (SATA-SAS- SSD) حداکثر حق انتخاب ممکن را به مشترکین خواهد داد تا مناسب ترین VPS را در دیتاسنترهای امریکا و اروپا برای خود برگزینند. سایتهای اشتراک فایل و ویدئو که قصد دارند فایلهای بسیار بزرگی را به اشتراک بگذارند میتوانند از سرورهای مجازی استفاده کنند تا سرعت بسیار بالاتری را تجربه نمایند. حال فرض کنید پینگ شما به سرور های کارگزاری بورس ، ۱۰۰ میلی ثانیه باشد، برای کار کردن در بورس پینگ باید پایین باشد تا سرعت رسیدن درخواست ثبت سفارش یا خرید شما به سرور بورس هم با زمان کمتری و بسیار سریع تر انجام شود . همانطور که شما هم در جریان بسیاری از مسائل هستید استفاده کردن از کامپیوتر خانگی به منظور اجرای چنین برنامه هایی کار منطقی و به صرفه ای به نظر نمی رسد ؛ زیرا هم هزینه بر بوده به خاطر مصرف انرژی و اینترنت ، و هم اینکه به صورت مداوم به اینترنت و برق متصل نیست . اما در مورد اینکه برقراری امنیت ارتباط با استفاده از این پروتکل در چه زمینه هایی می تواند ممکن باشد موردی است که در ادامه به صورت کامل بررسی خواهیم کرد. این نوع هاستینگ اجازه ی قدرت بیشتر و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به میزبانی مشترک را به کاربران می دهد.

یک سرور مجازی به کاربران اجازه کار از راه دور و اجرای سیستم عاملهای مختلف را میدهد، اما از قابلیتهای دیگری نیز برخوردار است. ديتاسنتر برج ميلاد در اين تراز از ابتداي طراحي برج، مخصوص کاربري ديتاسنتر ديده شده، به نحوي که بطور کامل از نظر فيزيکي امن و دور از دسترس عموم قرار گرفته است. اظهار داشت که «محاسبات ممکن است روزی بهعنوان یکی از صنایع همگانی سازماندهی شود»، تا حدودی تمام ویژگیهای امروز محاسبات ابری مورد بررسی قرار گرفت واژة ابر در واقع برگرفته از صنعت تلفن است بهگونهای که سازمانهای ارتباطات راه دور که تا دهة 1990 تنها خطوط نقطهبهنقطه اختصاصی ارائه میکردند، شروع به ارائه شبکههای خصوصی مجازی با کیفیتی مشابه و قیمتهای کمتر نمودند. سرور خصوصی مجازی (VPS) یک سرور مجازی است که همانند سرورهای اختصاصی، خدمات کاملا منحصر به فردی را به کاربران ارائه میدهد. سرور مجازی ابری پارس آنلاین، خدمتی همانند سرور خصوصی مجازی است، با این تفاوت که روی زیرساخت یک دیتاسنتر ابری به مشتریان ارایه میشود. منظورم از این سوال خرید مستقیم سرور مجازی از دیتاسنتر هایی مثل؛ پارس آنلاین، افرانت، آسیاتک و… شرکتهای بزرگ و وب سایتهای پربازدیدی مانند فروشگاههای آنلاین، نیاز به منابعی بیش از یک ماشین مجازی خواهند داشت. با توجه به این صحبت منابعی که برای شما در نظر گرفته شدهاست به هیچ عنوان اشتراکی نبوده و کاملا اختصاصی میباشد. بهترین راه برای انتخاب موقعیت جغرافیایی سرور مجازی، موقعیت جغرافیایی کاربران سرور مجازی و منابعی که سرور مجازی با آنها در ارتباط است. بیتمکس Bitmex جزو بهترین صرافی های ارز دیجیتال است زیرا در این صرافی حجم معاملات بسیار بالاست و کاربران زیادی در کل دنیا دارد.

لینوکس امروزه همه جا از جمله روی گوشی موبایل اندرویدی و تلویزیونها حضور دارد. راه اندازی سایت امروزه یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از سرور مجازی در دنیای هاستینگ و میزبانی وب است. یکی از این موارد مهم، بحث انتخاب میان سرور مجازی ایران و سرور مجازی خارجی است. البته شاید هم دارند قوی کار می کنند، بحث شخصی نیست. برای فعالیت حوزهٔ بورس هم این موضوع صادق است. با سلام و احترام بهمنظور ثبت سفارش در بورس ایران، پیشنهاد میکنیم سرور داخلی تهیه بفرمایید. به تهیه این سرور به چشم یک خرید نگاه نکنید، بلکه خرید سرور بورس را یک سرمایه گذاری بلند مدت برای خود و سرمایه تان بدانید . این عوامل در کنار یکدیگر، میتوانند سرعت بارگذاری صفحات وبسایتتان را افزایش و متعاقباً میزان نرخ پرش (Bounce Rate) در آن را کاهش دهند. با راهاندازی سریع و امکان مدیریتی که سرور از طریق کنترل پنل دارد، میتوان به سرعت وبسایت خود را بر بستر یک سرویس اختصاصی بارگذاری کرد. در هاست ویندوز شما دسترسی ای به سیستم عامل و تنظیمات آن و کنترل پنل نصب شده ندارید و تنها مجاز به استفاده از تنظیمات پیش فرض انجام شده خواهید بود. در بسیاری از موارد استفاده از VPS برای شما نه تنها مفید نیست بلکه ممکن است باعث مشکلات هم بشود.

اما این مورد رو هم میدونیم که بیشتر افرادی که در محیط اینترنت در حال کارکردن هستند احتیاج به خریدن یک سرور اختصاصی ندارند و اگر فقط یک فضا و حجم کوچکی از سرور داشته باشند نیاز آنها بر طرف میشود. سرورهای مجازی میکروتیک به سرورهایی گفته میشود که دارای سیستم عامل میکروتیک باشند. به این منظور میتوانید از یک ابزار مدیریت پنجره به نام i3 استفاده کنید که تأثیر اندکی نیز روی حافظه و پردازنده سیستم دارد. وب سرور: جهت سایتهای پر بازدید: در وب سایتهایی که نیازمند ترافیک بالا و فضای ذخیره سازی بیشتر و پردازنده قدرتمندتر هستند، استفاده از این مدل از سرور راه حل مناسب و کاربردی است. هر سرور مجازی بنا بر تنظیمات و یا کانفیگ اولیه، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده (CPU)، حافظه اصلی (Ram)، فضای دیسک سخت (HDD)، پهنای باند و . راه اندازی سرور VOIP ، نیاز به داشتن سیستم با پهنای باند بالا و ترافیک های زیاد و… بنابراین اگر ترافیک و ورودی وب سایت ما بسیار بالا است داشتن یک سرور اختصاصی و یا اجاره کردن آن کار معقولانه ای به نظر میاد. هزینه تهیه سرور مجازی ارزان تر از سرور مجازی خارج از ایران است، همچنین هزینه ترافیک شبکه داخل ایران هزینه خیلی کمتری برای کاربران سرور مجازی دارد.

این طراحی شباهتی با فلسفه یونیکس دارد که در آن چند برنامهٔ مختلف که هر یک کاری را به خوبی انجام میدهند، با یکدیگر از طریق واسطهای جهانی کار میکنند. به همین خاطر است که اکثر افرادی که کار خودشون رو به تازگی شروع میکنند و یک وب سایت برای خودشون طراحی از هاستهای اشتراکی برای میزبانی از وب سایت خود استفاده میکنند. با این کار برنامه Remote Desktop Connection اجرا شده و مانند تصویر زیر به شما نمایش داده میشود. شما با خرید سرور مجازی بورس ، دسترسی به یکی از بهترین اینترنت های ایران خواهید داشت که هیچ شرکت ارائه کننده دیگری توان ارائه این سرعت اینترنت را ندارد . بررسی پلن های وب رمزوب رمز بهترین سرور رو برای سایت شما ارائه نمیکنه. در سرویسهای سرور مجازی ماهان سرور، با وجود داشتن سیستم عامل و نرم افزارهای مستقل، کاربران از بهترین نرم افزارهای روز دنیا در زمینه پردازش اطلاعات سرور استفاده میکنند. امید جان شرکت های نامبرده شده از کیفیت بالایی برخوردارند و بهترین سرور مجازی ها رو ارائه می کنند اما هاستینگی که گفتی رو من نمیشناسم و احتملا تا سال دیگه وجود نداشته باشه. هر دو در دیتاسنتر هایی مشابه سرویس ارائه می کنند. سرور ها به دلیل کاربرد هایی که دارند بسیار محبوب بیزینس های بزرگ برای راه اندازی کسب و کار انلاین خود هستند. VPS ایران به دلیل اینکه در دیتاسنتر های داخلی میزبانی میشود سرعت بسیار بالاتر و پینگ تایم پایینتری نسبت به VPS خارج خواهد داشت. ما این عدد را هیچوقت ست نمیکنیم و میگذاریم روی Max بماند مگر اینکه دلیلی داشته باشیم که کم شود.

استفاده از یکVPS با منابع کم مطمئنا و بزودی مشکلاتی برای سایت و سرور شما بوجود خواهد آورد، پس تبلیغات برای خرید VPS را براحتی قبول نکنید و قبل از خرید VPSبه نوع استفاده از آن و سایت خود توجه کنید. شما ابتدا لازم است در یک فضای اینترنتی با سرعت بالا، فایل ها و پایگاه های داده مربوط به پروژه و سایت خود را میزبانی کنید. اگر کاربران از یک مقصد خاص، مثلا یک شرکت یا یک مکان مشخص به سرور متصل می شوند، سرویس دهی و دسترسی به سرور را به آدرس IP همان مکان توسط دیواره آتش محدود کنید. سرورهای مجازی و دسکتاپهای مجازی در عمل میتوانند برای همان هدف مجازی سازی سرور برای شبکه رایانهای شما مورد استفاده قرارگیرند، هرچند که توجه داشتهباشید هرکدام دو تعریف و هدف متفاوتی دارند. بله تاثیر دارد، شما باید از یک کارگزاری خوب استفاده کنید که هنگام ثبت سفارشات هنگ نکند و بتواند پاسخگوی ثبت سفارش شما باشد . با استفاده از سرور مجازی بورس شما میتوانید در کمتر از ۱ میلی ثانیه درخواست خرید خود را به کارگزاری مد نظرتان ارسال کنید تا یکی از برترین نفرات موجود در صف خرید باشید . همچنین جدا از مبحث پینگ، این سرور ها دارای بالاترین سرعت اینترنت به سرورهای کارگزاری هستند . سرور را می توان به یک کامپیوتر تشبیه کرد؛ کامپیوتری که دائما روشن است و به شبکه اینترنت دسترسی دارد. ۳- قابلیت دسترسی به اطلاعات در همه ی شرایط: وقتی اختلال در اینترنت ایران وجود دارد معمولا سرعت نت کند شده و حتی دیگر قادر به دسترسی به بعضی سایت ها که روی سرور مجازی قرار دارند، نیستیم.

سرور لینکوس قیمت ارزان تری دارد و همچنین، بیشتر نرم افزارهای مرتبط با آن سبک و Open source است. در نتیجه تمامی VPS های مستقر روی آن سرور فیزیکی خاموش خواهند شد و ممکن است تا زمان برطرف شدن مشکل این خاموشی ادامه داشته باشد. دلیل مفید بودن این روش این است که سرور فیزیکی فقط به یک برنامه یا کار اختصاص مییابد. در VPS، منابع سرور فیزیکی در اختیار تمام سرورهای (ماشینهای مجازی) قرار داده میشود و به صورت Pool است. 4. سرور فیزکی میزبان VDS اگر دچار خرابی شود، تمام VDSهای روی آن Down میشود اما در ابر و کلود با دان شدن یک VDS باقی ماشینهای متوقف نمیشوند و به کار خود ادامه میدهند. به این ترتیب شما میتوانید سرورها را به عنوان رایانههایی که صفحات وب را ارائه میدهند تجسم کنید. سرور اختصاصی بالاترین حد تکنولوژی خدمات را ارائه میکند و هزینههای آن نیز متناسب با خدمات ارائه شده و نسبت به سایر تکنولوژیهای موجود، بالاتر است. هر VPS بنا به تعريف اوليه، سهم خاصي از منابع سرور از قبيل پردازنده، حافظه اصلي، فضاي ديسک سخت، پهناي باند و IP را به صورت اختصاصي ودر اختيار خواهد داشت. لذا تمام فضای هارد دیسك سرور به طور كامل و نیز پهنای باند قابل توجه در اختیار کاربر قرار میگیرد و امكانات متنوعی برای یك سازمان بزرگ فراهم میآورد . این منابع شامل CPU، رم، هارد دیسک و … به عنوان مثال، يک VPS مي تواند شامل 512 مگابايت از 8 گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه 50 گيگابايت فضاي ذخيره سازي و 500 گيگابايت پهناي باند ماهيانه باشد. میزبان بی حد و حصر به طور کلی سرعت انتقال اطلاعات نامحدود را در یک خط پهنای باند ثابت فراهم می کند. این نوع سرویس، مناسب افراد، شرکتهای کوچک یا نوپایی است که به سرور اختصاصی (Dedicated Server) نیاز دارند، اما توجیه اقتصادی لازم را برای اجاره کامل یک سرور اختصاصی ندارند.