کاربرد سرور مجازی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به بیان دیگر با تهیه سرور مجازی بورس به یکی از پایدارترین و بهترین دیتاسنترهای کشور (در برج میلاد) متصل خواهید بود که این به معنای سرعت بالا و پایدار است. این عمل، سرعت دریافت آپدیتها را محدود کرده و باعث بهبود سرعت اینترنت شما میشود. آخرین دلیلی که ممکن است باعث شود یک مالک سایت سرور اختصاصی را به سایر طرحهای میزبانی اهمیت دهد بسیار ساده است؛ کنترل کامل روی سرور! همانطور که گفته شد هاست اختصاصی یعنی یک وبسایت یک سرور مجزا در اختیار دارد که به طور کامل فقط در اختیار همان سایت قرار میگیرد. در یک هاست اشتراکی معلوم نیست منابع سرور دقیقا کجا مصرف میشوند و همین موجب کاهش سرعت سایت خواهد شد. در مجموع می توان گفت که سرورها امنیت و کارایی و سرعت بالاتری دارند و آزادی عمل بیشتری به شما می دهند و زمانی که تعداد بازدید سایت تان یا میزان مصرف منابع سایت تان بیشتر از حد معمول شد ، این سرور مجازی است که پاسخگوی نیاز شماست و هاست اشتراکی پاسخگو نیست و به همین دلایل است که برای مدیریت و بارگذاری سایت سرور مجازی گزینه بهتری از هاست اشتراکی است . ویژگی میزان زمان اتصال، مدتزمان فعالیت حمله در سامانه را نشان میدهد. در سمت مقابل، یک سرور مجازی اجازه میدهد تا هر سایت فضای مخصوص و جداگانه خود را در اختیار داشته باشد چون در یک VPS، منابع سرور با استفاده از فناوری مجازیسازی بین چند کاربر تخصیصبندی میشود. با استفاده از فناوری مجازیسازی و نرمافزارهای مخصوص میتوان در یک سرور اختصاصی، چند سرور مجازی ایجاد کرد.

در واقع از طریق مجازیسازی یک سرور اصلی میتوان ظرفیتهای آن را با حداکثر راندمان مورد استفاده قرار داد. اجزای یک سرور اختصاصی همانند یک کامپیوتر شخصی، شامل سی پی یو، رم، فضای ذخیره سازی، مادربورد، کارت شبکه و غیره می باشد. لطفاً توجه داشته باشید که مجوز نامحدود مدیر مستقیم تنها 90 روز پشتیبانی را شامل می شود. مزیت یک سرور اختصاصی در این است که هنگام سفارش می توانید آن را سفارشی سازه کرده و میزان منابع هر قطعه را نسبت به نیاز خود انتخاب کنید. سرورهای اشتراکی، بسیار ارزان تر و راحت تر می باشند و میزان مشخصی از پهنای باند، فضای مورد نیاز، دیتابیس، ایمیل و هر آن چیزی که برای مدیریت ساده و کاربرد پسند یک سایت و ایمیل نیاز است را در اختیار عموم کاربران قرار می دهد. علاوه بر این، سیستم های امنیتی و گذرواژه ها همچنان حفظ می شوند به شرط اینکه درمحیط یک سرور اختصاصی باشند. ریستور کردن و ایمپورت دیتابیس های بزرگ MySQL به کمک زبان php و به واسطه اسکریپت phpmyadmin به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود (به دلیل احتمال بروز خطا با ایمپورت ناقص دیتابیس) ، بنا بر این فقط زمانی اقدام به انجام این کار کنید که حجم دیتابیس شما حد اکثر ۲۰ یا ۳۰ مگابایت و سرعت کانکشن و اینترنت شما نیز حد اقل ۵۱۲ است . همچنین قدرت٬ سرعت و عملکرد آن نیز در مقایسه با – سرور اختصاصی یکسان به لحاظ سخت افزاری – برابر است.

البته سرورهای ایرانی نیز با خود مزیت های زیادی را به همراه دارند؛ با این صورت بسیار افرادی موارد دیگری را در اولویت کارهای خود قرار می دهند. استفاده از server های اشتراکی به دلیل مزیت هایی که دارد میتواند کارایی را برای کاربر بیشتر کند. مزیت اش به این است که شما میتوانید یک سری فولدرهایی که به یک اسم خاص که فقط خودمان میدانیم به صورت Hidden Share روی یک سری سرور خاص داشته باشید. در سرورهای اختصاصی فضای هارد دیسک و ترافیک سرور کاملا در اختیار یک کاربر بوده و باعث میشود امکانات و گوناگونی برای یک سازمان بزرگ فراهم شود. سازمان ها و شرکت های بزرگ به دلیل تعدد کارمندان، پردازش ها، داده ها و اطلاعات، و بسیاری موارد دیگر نیازمند استفاده از سرور اختصاصی هستند. VPN نرم افزاری است که با نصب آن میتوانید از نمایش آیپی اصلی (ایرانی) خود جلوگیری کنید. همانطور که می دانید، سرور یک کامپیوتر قدرتمند و همیشه روشن میباشد که از یکسری منابع سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است و نیاز به تنظیمات و نگهداری دارد. بعد از مدتی که بازدید وبسایت شما بیشتر شد، مطمئنا وبسایت شما مستحق یک سرور مجازی می باشد تا از پس پردازش های همزمان و سنگین برآد، کاری که از سرویس اشتراکی برنمی آید. حین خرید VPS، دقیقاً میدانید که چه منابعی در اختیارتان قرار میگیرد و میتوانید از آنچه در اختیار دارید، بهطور انحصاری برای مدیریت محتوای وبسایتهایتان استفاده کنید. با انتخاب سیستم عامل ویندوز توسط کاربران در هنگام خرید به عنوان سیستم عاملی که قصد اتصال آن را به محیط گرافیکی و دسکتاپ را دارید، می توانید در مجازی ساز هایی مثل vmware ماشین مجازی را با سیستم عامل ویندوز نصب کنید. البته بسیاری از سازمان ها و بخصوص سازمان های امنیتی و دولتی از مراکز داده شخصی به عنوان میزبانی سرور اختصصای استفاده می کنند که این می تواند نکته مهمی در رابطه با تامین امنیت داده ها باشد.

برای خلاصی از این محدودیتها باید به ارتقا هاست و تغییر پلن میزبانی فکر کرد و در این حالت دو انتخاب وجود دارد؛ استفاده از سرور مجازی (VPS) یا خرید سرور اختصاصی. به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، خیلی از کاربران که تازه با دنیای وب آشنا شده اند بسیاری از مفاهیمی که در وب وجود دارد را نمی شناسند و دقیق نمی دانند که سرور اختصاصی یا سرور مجازی یا هاست اشتراکی چیست و هر یک از آنها چه تفاوتی با یکدیگر خواهند داشت . همه تریدرها از فرصتهای بازار استفاده میکنند و در فرصت مناسب معاملات پر ریسک و پر سودی انجام میدهند. شبکه اختصاصی پارسدو علاوه بر اتصال به 4 سرویسدهنده بزرگ اینترنت داخلی در ایران، بیش از 40 گیگابیت بر ثانیه ظرفیت دارد. سرور اختصاصی یکی از گرانترین سرویسهای هاستینگ است که برای پروژههایی با مقیاس بزرگ قابل استفاده میباشد و از انعطافپذیری بسیار بالایی نیز برخوردار است. از دیگر مزایای سرور های مجازی میتوان به صرفهجویی در زمان و هزینه اشاره کرد. درحالیکه سرور مجازی امکان انعطاف پذیری بیشتر و مقیاس پذیری آسان تری را برای تجارت شما فراهم می آورد .علاوه بر این ، از نظر هزینه تفاوت چندانی با سرویس های هاست اشتراکی ندارد.

با این وجود، پس از رشد یک وبسایت، مالک آن متوجه میشود که زمان استفاده از یک طرح میزبانی قدرتمند فرا رسیده است. انتخاب بهترین نوع سرویس میزبانی یکی از اولین و مهمترین تصمیماتی است که در زمان راهاندازی یک وبسایت جدید پیش روی مالک سایت قرار میگیرد. این یک روند نسبتاً جدید در صنعت بازی است که در سالهای اخیر با پیشرفتهای تکنولوژیکی بهسرعت در حال افزایش است. سامانهها، بسته به مرور زمان ازهمگسیخته میشوند، زیرا انرژی یا داده جدید از محیط دریافت نمیکنند، ولی سامانههای باز، آنتروپی منفی دارند، یعنی میتوانند خود را ترمیم کرده با حفظ ساختار خود زنده بمانند و حتی با واردکردن انرژی اضافی، یعنی ورود انرژی بیش از صدور آن، رشد کنند. بدین ترتیب این مدل و الگوی هایبرید(Hybrid)از نوعی فناوری مجازی با نام hypervisor برای تقسیم بندی یک سرور از چند فضا و محیط بدون واسطه یا دستگاه های مجازی استفاده میکند و هریک از آنها سیستم عامل اختصاصی و زیرساختهای مخصوص به خود را دارا می باشند. درک اساسی از محیط سرور توصیه می شود اما می توانید خرید سرور مجازی خود را از ایکس زد ان هاستینگ انجام دهید حتی اگر این اولین استفاده شما از سرور مجازی باشد. پس از انجام مراحل بالا حال شما یک سرور مجازی ویندوز با سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۹ در اختیار خواهید داشت.

سرور اختصاصی یک کامپیوتر قدرتمند است که از قطعات سی پی یو، رم، فضای ذخیره سازی، مادربورد، کارت شبکه و غیره که از منابع بالایی بهره مند هستند تشکیل می شود. در سرور مجازی اختصاصی ارزان با وب رمز امکان استفاده از کرنل اختصاصی فراهم است که میتوان در واقع آنرا همانند یک سرور اختصاصی مدیریت و سرپرستی و مورد بهره برداری قرار داد. بسیاری از وبسایتها کار خود را با هاست اشتراکی آغاز میکنند اما اگر یک سایت مسیر رشد را به خوبی طی کند، محدودیتهای طرح میزبانی اشتراکی به زودی دردسرساز خواهد شد. برای جا به جایی یک سرور به سرور دیگر از یک کلید میانبر به نام KVM یا سوئیچ الکترونیکی استفاده میشود. در یک هاست اختصاصی، کاربر میتواند نحوه استفاده از سرور را خود تعیین کند. در رویکرد جامع، یک سامانه از تعدادی زیرسامانه تشکیلشده که مرتبط با هم طراحی میشوند ولی مشکل آن حجم زیاد کار طراحی و پیادهسازی سامانهها بود. زیرا با زیاد شدن کاربران خود سیستم خود را بروز نکرده اند و از همان زیر ساخت های قدیمی استفاده می کنند. در نتیجه، میزان بانس ریت افزایش پیدا میکند و حجم بزرگی از درآمد که ممکن بود در بازه زمانی کوتاهی حاصل شود از دست میرود.