• خانه
  • وبلاگ
  • گواهینامه PG در مقابل گواهینامه PG – تفاوت در چیست

گواهینامه PG در مقابل گواهینامه PG – تفاوت در چیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


وقتی صحبت از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می شود، بسیاری از ما مطمئن نیستیم که آیا باید مدرک PG یا گواهینامه PG را دنبال کنیم. بر اساس گزارش فوربس، تعداد افراد دارای مدرک یا گواهینامه فوق لیسانس از سال 2005 تا کنون بیش از 50 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود این روند ادامه یابد. متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس حقوق بیشتری دریافت می کنند و فرصت های شغلی بیشتری دارند. تحلیلگر تجاری، آماردان، آمارشناس زیستی، تحلیلگر پژوهشی و فرصت های دیگر در دسترس هستند. از سوی دیگر، نامزدهای گواهینامه تحصیلات تکمیلی، برای گسترش مجموعه مهارت های خود برای ارتقای نقش خود، کمک دریافت کردند.

خوب! اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید بین برنامه ها تصمیم بگیرید، به مکان مناسبی رسیده اید. در اینجا، ما این دو برنامه را به صورت مختصر اما جامع مقایسه و مقایسه خواهیم کرد که امیدواریم به شما کمک کند بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. موضوعاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

گواهینامه تحصیلات تکمیلی چیست؟

گواهینامه PG چیست - PG Diploma vs PG Certification - Edurekaگواهی، بر خلاف مدرک، نیازی به گذراندن دوره های عمومی ندارد. در عوض، پس از تکمیل دوره و آموزش در یک زمینه یا مهارت خاص به دست می آید. گواهینامه‌های تحصیلات تکمیلی دوره‌های کوتاه‌تری هستند که بین چهار ماه تا یک سال طول می‌کشند و برای کسانی طراحی شده‌اند که می‌خواهند در تلاش برای توسعه فرصت‌های شغلی یا تقویت مهارت‌های موجود، دانش موجود خود را در مجموعه مهارت‌ها یا موضوع خاصی توسعه دهند. این به یک صنعت خاص محدود نمی شود. بلکه قابل تنظیم است زیرا می توانید هر گواهینامه PG را صرف نظر از رشته خود دریافت کنید. سپس، در این وبلاگ در مورد PG Diploma vs PG Certification، بیایید دریابیم که مدرک تحصیلات تکمیلی چیست.

مدرک فوق لیسانس چیست؟

دیپلم PG چیست - PG Diploma vs PG Certification - Edureka

مدرک تحصیلی عمیق تر از گواهینامه است و ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اگرچه معمولا کمتر از یک سال طول می کشد. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات تکمیلی قانونی است. و دارای مدرک معادل فوق لیسانس می باشد. امروزه حتی اگر مدرک مضاعف داشته باشید. Btech و Mtech، شما همچنان باید در Data Domain تخصص داشته باشید. دیپلم PG پس از تکمیل مدرک دانشگاهی به دست می آید که بسته به تعهدات زمانی شما ممکن است یک یا دو سال طول بکشد. درست است، واقعی.

  • دیپلم ارزان تر از فوق لیسانس است.
  • این به شما امکان می دهد درآمد احتمالی خود را افزایش دهید.
  • یک دیپلم فوق لیسانس به سرمایه گذاری زمان بیشتری نسبت به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارد.

شما همچنین می توانید درک عمیقی از موضوع تحصیلی خود با مدرک PG بدست آورید. معمولاً بیشتر جنبه فنی یا تجاری دارد. سپس در این وبلاگ PG Diploma vs PG Certification، بیایید دریابیم که چگونه می توانید بین این دو انتخاب کنید.

چرا دیپلم PG در مقابل گواهینامه PG را انتخاب کنید؟

دیپلم PGگواهینامه PG
در دیپلم، یک مرور کلی و تجربه عملی از موضوع مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد.صدور گواهینامه مربوط به یک رشته خاص یا افزایش مهارت است. برخلاف برنامه دیپلم، یک نمای کلی از رشته تحصیلی ارائه نمی دهد.
این به بهبود شغل و درآمد احتمالی شما اشاره می کند.بیشتر مهارت محور است تا شغل محور.
از نظر زمان‌بندی و ساعت‌ها انعطاف‌پذیر است، که مخصوصاً برای افراد حرفه‌ای مفید است.از نظر زمان و برنامه نیز مانند مدرک منعطف است.
در مقایسه با صنعتگران معمولی ارزان تر است هزینه آن کمتر از یک مدرک یا مدرک است
مدرک تحصیلات تکمیلی را می توان با دروس اضافی به مدرک کارشناسی ارشد کامل تبدیل کرد.گواهینامه های PG معادل یک مدرک کارشناسی ارشد معمولی نیستند
این است تمرکز بر مهارت های دقیقی که در این زمینه به آن نیاز داریدصرف نظر از رشته ای که به آن تعلق دارید، آموزش یا آموزش مبتنی بر مهارت است
در مقایسه با گواهینامه pg امتیاز اعتبار بیشتری کسب می کنید.در مقایسه با PG Diploma امتیاز اعتبار کمتری دارد

مزایای شغلی از طریق PG Diploma vs PG Certification

دیپلم PG:

دیپلم تحصیلات تکمیلی یک دوره فوق العاده سخت برای دانشجویانی است که می خواهند در یک زمینه خاص شغلی را دنبال کنند. شرکت ها به طور مداوم در حال گسترش هستند و تعداد زیادی فرصت را ارائه می دهند که نیاز به دانش عمیق در این زمینه دارد. این به شما این امکان را می دهد که در یک زمینه در حال توسعه شغلی را شروع کنید یا فرصتی برای پیشروی کامل داشته باشید. متوسط ​​حقوق و دستمزد 58 درصد افزایش یافته و به 60 درصد رسیده است.
در نتیجه، دیپلم تحصیلات تکمیلی برای افرادی ایده آل است که به دنبال مدرکی هستند که به پیشرفت در حرفه خود کمک کند، هم با مولفه های عملی و هم نظری – یا برای کسانی که می خواهند دانش خود را بدون تعهد زمانی برای مدرک کارشناسی ارشد گسترش دهند.

گواهینامه PG:

گواهینامه های تحصیلات تکمیلی سودمند هستند زیرا به شما امکان می دهد طیف وسیعی از مهارت های فوق لیسانس را بدون نیاز به نیاز مالی یا زمانی به دست آورید. این بسیار بیشتر مبتنی بر مهارت است. شرکت ها نیز به دنبال مهارت هایی با مدرک هستند. داشتن یک مجموعه مهارت قوی می تواند به شما در پیشرفت شغلی کمک کند. شما مهارت هایی را به دست خواهید آورد که به پیشرفت شما در کارتان کمک می کند.

نتیجه:

در نتیجه، می‌توان نتیجه گرفت که هر دو برنامه در دیدگاه‌های خود به یک اندازه اهمیت دارند. این به ظرفیت و توانایی فرد بستگی دارد که برنامه ای را انتخاب کند که به آنها کمک کند مهارت ها و تجربه خود را بهبود بخشند و در عین حال به آنها کمک کند تا به اهداف خود در مسیر درست دست یابند. اگر می خواهید در حرفه خود پیشرفت کنید، دیپلم PG یک گزینه عالی است. اگر فقط می خواهید مجموعه مهارت های خود را بهبود ببخشید، گواهینامه PG بهترین راه برای رفتن است.

امیدوارم اکنون درک خوبی از این دو برنامه و ارزش مربوط به آنها داشته باشید. قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین مسیر برای خود، توانایی ها و زمینه های مورد علاقه خود را بشناسید.