6 تفاوت مهم بین هاست اشتراکی و سرور مجازی – فراسو

سرور اختصاصی یک سیستم کامپیوتری با منابع تقریبا بالا تا بسیار بالاست که این سیستم ها در دیتاسنتر یا همان مرکز داده میزبانی میشوند، این سرورها معمولا دارای یک یا چندین cpu ، رم و هارد میباشند به ( صورت کلی یک سیستم خیلی قوی ) و معمولا بسته به دیتاسنتری که سرور در آن میزبانی می شود با سرعت بیش از 100 مگابایت تا چند گیگابایت به اینترنت متصل میباشند. میزبانی پست الکترونیکی هم به صورت اختصاصی و هم به صورت اشتراکی ارائه می شود و همان گونه که قبل تر در خصوص سرورهای اختصاصی و اشتراکی اشاره کردیم در اینجا نیز همان مطلب صادق است و استفاده از هاست اختصاصی پرهزینه تر است و در عوض از کیفیت و سرعت بالاتری نیز برخوردار است. به این منظور که به دلیل استفاده از سرورهای به اصطلاح خوشه ای از کار افتادگی وب سایت هیچ گاه رخ نمیدهد چون در زمان از کارافتادگی یکی از سرورها سرور دیگر به کار افتاده و ترافیک به سمت آن سرور روانه میشود.این روش ازسرویس هاست امکاناتی مانند کنترل امنیت، توازن بار و منابع داده ای حیاتی سایت با بهره وری و افزونگی بالاتری را در اختیار مشتری قرار میدهد. اگر بخواهیم به زبان ساده سرور مجازی را برای شما تعریف کنیم و تفاوت های آن با هاست های اشتراکی و باید بگویم که در سرور مجازی تمامی منابع بجز پورت اختصاصی خواهد بود و در واقع بر روی یک سرور اختصاصی با نصب مجازی ساز ماشین هایی بسته به نیاز مشتری (ویندوز یا لینوکس) با منابع اختصاصی ایجاد میگردد که این سرورهای مجازی ایجاد شده به مراتب قدرتمند تر از هاست های اشتراکی و از همه مهم تر با توجه به خواسته ی مشتری کانفیگ می شود، بطور مثال شاید نصب یک ماژول یا یک قابلیت بر روی سرورهای اشتراکی مقدور نباشد ولی بر روی سرور مجازی شما این آزادی را دارید تا هر چیزی که بخواهید بر روی سرور خود نصب کنید، معمولا بر روی سرورهای مجازی را جهت استفاده ویندوزی یا لینوکسی استفاده میکنند، در صورتی که یک سایت پر بازدید دارید سرور مجازی یکی از بهترین گزینه ها می باشد و نتنها فرق سرور مجازی با سرور اختصاصی در این هست که علاوه بر اینکه پورت اشتراکی هست، شما نیاز ندارید هزینه ی بالایی برای تهیه سرور اختصاصی بدهید و بخشی از منابع یک سرور اختصاصی رو تهیه میکنید.

و سرورهای ایران رادیب نیز کانفیگ شده توسط تیم متخصص ماست تا بهترین بازدهی را داشته باشند. میزبانی سرور مجازی مانند این است که سرور اختصاصی خود را در اختیار دارید. آیا میزبانی VPS برای شما مناسب است؟ سرور امکان نصب تمامی انواع نرم افزارها را به شما می دهد.و قدرت بالای سرورها برای اجرای انواع نرم افزارهای تحلیل بازار مناسب می باشند. اما توجه به این نکته نیز ضروری می باشد که با توجه به این که این شرکت تمامی تلاش خود را به کار خواهد برد تا با ارائه پایه و زیر ساخت های مناسب و نیز با تخصیص منابع بیشتر در سرویس های میزبانی سازمانی و میزبانی اختصاصی رضایت کاربران را فراهم نمایند، امکان کندی و تاثیر پذیری از سرویس های سایر مشترکین روی سرور های اشتراکی دور از انتظار نخواهد بود. چرا که به خاطر استفاده از منابع مشترک در سرورهای مجازی و مصرف اضافه دادهها، بروز اختلال در سایر وبسایتهای موجود بر روی سرور میتواند، باعث کندی سرعت، بروز وقفه در فعالیت و اختلال در وبسایت شما نیز بشود! هرچند اختیارات بیشتری را به شما خواهد داد. استفاده از هارد غیر مشترک در سرورهای vds علاوه بر روی ندادن مشکلات مخرب، سرعت استفاده را بالا برده و مانند هاستینگ مشترک باعث کاهش سرعت دیگر حساب ها نمی شود. و خطرات امنیتی؛ بیشتر از سایر انواع هاستینگ است زیرا خطرات و حمله DDOS می توانند در صورتی که میزبان شما انزوا مناسبی نداشته باشد گسترش یابد. می تواند به سایت شما سرایت کند (گرچه میزبان های مشترک خوب سعی در کاهش این کار دارند). این در حال است که برای سرور مجازی قابلیت ها و کارایی خوبی را به شما معرفی نمود. سرور مجازی در واقع یک ماشین مجازی است که به کمک مجازی ساز ها روی سرور های آنلاین ایجاد شده است و از راه دور در دسترس است.

مثلاً اگر سروری بخرید که دیتاسنتر آن در ایران است (مثلاً در دیتاسنترهای آسیاتک و پارس آنلاین) آنوقت سرور مجازیتان ایرانی است. مثلاً فرض کنید قیمت ریپل ۰.۲ دلار است و این حمایت اصلی ریپل است. از جمله ویژگی های دیگر این سرور می تواند قیمت ارزان و به صرفه ی آن نسبت به بقیه ی vps ها باشد. البته ، برای مدیر مستقیم ، شما همچنین می توانید یک مجوز تمام وقت با قیمت 299 دلار خریداری کنید. وب هاستینگ به زبان ساده دقیقا همان چیزی است که شما در زمانی که وب سایت تان روی شبکه بین المللی (اینترنت) برای همه قابل دیدن باشد به آن نیاز دارید. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده سرور اختصاصی در هاستینگ می باشد. این سرور برای پیکربندی و آماده سازی در اختیار شرکت های هاستینگ قرار می گیرد تا بتواند زیر ساخت لازم برای میزبانی وب سایت ها را فراهم کنند. ها به صورت 24 ساعته به اینترنت متصل هستند تا بتواند نیاز شما را در طول شبانه روز تامین کنند. نگهداری سرورهای مجازی معمولاً نیاز به دانش فنی بیشتری دارد در نتیجه شما نیاز به شخصی برای نگهداری سرور دارید که از دانش کافی برخوردار باشد تا بتواند پیکربندی سرور شما را به طور کامل انجام دهد. 9- مقابله با بدافزارها و نرمافزارهای جاسوسی: باوجود شبکة اینترنت و رسانههای ذخیرهساز قابل حمل سرعت انتشار بدافزارها بسیار زیاد شده است حتی با وجود ضدبدافزارهای بهروز در برخی موارد قادر به پاکسازی بدافزارها بهصورت خودکار نیستیم به دلیل اینکه نویسندگان اینگونه نرمافزارها به طور دائم در حال تلاش برای استفاده از روشهای دفاعی در برابر ضدبدافزارها و نیز پاککردن دستی آنها هستند. علاوه بر اینکه قادر خواهید بود موقعیت سرورها (ایران یا خارج) را انتخاب کنید، میتوانید نوع سیستمعاملی (ویندوز و لینوکس) که روی آنها نصب میشود، میزان رم، هارد، پردازنده و پهنای باند را نیز انتخاب کنید.

قدرت سخت افزاری این نوع سرور های نیمه اختصاصی نزدیک به سرور اختصاصی است و روی سرور ها مانند سرور اختصاصی، کرنل(منابع پردازشی) وجود دارد. برای ایجاد سرور مجازی، مجازیساز ها با تقسیم منابع سخت افزاری و پهنای باند، یک سرور اختصاصی را به چند سرور مجازی تبدیل میکنند. به عبارت بهتر با استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی مانند VMware و با بهره گیری از سخت افزار های پرقدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی (VPS) با امکانات مختلف تقسیم می شود. هر سرور مجازی بصورت کاملا مستقل عمل می کند، در نتیجه VPS های موجود برروی یک سرور می توانند از سیستم عاملهای مختلف و نسخه های متفاوت و همچنین نرم افزار های اختصاصی خود استفاده نمایند. سرورهای مجازی بصورت کاملا مستقل دارای منابعی از سرور میباشند که میتوانید از آنها بصورت کامل استفاده کنید. در حقیقت سرورهای مجازی به آن دسته از حالت های اختصاصی بیان می شود که تنها یک مشتری قادر است به آن دسترسی پیدا کند و این به طور کامل در مقابل هاست اشتراکی قرار دارد ، اما نسبت به هاست اشتراکی ، صد در صد سرور های مجازی دارای قدرت امنیت و سرعت بیشتری می باشند . در هاست جوملا نصب و راه اندازی جوملا به صورت رایگان انجام می پذیرد و همچنین بروز رسانی خودکار به طور مرتب انجام میپذیرد. راه اندازی این سرور به صورت فیزیکی و در محلی که کاربر تعیین می کند انجام می شود.

دلایلی که مارا ترغیب می کند تا از سرور مجازی و یا VPS استفاده کنیم چیست؟ VPS به نوعی مانند یک ساختمان مشترک است. از آنجا که این کامپیوتر همیشه روشن و متصل به اینترنت است دسترسی دائمی به آن دارید، اما چون این سیستم مجازی بصورت فیزیکی در دسترس شما نیست برای اینکه بتوانید با آن کار کنید باید از طریق اینترنت و با استفاده از برنامه هایی مانند ریموت دسکتاپ (Remote Desktop) به آن وصل شوید تا صفحه آن به صورت واقعی در دسترس شما قرار بگیرد و بتوانید با آن سیستم کار کنید. بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک سایت بسیار بالاست این نگرانی بر طرف میشود. شما میتوانید این مورد را از طریق بررسی نظرات کاربران مختلف نسبت به هاستهای متفاوت بررسی کرده و به جمعبندی مناسب برسید. زمانی که نام در سایت در address bar مرورگر تایپ می شود چندین چیز مختلف اتفاق می افتد تا سایت صحیح یافت و نمایش داده شود. قبل از انتخاب نام و ثبت دامنه دقت کنید که نام کوتاه، جذاب و گویا برای سایت خود انتخاب کنید البته در نظر داشته باشید که این نام باید در دسترس باشد. البته این روش با محدودیت های بسیاری در زمینه نرم افزار و استفاده از منابع سرور همراه است. درصورتیکه قصد راهاندازی سایتی با میزان بازدید بالا (مثلا یک سایت فروشگاهی) را دارید سرور مجازی بهترین انتخاب است. اگر به دنبال سرور برای سایت یا کسب و کار خود هستید، احتمالا با اسامی مختلفی چون سرور اختصاصی، سرور مجازی و VDS برخورد کرده اید. در ادامه پاسخ به این سوالات را بررسی میکنیم لطفا با ما همراه باشید. چرا که این سرورها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند برای شما این قابلیت را به وجود بیاورند.

با این تفاوت که شما محیط مجازیی به دست می آورید که از همه جدا شده است. اگر قصد دارید بدانید سرور اختصاصی چیست و چه کاربردی داشته و همچنین چه فرقی با سرور مجازی دارد از شما دعوت می کنیم این مطلب را مطالعه کنید. لزوم رعایت قوانین شرکت ارائه دهنده که ممکن است باعث تداخل یا مشکل در روند کار شما باشد.. ممکن است به منابع و اعتبار بیشتری نیاز داشته باشید. برای تهیه یک سرور مجازی vps یک مدیر سرور با تهیه سرور اختصاصی و یک مجازی ساز تحت سرور می تواند سرور اصلی را به چند بخش تقسيم کرده و هر یک را بر اساس نیاز مشتری و یا کاربرد شخصی تنظیم کند. جوانب مثبت و منفی VPS در مقابل هاست مشترک چیست؟ هاست یا میزبان بخشی از فضای اشتراکی یک سرور است که اطلاعات و فایل های وب سایت شما در آن بارگذاری و نگهداری میشود. به زبان ساده، وب سایت شما باید روی یک سرویس دهنده میزبان قرار گیرد. برای حضور در فضای مجازی وب علاوه بر طراحی سایت نیاز به خرید سرویس هاست از شرکت های میزبان دارید. لازم به ذکر است که این هاست مخصوص دانلود است و شما باید هاست دانلود را در کنار هاست اصلی برای میزبانی هاست انتخاب کنید به این صورت که ابتدا یک هاست جهت ایجاد ایمیل و طراحی وب سایت انتخاب کنید و سپس جهت قرارگیری فایل ها از هاست دانلود استفاده کنید تا در این صورت فشار زیادی به هاست اصلی وارد نشود. را در اختیار شما قرار میدهد. شما باید بسته به نیاز و هدف سایت خود یکی از آنها را انتخاب کنید پس بهتر است این سوال پرسیده شود که کدام سیستم عامل مناسب شما خواهد بود ؟ سرور مجازی ایران که توسط سینداد ارائه می شود بیش از ۹۹.۹ درصد آپتایم دارند و این موجب رضایتمندی کاربران شده و زمینه رشد تجاری شما را فراهم میآورد.