6 کاربرد سرور مجازی (VPS) چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با خرید یک گیم سرور اختصاصی میتوان پاسخ همه کاربران را در زمانی مناسب داد و باعث افزایش ترافیک سایت شد. یک سرور مجازی نمونه ای مستقل از یک سرور اختصاصی است که با هزینه کمتر جهت مدیریت وب سایت و کارهای مربوط به آن از طریق تکنولوژی مجازی سازی(به جای نسخه واقعی) ایجاد میشود. یک سرور اختصاصی از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و امکانات فراوانی در اختیار مشترکین قرار میدهد و هزینه سنگینی جهت خرید و نگهداری نیازدارد. از سرورهای میکروتیک جهت روتر یا مسیریابی استفاده می گردد. یکی از سریعترین، آسانترین و در عین حال خطرناکترین روشهای پول درآوردن با بیت کوین، ترید یا معامله کردن روی صرافیهاست. در حال حاضر بات تلگرام نقش اطلاع رسانی را به کاربران دارد. خرید سرور مجازی (VPS) هلند: در حال حاضر امکان ساخت سرور مجازی اروپا در دیتاسنتر سروریوس هلند با هر تعداد هستهی پردازشی (CPU)، حافظه تصادفی (RAM)، فضای ذخیرهسازی، ترافیک مصرفی و تعداد IP دلخواه در دسترس شماست. VPS(Virtual Private Server یک ماشین مجازی (VM) است که سیستم عامل مخصوص خود را که بر روی یک کامپیوتر مستقر است، اجرا میکند. پیش از آن که به سراغ بررسی ویژگی های سرور مجازی ترید برویم، لازم است که با چند واژه آشنا شده و سپس ببینیم که هر یک چه مشکلاتی دارند. هر دو این سیستم عامل ها ویندوز و لینوکس از پروتکل های FTP و SFTP پشتیبانی میکنند که این ویژگی این امکان را به شما میدهد که به راحتی به سرور اصلی متصل بشوید و فایل های خودتان را مدیریت کنید . از مزیای دیتاسنتر هتزنر، همکاری با تولیدکنندگان سختافزار برای ارائه VPS است، ارائهدهندگان سختافزار برای این دیتاسنتر، سرورها را طراحی میکنند که باعث کاهش قیمت تمام شده سرور به این دیتاسنتر و فروش به کاربران برای ارائه VPS میشود. اگر داده های زیادی دارید و احتیاج دارید از آن ها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، خرید یک vps می تواند بسیار گران قیمت باشد.

مثلا ۱۰ گیگابایت ترافیک ماهیانه به سرور های معمولی ایران ارائه داده می شود که برای وب سایت هایی با بازدید متوسط و بالا بسیار کم است و ممکن است که لازم شود که ماهانه هزینه اضافه ای بابت تهیه ترافیک بیشتر به شما تحمیل شود. سرور مجازی استاندارد دارای 4 طرح مختلف با ویژگی های قدرتمند است که از قیمت ماهانه 155 تن تا 425 تن را شامل می شود. برای اشنایی بیشتر با سرور های مجازی آمریکا به صفحه ویژگی های سرور مجازی آمریکا و کاربردهای آن مراجعه کنید. برای تهیه سرور مجازی پرسرعت به صورت رایگان و مناسب ترین قیمت می توانید به شرکت خدمات هاست سرورکلیک مراجعه کنید و از پشتیبانی سایت خود اطمینان داشته باشید. 7.اگر قصد دارید تا سفارش شما در صفحه تاریخچه سفارشات مخفی باشد، می توانید از گزینه Hidden استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با سرور مجازی به صفحه سرور مجازی چیست و کاربردهای آن مراجعه کنید. کاربران شبکه های اینترنت را با صفحه وبی که بر روی آن سرور میزبانی میشود فراهم شده است. سایت هایی با زبان Php، به سرور یا هاست لینوکسی نیاز دارند لذا از آنجا که لینوکس یک سیستم عامل متن باز است، امکان نصب برنامهها و نرمافزارهای زیادی وجود خواهد داشت. راهنمای خرید سرور به شما برای یک انتخاب بهینه و مناسب کمک زیادی خواهد کرد .

سرور اختصاصی انگلیس ماهان سرور یکی از گزینههای مناسب برای سرور دانلود میباشد. یکی از مهم ترین مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم میزبان سایت شما در کنار سایت های دیگر است که با کمترین هزینه امکان پذیر می باشد. یکی از مزیت های سرور مجازی هلند، این است که برای میزبانی سایت بر روی هارد ssd مناسب می باشد. به عبارت دیگر آنها در بسته ها خود کمترین میزان منابع مورد نیاز مشتریان را عرضه می کنند که هر کسی می توانند با این منابع اندک سایت و نرم افزار مورد نظر خود راه اندازی کند و زمانی که نیاز به منابع بیشتری داشته باشد باید به سراغ بسته های با منابع بیشتر برود که این بسته ها نیاز به پرداخت هزینه های بیشتری دارند. برای اینکار پس از ایجاد ترافیک مصنوعی بر روی یک وبسایت(وبگاه) در محیط آزمایشگاهی، روشهای مختلف دستهبندی در حوزه یادگیری ماشین مورد ارزیابی قرار گرفت و درنهایت، باتوجه به کیفیت و دقت الگوریتمهای مختلف، ترکیب الگوریتم شبکه«بیزین و آنتروپی» انتخاب گردید. سایت شما به همراه چندین سایت دیگر، روی یک سرور قرار می گیرد و شما باید از منابعی که روی سایت قرار دارد به صورت مشترک استفاده کنید. تا زمانی که سایت شما هنوز آنقدر معروف نشده که استفاده از سرویسهای اشتراکی باعث افت سرعت آن شود یا در کار دیگر سایتها اختلال ایجاد کند، بهتر است به سراغ سرورهای اختصاصی نروید. مهمترین مزیت vps ابری، کاهش زمان Down یا قطع شدن server کاربر است، در server های ابری از چندین سرور اختصاصی بهم متصل شده استفاده میشود و اگر یکی از این server ها دچار مشکل شود، سرورهای دیگه به جای سروری که دچار مشکل شده کار خواهند کرد و از قطع شدن server و vps و سرویس میزبانی شما جلوگیری میکنند، از مزایای دیگر cloud server ها تقسیم شدن پردازش بین بقیه server ها است که با اینکار مانع از ایجاد افت سرعت یا قطعی در سرور میشوند.

با اینکه شباهت بسیار زیادی بین اجزای سخت افزاری سرورها و سیستم های کامپیوتری معمولی وجود دارد و حتی امکان دارد سیستم عامل های مشابه، قابلیت نصب بر روی هر دو نوع را داشته باشند. مدیریت کردن سرور های لینوکس سخت است و باید متخصص مربوط به خود را داشته باشد ولی مدیریت فایل ها در آن آسان است . همچنین سخت افزار ارایه شده توسط دیتاسنتر های آلمانی معمولا به روز تر و ارزان تر از سایر دیتاسنتر های دنیا میباشد. ابنمیثم در تفسیر این جمله میگوید: «چشیدن شیرینی و دیدن سبزه، مانند دیگر چیزهای لذیذ، مطبوع و لذّتبخش است و اینکه تنها به لذّت حاصل از این دو حس اشاره فرموده، برای این است که لذّتی که از طریق این دو حسّ به دست میآید، در مقایسه با دیگر حواس بیشتر و بهوسیلة آنها، التذاذ نفس زیادتر است» (ابنمیثم، 1385: 553). بنابراین، میتوان گفت که این جمله کنایه از شدّت وسوسهبرانگیز بودن و خودنمایی دنیا در برابر شیفتگان خود میباشد. وجود این جامعه به این معناست که علاقهمندان میتوانند سوالات و مشکلات موردی خود را در پلتفرمهایی مثل گیتهاب یا Quora مطرح کرده و از سراسر جهان پاسخ دریافت کنند. با این حال در طی سالها SuSE مسیر خود را از ردهت جدا کرده است و یک توزیع مخصوص به خود شده است.

البته گاهی IP های ایران برای INDEX کردن سایت دچار مشکلاتی میشوند و با این که این مشکل مقطعی و قابل حل است، اما همچنان ممکن است در سئو سایت اثر منفی بگذارد. همچنین قیمت ارز های خارجی در ایران یکی از عوامل بسیار مهم در هزینه تمام شده سرور مجازی خارج از ایران خواهد بود که باید این عامل را همیشه در نظر داشت. اما مهمترین نکته در انتخاب میزبان فا برای میزبانی سایت خود این است با توجه به نرخ بالای دلار قیمت های میزبان فا برای امسال بسته شده است و تغییری در قیمت ها نخواهید دید. عموما از سرور ویندوز برای آن دسته از کارهایی استفاده می شود که برای پردازش نیاز به عملکرد قوی تری وجود دارند که وب سایت های فروشگاهی و اپلیکیشن ها نمونه از آن ها می باشند. با استفاده از منابع قوی VPS که بیش از هاست اشتراکی میباشد ، سرعت و ثبات بالاتری برای سایت خود نسبت به سایت های دیگر در اختیار مشتریان قرار میدهید. اگر چه یک شرکت فعال در زمینه خدمات وب، VPS را به مدیر سایت می فروشد ولی اما این خود مدیر سایت است که باید روی سرور نظارت داشته باشد و آن را مدیریت کند. این سرور دارای امنیت بالایی بوده و میتواند ترافیک سایت را بهخوبی مدیریت کند. سرور مجازی خارجی حرفه ای یا همان vps میزبانی وب مناسب برای وب سایت هایی است که دارای بازدید بالا و مصرف منابع بیش از حد هستند. با VPS میتوانید کارهای جالب دیگری مانند تست و توسعه کد، ایجاد سرور بازی، میزبانی VPN انجام دهید تا بتوانید در تنظیمات عمومی با امنیت بالاتر کار کنید و حتی وب سایت تجاری و میزبانی وب خود را راه اندازی کنید. این کار منجر به بارگذاری سریعتر سایت می شود و درخواست کاربر سریع تر پاسخ داده می شود.

سرور مجازی هلند حساسیت خاصی روی مسائل مرتبط با کپی رایت و ابیوز های متداول ندارد واز طرفی کاربران ایرانی به این لوکیشن علاقه بسیاری دارند، درنتیجه سرور های مجازی این کشور یکی از پر طرفدار ترین سرویس های خارج محسوب می شود. دیتاسنتر های خارج از ایران معمولا روی قانون کپی رایت حساسیت بالایی دارند، این در صورتی است که ما در ایران چنین قانونی نداریم، درنتیجه این قانون شما امکان استفاده از ویندوز های غیر اورجینال و برنامه های کاربردی کرک شده را نخواهید داشت و در صورت استفاده دچار مشکل خواهید شد. یک سرور مجازی و بخصوص سرور اختصاصی ویندوز می تواند دارای حافظه و پردازنده بسیار قدرتمند باشد که در کامپیوترهای خانگی این امکان وجود نخواهد داشت. تمام امکانات یک سرور بر روی VPS نیز در دسترس است. یک سرور فیزیکی به چندین vps آلمان تقسیم می شود که دارای امکانات مختلف می باشد. سرور مجازی به عنوان یک رایانه ای که سرویس ارائه میدهد دارای یکسری سیستم عامل است که معمولا یک ویرایش خاص از سیستم عامل بر روی آن نصب میشود که خیلی از امکانات اضافی را ندارد ولی در عین حال از بسته های نرم افزاری که خدمات وب به آن نیاز دارند استفاده میکند . برای مثال اگر یک سرور مجازی ایران با هارد HDD خریداری نمایید سرعت انتقال اطلاعات شما حداکثر 160 مگابایت بر ثانیه خواهد بود اما اگر همان سرور را با استوریج SSD خریداری نمایید می توانید سرعت انتقال اطلاعات را تا 3.5 برابر افزایش دهید.

می توانید شاهد افزایش سرعت در معاملات شوید. سرور ها باید در شرایط دمایی و ایمنی مناسبی قرار داشته باشند که به طول عمر بیشتری برسند بنابر این شرایط دمایی و عدم وجود گرد و غبار در هوا باعث افزایش میانگین عمر و کاهش استهلاک سرور ها خواهد شد. نوع طراحی این الگوریتم ها بسیار پیشرفته بوده و از سیگنال ورود، سیگنال خروج، حد سود و حد ضرر تشکیل شده اند. سرور های آلمان از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشد، به گونه ای که می توان گفت نسبت به دیگر کشور ها کیفیت بالاتری دارد. پس شما باید نسبت به میزان مصرف پهنای باند خود آگاهی کامل داشته باشید تا پایان دوره پرداختی خود به مشکل پهنای باند برنخورید. درصورت بروز هرگونه مشکل میتوانید از پشتیبان شرکت هاستینگ کمک بگیرید. خرید هاست اشتراکی برای سایت هایی که بازدید زیادی ندارند یا فعالیت خود را با تازگی آغاز کردند گزینه بسیار مناسبی است به این دلیل که هزینه آن نسبت به خرید VPS بسیار کمتر است و مدیریت آن توسط شرکت ارائه دهنده هاست انجام می شود. پس امیدواریم در استراتژی های خود جایی را برای این محصول در نظر بگیرید و حتما نیم نگاهی به آن داشته باشید. اما در سرویس های نمایندگی شما باید تابعی از سایت ارائه دهنده باشید و نمی توانید کار خود را انجام دهید. با استفاده از ماشین حساب صرافی بیتمکس شما می توانید قیمت لیکوئید شدن را تعیین نمایید. و در آخر احتمال قطع شدن لحظه ای vps چقدره ؟ تنها علاقه برای برنامه نویس شدن کافی نیست و شما باید حتما انگیزهی لازم را برای رو به رویی با مشکلات متفاوت در مسیر آموزش برنامه نویسی خود را داشته باشید. تریدرهای آماتور در هیچ اکسچنجی سمت مارجین و فیوچرز نروید چون پولتان در یک چشم به هم زدن دود میشه میره رو هوا.