کاربید در حال توسعه قابلیت‌های پلتفرم است تا مدیریت امنیت و انطباق را با رشد شما ساده کند.

کاربید در حال توسعه قابلیت‌های پلتفرم است تا مدیریت امنیت و انطباق را با رشد شما ساده کند.


امنیت و حریم خصوصی برای تجارت امروز ضروری است، اما دستیابی به یک برنامه واقعا قوی برای هر دو همیشه پیاده روی در پارک نیست. و تنها چشم‌انداز تهدید در حال تحول یا قوانین و مقررات در حال تغییر نیست که مسیر امنیت سایبری را پیچیده می‌کند – چندین افسانه رایج در مورد راه‌حل‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی وجود دارد که اغلب برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های با رشد بالا زمان، پول و تلاش هزینه می‌کنند.

چه انتظارات غیرمنطقی برای انطباق باشد و چه توانایی قرار دادن امنیت خود در خلبان خودکار، این تصورات غلط می تواند به طور جدی مسیر امنیت، حریم خصوصی و انطباق شرکت شما را مختل کند.

نایب رئیس کاربید، موفقیت مشتری، کتی آیزاکس این را اغلب دیده است. در یک وبینار به او بپیوندید که در آن 7 افسانه رایج امنیتی و حریم خصوصی را از بین می برد و ایده هایی را در مورد اینکه چگونه می توانید از این دام های رایج اجتناب کنید و برنامه امنیتی خود را بهینه کنید به اشتراک می گذارد.

اینجا ثبت نام کنید.

اجتناب از سرنوشت Sephora: نشان دادن و حفظ انطباق با CCPA


در اصل در بلوار امنیت ارسال شده است.

اولین اقدام قانون حفاظت از حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا (CCPA) شواهد دیگری است که نشان می دهد نیاز به اولویت دادن به امنیت و حریم خصوصی بسیار مهم است – و روز به روز در حال افزایش است. هنگامی که با اولویت‌های تجاری مانند افزایش الزامات انطباق مواجه می‌شوید، بسیاری از شرکت‌ها حداقل کاری را انجام می‌دهند – با تکیه بر امنیت چک کردن جعبه، بال و دعا و حفظ حریم خصوصی.

این رویکرد دیگر آن را قطع نمی کند.

برخی از بهترین شیوه‌هایی که به شرکت شما کمک می‌کنند تا انطباق با CCPA را نشان داده و حفظ کند، از شما در برابر شکایت‌های حقوقی و نقض داده‌ها محافظت می‌کند و وضعیت امنیتی کلی شما را تقویت می‌کند:

✅ رویه ها و شیوه های امنیت داده های خود را مرور کنید
✅ آموزش کارکنان را در مورد رسیدگی به اطلاعات شخصی ارائه دهید
✅ کمک به کاربران در استفاده از حقوق خود تحت CCPA
✅ اجرای فرآیندی برای مطابقت با الزامات نگاه به عقب
✅ وب سایت خود را به روز کنید

بنیانگذار و مدیر عامل ما، دارن گالوپ، آخرین پیشرفت‌های CCPA و کارهایی که کسب‌وکار شما می‌تواند انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که با جریمه‌های سنگین مشابه برای عدم رعایت در این مقاله بلوار امنیتی مواجه نمی‌شوید، بحث کرد.

2022 ماه آگاهی از امنیت سایبری – این اکتبر سایبری هوشمند باشید و #See YourselfInCyber


ماه آگاهی از امنیت سایبری (CSAM) یک ابتکار جهانی است که توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده و اتحاد امنیت سایبری ملی در سال 2004 برای تشخیص اهمیت امنیت دیجیتال برای افراد و سازمان‌ها توسعه یافته است. این کمپین که اکنون در سطح بین المللی شناخته شده است، با هدف گسترش آگاهی در مورد اهمیت و فوریت امنیت سایبری است.

یکی از رایج ترین اشتباهات امنیتی و حریم خصوصی که می شنویم این است که “بازیگران تهدید من یا تجارت من را هدف قرار نمی دهند، ما ماهی های کوچکی هستیم – آنها می خواهند فرد ثروتمندتر یا سازمان بزرگتری را انتخاب کنند!” در چند سال گذشته هر چیزی را آموخته‌اید، این است که جرایم سایبری دیگر فقط یک خطر برای شرکت‌های بزرگ یا مشکلی برای تیم‌های فناوری اطلاعات نیست. بیشتر و بیشتر شاهد این هستیم که استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط ​​با رشد بالا قربانی این تهدید می‌شوند.

و در حالی که محافظت از شرکت شما قطعاً باید در اولویت باشد، مزیتی که اغلب نادیده گرفته می شود ایجاد امنیت در DNA استارتاپ شما، مزیت رقابتی است که به کسب و کار شما می دهد. مشخص شد که یک برنامه جامع امنیت و حریم خصوصی نه تنها تضمین می کند که شما قادر به محافظت و آماده سازی شرکت خود برای حملات سایبری هستید، بلکه الزامات امنیتی مشتریان و سرمایه گذاران خود را نیز برآورده می کند.

هرگز زمان بهتر یا فوری تر برای اولویت بندی وجود نداشته است:

 • ایجاد امنیت و حریم خصوصی در DNA کسب و کار شما
 • آموزش جامع کارکنان
 • بهداشت سایبری قوی
 • افزایش آگاهی عمومی
 • درک اینکه چگونه می توانید از امنیت و حریم خصوصی به عنوان یک محرک تجاری استفاده کنید

Carbide مفتخر است که قهرمان ماه برای آگاهی از امنیت سایبری است!

ما از این ابتکار جهانی با ارائه منابعی برای آموزش کسب‌وکارها و افراد در مورد بهترین شیوه‌ها، روندهای صنعت و بینش‌های تخصصی حمایت می‌کنیم. امسال ما روی 4 موضوع برای افزایش آگاهی امنیت سایبری با یک هفته تمرکز بر روی هر یک تمرکز خواهیم کرد:

 • هفته اول: امنیت و حریم خصوصی برای استارت‌آپ‌ها
 • هفته دوم: #See YourselfInCyber ​​- امنیت سایبری مسئولیت همه است
 • هفته 3: چگونه از امنیت برای پیشبرد تجارت استفاده کنیم
 • هفته چهارم: چگونه یک فرهنگ امنیتی آگاهانه بسازیم

هر هفته منابع اطلاعاتی از جمله گزارش‌ها، وبلاگ‌ها، بینش‌ها و راهنمایی‌های متخصص را منتشر می‌کنیم. برای دسترسی به جدیدترین مطالب، Carbide را در توییتر و لینکدین دنبال کنید.

تعهد خود را به امنیت سایبری در این ماه و هر ماه پس از آن با بارگیری کیت منابع Carbide 2022 CSAM و استفاده از دارایی های موجود برای انتشار این خبر به جامعه خود نشان دهید!

کیت منابع ماه آگاهی امنیت سایبری 2022


کیت منبع را از اینجا دانلود کنید

برای گسترش آگاهی و نشان دادن تعهد سازمان خود به امنیت و حریم خصوصی، این دارایی های ماه آگاهی از امنیت سایبری را بررسی کنید.

محتوا


ایمیل های پیشنهادی

ایمیل‌های زیر را کپی، جای‌گذاری و برای تیم داخلی خود و به مشتریان خارجی و جوامع ذینفع ارسال کنید. مطمئن شوید که نام شرکت و اطلاعات تماس تیم امنیتی خود را در صورت لزوم درج کنید و با خیال راحت کپی را مطابق با اولویت های امنیتی شرکت خود سفارشی کنید!

ایمیل پیشنهادی برای تیم داخلی شما

سلام [Insert Your Company Name Here] تیم،

FYI – بیشتر نقض های امنیتی به دلیل خطای انسانی رخ می دهد و آموزش بهترین راه برای مبارزه با اشتباهات رایج است. آیا می دانستید که ماه اکتبر، ماه آگاهی از امنیت سایبری است؟ در اکتبر امسال، ما می خواهیم با ارائه آموزش و بینش در مورد بهترین شیوه های امنیتی به سرمایه گذاری در تیم خود ادامه دهیم تا به شما و همکارانتان کمک کنیم تا به صورت آنلاین ایمن بمانید.

منابع زیر را برای اقدامات ساده و یادآوری کارهایی که می توانید برای ایمن ماندن در محل کار (و زندگی شخصی خود) انجام دهید، بررسی کنید.

مراقب مهندسی اجتماعی باشید

مهندسی اجتماعی شاید رایج ترین تکنیکی باشد که بازیگران بد برای دسترسی به سیستم های یک سازمان از آن استفاده می کنند. رویکرد حمله سایبری به طور خاص کارکنان را هدف قرار می دهد زیرا آنها اغلب آسیب پذیرترین بخش دفاعی یک شرکت هستند. عوامل تهدید هویت های مورد اعتماد را جعل می کنند، معمولاً با آدرس های ایمیل، تا قربانیان خود را فریب دهند تا اطلاعات دسترسی به سیستم های محدود را فاش کنند.

برخی از رایج ترین انواع تکنیک های مهندسی اجتماعی عبارتند از:

فیشینگ

یک ایمیل فیشینگ معمولی از چیزی که به نظر می رسد یک فرستنده معمولی است – مانند یک بانک، شرکت مخابرات یا سایر شرکت های صورتحساب – و یک تبریک عمومی برای فریب قربانی استفاده می کند. ایمیل اغلب از قربانی می‌خواهد که بر روی یک پیوند مخرب به بهانه برخورد با حساب خود، پرداخت معوقه یا برخی نیازهای فوری دیگر کلیک کند.

طعمه

فریب شامل ارائه چیزی به کاربر برای جلب علاقه اوست. دو شکل معمولا یافت می شود. فیشینگ و طعمه گذاری فیزیکی در فیشینگ، فریب معمولاً به شکل یک وعده است – مانند جایزه ای که باید برنده شود، که به ایمیل کاربر ارسال می شود. “این پیوند را کلیک کنید تا پاداش خود را دریافت کنید!”

در طعمه‌گذاری فیزیکی، مهندس اجتماعی معمولاً یک USB می‌گذارد که کاربر را فریب می‌دهد تا آن را به رایانه‌اش وصل کند و باعث می‌شود دستگاه به بدافزار آلوده شود.

پیامک پیشرفته

مهندس اجتماعی معمولاً با بهانه ای داستانی را تعریف می کند که کاربر را وادار می کند بر اساس سوء استفاده از اعتماد یا ارتباط عاطفی قربانی عمل کند. یک مهندس اجتماعی ایمیلی را ارسال می کند که به نظر می رسد از طرف یک دوست، همکار یا سازمان قابل اعتماد باشد. ایمیل معمولاً مشکلی را برای حل کردن ارائه می دهد یا حتی ممکن است درخواست کمک مالی برای یک هدف خاص داشته باشد. ایمیل معمولاً شامل پیوندی به پورتالی است که در آن اطلاعات می تواند توسط کاربر فیش شود.

وقتی صحبت از هر یک از این اشکال مهندسی اجتماعی می شود، بهترین اقدام این است که با احتیاط پیش بروید و همیشه قبل از کلیک بر روی پیوند یا ارائه اطلاعات شخصی فکر کنید. اگر در حین کار متوجه موارد مشکوک شدید [Insert Your Company Name Here]، [Insert Your Company Security Reporting Policy here – i.e forward the suspicious email to our security team at <<email>>].

برای نگاهی عمیق تر به مهندسی اجتماعی این را بررسی کنید پست وبلاگ.

بهداشت رمز عبور خوب

مدیریت رمز عبور برای حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها ضروری است. رمزهای عبور شما باید منحصر به فرد و تصادفی باشد – بدون تاریخ تولد، نام سگ یا آدرس!

همانطور که گفته شد، ایجاد و پیگیری همه رمزهای عبور شما می تواند دشوار باشد. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد:

 1. از تاریخ های مهم استفاده نکنید
 2. “رمز عبور” رمز عبور نیست
 3. دنباله ای آشکار از اعداد یا حروف
 4. نام وب سایت شما
 5. از ابزاری برای ایجاد رمز عبور قوی خود استفاده کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین روش های رمز عبور که شما را ایمن نگه می دارد اما باعث نمی شود با به خاطر سپردن صد عبارت پیچیده ذهن خود را از دست بدهید، این را بررسی کنید. وبلاگ.

مهم نیست چه ماهی است، امنیت سایبری مسئولیت همه است. ما سخت کار کرده ایم تا امنیت و حریم خصوصی را در DNA خود ایجاد کنیم [Insert Your Company Name Here] و ما امیدواریم که شما احساس قدرت کنید تا امنیت سایبری را به عنوان یکی از اعضای ارزشمند تیم ما در اولویت قرار دهید! اگر سوالی دارید، می توانید با تیم امنیتی ما تماس بگیرید [Insert Security Team Contact Information Here].

ماه آگاهی از امنیت سایبری به همه مبارک!

ایمیل پیشنهادی برای مشتریان شما

سلام دوستان از [Insert Your Company Name Here]،

اکتبر، ماه آگاهی از امنیت سایبری است! با توجه به این موضوع، مایلیم آنچه را که برای حفظ امنیت تیم، مشتریان و جامعه خود در برابر سایبری انجام می دهیم – این ماه و هر ماه، با شما به اشتراک بگذاریم.

در [Insert Your Company Name Here]، ما برای جمع آوری، ذخیره سازی و دفع داده هایی که با آنها کار می کنیم، رویکرد حریم خصوصی به طراحی را در پیش گرفته ایم. این بدان معناست که زیرساخت ها و فرآیندهای ما از ابتدا با در نظر گرفتن حریم خصوصی طراحی شده اند.

بعنوان بخشی از [Insert Your Industry Here] صنعت، خط‌مشی‌ها و عملیات‌های امنیتی و حریم خصوصی ما تضمین می‌کنند که ما با آن مطابقت داریم [Insert Relevant Laws and Regulations That You are Compliant with like GDPR, PIPEDA, HIPAA].

سیاست های حفظ حریم خصوصی و داده های ما تضمین می کند که اطلاعات شما محافظت می شود. [Outline your privacy policies here. This can include how you minimize data collection and your processes to securely destroy data that is no longer needed.]

اگر سوالی دارید، در تماس نباشید [Insert Your Company Name Here] یک تیم.

در اینجا درباره ماه آگاهی از امنیت سایبری و کارهایی که می توانید برای محافظت از امنیت سایبری خود انجام دهید بیشتر بدانید.

کپی اجتماعی پیشنهادی

کپی، جایگذاری و ارسال کپی اجتماعی زیر در انجمن های خود. مطمئن شوید که نام شرکت و جزئیات خود را در صورت لزوم وارد کنید، و با خیال راحت کپی را مطابق با اولویت های امنیتی شرکت خود سفارشی کنید!

لینکدین

اکتبر، ماه آگاهی از امنیت سایبری است! در [Insert Your Company Name Here] ما متعهد به یک فرهنگ متمرکز بر امنیت و حریم خصوصی هستیم و سخت تلاش می کنیم تا این تعهد را هر روز نشان دهیم.

خواه مطابقت داشته باشد یا نه [Insert Regulatory and Legal Frameworks You are Compliant with Here] یا با اطمینان از به روز بودن تیم ما با آخرین آموزش های آگاهی امنیتی، می توانید مطمئن باشید که امنیت سایبری در اولویت اول قرار دارد. [Insert Your Company Name Here].

در اینجا درباره #CybersecurityAwarenessMonth و کارهایی که می توانید برای #BeCyberSmart انجام دهید بیشتر بدانید:

توییتر

اکتبر ماه #آگاهی از امنیت سایبری است! در [Insert Your Company Name Here] ما متعهد به فرهنگی متمرکز بر امنیت و حریم خصوصی هستیم. در اینجا درباره CSAM و نحوه #BeCyberSmart بیشتر بیاموزید:

نمودارهای اجتماعی پیشنهادی

با خیال راحت از گرافیک های زیر برای نشان دادن تعهد خود به امنیت و حریم خصوصی استفاده کنید!

چقدر باید روی امنیت سرمایه گذاری کنم؟

آ چک لیست راه اندازی

یکی از رایج‌ترین چالش‌هایی که استارت‌آپ‌ها در آغاز سفر امنیت و حریم خصوصی خود با آن مواجه می‌شوند، تصمیم‌گیری درباره میزان سرمایه‌گذاری در برنامه‌شان است. در حالی که سرمایه گذاری کم و بی توجهی به برنامه شما مشکلات آشکار خود را دارد، صرف بیش از حد منابع، ابزارها و خدمات غیر ضروری می تواند به همان اندازه مضر باشد.

کلید یک برنامه امنیت سایبری که نه تنها از شرکت شما محافظت می کند و برای چشم انداز تهدید فعلی آماده می کند، بلکه به عنوان یک محرک کلیدی در کسب و کار عمل می کند، ساختن برنامه ای است که نیازهای امنیتی و حریم خصوصی شرکت شما را برآورده کند. هیچ دو شرکتی شبیه هم نیستند، بنابراین هیچ دو برنامه امنیتی نباید مشابه باشند.

سخت ترین قسمت این است که بدانید از کجا شروع کنید – اما Carbide شما را تحت پوشش قرار می دهد. هنگامی که تصمیم می گیرید چقدر در برنامه امنیتی خود سرمایه گذاری کنید، با لیست سوالات و ملاحظات زیر شروع کنید.

❏ مرحله و اندازه شرکت شما چیست؟

سرمایه گذاری امنیتی شما با افزایش اندازه و بودجه شرکت شما رشد خواهد کرد. سازمانی که به تازگی یک دور اولیه 250,000 دلاری را بسته است و تقریباً هیچ درآمدی ندارد، معمولاً انتظار نمی رود سالانه 100,000 دلار برای امنیت و حریم خصوصی هزینه کند. در روزهای اولیه، ممکن است از نظر هزینه‌های سخت زیاد هزینه نکنید، بلکه در زمان توسعه و پیاده‌سازی شیوه‌های خوب در سیستم‌ها و خط‌مشی‌های پایه خود صرف کنید.

❏ صنعت شما چگونه بر انتظارات و خواسته های مشتریان شما تأثیر می گذارد؟

در بسیاری از صنایع، الزامات امنیتی توسط قانون اجباری شده است، اما انتظارات مشتری برای امنیت نیز مهم است. انتظارات مشتری شما معمولاً به دلیل بلوغ، پیچیدگی و حساسیت اطلاعاتی است که شرکت شما جمع آوری می کند.

حتماً شناسایی و درک کنید که باید چه الزامات امنیتی قانونی و خاص صنعت را رعایت کنید تا بتوانید مطابق و آماده برآورده کردن انتظارات امنیتی مشتری خود باشید.

❏ مشتریان شما کجا هستند؟

الزامات امنیتی و حریم خصوصی که باید رعایت کنید بسته به مکانی که مشتریان شما در آن قرار دارند متفاوت است. مطمئن شوید که با مقررات بین المللی، فدرال، ایالتی و محلی که برای شما اعمال می شود آشنا هستید.

❏ آیا با داده های مشتری کار خواهید کرد؟ چه نوع داده هایی را پردازش خواهید کرد؟

ماهیت داده‌هایی که با آنها کار می‌کنید هم الزامات قانونی و مقرراتی را که باید رعایت کنید و هم انتظاراتی که مشتریان شما ممکن است در مورد کاری که با داده‌هایشان انجام می‌دهید داشته باشند را تعیین می‌کند. اطمینان حاصل کنید که هر دو را می‌دانید و فرآیندهایی را که باید در عملیات خود پیاده‌سازی کنید تا اطمینان حاصل کنید که مطابقت دارید را می‌دانید.

❏ آیا مشخصات ریسک خود را درک می کنید؟

این یکی از مهم ترین عوامل در تعیین تلاش ها و سرمایه گذاری های امنیتی شما است. نمایه ریسک شما با انجام ارزیابی ریسک و تهیه خلاصه ای از تهدیدات برای کسب و کار شما و تأثیرات کمی و کیفی بالقوه این تهدیدها بر شرکت ایجاد می شود.

زمانی که شرکت شما از مرحله مفهومی به مرحله رشد تکامل می یابد و در حین حرکت، راه اندازی محصولات و خدمات جدید یا ورود به بازارهای جدید، ارزیابی های دوره ای ریسک را انجام دهید.

من بیشتر می خواهم؟ ما نکات، راهنمایی‌ها و منابعی را برای شما در طول ماه آگاهی از امنیت سایبری منتشر خواهیم کرد. ما را در توییتر و لینکدین برای دسترسی به همه چیزهای هیجان انگیزی که در ماه اکتبر منتشر می شوند!طراحی فرآیند در مدیریت عملیات چیست؟


در دنیای تجارت، طراحی فرآیند یک عنصر حیاتی برای موفقیت است. برای ایجاد عملیات کارآمد و سودآور، لازم است فرآیندی وجود داشته باشد که بتوان آن را به طور مداوم دنبال کرد. مديريت عمليات به حصول اطمينان از اينكه فرآيند به آرامي اجرا مي شود و اهداف برآورده مي شود، مي باشد. بیایید بحث کنیم که طراحی فرآیند چیست و چگونه در مدیریت عملیات اعمال می شود.

درک طراحی فرآیند: یک مرور کلی

طراحی فرآیند در قلب مدیریت عملیات (OM) قرار دارد. این فرآیند ایجاد و بهبود سیستم هایی است که ورودی ها را به خروجی تبدیل می کند. طراحی فرآیند شامل درک نحوه انجام کار در یک سازمان و سپس طراحی و اجرای راه هایی برای بهبود آن است.

انواع مختلفی از طراحی فرآیند وجود دارد، اما همه آنها دارای برخی از ویژگی های استاندارد مشترک هستند. طراحی فرآیند باید منابع مورد نیاز برای تکمیل فرآیند، خروجی مطلوب فرآیند و هرگونه محدودیت فرآیند را در نظر بگیرد. علاوه بر این، طراحی فرآیند باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا تغییرات در ورودی ها یا خروجی ها را در خود جای دهد.

هدف از طراحی فرآیند ایجاد سیستمی کارآمد و موثر است. کارایی به این معنی است که فرآیند تا حد امکان از منابع کمتری برای ایجاد نتیجه مطلوب استفاده می کند. کارایی به این معنی است که فرآیند نتیجه مطلوب را ایجاد می کند.

اهمیت در مدیریت عملیات

مدیریت عملیات فرآیند طراحی، پیاده سازی و نظارت بر سیستم هایی است که کالاها و خدمات را ایجاد و ارائه می کنند. به زبان ساده، مدیریت منابع و فرآیندهای مورد نیاز برای تولید کالا و خدمات است. برای مدیریت عملیات مرکزی است زیرا شامل ایجاد و بهبود فرآیندهای تولید می شود.

این به چند دلیل ضروری است. اول، طراحی فرآیند موثر می تواند کارایی تولید را بهبود بخشد و به کاهش هزینه ها کمک کند. دوم، یک فرآیند خوب طراحی شده می تواند کیفیت محصول یا خدمات نهایی را بهبود بخشد. در نهایت، یک رویکرد کارآمد می تواند به کاهش زمان چرخش و افزایش رضایت مشتری کمک کند.

برنامه ریزی طراحی فرآیند چیست؟

برنامه ریزی طراحی فرآیند فرآیند ایجاد یک برنامه برای فرآیند تولید است. طراح فرآیند هنگام ایجاد طرح باید عوامل زیادی مانند نوع محصول، مواد مورد نیاز، تجهیزات موجود و نیروی کار را در نظر بگیرد. هدف برنامه ریزی طراحی فرآیند ایجاد فرآیندی کارآمد و موثر در تولید محصول مورد نظر است.

مراحل زیر در طراحی فرآیند گنجانده شده است:

تعریف نیاز: اولین قدم ارزیابی نیاز طراحی فرآیند است. طراح فرآیند باید درک روشنی از محصول تولید شده، مواد مورد نیاز، تجهیزات موجود و نیروی انسانی داشته باشد.

ایجاد طرح: پس از تعیین الزامات، طراح فرآیند می تواند برنامه ای برای فرآیند تولید ایجاد کند. طرح باید به گونه ای تکمیل شود که در تولید محصول مورد نظر کارآمد و موثر باشد.

تیم ساخت و ساز: طراح فرآیند باید تیمی از متخصصان بسازد که بتوانند به اجرای طراحی فرآیند کمک کنند. تیم باید قادر به ارائه ورودی و بازخورد در مورد طراحی فرآیند باشد.

اجرای طرح: پس از تکمیل طراحی فرآیند، طراح فرآیند باید طرح را اجرا کند. این شامل راه اندازی فرآیند تولید، آزمایش فرآیند و انجام هرگونه تنظیمات لازم است.

نظارت بر فرآیند: طراح فرآیند باید بر فرآیند نظارت داشته باشد تا اطمینان حاصل کند که به خوبی و کارآمد اجرا می شود. طراح فرآیند باید در صورت نیاز تغییراتی در فرآیند ایجاد کند تا اثربخشی و کارایی آن بهبود یابد.

حسابرسی: حسابرسی یک فرآیند کلیدی در طراحی فرآیند است. طراح فرآیند باید فرآیند را مورد بازرسی قرار دهد تا اطمینان حاصل شود که الزامات را برآورده می کند و به طور موثر عمل می کند. ممیزی باید به طور منظم انجام شود تا اطمینان حاصل شود که فرآیند به خوبی انجام می شود.

اهداف طراحی فرآیند چیست؟

اهداف طراحی فرآیند توسعه فرآیندی است که محصول یا خدماتی را تولید کند که نیازهای مشتری را برآورده کند. این فرآیند باید محصول یا خدمات را با سرعت و کیفیت مورد نیاز و با هزینه مقرون به صرفه تولید کند. علاوه بر این، فرآیند باید ایمن، قابل اعتماد و آسان برای کار و نگهداری باشد.

 1. نتایج بهتر را در اولویت قرار دهید

عادی سازی فرآیند و طراحی در اطراف مشتری ضروری است. این بدان معناست که به جای طراحی فرآیند و سپس آزمایش آن برای اینکه آیا مشتری راضی است یا خیر، فرآیند باید از ابتدا با در نظر گرفتن مشتری طراحی شود. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که عملیات می تواند نیازها و انتظارات آنها را برآورده کند.

یکی از راه‌های انجام این کار، ترسیم فرآیند از ابتدا تا انتها، با در نظر گرفتن تمام مراحل مختلف است. با این کار مناطقی که می‌توان فرآیند را بهبود بخشید شناسایی می‌کند و همچنین به شما اجازه می‌دهد تا ببینید که کجا ممکن است تنگناهای احتمالی وجود داشته باشد.

 1. بهبود کارایی

یکی دیگر از اهداف اساسی طراحی فرآیند، بهبود کارایی فرآیند است. این را می توان با کاهش زمان مورد نیاز برای تکمیل هر کار یا با کاهش تعداد منابع مورد نیاز انجام داد.

فرآیند باید به گونه ای طراحی شود که کارکرد و نگهداری آن آسان باشد. این امر زمان مورد نیاز برای آموزش کارکنان جدید را به حداقل می رساند و همچنین به کاهش تعداد اشتباهات کمک می کند.

در نهایت، فرآیند باید به گونه ای طراحی شود که تا حد امکان انعطاف پذیر باشد. این به آن اجازه می دهد تا به راحتی با نیازهای در حال تغییر مشتری سازگار شود.

 1. از ناراحتی دوری کنید

یکی از اهداف اصلی طراحی فرآیند، اجتناب از درهم‌ریختگی است که می‌توان با اطمینان از اینکه فرآیند به خوبی سازماندهی شده و به وضوح تعریف شده است، دست یافت.

همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که فرآیند ساده و قابل درک است. این به جلوگیری از اشتباهات کمک می کند و همچنین آموزش کارکنان جدید را آسان تر می کند.

علاوه بر این، فرآیند باید به گونه ای طراحی شود که تا حد امکان پایدار باشد. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که می تواند در برابر سختی های تولید مقاومت کند و همچنین از شکستن آن جلوگیری می کند.

 1. اطمینان از مسئولیت پذیری

یکی دیگر از اهداف اساسی طراحی فرآیند، اطمینان از پاسخگویی است. این بدان معناست که هر مرحله از فرآیند باید به وضوح تعریف شود و باید یک زنجیره شفاف مسئولیت وجود داشته باشد.

این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر مرحله از فرآیند به درستی انجام می شود و همچنین به جلوگیری از اشتباهات کمک می کند.

علاوه بر این، این امر کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر مرحله از فرآیند به اندازه کافی نظارت می شود تا اطمینان حاصل شود که مشکلات در مراحل اولیه بررسی می شوند.

 1. همکاری را ساده کنید

همکاری زمانی است که افراد برای دستیابی به برخی اهداف مشترک با یکدیگر همکاری می کنند. فرآیند طراحی فرآیند باید به گونه ای باشد که همکاری و همکاری بین ذینفعان مختلف را تسهیل کند.

این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که فرآیند می تواند نیازهای همه طرف های مختلف درگیر را برآورده کند و همچنین به جلوگیری از سوء تفاهم کمک می کند. به‌علاوه، این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فرآیند می‌تواند به خوبی اجرا شود و هر مشکلی که پیش می‌آید به سرعت حل می‌شود.

چالش ها گنجانده شده است

مانند هر فرآیند دیگری، شامل چندین چالش است. برخی از این چالش ها در زیر ذکر شده است:

 • عدم قطعیت: بسیاری از طرح های فرآیند بدون درک روشنی از محصول، فرآیند یا مشتری در کنار هم قرار می گیرند.
 • بر اساس پیچیدگی: طراحی فرآیند ممکن است برای منابع موجود بسیار پیچیده باشد.
 • بی تجربگی: طراح فرآیند ممکن است تجربه کافی در طراحی فرآیند نداشته باشد.
 • کمبود ابزار: طراح فرآیند ممکن است به ابزارها یا منابع مناسب دسترسی نداشته باشد.
 • محدودیت های زمانی: طراحی فرآیند ممکن است توسط زمان، بودجه یا منابع دیگر محدود شود.

با وجود این چالش ها، طراحی فرآیند بخش مهمی از مدیریت عملیات است. یک فرآیند خوب طراحی شده می تواند کارایی، کیفیت و رضایت مشتری را بهبود بخشد. یک فرآیند طراحی ضعیف می تواند منجر به ضایعات، نقص و نارضایتی مشتری شود.

چیزهایی که باید در نظر داشت

طراحی فرآیند یک سازمان برای موفقیت مدیریت عملیات آن ضروری است. برای این کار باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • باید بتواند نیازهای فعلی و آتی سازمان را برآورده کند: این بدان معنی است که فرآیند باید به گونه ای طراحی شود که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند با تغییر تقاضا، فناوری و غیره مقابله کند.
 • باید انعطاف پذیر و مقیاس پذیر باشد: فرآیند باید به گونه ای طراحی شود که بتوان به راحتی بر اساس نیازهای سازمان مقیاس بندی کرد.
 • باید مقرون به صرفه باشد: فرآیند باید با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به اجرا و بهره برداری طراحی شود. باید تعادلی بین هزینه ها و منافع فرآیند وجود داشته باشد.
 • باید کارآمد و مؤثر باشد: طراحی یک فرآیند موثر و کارآمد مهم است. یک فرآیند کارآمد از حداقل منابع برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می کند. یک فرآیند موثر منجر به نتیجه مطلوب می شود.
 • باید ایمن و قابل اعتماد باشد: فرآیند باید با در نظر گرفتن ایمنی کارکنان و قابلیت اطمینان فرآیند طراحی شود. فرآیند باید به گونه ای باشد که احتمال خطا و تصادف را به حداقل برساند.
 • استفاده و درک آن باید آسان باشد: سهولت درک مهم ترین جنبه هر طراحی فرآیند است. فرآیند باید به گونه ای طراحی شود که درک و استفاده از آن آسان باشد. بدون هیچ گونه ابهامی در فرآیند، کارکنان باید روند را به سرعت دنبال کنند.

بنابراین، اینها برخی از مواردی است که هنگام طراحی یک فرآیند باید در نظر داشت. در نظر گرفتن عواملی برای تضمین موفقیت فرآیند و سازمان ضروری است.

عواقب طراحی ضعیف فرآیند

چندین پیامد می تواند از طراحی ضعیف فرآیند ناشی شود. این می تواند منجر به ناکارآمدی، اتلاف و خطا شود. همچنین می تواند منجر به ناراضی بودن کارمندان و مشتریان شود. در بدترین حالت، حتی می تواند منجر به مشکلات ایمنی شود.

راه هایی برای جلوگیری از این عواقب وجود دارد. با صرف زمان برای طراحی مناسب فرآیند خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که آن را روان و کارآمد می کند. این کار در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود و کارمندان و مشتریان شما را راضی نگه می دارد.

نتیجه

در نتیجه، طراحی فرآیند بخش حیاتی مدیریت عملیات است. این به سازمان ها کمک می کند تا کارآمدترین راه را برای تولید کالا یا خدمات تعیین کنند. از طریق بهبود در طراحی فرآیند، کسب و کارها می توانند فرآیند تولید خود را بهینه کرده و هزینه ها را کاهش دهند. همچنین می تواند به شرکت ها در بهبود کنترل کیفیت و افزایش رضایت مشتری کمک کند. بنابراین طراحی فرآیند یک ابزار ضروری برای هر سازمانی است که می خواهد عملیات خود را بهبود بخشد.

ضروری است که همه ذینفعان مهم در فرآیند طراحی گنجانده شوند، زیرا هر یک اطلاعات ارزشمندی برای مشارکت دارند. فرآیند باید با هدف نهایی طراحی شود و تمام مراحل قبل از اجرا باید به دقت ترسیم شوند. با پیروی از همه این بهترین شیوه ها، سازمان شما می تواند از مزایای بسیاری از طراحی فرآیند بهره مند شود.

در نهایت، این وظیفه مدیر عملیات است که از اجرای صحیح و کارآمد طراحی فرآیند اطمینان حاصل کند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که این فرآیند نیازهای سازمان و مشتریان آن را برآورده می کند. از این طریق می توانند به بهبود عملکرد کلی سازمان و ایجاد مزیت رقابتی کمک کنند.

5 گام برای کمک به SMB ها در ایجاد انعطاف پذیری امنیتی و زنده ماندن از رکود


در ابتدا در IT World Canada.com منتشر شد

در حالی که رکود برای همه شرکت‌ها دشوار است، کسب‌وکارهای کوچک اغلب بیشترین آسیب را می‌بینند. یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین اما مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد انعطاف‌پذیری و زنده ماندن از رکود، ایجاد یک برنامه امنیتی و حریم خصوصی قوی و مؤثر است.

این می تواند به کسب و کار شما مزیت رقابتی بدهد، به خصوص زمانی که رقبای شما تلاش های امنیتی و حفظ حریم خصوصی را از اولویت خارج می کنند یا حداقل نیاز را برای انجام تجارت و کاهش ریسک رو به رشد سایبری انتخاب می کنند.

امنیت و حریم خصوصی قوی، نوآوری را ساده می کند، ممیزی های مؤثر را تضمین می کند و با مشتریان بالقوه شما معامله می کند. علاوه بر این، ایجاد امنیت در DNA شرکت شما نه تنها به محافظت از شما در برابر خطرات سایبری فزاینده کمک می کند، بلکه به شما کمک می کند تا برای به حداقل رساندن تأثیر بر عملیات خود، کاهش هزینه های نقض و کاهش زمان لازم برای بازگشت به مسیر آماده شوید. پاها

در دوران رکود، میلیون‌ها چیز وجود دارد که بنیانگذاران استارت‌آپ را شب‌ها بیدار نگه می‌دارد – امنیت و حریم خصوصی شما نباید یکی از آنها باشد. این مقاله در IT World Canada را بررسی کنید، جایی که مدیر عامل ما دارن گالوپ در مورد گام‌های ساده‌ای که کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​می‌توانند برای ایجاد انعطاف‌پذیری و جان سالم به در بردن از رکود انجام دهند، صحبت می‌کند.

آموزش و توسعه رهبری شرکت


آموزش و توسعه رهبری شرکت: مقدمه ای کوتاه

در حالی که برخی می گویند “رهبران به دنیا می آیند”، برخی دیگر به این واقعیت معتقدند که “رهبران را می توان ساخت”، واقعیت هر چه باشد. مطمئناً چندین مهارت وجود دارد که آنها باید حداقل برای داشتن یک رهبر واجد شرایط باشند. اگرچه این مهارت‌ها، زمانی که توضیح داده می‌شوند، چیزی نزدیک به یک پیشرفت جدید به نظر می‌رسند. با این حال، آنها به شما ایده می دهند که چه چیزی یک رهبر خوب را می سازد.

رهبری هرگز خیلی دور از عاطفه نامیده شدن نیست، اگرچه می توان آن را فضیلت نیز نامید. در حالی که برخی نیز ممکن است آن را به عنوان مهارتی تعریف کنند که می توان در طول سال ها بر آن مسلط شد. روشن کردن اینکه رهبری چیست و چیست بیایید نگاهی به موضوع امروز بحث آموزش و توسعه رهبری بیندازیم.

چرا یک شرکت باید در آموزش و توسعه رهبران شرکت سرمایه گذاری کند؟

 • ساده ترین پاسخ به این سوال رشد است. یک رهبر خوب همیشه به دنبال رشد است و از تجربیات و درس هایی که ممکن است در کار یاد بگیرد یا نگیرد، بیاموزد. اگرچه ممکن است در آینده نزدیک برخی از چیزهایی که او می‌آموزد ضروری نباشد، برخی از نکاتی که او می‌تواند به آن بپردازد مطمئناً می‌تواند به او کمک کند تا فاصله بین چیزی را که ممکن است یک رهبر خوب و یک رهبر عالی بنامد پر کند.
 • پاسخ 2 به این سوال می تواند شکاف های رهبری را پر کند. سازمان‌های امروزی مطمئناً یافتن رهبران واقعی دشوار است. احتمالاً دلایل زیادی برای توجیه موقعیتی که در آن قرار دارند وجود دارد. با این حال مطمئناً آنها را تشویق می کند تا در آموزش و توسعه رهبری سرمایه گذاری کنند.
 • سومین و قانع‌کننده‌ترین دلیل برای الهام بخشیدن به سرمایه‌گذاری در آموزش و توسعه رهبری، مدیریت تغییر است. همانطور که می گویند، تغییر تنها ثابت است. تغییری که ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم ممکن است ناشی از شکاف نسلی، ظهور کارگران از راه دور یا حتی صرفاً به دلیل جهانی شدن سریع باشد.

تعدادی از مهم ترین مهارت ها/مجموعه های مهارتی که یک رهبر خوب باید داشته باشد

 • صداقت
 • تفکر استراتژیک
 • دستاورد
 • استماع
 • اشتیاق
 • شور
 • قابلیت اطمینان

بر اساس تعدادی از جنبه‌ها و موقعیت‌هایی که رهبر در آن قرار می‌گیرد، فهرست قطعاً می‌تواند ادامه پیدا کند. با این حال، هیچ راه حل یکسانی برای همه وجود ندارد. یک برنامه آموزشی و توسعه رهبری شرکتی به بسیاری از جهات ذکر شده در بیشتر موارد کمک می کند.

چگونه برنامه آموزش و توسعه رهبری شرکت می تواند مؤثرتر شود؟

 • اهداف یا نتایج را تعریف کنید
  اولین قدمی که باید در نظر گرفت نتیجه است. رویکرد معکوس همیشه به شما کمک می کند تا تعدادی از جنبه هایی را که ممکن است بر سفر شما تأثیر بگذارد یا نه، در نظر بگیرید.
 • روش های خارج از جعبه را درج کنید
  در حالی که ممکن است برخی از ما به روش خاصی از یادگیری عادت کرده باشیم. مطمئناً همیشه گروهی از افراد هستند که وقتی با روش‌های خلاقانه ارائه می‌شوند، از یادگیری جنبه‌های بهتر لذت می‌برند.
 • فرهنگ یادگیری را توسعه دهید
  بهترین راه برای توسعه فرهنگ یادگیری، تلقین به اشتراک گذاری دانش است. مطمئناً می توان با پاداش دادن به کارمندانی که به طور خستگی ناپذیر برای توسعه مهارت ها تلاش می کنند و همچنین با درخواست از آنها برای تشویق همکاران خود برای پیروی از آن به دست آورد.
 • سعی کنید ترکیب مناسبی از روش های آموزش رهبری را معرفی کنید
  مهم ترین روش هایی که می توانید اضافه کنید عبارتند از:
  – تحصیلات فردی
  – آموزش گروهی
  – خودخوان
 • اهداف یادگیری واضح را تعیین کنید
  مهم است که آموزش شما برای یک مخاطب خاص جذاب باشد. به عبارت دیگر، هر گروه رهبری در یک شرکت باید آموزش ببیند تا نتایج روشنی در ذهن داشته باشد. برای اینکه جلسه برای شرکت آموزشی شرکتی و کارمندانتان جذاب تر و غنی تر شود.

برنامه آموزش و توسعه رهبری شرکتی نه تنها کیفیت رهبری رهبران شرکت را بهبود می بخشد، بلکه کار را با دادن جای خود به رهبران جدید و نوظهور انجام می دهد.

اگر فکر می کنید می تواند به لیست ما اضافه شود، لطفا با ما تماس بگیرید corp@edureka.co یا با ما با شماره 8660674718-91 تماس بگیرید، در حالی که اگر شرکت شما از طرف دیگر به دنبال همکاری با یک مربی شرکتی است، می توانید با ما نیز تماس بگیرید.

روند آموزش و توسعه کارکنان برای سال 2021


آموزش و توسعه کارکنان: چه انتظاری باید داشت؟

برای تیم یادگیری و توسعه – 2019 تاریخ است، 2020 به زودی یک راز خواهد بود. از سوی دیگر، سال 2021 معمایی است که در انتظار حل شدن است و نباید امیدوار باشیم که واقعاً مشکلی است که منتظر حل شدن بدون اطلاع قبلی است.

L&D Trends مانند امواج هستند، به خوبی اعلام می شوند اما در یک چشم به هم زدن از بین می روند.

در اینجا مجموعه جدیدی از روندها در اینجا آمده است آموزش کارکنان و توسعه گفته شد در سال 2021 شب و روز را ببینیم

خودکارها و برگه‌های خود را بردارید و شروع به یادداشت کردن آن‌ها در حین نوشتن و بررسی کنید. با نزدیک شدن به آستانه سال جدید، این فهرست مطمئناً می تواند تعداد بیشتری را مشاهده کند.

روند 1

آموزش و توسعه، به عنوان یک صنعت، از زمان های بسیار قدیم، مخاطبان خود را کمی بیش از حد بر روی موضوعاتی مانند آموزش شرکتی، ارتقاء مهارت متمرکز کرده است و در نتیجه نیاز شدید به رشد هر روز در محل کار را در آنها القا کرده است. اگرچه ممکن است این مسیر بدی برای مخاطبان آنها نباشد.

به نوعی، زمانی که کار در مسیر زندگی شخصی آنها قرار گرفت، خیلی خوب کار نکرد. با افزایش مدیریت این بیماری همه گیر، کارمندان مطمئناً راه هایی برای شادی و رضایت بدون فشار ناشی از حقوق خود پیدا کرده اند. زمان‌هایی که می‌آیند و می‌روند، کارمندان مطمئناً نمی‌خواهند شیوه کار امروز خود را رها کنند یا از آن جدا شوند.

این ما را به طور یکپارچه به این نقطه می رساند که چرا شرکت ها باید جنبه های تعادل بین کار و زندگی را به تقویم برنامه ریزی خود اضافه کنند، زیرا از این پس برای کارمندان ارسال می شوند.

روند 2

هم ظاهر و هم نحوه کار ما متفاوت است. در حالی که برخی از ما دوست داریم به محض بروز مشکلات با آنها روبرو شویم، از سوی دیگر برخی از ما دوست داریم قبل از برداشتن گام های خود یک دقیقه فکر کنیم.

از آنجا که این هرگز تجربه نشده است، جو اجتماعی ما را به سمت ناشناخته آینده هدایت می کند. همکاری و کار گروهی قطعا به ما کمک می کند تا ریتم کار خود را پیدا کنیم. به‌عنوان شرکت‌های آینده، هر کاری که لازم است برای فشرده‌تر شدن انجام دهید.

بخش ها و بخش ها قطعاً باید در کنار یکدیگر کار کنند، به قول معروف، “یا با باد که شما را می راند، رانش می کنید، یا مسیر خود را انتخاب می کنید و به پایان می رسید، با کمک یا هدایت آن.”

روند 3

طی چند سال گذشته، گیمیفیکیشن مطمئناً موج هایی را در فضای یادگیری و توسعه ایجاد کرده است. این واقعیت که همچنان نقشی کلیدی در توسعه و رشد بیشتر خود ایفا می کند، مطمئناً برای بسیاری تعجب آور نیست.

گیمیفیکیشن نیاز مشخصی را برای بهتر شدن و بهتر شدن با گذشت روزها در کارکنان ایجاد می کند که در غیر این صورت ممکن است فاقد آن باشند. در جریان کار همه‌گیر، سازمان‌ها خاطرنشان کردند که گیمیفیکیشن به کارکنانشان کمک می‌کند تا داده‌ها و اطلاعات را بهتر حفظ کنند.

مطمئناً گیمیفیکیشن در آینده جدید چندین برابر در سال‌های آینده برای کارمندان و کارفرمایان سودآورتر به نظر می‌رسد.

روند 4

Zoom، Google duo و مواردی از این دست، تعداد پلتفرم‌های ملاقات آنلاین قطعاً به اعدادی رسیده است که مطمئناً 5-6 سال پیش تصور نمی‌شد. این محصول در جلسات نقد و بررسی ماهانه، هفتگی، روزانه و ساعتی عرضه می شود که همه امروز با یک کلیک ساده یک دکمه انجام می شود.

با این حال، ممکن است برخی از زمینه های بهبود وجود داشته باشد که باید برای حل مشکلات جزئی شبکه انجام شود. جهان مطمئناً شاهد رشد آنلاین آن در سطح جهانی خواهد بود. یادگیری نیز به صورت آنلاین بیش از هر زمان دیگری اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر دوره های گواهینامه و مدارک آنلاین معتبرتر از قبل در آینده در نظر گرفته می شوند.

“یادگیری در نهایت، فراتر از مرزها و در سراسر پلتفرم ها، به طور ایده آل در آینده نزدیک اتفاق می افتد.”

همانطور که قبلاً گفته شد، تعداد این لیست از روندها مطمئناً در آینده می تواند چندین برابر شود. بنابراین، برای سازمان ها، کارمندان و کارفرمایان مهم است که به جزئیات دقیق توضیح داده شده در این مرحله توجه داشته باشند و دنبال کنند.

اگر فکر می کنید می تواند به لیست ما اضافه شود، لطفا با ما تماس بگیرید corp@edureka.co و یا با ما با شماره 8660674718-91 تماس بگیرید و اگر شرکت شما از طرف دیگر به دنبال همکاری با یک مربی شرکتی است، می توانید با ما نیز تماس بگیرید.

10 زبان برنامه نویسی برتر برای سال 2021


شکی نیست که برنامه نویسی در حال حاضر یک حرفه داغ است و برای سال های آینده خواهد بود. در واقع، آمارهای نیروی کار رشد 21 درصدی را برای مشاغل برنامه نویسی در دهه آینده پیش بینی می کند که بیش از 4 برابر میانگین برای همه مشاغل است. اما تلاش برنامه نویسی را شروع کنید می تواند فراری ترسناک باشد، به خصوص برای حرفه ای هایی که تجربه قبلی ندارند. بنابراین اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که از کجا شروع کنید، نگران نباشید زیرا ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. مقاله زیر قصد دارد نگاهی گذرا به شما داشته باشد 10 زبان برنامه نویسی برتر برای سال 2021.

بنابراین در سال جدید، بیایید تصمیم بگیریم مهارت های خود را با یکی از این زبان های برنامه نویسی بهبود بخشیم:

10 زبان برنامه نویسی برتر برای سال 2021

اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید، می توانید به ارائه ویدیوی ما در مورد مراجعه کنید 10 زبان برنامه نویسی برتر برای سال 2021هم!

10 زبان برنامه نویسی برتر برای سال 2021 | ادورکا

این ویدیو توسط Edureka در 10 زبان برنامه نویسی برتر 2021 شما را با پیشرفته ترین زبان های برنامه نویسی فناوری اطلاعات آشنا می کند که به شکوفایی حرفه شما در سال 2021 کمک می کند. او همچنین برای شرکت های درجه یک که با این زبان های برنامه نویسی کار می کنند و حقوقی که ارائه می دهند

بنابراین، بیایید شروع کنیم.

PHP

PHP 79 درصد از وب سایت هایی که زبان برنامه نویسی سرور آنها را می شناسیم استفاده می شود. این عمدتا برای توسعه وب سایت ها و برنامه های کاربردی پویا و داده های سنگین استفاده می شود. برای مدت طولانی سنگ بنای وب بوده است. PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره ساده، سریع و مستقل از پلتفرم با بیش از 631000 مخزن در GitHub است.

چارچوب های محبوب: CakePHP، Larawell، Symfony، Phalcon

حقوق: 102,000 دلار در ایالات متحده و 8,50,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: فیس بوک، یاهو، ویکی پدیا

آر

آر توسط آماردانان طراحی شده است و برای محاسبات آماری تخصصی است، به همین دلیل است که به عنوان “زبان آماری” شناخته می شود. با پیشرفت فناوری، داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط شرکت‌ها یا مؤسسات تحقیقاتی به طور فزاینده‌ای پیچیده می‌شوند و R توسط بسیاری به عنوان زبان انتخابی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها پذیرفته شده است. این زبان نه تنها منبع باز است، بلکه دارای سازگاری بین پلتفرم و جامعه ای با بیش از 6 میلیون مخزن در GitHub است.

IDE های محبوب: آر استودیو

حقوق: 121,000 دلار در ایالات متحده و 6,70,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: مو سیگما، گوگل، توییتر

یک فلش

Dart که توسط گوگل توسعه داده شده است، یک زبان برنامه نویسی تکراری منبع باز و با یادگیری آسان است که برای برنامه نویسی سمت سرور و همچنین برنامه نویسی سمت مرورگر طراحی شده است. در حالی که اکثر فریم ورک‌ها بخشی از یک پایه کد بین پلتفرمی را به اشتراک می‌گذارند، Dart به شما امکان می‌دهد یک برنامه واحد برای Android و iOS بنویسید و به اشتراک گذاری کد بین برنامه‌های تلفن همراه چند پلتفرمی اجازه می‌دهد.

چارچوب های محبوب: سوسو زدن

حقوق: 154,000 دلار در ایالات متحده و 13,00,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: HP، Motorola، AirB&B، Google، Apple

من دارم میروم

من دارم میروم زبان برنامه نویسی یک زبان برنامه نویسی سریع، تایپ ایستا و کامپایل شده است که شبیه یک زبان تایپ شده پویا و تفسیر شده است. پشتیبانی می شود از یک جامعه جدید با حدود 276000 مخزن در GitHub. مشکلات اصلی زبان عبارتند از استانداردهای صحت، ارتباط و کدگذاری که باید رعایت شوند، که همه برنامه های مدرن بر آن تکیه دارند

.

چارچوب های محبوب: ریول، بیگو

حقوق: 170,000 دلار در ایالات متحده و 15,30,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: Walmart، Springboard، Siemens، Dell

°C#

°C# یک زبان مدرن و آسان برای یادگیری است که از جدیدترین ویژگی ها برای توسعه برنامه های نرم افزاری مقیاس پذیر، قابل اعتماد و قوی برای استانداردهای صنعتی پشتیبانی می کند. این زبان کامپایل و اجرای برنامه ها را سریع می کند. با بیش از 670000 مخزن در GitHub، این یک زبان محبوب است، به ویژه در توسعه بازی های Xbox، بازی های واقعیت مجازی، موتور بازی Unity3D و بسیاری دیگر.

چارچوب های محبوب: دات نت، زامارین

حقوق: 78,000 دلار در ایالات متحده و 10,00,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: Capgemini، SAP Labs، Philips

SQL

زبان پرس و جو ساختاریافته یا SQL، یک زبان برنامه نویسی با هدف خاص است که برای تعامل با پایگاه های داده استفاده می شود. با تجزیه و تحلیل و درک پایگاه های داده متشکل از فیلدهای داده در جداول کار می کند. بسیاری از شرکت های Fortune 500 سیستم های پایگاه داده با کارایی بالا خود را با استفاده از SQL برای پرس و جو از داده ها و انجام تجزیه و تحلیل ساخته اند. با بیش از 260000 مخزن در Github، محبوبیت بسیاری از زبان های جدیدتر را در حوزه تجزیه و تحلیل داده تحت الشعاع قرار می دهد.

چارچوب های محبوب: SQL

حقوق: 97,000 دلار در ایالات متحده و 10,00,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: Uber، Netflix، AirB&B، Google، Amazon

C/C++

C یا C++ به عنوان پله ای برای یک برنامه نویس تازه کار عمل کنید. هر دو زبان برنامه نویسی کاملاً محبوب و بسیار کاربردی هستند، صرف نظر از تعداد زیاد جایگزین های با کیفیت در بازار مدرن. این زبان ها هنوز حدود 20 درصد از جهان برنامه نویسی را با میراثی بزرگتر از هر زبان برنامه نویسی دیگری که در این مدت وجود داشته است، اداره می کنند.

کتابخانه های محبوب: MFC، .Net، Qt، KDE، GNOME

حقوق: 114,000 دلار در ایالات متحده و 10,00,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: eBay، Spotify، Huawei، PhonePe، IBM

جاوا

در دوران مدرن، جاوا یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است زیرا می‌توان از آن برای طراحی برنامه‌های کاربردی سفارشی که سبک و سریع هستند و اهداف مختلفی را انجام می‌دهند، استفاده کرد. منبع باز است و یادگیری آن نسبتا آسان است. جاوا دارای مدیریت حافظه قوی، عملکرد بالا، سازگاری با عقب و امنیت برتر به همراه یک یک جامعه بزرگ فعال با بیش از 1.6 میلیون مخزن در Github.

چارچوب های محبوب: بهار، Hibernate، Strut

حقوق: 123,000 دلار در ایالات متحده و 11,00,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: Barclays، HCL، Capital One

جاوا اسکریپت

واضح ترین دلیل برای یادگیری جاوا اسکریپت این است که امیدوار باشید یک توسعه دهنده وب شوید برای داشتن تجربه در جاوا اسکریپت شما را قادر می سازد تا از ابتدا وب سایت بسازید – مهارت بسیار مفیدی که در بازار کار امروزی باید داشته باشید! بنابراین، آن دارای یک جامعه قوی از بیش از 822000 مخزن در Github.

چارچوب های محبوب: Node.js، Angular، React.js، Vue، Meteor

حقوق: 117,000 دلار در ایالات متحده و 16,00,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: Google، Facebook، SAP، Dell، Accenture

پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، همه منظوره و بسیار انعطاف پذیر است که در توسعه وب، یادگیری ماشین، علم داده و سایر فناوری های پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. این نه تنها برای مبتدیان بلکه برای برنامه نویسان با تجربه نیز بسیار مناسب است. بیش از 1.6 میلیون مخزن GitHub دارد و اساس برنامه هایی مانند Google App Engine، Ubiquity Installer Ubuntu و Anaconda Installer فدورا است.

چارچوب های محبوب: جانگو، فلاسک، هرم

حقوق: 120,000 دلار در ایالات متحده و 11,50,000 روپیه در هند

شرکت های استخدام کننده: Cisco، IBM، Mozilla، Google، Quora، HP، Dropbox، Qualcomm

و این به پایان فهرست 10 زبان برنامه نویسی برتر من برای سال 2021 است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. منتظر مقالات بعدی این مجموعه باشید! همچنین می توانید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید 10 شغل برتر با درآمد در چشم انداز فناوری اطلاعات یا 10 گواهینامه برتر فناوری اطلاعات برای کسب وضوح در مورد شغلی که می خواهید دنبال کنید.

سوالی از ما دارید؟ لطفاً آن را در بخش نظرات این مقاله ذکر کنید و ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

برای به دست آوردن دانش عمیق در مورد DevOps، Big Data، امنیت سایبری و سایر فناوری های پیشرفته، می توانید در ما ثبت نام کنید. برنامه های آموزشی آنلاین صدور گواهینامه زنده ارائه پشتیبانی 24 ساعته و دسترسی مادام العمر به مطالب مطالعه.

نحوه نوشتن رزومه برای یک شغل – راهنمای رزومه برای تازه کارها


در سال های اخیر، بازار کار به شدت توسعه یافته است، نرخ بیکاری در سال 18-2017 6.1 درصد بوده است، اگرچه هر روز فرصت های شغلی جدیدی ایجاد می شود، اما در مورد درخواست برای هر موقعیت رقابت جدی وجود دارد. رزومه ها نقش مهمی در طول جستجوی کار دارند، حتی اگر برای هر موقعیتی واجد شرایط باشید، اگر یک نامزد بالقوه رزومه بهتری از شما داشته باشد، شانس انتخاب شدن او به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اگر می خواهید علم پشت جمع آوری یک رزومه برای لیست شدن را بدانید، به جای درستی آمده اید! در این وبلاگ به شما یاد می دهیم که چگونه رزومه بنویسید و چگونه تغییرات اساسی در رزومه خود ایجاد کنید که تاثیر زیادی خواهد داشت. بیایید درست وارد آن شویم

اگر دوست ندارید بخوانید، در اینجا یک ویدیو برای مرجع وجود دارد:

موضوعاتی که در این وبلاگ به آنها خواهیم پرداخت:

نحوه کارگزینی
فرمت رزومه مناسب را انتخاب کنید
اطلاعات تماس و اطلاعات شخصی صحیح را ذکر کنید
یک عنوان رزومه منحصر به فرد بنویسید
دستاوردهای کاری قابل توجه خود را فهرست کنید
مهارت های نرم و سخت خود را اضافه کنید
کلمات کلیدی مرتبط را ذکر کنید
نامه پوششی مشابهی بنویسید
قبل از ارسال رزومه خود را بررسی کنید

استخدام چگونه کار می کند – علم پشت فهرست شدن رزومه

ابتدا بیایید درک کنیم که فرآیند استخدام چگونه کار می کند. منابع انسانی و استخدام کنندگان در سراسر جهان در حال استفاده از فناوری های جدید هستند تا فرآیند استخدام را آسان تر و قابل مدیریت تر کنند، یکی از این فناوری ها که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، Application Tracking System یا ATS است. کاری که سیستم ردیابی اپلیکیشن اساسا انجام می دهد این است که به عنوان پایگاه داده ای از هزاران رزومه ای که دریافت می کند عمل می کند و آنها را با شرح شغل مطابقت می دهد. همچنین داده‌های نامربوط را از رزومه شما حذف می‌کند و آن‌هایی را که مهم می‌داند حفظ می‌کند. این زمانی است که استفاده از کلمات کلیدی مناسب نتیجه داد، ما به زودی در مورد آن صحبت خواهیم کرد، در حال حاضر اجازه دهید ابتدا روی فرآیند استخدام تمرکز کنیم. هنگامی که سیستم ردیابی درخواست به رزومه شما یک پرچم سبز می دهد، برای دورهای بعدی در لیست نهایی قرار می گیرید و این به این معنی است که برای کار مناسب هستید.

انتخاب فرمت رزومه مناسب

انتخاب فرمت رزومه مناسب می‌تواند برای کسی که برای اولین بار رزومه خود را ایجاد می‌کند کمی چالش برانگیز باشد، اگرچه هزاران فرمت آنلاین موجود است، شما باید یکی را انتخاب کنید که ساده، آسان برای استفاده و همانطور که در مورد آن بحث کردیم – “ آسان برای حذف “. برای آسان‌تر کردن کار، می‌توانید قبل از انتخاب رزومه، این چک لیست را مرور کنید تا ببینید آیا رزومه برای شما مناسب است یا خیر:

 1. آیا فونت و تورفتگی مناسبی دارد؟
 2. آیا فرمت دارای تمام بخش هایی است که می خواهم شامل شود؟
 3. آیا حرفه ای به نظر می رسد و برای شغلی که درخواست می کنم جواب می دهد؟
 4. آیا خراش دادن آسان است؟
 5. آیا تمام داده های من در این قالب قرار می گیرند؟
 6. CV تمام شده من چند صفحه خواهد بود؟

قبل از ویرایش رزومه خود بررسی کنید که آیا به این سوالات پاسخ داده شده است. در اینجا چند فرمت رزومه به عنوان نمونه آورده شده است،

برای ایجاد یک رزومه کامل، نه تنها باید نحوه نوشتن یک رزومه، بلکه تمام بخش هایی که باید در آن گنجانده شود را نیز بدانید. اگر در مورد بخش‌هایی که باید ذکر شود سردرگم هستید، در اینجا لیستی وجود دارد که برای هر رزومه ضروری است:

اطلاعات تماس و اطلاعات شخصی را ذکر کنید


در این بخش اول موارد زیادی وجود دارد که ممکن است اشتباه پیش برود، اغلب متقاضیان رزومه خود را با اطلاعات نادرست یا ناقص ارسال می کنند که منجر به رد فوری می شود. برای جلوگیری از این امر، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات درج شده در CV شما صحیح و به روز است. با شماره تماس محل کار، ایمیل حرفه ای و هر آدرس وب سایتی که ارتباط شما را تسهیل می کند، شروع کنید.

نوشتن یک سرفصل رزومه منحصر به فرد


تازه کارها عادت دارند عناوین رزومه را در گوگل جستجو کنند و اولین مثالی که ظاهر می شود را کپی پیست کنند، اگرچه این ممکن است یک راه آسان برای خروج باشد، استخدام کنندگان بلافاصله می دانند که آیا عنوانی که شما نوشته اید منحصر به فرد است یا نه (البته، آنها مثل شما جدیدتر نیستند!). چیزی که واقعاً چشم هر مصاحبه کننده ای را به خود جلب می کند عنوان صادقانه و بی نظیر بی نظیر است. و ساخت آن واقعا آسان است. کاری که می توانید انجام دهید این است که به چند نمونه در وب نگاه کنید و سعی کنید عنوان خود را بر اساس آنچه فکر می کنید برای شما مناسب تر است ساختار دهید.

مثال 1

مثال 2

دستاوردهای کاری خود را فهرست کنید

اگر تازه کار هستید، ممکن است چیزی برای نوشتن در این بخش نداشته باشید، اما کاری که می توانید انجام دهید این است که کارآموزی یا پروژه هایی را که در طول فارغ التحصیلی انجام داده اید ذکر کنید. اگر هیچ دوره کارآموزی برای ذکر کردن ندارید، می توانید فقط در مورد فناوری هایی که به خوبی با آنها آشنا هستید بنویسید.
اگر فردی باتجربه هستید، می‌توانید با وارد کردن مشتریان عمده یا پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار کرده‌اید یا هر دستاورد قابل‌توجهی که بر شرکت تأثیر گذاشته است، شروع کنید.

مهارت های نرم و سخت خود را اضافه کنید

افزودن مهارت های نرم و سخت به رزومه کاری به استخدام کننده ایده می دهد که شما به عنوان یک شخص چگونه می توانید باشید، مهارت های نرم شامل اخلاق کاری و توانایی های شما مانند ارتباط خوب، مهارت های رهبری و غیره از سوی دیگر است. مهارت‌های سخت، توانایی‌های فنی مرتبط با کار هستند. هر دو به یک اندازه مهم هستند و نقش مهمی در انتخاب نامزد مناسب برای این موقعیت دارند

کلمات کلیدی مرتبط را ذکر کنید

کلمات کلیدی چیزی نیست جز کلماتی که در شرح شغل ذکر شده است. برای مقابله با سیستم ردیابی اپلیکیشن، باید انتخاب کنید که این کلمات کلیدی را قرار دهید و به صورت یکپارچه در رزومه خود ذکر کنید تا انتخاب شوید. هر زمان که رزومه ای توسط تیم استخدام دریافت می شود، آنها این کلمات کلیدی را جستجو می کنند و رزومه هایی را انتخاب می کنند که شامل موارد مشابه باشد.

نامه پوششی مشابهی بنویسید

نامه پوششی یک سند یک صفحه ای است که شما به عنوان بخشی از درخواست شغلی خود ارسال می کنید. شما باید به عنوان یک پیام مستقیم به مدیر استخدام فکر کنید. هنگام نوشتن نامه حمایتی، فقط باید توضیح دهید که چرا فرد مناسبی برای این شغل هستید. هدف آن معرفی شما و خلاصه ای از تجربیات حرفه ای شماست.

قبل از درخواست رزومه خود را بررسی کنید

همیشه بهتر است قبل از ارسال رزومه، دو دقیقه وقت بگذارید و رزومه خود را برای هرگونه اشتباه گرامری و غلط املایی تصحیح کنید. این اشتباهات ممکن است جزئی به نظر برسند، اما می توانند باعث رد شدن رزومه شما شوند، پس بهتر است در امان باشید تا متاسف باشید!

این ما را به پایان این وبلاگ در مورد نحوه نوشتن رزومه می رساند. امیدوارم از یادگیری تغییرات کوچکی که می توانید در رزومه خود ایجاد کنید لذت برده باشید و تأثیر زیادی داشته باشید. یادگیری لذت بخش!

سوالی از ما دارید؟ لطفاً آن را در بخش نظرات زیر ذکر کنید و ما به شما پاسخ خواهیم داد.

گواهینامه PG در مقابل گواهینامه PG – تفاوت در چیست


وقتی صحبت از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می شود، بسیاری از ما مطمئن نیستیم که آیا باید مدرک PG یا گواهینامه PG را دنبال کنیم. بر اساس گزارش فوربس، تعداد افراد دارای مدرک یا گواهینامه فوق لیسانس از سال 2005 تا کنون بیش از 50 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود این روند ادامه یابد. متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس حقوق بیشتری دریافت می کنند و فرصت های شغلی بیشتری دارند. تحلیلگر تجاری، آماردان، آمارشناس زیستی، تحلیلگر پژوهشی و فرصت های دیگر در دسترس هستند. از سوی دیگر، نامزدهای گواهینامه تحصیلات تکمیلی، برای گسترش مجموعه مهارت های خود برای ارتقای نقش خود، کمک دریافت کردند.

خوب! اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید بین برنامه ها تصمیم بگیرید، به مکان مناسبی رسیده اید. در اینجا، ما این دو برنامه را به صورت مختصر اما جامع مقایسه و مقایسه خواهیم کرد که امیدواریم به شما کمک کند بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. موضوعاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

گواهینامه تحصیلات تکمیلی چیست؟

گواهی، بر خلاف مدرک، نیازی به گذراندن دوره های عمومی ندارد. در عوض، پس از تکمیل دوره و آموزش در یک زمینه یا مهارت خاص به دست می آید. گواهینامه‌های تحصیلات تکمیلی دوره‌های کوتاه‌تری هستند که بین چهار ماه تا یک سال طول می‌کشند و برای کسانی طراحی شده‌اند که می‌خواهند در تلاش برای توسعه فرصت‌های شغلی یا تقویت مهارت‌های موجود، دانش موجود خود را در مجموعه مهارت‌ها یا موضوع خاصی توسعه دهند. این به یک صنعت خاص محدود نمی شود. بلکه قابل تنظیم است زیرا می توانید هر گواهینامه PG را صرف نظر از رشته خود دریافت کنید. سپس، در این وبلاگ در مورد PG Diploma vs PG Certification، بیایید دریابیم که مدرک تحصیلات تکمیلی چیست.

مدرک فوق لیسانس چیست؟

مدرک تحصیلی عمیق تر از گواهینامه است و ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اگرچه معمولا کمتر از یک سال طول می کشد. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات تکمیلی قانونی است. و دارای مدرک معادل فوق لیسانس می باشد. امروزه حتی اگر مدرک مضاعف داشته باشید. Btech و Mtech، شما همچنان باید در Data Domain تخصص داشته باشید. دیپلم PG پس از تکمیل مدرک دانشگاهی به دست می آید که بسته به تعهدات زمانی شما ممکن است یک یا دو سال طول بکشد. درست است، واقعی.

 • دیپلم ارزان تر از فوق لیسانس است.
 • این به شما امکان می دهد درآمد احتمالی خود را افزایش دهید.
 • یک دیپلم فوق لیسانس به سرمایه گذاری زمان بیشتری نسبت به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارد.

شما همچنین می توانید درک عمیقی از موضوع تحصیلی خود با مدرک PG بدست آورید. معمولاً بیشتر جنبه فنی یا تجاری دارد. سپس در این وبلاگ PG Diploma vs PG Certification، بیایید دریابیم که چگونه می توانید بین این دو انتخاب کنید.

چرا دیپلم PG در مقابل گواهینامه PG را انتخاب کنید؟

دیپلم PG گواهینامه PG
در دیپلم، یک مرور کلی و تجربه عملی از موضوع مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد. صدور گواهینامه مربوط به یک رشته خاص یا افزایش مهارت است. برخلاف برنامه دیپلم، یک نمای کلی از رشته تحصیلی ارائه نمی دهد.
این به بهبود شغل و درآمد احتمالی شما اشاره می کند. بیشتر مهارت محور است تا شغل محور.
از نظر زمان‌بندی و ساعت‌ها انعطاف‌پذیر است، که مخصوصاً برای افراد حرفه‌ای مفید است. از نظر زمان و برنامه نیز مانند مدرک منعطف است.
در مقایسه با صنعتگران معمولی ارزان تر است هزینه آن کمتر از یک مدرک یا مدرک است
مدرک تحصیلات تکمیلی را می توان با دروس اضافی به مدرک کارشناسی ارشد کامل تبدیل کرد. گواهینامه های PG معادل یک مدرک کارشناسی ارشد معمولی نیستند
این است تمرکز بر مهارت های دقیقی که در این زمینه به آن نیاز دارید صرف نظر از رشته ای که به آن تعلق دارید، آموزش یا آموزش مبتنی بر مهارت است
در مقایسه با گواهینامه pg امتیاز اعتبار بیشتری کسب می کنید. در مقایسه با PG Diploma امتیاز اعتبار کمتری دارد

مزایای شغلی از طریق PG Diploma vs PG Certification

دیپلم PG:

دیپلم تحصیلات تکمیلی یک دوره فوق العاده سخت برای دانشجویانی است که می خواهند در یک زمینه خاص شغلی را دنبال کنند. شرکت ها به طور مداوم در حال گسترش هستند و تعداد زیادی فرصت را ارائه می دهند که نیاز به دانش عمیق در این زمینه دارد. این به شما این امکان را می دهد که در یک زمینه در حال توسعه شغلی را شروع کنید یا فرصتی برای پیشروی کامل داشته باشید. متوسط ​​حقوق و دستمزد 58 درصد افزایش یافته و به 60 درصد رسیده است.
در نتیجه، دیپلم تحصیلات تکمیلی برای افرادی ایده آل است که به دنبال مدرکی هستند که به پیشرفت در حرفه خود کمک کند، هم با مولفه های عملی و هم نظری – یا برای کسانی که می خواهند دانش خود را بدون تعهد زمانی برای مدرک کارشناسی ارشد گسترش دهند.

گواهینامه PG:

گواهینامه های تحصیلات تکمیلی سودمند هستند زیرا به شما امکان می دهد طیف وسیعی از مهارت های فوق لیسانس را بدون نیاز به نیاز مالی یا زمانی به دست آورید. این بسیار بیشتر مبتنی بر مهارت است. شرکت ها نیز به دنبال مهارت هایی با مدرک هستند. داشتن یک مجموعه مهارت قوی می تواند به شما در پیشرفت شغلی کمک کند. شما مهارت هایی را به دست خواهید آورد که به پیشرفت شما در کارتان کمک می کند.

نتیجه:

در نتیجه، می‌توان نتیجه گرفت که هر دو برنامه در دیدگاه‌های خود به یک اندازه اهمیت دارند. این به ظرفیت و توانایی فرد بستگی دارد که برنامه ای را انتخاب کند که به آنها کمک کند مهارت ها و تجربه خود را بهبود بخشند و در عین حال به آنها کمک کند تا به اهداف خود در مسیر درست دست یابند. اگر می خواهید در حرفه خود پیشرفت کنید، دیپلم PG یک گزینه عالی است. اگر فقط می خواهید مجموعه مهارت های خود را بهبود ببخشید، گواهینامه PG بهترین راه برای رفتن است.

امیدوارم اکنون درک خوبی از این دو برنامه و ارزش مربوط به آنها داشته باشید. قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین مسیر برای خود، توانایی ها و زمینه های مورد علاقه خود را بشناسید.

Git Rebase در مقابل Git Merge – کدام بهتر است؟


بحث های زیادی در مورد ادغام git و git rebase وجود دارد که کدام بهتر است. امروز در وبلاگ Git Rebase vs Merge همه ابهامات شما را در مورد Git Rebase vs Git Merge برطرف خواهیم کرد. هر دو تکنیک برای یک هدف مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین به دلیل شباهت هایی که دارند درک آنها کمی دشوار است. در پایان وبلاگ، زمان استفاده از Git Rebase در مقابل Merge را خواهید آموخت.

دستورات Git Merge و Git Rebase برای ترکیب کار چندین توسعه دهنده در یک کد واحد استفاده می شود. هدف نهایی هر دو دستور یکسان است، اما استفاده از آنها متفاوت است. امروز در این وبلاگ سعی خواهیم کرد Git Merge در مقابل Git Rebase را درک کنیم.

اگر دوست ندارید مطالعه کنید، در اینجا یک ویدیو در مورد Git Rebase در مقابل Merge وجود دارد تا به شما در درک آنچه در این وبلاگ نوشته شده است کمک کند.

بنابراین، موضوعات زیر در این وبلاگ مورد بررسی قرار می گیرد:

Git چگونه کار می کند؟

برای درک نحوه عملکرد git، باید دو مفهوم اساسی در git یعنی git commit و git branch را درک کنیم. اجازه دهید این دو اصطلاح را به ترتیب درک کنیم.

تعهد چیست؟

commit به عنوان محلی که کد و تغییرات آن ذخیره می شود تعریف می شود. اجازه دهید مثالی بزنیم و به طور خلاصه از نمودار نشان داده شده در زیر بحث کنیم:

شکل 1: تغییرات ایجاد شده در یک commit ثبت می شود

در شکل: 1، فرض کنید چهار فایل پایتون داریم. ما آنها را در git ذخیره کردیم. این چهار فایل پایتون در یک commit ذخیره خواهند شد. هر commit یک commit-id دارد، بگذارید در مورد ما 1234 باشد. حالا فرض کنید با افزودن یک فایل پایتون دیگر تغییراتی در کد ایجاد کردیم. این تغییرات git به عنوان یک commit دیگر با شناسه commit دیگر 14343 ذخیره می شود. این را می توان در شکل مشاهده کرد. 2. بنابراین هر بار که ما تغییراتی ایجاد می کنیم، یک commit جدید ایجاد می کند.

شکل 2: تغییرات ایجاد شده در مخزن به عنوان یک commit جدید با یک شناسه commit جدید ذخیره می شود.

شعبه چیست؟

یک شاخه نمایشی از نسخه های جدا شده مختلف کد است. برای درک این موضوع مثالی می زنیم. فرض کنید یک وب سایت دارید که در حال حاضر راه اندازی شده است. سایت چیزی شبیه این به نظر می رسد.


شکل 3: نمونه وب سایت قبل از تغییرات

شما می خواهید ویژگی های بیشتری را به این وب سایت اضافه کنید. برای این کار باید کد وب سایت را تغییر دهید. اما اگر کد را تغییر دهید، نمی خواهید تغییرات در وب سایت اصلی که مستقر شده است منعکس شود. خوب چکار می کنی؟ در حالت ایده آل، کد این وب سایت را در یک پوشه جدید کپی کنید. تغییراتی در کد ایجاد کنید، و پس از نهایی شدن تغییرات، کد را در پوشه root جایگزین می کنید، درست است؟ بیایید ببینیم چگونه می توانیم کار بالا را در git انجام دهیم.

بنابراین در git برای جداسازی نسخه‌های مختلف کد، فورک داریم. به طور پیش فرض، تمام کد شما در یک شاخه اصلی ذخیره می شود. بنابراین وب سایتی که در بالا به شما نشان دادیم شعبه اصلی است. حالا نمی‌خواهیم کد شاخه اصلی را لمس کنیم، می‌خواهیم کد شعبه اصلی را در مکانی جدید کپی کنیم تا بتوانیم کد را آزمایش یا تغییر دهیم. بنابراین، بدون تأثیر بر شاخه اصلی. بنابراین ما یک شاخه جدید از شاخه اصلی ایجاد می کنیم، اجازه دهید آن را “شاخه ویژگی ها” بنامیم. اکنون هر تغییر جدیدی که در شاخه ویژگی ایجاد کنید، روی کد در شاخه اصلی تأثیری نخواهد داشت.

شکل 4: شاخه اصلی و شاخه ویژگی

هنگامی که تغییرات را تمام کردید، ما به سادگی تغییرات شاخه “ویژگی” را به شاخه “مستر” “ادغام” می کنیم. و حالا تغییراتی که در شاخه feature انجام شد در شاخه master نیز وجود خواهد داشت.

شکل 5: ادغام یک شاخه ویژگی با شاخه اصلی

اگر به مثال بالا از یک وب سایت پس از ادغام نگاه کنیم، تغییرات را می توان در نمودار زیر مشاهده کرد:


شکل 6: پس از ادغام تغییرات در شاخه اصلی، تغییرات در وب سایت ارائه شد.

اگر ادغام را متوجه نشدید، نگران نباشید، در قسمت بعدی همه چیز مشخص خواهد شد.

ادغام چیست؟

به طور کلی، ادغام به معنای ترکیب چیزی در یک کل است.

Git Merge تکنیکی است که برای ترکیب تغییرات از یک شاخه به شاخه دیگر استفاده می شود.

بنابراین بیایید یک مثال از نمودار زیر بگیریم که وضعیت قبل و بعد از ادغام دو شاخه، یک ویژگی و یک شاخه اصلی را نشان می دهد. کامیت های آبی در شاخه اصلی و کامیت های زرد در شاخه عملکردی قرار دارند.


شکل 7: قبل از ادغام

در شکل 7: قبل از ادغام، می بینیم که تعدادی commit در شاخه اصلی وجود دارد. پس از commit ‘2’ در master یک شاخه ویژگی ایجاد کردیم. بعداً تغییراتی را در شاخه ویژگی به صورت commit های A و B انجام دادیم و در شاخه master نیز در قالب commit 3 تغییراتی ایجاد کردیم.

در سناریوی فعلی، شاخه اصلی دارای کد روی Commit 1،2 و 3 است، اما هیچ تغییری در Commit A و B از شاخه ویژگی وجود ندارد.

به طور مشابه، از آنجایی که شاخه ویژگی از master در commit ‘2’ جدا شده است، تغییرات کد از Commits 1، 2، A و B دارد، اما هیچ تغییری از Commit 3 در Master وجود ندارد.

در زیر شاخه تابع master را ادغام کرده ایم، بیایید بفهمیم چه اتفاقی افتاده است.

شکل 8: پس از ادغام

ما شاخه ویژگی را به master ادغام کردیم، که منجر به commit 4 شد. Commit 4 در master تمام تغییرات کد را دارد. commit 1،2،3، A و B. حالا که ادغام را فهمیدیم، بیایید انواع مختلف ادغام را که می توانیم در git انجام دهیم، درک کنیم. در Git، ادغام دو نوع است:

بگذارید هر دو را با جزئیات درک کنیم

Git Merge
ادغام Git یکی از تکنیک های ادغام در git است که در آن لاگ های commit شاخه ها دست نخورده هستند.

بیایید مثالی بزنیم اگر پروژه ای با 3 commit master شاخه به عنوان commit های 1،2،3 و commit های شاخه ویژگی به عنوان commit های A و B داشته باشیم. اگر یک عملیات ادغام git را انجام دهیم، commit های A و B به عنوان commit 4 ادغام می شوند. شعبه اصلی این در شکل 9 نشان داده شده است.


شکل 9: قبل و بعد از Git Merge.

مزایای:

 • گزارش‌ها بسیار جامع هستند و می‌توانند به درک تاریخچه کامل چگونگی و زمان وقوع هر ادغام کمک کنند
 • پیدا کردن خطاها و حل آنها آسان است.

معایب:

 • نتیجه یک گزارش/داستان بی‌هدف است
 • خیلی کاربر پسند نیست

شکل 10: مثالی که یک مخزن با چندین شاخه را نشان می دهد که با استفاده از git-merge ادغام شده اند.

Git-Rebase
Git Rebase مشابه git merge است، اما لاگ ها پس از ادغام در این تکنیک تغییر می کنند. برای غلبه بر محدودیت ادغام، یعنی خطی نشان دادن گزارش‌های تاریخچه مخزن، rebase Git معرفی شد.

بیایید مثالی بزنیم اگر پروژه ای با 3 کامیت اصلی شاخه به عنوان کامیت های 1،2،3 و کامیت های شاخه ویژگی به عنوان کامیت های A و B داشته باشیم. اگر یک عملیات rebase git را انجام دهیم، commit های A و B به شاخه اصلی مانند commits تغییر خواهند کرد. 4 و 5 را انجام دهید و هیچ گزارش شاخه ویژگی وجود نخواهد داشت. این در شکل نشان داده شده است. 12.


شکل 12: قبل و بعد از rebase git

مزایای:

 • لاگ ها خطی هستند
 • پیمایش در پروژه آسان است.

معایب:

 • ما نمی توانیم زمان و نحوه ادغام commit ها در شاخه هدف را پیگیری کنیم

Git Merge در مقابل Git Rebase:

ادغام Rebasing
Git merge دستوری است که به شما امکان می دهد شاخه های Git را ادغام کنید. Git rebase دستوری است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تغییرات را از یک شاخه به شاخه دیگر ادغام کنند.
در Git Merge، لاگ ها تاریخچه کامل ادغام commit را نشان خواهند داد. فایل‌های گزارش در rebasing Git خطی هستند، زیرا commit‌ها در حال تغییر مجدد هستند
تمام commit ها در شاخه ویژگی به عنوان یک commit در شاخه اصلی ترکیب می شوند. همه کامیت ها مجدداً پایه گذاری می شوند و به همان تعداد commit به شاخه اصلی اضافه می شود.
Git Merge زمانی استفاده می شود که شاخه هدف یک شاخه مشترک باشد Git Rebase باید زمانی استفاده شود که شاخه هدف یک شاخه خصوصی است

چه زمانی از Git Merge در مقابل Git Rebase استفاده می کنیم؟

بیایید آن را با یک مثال درک کنیم، لطفا نمودار زیر را ببینید:

شکل 13: تفاوت مخزن را بعد از Git Merge در مقابل Git Rebase ترسیم می کند.

در git merge، با نگاه کردن به نمودار نهایی، می توانید ببینید که Commit A و B از شاخه ویژگی آمده اند. با این حال، در نمودار git-rebase، تشخیص اینکه commit های A و B از کجا آمده اند، دشوار است. بنابراین، زمانی که می خواهیم تیم ما گزارش ها را به گونه ای درک کند که بتواند تشخیص دهد که هر commit از کجا آمده است، ادغام git را انجام می دهیم. ما زمانی از Git Rebase استفاده می کنیم که لاگ های مخزن توسط شخص دیگری ارسال نشود. به طور خلاصه، می‌توانیم از Git Rebase هنگام کار بر روی شاخه‌هایی که توسط توسعه‌دهندگان دیگر دیده نمی‌شوند، استفاده کنیم. و زمانی از Git Merge استفاده می کنیم که شاخه هدف و منبع توسط توسعه دهندگان دیگر قابل مشاهده باشد.

چگونه می توان از Git Rebase و Git Merge با هم استفاده کرد؟

بیایید مثالی بزنیم اگر پروژه ای داریم که شامل یک شاخه اصلی با 3 تعهد به عنوان 1،2،3 و 2 شاخه تابعی با تعهدات A، B از شاخه عملکردی 1 و متعهدهای C، D از شاخه عملکردی 2 است که در زیر نشان داده شده است. شکل. 14.

شکل 14: نمایش مثال بالا

بیایید فرض کنیم که توسعه دهنده A روی شاخه 1 ویژگی کار می کند.

برای آزمایش کد، شاخه دیگری به نام Feature branch 2 ایجاد می کند، تغییراتی در آن ایجاد می کند و با Commits C و D آن را نهایی می کند.
او نمی خواهد کسی در مورد شعبه خصوصی او بداند زیرا غیر ضروری است. بنابراین او می تواند تابع 2 را بر روی تابع 1 تغییر دهد.


اکنون او می تواند در نهایت ویژگی 1 شاخه را با هم ادغام کند و در نمودار زیر ایجاد شود.

موارد بالا همان چیزی است که لاگ نهایی برای سایر توسعه دهندگان به نظر می رسد. آنها فقط می توانند commit های انجام شده در شاخه عملکردی 1 را ببینند که در نهایت با commit 4 در شاخه اصلی ادغام شد.

این وبلاگ Git Merge در مقابل Git Rebase را به پایان می رساند. ما مطمئن هستیم که تمام ابهامات شما در مورد Git Merge در مقابل Git Rebase باید تا کنون روشن شده باشد. اگر نه، توصیه می کنیم ابتدا اصول Git را مرور کنید، برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ آموزش Git ما مراجعه کنید.

همچنین، اگر می‌خواهید یک مهندس Devops شوید و به کمک حرفه‌ای نیاز دارید، آموزش گواهینامه Devops Edureka را بررسی کنید و توسط مهندسین Devops در سطح جهانی از سراسر جهان آموزش ببینید!

سوالات مصاحبه فنی ماهیندرا 2022


بر اساس گزارش شوالیه های شرکت، تک ماهیندرا در میان صد شرکت پایدار جهان قرار دارد. در مجموع 125236 کارمند در 90 کشور برای Tech Mahindra کار می کنند. طبق گفته کارمندان موجود، Tech Mahindra دارای یک تعادل فوق العاده بین کار و زندگی همراه با طیف وسیعی از مزایای کارکنان از سلامت، حمل و نقل، فرصت های در محل و بسیاری موارد دیگر است. حالا چرا صبر کنیم؟ بیایید فوراً سؤالات مصاحبه فنی ماهیندرا را ببینیم.

درباره Tech Mahindra

Tech Mahindra یک شرکت فناوری چند ملیتی هندی است که متخصص در فناوری اطلاعات (IT) و برون سپاری فرآیندهای تجاری (BPO) است. این شرکت یکی از زیرمجموعه های گروه ماهیندرا است که دفتر مرکزی آن در پونا و دفتر ثبت شده در بمبئی قرار دارد. بخشی از گروه ماهیندرا، دفتر مرکزی این شرکت در پونا است و مالک شرکت Tech Mahindra است که یک شرکت 5.2 میلیارد دلاری با 125236 کارمند در 90 کشور جهان است.
برای اینکه Tech Mahindra به ارتفاعاتی که به آن رسیده اند برسد، ارزش های خاصی دارند که کارکنان خود را وادار می کنند از آنها پیروی کنند. اینها به عنوان ارزش های اصلی شناخته می شوند. این ارزش ها چیست؟ ببینیم، این را ببینیم.

ارزش های اصلی Tech Mahindra

 • فرهنگ سازمانی خوب:

  مانند گذشته، Tech Mahindra همچنان به دنبال موفقیت بلندمدتی است که با نیازهای کشورهایی که ما به آنها خدمت می کنیم، همسو باشد. آنها بسیار مراقب و توجه به استانداردهای تجاری اخلاقی خود هستند که به هیچ قیمتی به خطر نمی افتد.

 • حرفه ای گری:

  در Tech Mahindra، تمرکز اصلی همیشه آزادی و فرصت رشد بوده است. نامزدها با تاکید بر این جنبه جذب می شوند. در آینده، آنها همیشه از نوآوری و ریسک پذیری مستدل حمایت می کنند، اما عملکرد را می طلبند.

 • تمرکز بر کیفیت:

  کیفیت کلید ارائه ارزش پول به مشتریان است. آنها کیفیت را به یک ارزش محرک در کار ما، در محصولات خود و در تعامل خود با دیگران تبدیل می کنند. آنها این کار را “اولین بار درست” انجام خواهند داد.

 • مشتری اول:

  Tech Mahindra فقط به خاطر مشتریانش وجود دارد و پیشرفت می کند. آنها به سرعت، مودبانه و کارآمد به نیازها و انتظارات در حال تغییر مشتریان خود پاسخ خواهند داد.

 • شأن و منزلت شخص:

  آنها برای شأن شخصی ارزش قائل هستند، از حق مخالفت دفاع می کنند و به زمان و تلاش دیگران احترام می گذارند. آنها از طریق اقدامات خود عدالت، اعتماد و شفافیت را تقویت خواهند کرد.

قبل از ادامه بیشتر در این وبلاگ سوالات مصاحبه فنی ماهیندرا، اگر می خواهید این وبلاگ را در یک ویدیو خلاصه کنید، یکی از گزینه های زیر برای شما وجود دارد:

فرآیند مصاحبه فنی ماهیندرا

در اینجا جدول معیارهایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید بدانید که آیا واجد شرایط درخواست مشاغل Tech Mahindra هستید یا خیر.

معیار فارغ التحصیلی جزئیات

گروه / شاخه تحصیلی

لیسانس مهندسی (BE) / لیسانس فناوری

(B. Tech) در یکی از رشته های زیر: CSE/ECE/IT/EEE/TELECOM/EI.

یا

کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات.

حالت تمرین

دوره های منظم به رسمیت شناخته شده توسط دولت مرکزی یا ایالتی هند.

(دوره های پاره وقت یا پاره وقت در دسترس نیستند.)

درصدی که باید فارغ التحصیل شود

حداقل شصت درصد (60%)

پرونده های عقب افتاده

در طول فرآیند استخدام Tech Mahindra هیچ عقب ماندگی فعالی وجود ندارد.

فرآیند مصاحبه:


Tech Mahindra سوالات مصاحبه فنی

در طول مصاحبه فنی بر اساس موقعیت و شغلی که به دنبال آن هستید، از بسیاری جهات با شما مصاحبه می شود. در اینجا برخی از فنی ترین مفاهیم تحت پوشش در دور فنی مصاحبه Tech Mahindra آورده شده است.

1) از برنامه نویسی ساختاریافته چه می فهمی؟

پاسخ:
برنامه نویسی ساختاریافته یک الگوی برنامه نویسی است که شامل جریان کنترل کاملاً ساختاریافته است. ساختار به بلوکی اطلاق می‌شود، مانند (if/then/else)، (در حالی که و برای)، ساختارها و روال‌های بلوک، که شامل مجموعه‌ای از قوانین و دارای یک جریان کنترلی تعریف‌شده است. برنامه نویسی ساختاریافته تقریباً در تمام پارادایم های برنامه نویسی از جمله مدل OOPs استفاده می شود.

2) از چک پوینت در سیستم های مدیریت پایگاه داده چه می دانید؟

پاسخ:

 • چک پوینت در سیستم های مدیریت پایگاه داده (DBMS) تکنیکی است که تمامی فایل های گزارش قبلی را از سیستم حذف کرده و به طور دائم در دستگاه ذخیره سازی ذخیره می کند.
 • نگه داشتن یک فایل گزارش از هر تراکنش و حفظ صفحات مخفی دو روشی هستند که می توانند به DBMS در بازیابی و حفظ خواص ACID کمک کنند.
 • وقتی صحبت از یک سیستم بازیابی مبتنی بر ژورنال می شود، نقاط بازرسی ضروری است.
 • چک پوینت‌ها حداقل نقاطی هستند که موتور پایگاه داده می‌تواند از آن‌ها پس از خرابی بازیابی کند، به‌عنوان یک نقطه حداقل مشخص که از آن یک ورودی گزارش تراکنش می‌تواند برای بازیابی همه داده‌های تعهد شده تا زمان خرابی استفاده شود.

3) در جاوا مقدار پیش فرض متغیرهای محلی چقدر است؟

پاسخ:
متغیرهای محلی، ارجاعات اولیه و شیء به یک مقدار پیش فرض در جاوا مقداردهی اولیه نمی شوند. در زیر یک قطعه کد برای نشان دادن همین موضوع وجود دارد:

public class LocalVariablesExample{

  public void foo() {

     int localVariable;

     localVariable = localVariable * 10;

     System.out.println("Local Variable value is : " + localVariable);

  }

  public static void main(String args[]) {

     LocalVariablesExample obj = new LocalVariablesExample();

     obj.foo();

  }

}

4) ورود مجدد در سیستم های اشتراک زمانی چند برنامه ای چیست؟

پاسخ:
برای سیستم های اشتراک زمان چندبرنامه ای، ورود مجدد یک استراتژی بسیار موثر برای صرفه جویی در حافظه است. این قابلیت را دارد که به چندین کاربر اجازه می دهد تا یک نسخه از برنامه را به طور همزمان به اشتراک بگذارند. دو ویژگی اصلی آن به شرح زیر است:

 • کد برنامه منوط به تغییر خود نیست.
 • داده های محلی هر فرآیند کاربر باید به طور جداگانه ثبت شود.

نکاتی برای شکستن مصاحبه فنی:

 • دانش کدنویسی خود را هر روز آزمایش کنید: برای اینکه ببینید با چه سرعتی می توانید مجموعه ای از وظایف کدنویسی را حل کنید، یک تست انجام دهید. این به توسعه توانایی های حل مسئله و همچنین چارچوب های منطقی شما کمک می کند.
 • دسترسی به خود از طریق نقاط قوت و ضعف: نقاط قوت و ضعف خود و همچنین مهارت ها و تجربیاتی که شما را برای این موقعیت واجد شرایط می کند را بشناسید. مثالی بی نظیر بیاورید تا به شما کمک کند در میان دیگر افراد متمایز شوید. مصاحبه‌کننده می‌خواهد بفهمد چه چیزی شما را هدایت می‌کند، چرا به سازمان علاقه دارید و چگونه تجربه قبلی شما را برای این نقش آماده می‌کند.
 • از الگوی مصاحبه فنی ماهیندرا آگاه باشید: مقالات تجربه مصاحبه سازمان را بررسی کنید. این به شما ایده مناسبی از نحوه انجام مصاحبه واقعی و انتظارات شما می دهد.
 • یک مصاحبه ساختگی بگیرید: یک مصاحبه تمرینی را در نظر بگیرید. این به شما ایده ای از نحوه انجام مصاحبه می دهد.

سوالات مصاحبه رفتاری فنی ماهیندرا

1. از خودتان بگویید؟

اطمینان حاصل کنید که روی نقاط قوت، مهارت‌ها، کیفیت‌ها و تجربه‌ای که دارید تمرکز می‌کنید که متناسب با نقشی است که برای آن درخواست می‌کنید. TECH MAHINDRA یک سازمان با عملکرد بالا است، بنابراین پاسخ مثبت و مشتاقانه ای است که ثابت می کند می توانید به تیم از قبل تأسیس شده آنها ارزش بیافزایید.
پاسخ نمونه:من فردی با انگیزه و هدف گرا هستم که قویاً معتقدم پیشرفت قابل توجهی در سازمانی مانند TECH MAHINDRA تنها در صورتی حاصل می شود که همه اعضای تیم در یک جهت کار کنند. من هم همینطوردر تجربه قبلی ام، مهارت هایی را یاد گرفتم که کاملاً با شرح شغل منطبق است. با اضافه کردن بازخورد عملکرد خود از مدیران قبلی‌ام، نشان می‌دهم که کاندیدای مناسبی هستم که آماده است بهترین تلاش خود را برای سازمانی با موفقیت بالا مانند Tech Mahindra ارائه دهم.

2. چه چیزی باعث می شود که بخواهید در Tech Mahindra کار کنید؟

Tech Mahindra با ارائه موقعیت‌های بلندمدت کل‌نگر بر اساس یک محیط یادگیری دیجیتالی که در هر زمان، هر مکان و در هر دستگاهی قابل دسترسی است، افراد برتر را جذب و توسعه می‌دهد. به عنوان یک کارمند جدید، Tech Mahindra مکانی فوق العاده برای شروع حرفه شما است. این یک محیط کاری استثنایی و همچنین فضایی دلپذیر با یک فضای مثبت برای پیشرفت شخصی و شرکتی ارائه می دهد.

3. چرا برای این نقش مناسب هستید؟

هنگامی که چنین سوالاتی از شما پرسیده می شود، باید نقاط قوت و مهارت های خود را که مرتبط با موقعیت شغلی هستند ذکر کنید.
پاسخ نمونه: من متقاعد شده‌ام که به دلایل متعددی برای این نقش حق دارم، اما مهمتر از همه به دلیل تعهدم به حرکت رو به جلو. برای موفقیت در این نقش، تمام مهارت های لازم را دارم. دارم روی یادگیری خودم کار میکنم مهارت ها و توانایی های من کاملاً مطابق با الزامات این موقعیت است. مهم‌تر از همه، مهارت‌های ارتباطی و رهبری من، من را به یک کاندیدای قوی برای این موقعیت تبدیل می‌کند.»

4. آیا آماده نقل مکان به مکان های مختلف در هند هستید؟

جواب منفی نده. به طور کلی، اگر نیازی به پروژه وجود داشته باشد، از شما خواسته می شود که مکان خود را تغییر دهید. بنابراین پرس و جو در مورد پروژه ها همیشه به شما کمک می کند. برای دادن پاسخ های مثبت آماده باشید و به استخدام کننده اجازه دهید نگرانی های شما را بداند.

5. فکر می کنید حقوق شما چقدر می تواند باشد؟

پاسخ به این سوال یک چالش است. این سوالی است که اکثر کارمندان با تجربه از خود می پرسند. ممکن است در مورد افزایش استاندارد کارکنان شرکت بپرسید.

نکات اضافی برای حل سوالات مصاحبه فنی ماهیندرا:

 • با مثال های دقیق آماده باشید
 • پاسخ ها را کوتاه، ساختارمند و واضح نگه دارید.
 • از ارزش های اصلی Tech Mahindra مطلع شوید
 • با پاسخ هایی که می دهید سریع و به موقع باشید.

بالاخره اینجا به پایان مطلب رسیدیم. هر مصاحبه ای می تواند دشوار به نظر برسد، زمانی که شما فقط به این فرآیند فکر می کنید. ترفند این است که فقط با آماده سازی خود شروع کنید. هنگامی که شروع کنید، حتی نمی دانید چه زمانی موفق خواهید شد. امیدواریم این اطلاعات تمام شک و تردیدهای شما را در مورد سوالات مصاحبه Tech Mahindra پوشش دهد، ما برای شما بهترین ها را برای مصاحبه آرزو می کنیم. صفحه مشاغل Tech Mahindra را بررسی کنید. یادگیری لذت بخش!

به روز رسانی بهبود محصول کاربید Q3


تیم کاربید سخت کار می کند تا نوآوری کند تا اهداف انطباق مشتریان خود را سریع دنبال کند و پلت فرم ما را بهبود بخشد تا به مشتریان کمک کند تا حریم خصوصی و وضعیت امنیتی خود را تقویت کنند. بهبود محصول سه ماهه ما نتیجه بازخورد مشتریان و تحقیق و توسعه گسترده است.

در به روز رسانی Q3 خواهید دید:

کنترل ها و دامنه های سازمانی کاربید

دامنه و کنترل‌های سازمانی Carbide به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما کمک می‌کنند تا به راحتی بهترین شیوه‌های امنیت و حریم خصوصی را با استفاده از آنها در سطوح استراتژیک، عملیاتی و تاکتیکی در DNA کسب‌وکار خود سازمان‌دهی و ایجاد کنید. دامنه کاربید و کنترل‌های سازمانی از شما پشتیبانی می‌کنند تا برنامه خود را توسعه دهید و/یا به دنبال انطباق با چارچوب‌ها یا مقررات متعدد باشید.

دامنه ها و کنترل های سازمانی چیست؟

12 حوزه امنیتی و حفاظت از داده ها و 16 کنترل سازمانی مرتبط با تجزیه و تحلیل هزاران الزامات تعبیه شده در مقررات، ده ها چارچوب پیشرو در صنعت مانند NIST و ISO 27001، تعهدات قراردادی مشترک و بهترین شیوه های صنعت در حال تحول توسعه یافته اند.

یک کنترل سازمانی واحد می‌تواند چندین الزامات امنیتی و حفاظتی داده‌ها را در چارچوب‌ها و دستورات نظارتی مختلف برطرف کند. دامنه شامل چندین کنترل سازمانی مرتبط است.

آنها با هم، هزاران مورد نیاز مشتری و نظارتی را در برابر یک طرح کلی که مدیریت و استقرار را ساده می کند، ادغام می کنند، به خصوص زمانی که به دنبال انطباق با چارچوب ها یا مقررات متعدد هستید.

این مبنا درک نحوه همپوشانی کنترل‌ها در قوانین و چارچوب‌های متعدد و اعمال وظایف مربوطه را به‌طور جهانی در برابر کارهایی که شرکت شما دنبال می‌کند آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، کنترل‌های سازمانی با ارائه راهنمایی‌های خاص در مورد کنترل‌های مورد نیاز برای دستیابی به انطباق خاص، از جمله SOC 2، زبان مبهم را در مورد الزامات چارچوب روشن می‌کند.

مزایای دامنه ها و کنترل سازمانی چیست؟

ترکیب دامنه‌ها و کنترل‌های سازمانی ما، مدیریت و نگهداری برنامه‌های امنیتی و انطباق شما را با افزایش مقیاس و پیچیدگی ساده‌تر می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد:

به سرعت درک کنید که چارچوب ها / مقررات چگونه به هم متصل هستند

نگاشت ساده‌تر، دیدن کنترل‌ها و وظایف در چارچوب‌ها را آسان‌تر می‌کند و به‌طور جهانی شواهد و وظایف را اعمال می‌کند.

سازماندهی تلاش های انطباق بر اساس دامنه

شفافیت سازمانی بهبود یافته با مالکیت واضح و مشخص بر وظایف، امضای خط مشی و شواهد.

یکبار شواهد جمع آوری کنید تا نیازهای چند قاب را برآورده کنید

افزونگی کمتر در یک فرآیند چند انطباق از قبل خسته کننده

الزامات انطباق را برای چارچوب‌هایی که در حال حاضر پشتیبانی نمی‌شوند برآورده کنید

مطمئن باشید که با افزایش پیچیدگی برنامه‌هایتان، در حال ایجاد یک پایه امنیتی/حریم خصوصی قوی و انعطاف‌پذیر هستید.

دسترسی سریع تر به فریم های جدید

این تغییر اساسی به تیم کاربید اجازه می دهد تا چارچوب ها و مقررات جدید را با سرعت بیشتری در پلتفرم ادغام کند.

حوزه های کاربید و کنترل سازمانی

کاربران پلتفرم کاربید توانایی مدیریت کنترل‌های سازمانی در کتابخانه کنترل‌های سازمانی و همچنین فیلتر، مرتب‌سازی و جستجو با استفاده از کنترل‌های سازمانی در مدیر شواهد، برنامه اجرا، مدیر خط‌مشی و مرکز گزارش را دارند.

می‌توانید به سرعت درک کنید که چارچوب‌ها و مقررات چگونه به هم مرتبط هستند، تلاش‌های انطباق را بر اساس دامنه سازمان‌دهی کنید، یک بار شواهد را برای رسیدگی به الزامات چارچوب‌های متعدد جمع‌آوری کنید، الزامات انطباق را برای چارچوب‌های پشتیبانی‌نشده فعلی برآورده کنید، و سریع‌تر به فریم‌های جدید دسترسی پیدا کنید.

با هم، مال ما دامنه ها و کنترل‌های سازمانی پایه‌ای امنیتی و حفاظت از داده‌ها را تشکیل می‌دهند که زیربنای پلتفرم Carbide است و اجرای و گسترش برنامه امنیت و حفاظت از داده‌ها را برای شما آسان‌تر می‌کند، در حالی که مطابق با آن‌ها باقی می‌ماند. آخرین چارچوب ها، مقررات و بهترین شیوه ها.

داشبورد مورد انتظار ما تجسم‌های پیشرفت را در دسترس شما قرار می‌دهد و بینش‌های شخصی‌تر و بهتری را درباره برنامه امنیت و حریم خصوصی شما ارائه می‌دهد.

وظایف، خط‌مشی‌ها، پروژه‌ها، آموزش‌ها و کنترل‌ها به داشبورد شما کمک می‌کنند تا دقیقاً بدانید که امروز در مسیر امنیت و حریم خصوصی خود کجا هستید.

داشبورد خود را با ویجت های Carbide سفارشی کنید – نمایشی بصری از پیشرفت و وظایف شما، که بر اساس نقش کاربری شما سفارشی شده است. آن‌ها در صورت عضویت، یک نمای کلی از وظایف و پیشرفت‌های خود را در سطح بالایی به شما ارائه می‌دهند و برای مالکان و مدیران، دیدگاه‌های بیشتری در سطح سازمان ارائه می‌دهند. ویجت‌ها را برای نمای داشبورد که برای شما بهتر کار می‌کند، مرتب کنید و پنهان کنید!

ادغام فروشنده پلت فرم کاربید

ما به افزودن ادغام های فروشنده ادامه می دهیم تا روند جمع آوری شواهد و ردیابی برنامه های امنیتی و حریم خصوصی شما را ساده کنیم. پنج فروشنده‌ای که اخیراً اضافه شده‌اند، جمع‌آوری شواهد را بیشتر خودکار می‌کنند و نحوه اجرای کنترل‌های امنیتی شما را نشان می‌دهند.

با ادغام های فروشنده ما، می توانید Carbide را مستقیماً به پلتفرم هایی که قبلاً برای خدمات ابری، مدیریت هویت منابع انسانی و رمز عبور استفاده می کنید، متصل کنید.

به طور خودکار لیست های کاربران و لیست های کنترل دسترسی، اثبات احراز هویت چند عاملی (MFA)، اسناد و مدارک کارمند و وضعیت آموزش، و موارد دیگر را با پیگیری انطباق و توسعه یک برنامه امنیتی و حریم خصوصی قوی، جمع آوری، مستند و ذخیره کنید.

آیا می خواهید در مورد اینکه چگونه تیم Carbide می تواند از سفر شما به سمت رعایت امنیت و حریم خصوصی در حین ایجاد یک برنامه امنیتی قوی حمایت کند، بیشتر بدانید؟ اینجا با ما تماس بگیرید.

کاربید در حال توسعه قابلیت‌های پلتفرم است تا مدیریت امنیت و انطباق را با رشد شما ساده کند.


آخرین پیشرفت‌ها از نیازهای منحصربه‌فرد سازمان‌هایی که به سرعت در حال رشد هستند پشتیبانی می‌کنند، زیرا در تلاش برای ایجاد و حفظ یک موقعیت امنیتی قوی هستند.

سیدنی، نوا اسکوشیا، کانادا – 22 اوت 2022 کاربید، یک پلت فرم مدیریت امنیت اطلاعات و حریم خصوصی داده ها، امروز تعدادی پیشرفت قابل توجه را اعلام کرد که برای کمک به سازمان های در حال رشد سریع در ایجاد برنامه های امنیتی و حریم خصوصی در مقیاس طراحی شده است. همانطور که حجم و پیچیدگی مقررات و چارچوب‌های صنعتی در حال تکامل است، پلتفرم کاربید به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا الزامات چند انطباق را برطرف کنند و راحت‌تر به امنیت کلاس سازمانی و حفاظت از داده‌ها برای حمایت از اهداف رشد شرکت خود دست یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام آن، بازدید کنید carbidesecure.com.

طبق یک مطالعه اخیر توسط GlobalScape، به طور متوسط، سازمان ها تنها به دلیل یک رویداد عدم انطباق، 4 میلیون دلار درآمد از دست می دهند. این مورد به تنهایی ممکن است رشد یک شرکت را از مسیر خود منحرف نکند، اما حجم عظیم چارچوب های پیچیده و مقررات انطباق در مورد حفاظت از داده ها و حریم خصوصی، پتانسیل انجام این کار را دارد، به ویژه برای مشاغل کوچکتر. ISOبه عنوان مثال، بزرگترین سازمان استاندارد بین المللی جهان، 1627 استاندارد جدید را تنها در سال 2020 منتشر کرد. با آخرین پیشرفت های پلت فرم، مشتریان Carbide می توانند تلاش های خود را برای پیاده سازی و حفظ یک برنامه امنیتی و حفاظت از داده ها مطابق با آخرین چارچوب ها، مقررات و بهترین شیوه ها بدون قربانی کردن رشد سازمانی

نکات برجسته پلت فرم کاربید

 1. نمایندگی دامنه ها و کنترل های سازمانی: پلتفرم Carbide با اضافه شدن 12 حوزه امنیتی و حفاظت از داده ها و 16 کنترل سازمانی مرتبط، هزاران مورد نیاز مشتری و نظارتی را در برابر یک طرح جهانی برای ساده سازی مدیریت و استقرار یکپارچه می کند. از آنجایی که سازمان‌ها به دنبال انطباق با چارچوب‌ها یا مقررات متعدد هستند، این قابلیت جدید به آن‌ها اجازه می‌دهد یک بار شواهد جمع‌آوری کرده و با همه آن‌ها مقابله کنند.
 2. ادغام های بیشتر برای تسریع در مسیر شما به انطباق: برای خودکارسازی بیشتر جمع‌آوری شواهد و نشان دادن انطباق، کاربید همچنان به افزودن پلتفرم‌های ادغام‌شده جدید از جمله BambooHR، Heroku، Okta، OneLogin و Zenefits ادامه می‌دهد. توانایی اتصال مستقیم Carbide به پلتفرم‌هایی که قبلاً برای سرویس‌های ابری، منابع انسانی و مدیریت هویت رمز عبور استفاده می‌شوند، نشان دادن نحوه اجرای کنترل‌های امنیتی را برای مشتریان آسان می‌کند.
 3. بهبود تجربه کاربری: پلتفرم به روز شده همچنین شامل پیشرفت های داشبورد برای ارائه بینش شخصی تر در مورد برنامه امنیت و حریم خصوصی مشتری است. داشبورد جدید با تجسم‌هایی که می‌توانند بر اساس نقش کاربر سفارشی‌سازی شوند، تصویر لحظه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که دقیقاً در کجای سفر امنیتی و حریم خصوصی خود قرار دارند.

پلتفرم کاربید تمام سیاست‌هایی را که برای پوشش دادن مجموعه‌ای از چارچوب‌های امنیتی مورد علاقه نیاز دارید، گرد هم می‌آورد. این به شما یک نمای 30000 فوتی می دهد و سپس به سیاست ها و وظایف مورد نیاز می پردازد. استفن فیتزجرالد، مدیر عملیاتی Tenera Care، خاطرنشان کرد: این تقریباً مانند رنگ به عدد است، زیرا برای کمک به شما در برآوردن الزامات چندین چارچوب امنیتی به طور همزمان طراحی شده است.

انطباق چندگانه با دامنه ها و کنترل های سازمانی را ساده کنید

دامنه‌های کاربید و کنترل‌های سازمانی که از طریق تجزیه و تحلیل هزاران الزام تعبیه‌شده در مقررات، ده‌ها چارچوب پیشرو در صنعت مانند NIST و ISO 27001، تعهدات قراردادی رایج و بهترین شیوه‌های صنعت در حال تحول توسعه یافته‌اند، برای ساده‌سازی مدیریت برنامه و نگهداری برای امنیت و امنیت طراحی شده‌اند. انطباق – حتی با افزایش مقیاس و پیچیدگی. این پایه جدید درک چگونگی همپوشانی کنترل‌ها در قوانین و چارچوب‌های متعدد و اعمال وظایف مرتبط به طور جهانی علیه کارهایی که یک سازمان دنبال می‌کند را آسان‌تر می‌کند.

کاربران توانایی مدیریت این عناصر را در کتابخانه جدید سازمانی کنترل خواهند داشت. این عملکرد به آن‌ها اجازه می‌دهد ردیابی و مدیریت پیشرفت را ساده‌سازی کنند، همچنین با استفاده از کنترل‌های سازمانی در مدیر شواهد، طرح استقرار، مدیر سیاست و مرکز گزارش، فیلتر، مرتب‌سازی و جستجو را انجام دهند. مشتریان می توانند به سرعت درک کنند که چارچوب ها و مقررات چگونه به هم مرتبط هستند، تلاش های انطباق را بر اساس دامنه سازماندهی کنند، یک بار شواهد را برای برآورده کردن الزامات چارچوب های متعدد جمع آوری کنند، الزامات انطباق را برای چارچوب هایی که در حال حاضر پشتیبانی نمی شوند، برآورده کنند و به فریم های جدید سریعتر دسترسی پیدا کنند. جزئیات بیشتر را می توانید در پست امروز وبلاگ پیدا کنید.

«روزهای اسکیت سواری با تلاش‌های انطباق به سبک چک باکس مرتبط با مقررات یا استانداردهای فردی مانند SOC 2 یا GDPR به پایان می‌رسد. سازمان‌های شرکتی دارای فرآیندهای پیچیده بررسی فروشنده و ارزیاب‌های ریسک شخص ثالث هستند که در چارچوب‌ها و مقررات متعدد به خوبی آشنا هستند. دارن گالوپ، مدیر عامل کاربید، خاطرنشان کرد: استارتاپ شما باید آماده پاسخگویی دقیق به سوالات امنیتی و حریم خصوصی داده ها در سراسر طیف مقررات بالقوه باشد تا یک معامله شرکتی را ببندد. «پیشرفت‌های پلتفرم جدید ما مشتریان را قادر می‌سازد که دقیقاً این کار را انجام دهند و تعهد خود را به ایجاد امنیت و حریم خصوصی در کلاس سازمانی عمداً با طراحی نشان دهند. ما با فراهم کردن پایه‌ای برای رفع هر نیاز به انطباق، نه تنها یک مورد، به مشتریان کمک می‌کنیم تا با برنامه‌ای امنیت و حفظ حریم خصوصی که فرصت‌های رشد آنها را افزایش می‌دهد، به انطباق، جلوگیری از نقض و صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کنند.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ما الزامات امنیت و حریم خصوصی در سطح سازمانی را شکسته و آنها را در دسترس و قابل دستیابی قرار دهیدبازدید کنید www.carbidesecure.com.

درباره کاربید

کاربید، که قبلا به عنوان Securicy شناخته می شد، امنیت و حریم خصوصی در سطح سازمانی را برای شرکت های در حال رشد در دسترس قرار می دهد. برخلاف راه‌حل‌های انطباق با چک باکس، پلت‌فرم مدیریت امنیت اطلاعات و حریم خصوصی ما مبتنی بر بهترین روش‌های جهانی است تا مشتریان را قادر می‌سازد تا تعهد خود را به امنیت ایجاد، ترویج و اثبات کنند، بدون توجه به چارچوب امنیتی یا مقررات حریم خصوصی که می‌خواهند از آن پیروی کنند.

کاربید با آسان کردن امنیت و حفظ حریم خصوصی در DNA سازمان شما، می تواند به شما کمک کند تا مزیت رقابتی خود را تیز کنید و مسیر رشد شرکت خود را تسریع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانیم به ما کمک کنیم، مهم نیست که در کجای سفر امنیتی خود هستید، به این سایت مراجعه کنید www.carbidesecure.com.